Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

Żywienie - WAGA BASSETA

gelyte - Sob 23 Kwi, 2005 16:03
Temat postu: WAGA BASSETA
witam!:) dzis jade po mojego bassecika do Opola(a jestem z Gdanska), straszliwie sie ciesze z tego powodu :D mam jedynie pytanko,nawet kilka. szczeniak ma 6 miesiecy,wazy 26 kilo,czy to nie jest za duzo?wydawalo mi sie ze nie sa one az tak masywne. po drugie czy to ze musi brac artrostop przez kilka miesiecy jest tylko profilaktyka?czy takie ,,szczeniaczki":D maja jakies specjalne wymagania?co z dieta?z gory dzieki za rady:)
Dorota - Sob 23 Kwi, 2005 16:16

Jezeli chodzi o diete to najlepiej sie pytac wlascicieli poprzednich co jadl, w jakich ilosciach. Sadzac po jego wadze nie załowali mu. Na moj gust troche za duzo wazy, moj 8 miesieczny Hector wazy 21 kg i wierz mi dobrze wyglada. Młody piesek nie powinien za duzo wazyc. Poczytaj posty na temat zywienia oraz o kuleniu na łapki tam sie wszystkiego dowiesz!
A poza tym to gratuluje!!!! Napisz jak tylko bedziecie w domku z psiakiem.

gelyte - Sob 23 Kwi, 2005 16:29
Temat postu: waga
no wlasnie ta waga mnie zastanowiala,ale kobieta od ktorej kupuje pieska ma hodowle bassetow(ma ich 15),jezdzi z nimi po wystawach, wiec nie sadze zeby je przekarmiala.:) masywny piesio :D
Hubertus - Sob 23 Kwi, 2005 16:54

a możesz podać nazwę hodowli?
hi hi hi, jestem ciekaw twojej miny, kiedy zobaczysz swojego basseta na żywo - nasz Fred waży 27 kilogramów, a o dorosły pies :)
Nie oczekuj małej kruszynki, którą z łatwością weźmiesz na ręce :D

gelyte - Sob 23 Kwi, 2005 17:02

widzialam juz jego zdecia,wiec jestem przygotowana,a z noszeniem...no coz:D jakos sobie poradze:P piesek jedzie ze slowacji,poniewaz babeczka jedzie na zjazd bassetow do Moszny,szczerze mowiac nawet nie wiem nic o nazwie hodowli,bo nawet sie nie interesowalam. najwazniejsze dla mnie bylo to ze widac ze ta pani naprawde kocha psy i nie sprzedaje ich jedynie dla zysku:))
Kasia :) - Sob 23 Kwi, 2005 22:00

Gelyte, a ja tak z ciekawości: czy to znaczy że piesek jest ze Słowackiej hodowli?
gelyte - Nie 24 Kwi, 2005 20:08

juz wrocilismy ,zestresowani i zmeczeni.A ze piesek jest ze slowackiej hodowli oznacza tyle ze jest ze slowacji:P nie wiem co innego moze znaczyc:) pozdrawiam,szczesliwa wlascicielka bassecika:DDDDD
Hubertus - Nie 24 Kwi, 2005 20:11

a gdzie foto ? :D
gelyte - Nie 24 Kwi, 2005 20:37

jeszcze nie ma,bo baterie mi w aparacie padly:( ale jest slodziudki:)))))
Kasia :) - Pon 25 Kwi, 2005 12:56

gelyte napisał/a:
A ze piesek jest ze slowackiej hodowli oznacza tyle ze jest ze slowacji:P nie wiem co innego moze znaczyc:)


tak, odrobina złośliwości nigdy nie zaszkodzi ale zauważ Gelyte, że moje pytanie brzmiało "CZY jest ze słowackiej hodowli" padło, bo Twoje wcześniejsze objaśnienia wcale tego nie precyzowały.

Życze wiele radości z posiadania "małego" kłapoucha :wink:

gelyte - Pon 25 Kwi, 2005 13:01

zle przeczytalam pytanko,wybacz ale bylam zbyt podekscytowana
pozdrawiam

Kasia :) - Pon 25 Kwi, 2005 13:20

:)
A czy imię już wybrane?
Pochwalisz się?
wypadałoby również wrzucić jakiegoś małego avatarka! Przedstaw nam Go :D
Pozdrowionka

gelyte - Pon 25 Kwi, 2005 13:31

imienia nie wybieralam bo juz mial: chalmers,w skrocie Chalmi:) zdjecia jakies jutro beda mam nadzieje:)
Glowacz - Wto 26 Kwi, 2005 08:59

Witaj Gelyte w basseciej gromadzie w trojmiescie!
Mirka - Sro 27 Kwi, 2005 06:56

Wiecie co,ja to sobie nie moge jakoś wyobrazić 6-cio miesięcznego szczeniaka basseta o wadze 26 kg, :shock: moja sunia ma 13 mies.i wazy ok.27 kg a osiągneła juz gabaryty dorosłej bassetki(tak mi sie przynajmiej wydaje),no nie wiem widziałam juz trochę szczeniaczków w swoim życiu ale.................. :)
joania - Sro 27 Kwi, 2005 07:06

Dusia jest cudowna czy będę mogła oglądać ją na wystawiw w Łodzi? :?: :lol: :roll:
Mirka - Sro 27 Kwi, 2005 07:16

Dziekuje pieknie za pochwałę,ale w Łodzi nas nie będzie,będziemy w Dobrym Mieście,Sopocie,Toruniu,Włocławku.Pozdrawiam
Glowacz - Sro 27 Kwi, 2005 07:28

Mirka napisał/a:
Dziekuje pieknie za pochwałę,ale w Łodzi nas nie będzie,będziemy w Dobrym Mieście,Sopocie,Toruniu,Włocławku.Pozdrawiam


Mirka, do zobaczenia w Sopocie! My tez tam bedziemy

Mirka - Sro 27 Kwi, 2005 12:51

Mam nadzieje że w Sopocie to bedzie nas duzo ,a bedziemy sie juz znac ze zlotu bassetów Pozdrowienia :D
Krzysiek - Pią 06 Maj, 2005 23:13

gelyte napisał/a:
zdjecia jakies jutro beda mam nadzieje:)

Tak sobie siedzę i przeglądam to nasze forum i nigdzie nie widzę tych obiecanych fotek....
A na pewno każdy by chętnie obejrzał nowego bassecika w naszym gronie, bo jak na razie to tylko o nim czytałem. A może przegapiłem i są już gdzieś te fotki?
Pozdrawiam
Krzysiek.

drah - Pon 02 Paź, 2006 19:37
Temat postu: Waga basseta
Właśnie zważyłem swojego pupileniunieczka i w wieku 7 miesięcy waży 22.50 kg. Ważył już 22.90, ale coś mu spadło. Tu i ówdzie czytam o bassetach ważących 35 - 36 kg i zastanawiam się nad dwoma pytaniami:
1. Czy mój psiunta waży ile powinien?
2. Czy ma szansę osiągnąć wagę 35 kg?
Karmię go Eukanubą, je ile chce, nie ograniczam mu ilości. Ruchu też ma dużo, mam ogród i jeździ ze mną praktycznie codziennie na moje ranczo na wsi.

Dzięki z góry za pomoc!

Drah

Agata - Pon 02 Paź, 2006 22:56

To bardzo dobra waga. Weź pod uwagę to, że pies najpierw więcej przybiera na wadze a potem po wolutku.
Mój E.T. , a gigantem chyba nie będzie, ma teraz 10-ty miesiąc i waży 27kg, a mały FILIPEK ma 4 miesiące i waży 20 kg.
Na początku widać na wadze jak przybiera praktycznie z dnia na dzień, a potem wydaje się jakby stał w miejscu.
Wklej jego zdjęcia, ciekawa jestem jak wygląda :D

pozdrawiam
Agata

drah - Wto 03 Paź, 2006 05:36

Dzięki za odpowiedź! Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem: odpowiedź na oba pytania brzmi tak???
Pozdrawiam,
DRah

Agata - Wto 03 Paź, 2006 08:52

Szanse zawsze ma, tylko nie wiem czy on jest z tych drobniejszych bassetów, czy tych dużych. Małego psa możesz zatuczyć, będzie ważył te 36 kg. i wyglądał jak parówka, źle się czuł i takie tam inne skutki uboczne. Natomiast jeśli jest z tych dużych, to bez zatuczenia go, przy normalnych porcjach jedzenia taką wagę osiągnie.
Dlatego też to Twoje pytanie jest troszkę takie dziwne - czy ma szanse, odpowiadam, że tak, ma, każdy pies ma.

Magda i Rudolf - Wto 03 Paź, 2006 09:28

Witam,
Ja mam troche inny problem ale tez zwiazany z waga, Rudolf nelezy do tych wiekszych psow i wazy 38 kilo, wg mnie nie jest gruby, pytalam lekarza i powiedzial ze waga jest OK, ale ludzie mnie na ulicy zaczepiaja i pytaja dlaczego on taki gruby jest.Moja mam ostatnio do mnie przyjechala i za glowe sie zlapala. Juz sama nie wiem, on biega , ma duzo energi, jest sprawny ,nie jest jakis spasiony, jest poprostu DUZY .Dostaje codziennie swoja porcje karmy i raczej nie dojada, nawet jesli chcialabym go odchudzic to jak to zrobic, przeciez nie moge mu zmniejszyc dziennej dawki karmy ??Moze cos poradzicie??
pozdr
magda

Agata - Wto 03 Paź, 2006 12:03

Magda, jeśli lekarz mówi, że ok, to pewnie ok.
Najważniejsze, że jest zdrowy, ruchliwy.
A czy on jest "prosty", czy widać mu lekkie "wcięcie" w pasie ?

drah - Wto 03 Paź, 2006 12:28

Agato, właśnie o to mi chodziło, czy Twoim zdaniem jego obecna waga wskazuje, że jest z tych "dużych:, czy też z "małych". Jeśli chodzi o jego "upasienie", to nie ma strachu, nie będę z psa robił inwalidy. I załączm kilka zdjęć - z wieliki podziękowaniami za informacje.
















Pozdrawiam!
DRah

Magda i Rudolf - Wto 03 Paź, 2006 13:06

Agata napisał/a:

A czy on jest "prosty", czy widać mu lekkie "wcięcie" w pasie ?


No wlasnie ma wciecie jak modelka i ja nie widze u niego ze jest gruby, on ma taka potezna budowe i duzo skory i chyba dlatego sprawia takie wrazenie ze ludzie az sie za nim ogladaja i gadaja na niego grubas!
Ale jak nieraz widze inne bassety to Rudolf rzeczywiscie jest przy nich wielki, juz sama nie wiem , ale wciecie ma!

Uszesa - Czw 05 Paź, 2006 12:34

Ja chciałam tylko powiedzieć, ze nasz Wilhelm konczy za tydzien 8 miesiecy i wazy 29 kilo, broń boże nie jest gruby, ale jest WILEKI jak na swoj wiek. Co bedzie dalej przekroczymy 40 kg? czy to mozliwe? :shock:
Pozdrawiam

Agata - Czw 05 Paź, 2006 19:21

Uszesa napisał/a:
Ja chciałam tylko powiedzieć, ze nasz Wilhelm konczy za tydzien 8 miesiecy i wazy 29 kilo, broń boże nie jest gruby, ale jest WILEKI jak na swoj wiek. Co bedzie dalej przekroczymy 40 kg? czy to mozliwe? :shock:


Wszystko możliwe :wink: Jak mówisz, że taki wielki.
Tylko szczerze mówiąc to ja chyba nie znam basseta, który przekroczył 40 kg. :wink:

Groszek ma 2,5 roku, waży 30 kg., mały ani chudy nie jest, Toblerona nie ważyłam, ale stawiam, że waży ponad 35 kg., od Groszka wcale nie jest większy ani grubszy. Są podobnych gabarytów, tylko zupełnie innej budowy.
Dlatego też nie można zakładać - ...mój waży teraz tyle i ma tyle, to ile będzie w przyszłości..
A i jeszcze - Filipek mój najmłodszy kochany bandyta, który ma teraz 4 miesiące, waży 21 kg. a E.T. ma 10 miesięcy, ważyłam go dzisiaj i 26 kg. A jak patrzę tak na niego, to maluszkiem nie będzie, chyba taki przeciętniak -"większy średniak", który raczej nie przekroczy 30 kg. (tak mi się przynajmniej wydaje), tylko on ma na dzień dzisiejszy dużą głowę w stosunku do swojej sylwetki. Jaki będzie w wieku 2 lat, nie wiem, ile będzie ważył, tym bardziej.
To różnie bywa z tą wagą :wink:
Ale ja bardzo nie lubię zapasionych psów, zdrowie ich jest najważniejsze. Co prawda mam problem z Agrafką, bo mimo diety i sporej ilości ruchu, zaczyna wyglądać jak parówka :?
A Gumka jak zwykle 8) jak gumka recepturka :wink:

A to FILIPEK, tylko ciężko mu zdjęcie zrobić.


FILIPEK i CEBULKA


FILIPEK i E.T.

Agata - Pią 06 Paź, 2006 08:59

Dziś rano dzwonił do mnie Radek, ważył Toblerona i okazało się, że waga nie przekroczyła 30 kg. Stawiałam jak wyżej, czyli dużo ponad. Pies jest bardzo, bardzo silny. Groszek przy nim to piórko, jest taki delikatny. Zobaczcie jak to może zmylić :wink:
Poza tym Groszek jest bardziej skórzasty, Tobleron zbity, bardzo umięśniony, taki czołg.

radex - Pon 09 Paź, 2006 10:10

o wypraszam sobie żaden czołg

poprostu dobrze zbudowany pies o bardzo znikomej odwadze :)
a waży niecałe 30 kg.

kudlata - Pon 07 Sty, 2008 16:23

ile powinien wazyc 9 tygodniowy basset?
Mirka - Wto 08 Sty, 2008 09:48

wg mojego doswiadczenia ok.10kg :D
Magda i Rudolf - Pon 03 Mar, 2008 14:23

Witam,
Musze odchudzic mojego Rudolfa, teraz wazy prawie 42 kilo mimo ze caly czas jest na royal canin light. Teraz zakupilam Royala Canin Obesity ale mam problem. Nie wiem jaka powinna byc idealna waga mojego psa?? Ma prawie 9 lat, jest po sterylizacji, zrobil sie len i troche mu sie przytylo. Czy 35 kilo to jest odpowiednia waga? Wyczytalam gdzies ze straszy pies lepiej jak ma niedowage niz nadwage, czy to prawda?
pozdrawiam

Mirka - Pon 03 Mar, 2008 16:13

nie jestem ekspertem,ale wydaje mi się że 35 kg dla 9-cio letniego samca to waga w sam raz :wink:
joi - Pon 03 Mar, 2008 17:57

Też nie jestem ekspertem, ale na temat tuszy mam wyrobione zdanie. Zdecydowanie lepszy za chudy niż za gruby. Najlepszym przykładem moja 14 letnia jamnisia, tak zwany wstyd domowy, bo wygląda jak z najgorszej ochronki taka chuda. Ostatnio dostała ropomacicza, z pęknięciem ścianki i rozlaniem. Po 2 dniach lekarz który ją operował wyjmując dren nie mógł się nadziwić, że już. Wszyscy lekarze mówili, że gdyby była gruba, nie miałaby żadnych szans.
Fanfan z rodziną - Pon 03 Mar, 2008 19:16

I ja się wtrącę. Wprawdzie tak jak i Wy nie jestem ekspertem, ale powołam się na słowa wieloletniego hodowcy i znawcy tej rasy - Kasię Buksę. Sama mam dużego psa i pod wpływem różnych tu usłyszanych neewsów zapytałam jej czy mam Fanfana odchudzać ( ważył wtedy ok 43 kg ). Usłyszałam w odpowiedzi, ze Galdiator w najlepszym okresie ważył koło 50...a biorąc pod uwagę jego "karierę wystawową" i oceny ekspertów właśnie uważam, że ona wie co mówi. Trzeba jednak brać pod uwagę budowę psa ( większe i mniejsze typy ).
Magda i Rudolf - Pon 03 Mar, 2008 20:33

No wlasnie i tu zaczyna sie moj dylemat, moj pies zawsze byl duzy i masywny, ma strasznie duzo skory , W parku biega , oczywiscie jak mu sie chce, ale nie ma problemow z poruszniem, przerazaja mnie tylko opinie ludzi spotkanych na ulicy i niestety dwoch lekarzy do ktorych chodzimy. Wszyscy zgodnie mowia ze jest za gruby. Teraz sie jeszcze przerazilam na nowo bo jak spojrzalam na dawke tej nowej karmy odchudzajacej to wyszlo na to ze przez caly dzien moj pies zje poltorej kubka karm(tzn 250 gram). I co ja mam robic? Odchudzac go? Ale wtedy jaka waga bedzie idealna? Bo to tez od tej wagi idealnej zalezy dawkowanie karmy. Jesli zalozyc ze waga idelana to 35 kilo to niestety musi dotawac tylko 250 gram karmy dziennie. Mi to wyglada raczej na glodzenie niz odchudzanie :shock:
Mirka - Pon 03 Mar, 2008 21:39

ale Gladitor wazył tyle jak był młodzieniaszkiem :roll: :roll: a tu chodzi o 9-cio letniego psa,uważam ze spadek wagi o kilka kg odciąży mu stawy i wogóle będzie żwawszy :wink:
Fanfan z rodziną - Pon 03 Mar, 2008 22:00

Mirka...zgadzam się z Tobą tym bardziej, że znasz Grubego. Oczywiście masz rację - Gladek tyle ważył będąc młodzieniaszkiem...ale teraz też waży sporo :grin: a to już nie pierwszej młodości pan Basset :wink:
Kasia :) - Wto 04 Mar, 2008 08:44

magdalena, niestety wydaje mi się, że nikt na forum nie będzie Ci w stanie "w ciemnop" udzielić odpowiedzi czy masz odchudzać swojego psa i czy 42 kilo to za dużo na basseta...

istotną kwestią jest budowa psa, jego ogólna wielkość, kościec...
dajmy na to taki Fredek - Fredek gdy go znaleźliśmy ważył 26 kilo, i wtedy był chudy (ale bez przesady, kości mu nie sterczały jak pamiętnej Łusce), teraz waży niewiele ponad 30 kilo i jest w doskonałej formie - ale Fredek to wersja sportowa basseta, mały nie jest ale gdzie mu tam do takich bassetów jak Karol, Gladiator czy Fanio ...
Gladiator waży 50 kilo - gdyby Fredek ważył 50 to chyba byśmy go musieli turlać ze schodów :lol: ale Gladiator to duży pies, mocny, o bardzo mocnej budowie - kompletne przeciwieństwo wyżej wspomnianego Fredzia, i o ile Fredek najlepiej sie czuje przy wadze 30 kilo, to gdyby ktoś kazał do 30 kilo odchudzić Gladiatora, czy Fanfana to z tych psów zostałby chyba tylko cień! :shock:

Dlatego jeszcze raz powtarzam, istotna jest ogólna budowa psa - a ile ważył Twój pies przez całe życie? jaka była jego normalna waga?

:?:

Magda i Rudolf - Wto 04 Mar, 2008 11:51

Czesc Kasia, moj pies od dluzszego czasu tyle wazy , mysle ze tak od 2 lat waga waha sie w granicach 40 kilogramow , teraz wazy 42, ale teraz tez doszla sterylizacja i leki na padaczke ktore powoduja ze moj pies zrobil sie bardziej spiacy i leniwy. Tego wlasnie sie obawiam, ze ta waga jeszcze bardziej podskoczy i bedzie po psie. Lekarza mowi zgodnie musi schudnac bo beda problemy. Kupilam RC Obesity, podobno najlepsza karma na odchudzienie psa, zobaczymy. Dzwonilam nawet do Royal zeby potwierdzic dzienna dawke karmy i mi podali 250 gramow (to jest tylko 1,5 kubka dziennie!). No ale podobna ta karma pecznieje i pies nie czuje glodu chociaz nie wiem zobaczymy.
Tak wiec nadal nie wiem ile go odchudzic, on byl zawsze masywny i duzy, to tak jak bys postwaila suczke bassetke kolo niego to on bedzie prawie 2 razy od niej wiekszy.
Nie wiem, jak by schudl tak gdzies 5 kilo to bedzie OK?
dziekuje i pozdrawiam

Grzegorz - Wto 04 Mar, 2008 15:25

Co racja to racja , ale Karol w okresie chwały ważył 45 kg. Teraz jest troszku szczuplejszy - ma 36.540 kg i ewidentnie lepiej łazi, biega , choc nie widac zbytnio po nim by był jakis mniejszy. Na pewno pies starszy winien troszku spaść z wagi by stawy tak nie cierpiały. Karol to juz dojrzały Pan 8 letni , tak więc koniecznym było zastsowanie kuracji. I choć zawsze był potężnej budowy to teraz jest O.K. To samo czeka za kilka lat wszystkie psy ciężkie - chociażby ze względu na ruch , stawy i kregosłup. Gladiator chyba tez nie ma juz masy jaką miał gdy swiecił triumfy ,a i Fania gdy wejdzie w wiek "szpakowaty" trzeba by trochę odchudzić , no ale ten młodzieniec ma na to jeszcze czas!!!!!!!!!
Fanfan z rodziną - Wto 04 Mar, 2008 16:14

Grzesiu...Ty nie pamiętasz Fana rok temu o tej porze, ale Aleksander pamięta go doskonale - ważył 27 kg...nie tylko czułam, ale i widziałam wszystkie jego kości, miednicę...no, wszystko...wyglądał koszmarnie. Olek wtedy głośno tego nie powiedział, ale po jakimś czasie przyznał się, ze pierwszą jego myślą była taka, że ten pies umiera...tak to źle wyglądało. Ale fakt faktem był wtedy chory. Kasia ma rację...trudno dawać rady na temat wagi nie widząc psa od szczeniaka. A na marginesie - basset to idealny pies dla kobiety w takim razie - ja jak wejdę w "szpakowaty wiek" też będę musiała zrzucić parę kilo :wink:
Magda i Rudolf - Wto 04 Mar, 2008 16:36

Panie Grzegorzu, jak pan to zrobil ze pies schudl az tyle? Jest jakis sposob na to? Czy moja karma RC Obesity jest OK?
Czy 250 gram dziennie bedzie OK?

Mirka - Wto 04 Mar, 2008 19:44

prostuję informację podaną w tym temacie
Gladiator nigdy nie ważył 50 kg jak tu podano :shock: :shock: :shock:
wiem o tym z bardzo wiarygodnego żródła :cool: :cool: :cool:

Fanfan z rodziną - Wto 04 Mar, 2008 22:09

Odszczekuję te 50 kg...i to pokornie :oops: . "Wiarygodne źródło" wyprowadziło mnie z błędu, który tu upubliczniłam. Gruby ważył 45 :lol: . Za wprowadzenie w błąd serdecznie przepraszam :roll:
Mirka - Wto 04 Mar, 2008 23:58

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:
Grzegorz - Sro 05 Mar, 2008 07:08

Bardzo prosze do mnie zwracać sie " Grzegorzu, Grzesiu , Grzesieczku, Grzesinku " albo "Mordo Ty moja " ale nie per " PAN ".
Ot po prostu , zadne tam karmy typu light czy obesity - to zaburza fizjologię organizmu psa starszego , by nie napisać starego. Taki organizm ma troche inne przyswajanie,troche inne wydatkowanie enrgetyczne, inna prace nerek i wątroby. Dawać karme typu Senior w najmniejszej przewidzianej dawce w wadze którą chcemy osiagnąć. Podzielić na dwa posiłki , rano i wieczorem i zwiekszyc ruch psa w terenie co również włascicielowi sie przyda. Jako smakoszki dawać warzywa i owoce takie jakie mosci Pan Pies lubi. I tyle - to naprawdę jest proste a w teorie że by psa ostro odchudzać przy wieku powyżej 8 lat to bardzo proszę nie wierzyć , bo mozna narobic wiecej szkody w organizmie niz pożytku. Karmy odchudzajace działają ostro , bo też ich przydatność zyciowo- energetyczna jest naprawde minimalna - a organizm stary musi ten proces przejśc wolniej ale równomiernie!

[ Dodano: Sro 05 Mar, 2008 07:12 ]
Co do Fania , to jest on obecnie w szczytowej formie i szczerze mówiąc dawno takiego psa nie widziałem, czołg ze swietnym ruchem. Ale tak naprawdę to w tej wadze to on jeszcze tryz , cztery lata winnien chodzic ,a potem muysi zrzucic , bo ruch mu padnie ,i kregosłup również!
Madzia ma lekką obsesje wagi Fana i wcale sie nie dziwę po tym co z nim przxeszła. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło tak więc chłop jest jak dąb w poziomie i tyle , potem jak zrzuci te 5 kg to też bedzie jak dąb- nparawdę .....

Miła od Gucia - Sro 05 Mar, 2008 07:43

Ja za radą "Grzesieczka" kupiłam Guciowi BENTO KRONEN Maxi Regular 15 kg .Wiecie co Gustaw ładnie schudł. Dostałam pochwałę od lekarza, że wyglada teraz dobrze, po kastracji był bardzo gruby.
I jak wcinał te karmę, wcale mu jej nie ograniczałam. Widze też dużą poprawę we wszystkim. Nie kuleje, ładna sierść.
Myślę że to schudniecie gucia to zasługa tej karmy. Gustaw ma 6 lat i waży teraz około 33-34 kg.

Kaśka - Sro 05 Mar, 2008 11:10

Dzięki uprzejmości kilku osób ponownie mam dostęp do tego forum, dziękuję :-)
Pozwólcie w takim razie, że wypowiem się na temat wagi mojego psa.
Otóż obecnie waży 42 kg i jest to jak najbardziej odpowiednia dla niego waga na dzień dzisiejszy i na przyszłość, gdyż jest w tej chwili w doskonałej kondycji, ma bardzo dużo ruchu i jak na razie nie widać u niego oznak starzenia. Zaznaczam, że mój psiak do małych i drobnych nie należy więc proszę nie sugerować się jego wagą w stosunku do swoich psów.
Mam suczkę basseta, która ma dużo więcej lat i jest utrzymywana w stałej wadze od początku. Pomimo wieku nie odchudzam jej, ma zapewnioną dużą ilość ruchu i myślę, że byłaby w stanie obecnie pokonać jeszcze nie jedną "młodą panienkę" na ringu.
Nie uważam się za znawcę jednak z moich obserwacji wynika, że nie ma nic gorszego dla psa (zwłaszcza starszego) jak wahania wagi, które zaburzają rytm funkcjonowania organizmu.

Fanfan z rodziną - Sro 05 Mar, 2008 17:24

Grzegorz napisał/a:
Madzia ma lekką obsesje wagi Fana


lekką :roll: ....ogromną jak Titanic przed zatonięciem, a nie lekką :evil:

Damian - Sro 05 Mar, 2008 17:38

taaaaa a cierpi na tym mój żołądek :evil: na tej jej obsesji
ale z innej beczki chciałem w związku z tematem - nasz były wet stanowczo odradzał w diecie psa stosowanie warzyw i twierdził, że waga KAŻDEGO basseta nie powinna przekraczać 30 kg, a te większe bassety to wymysł hodowców

gocha - Sro 05 Mar, 2008 17:44

No i całkiem sporo tych "wymysłów" ponad trzydziesto-kilogramowych jest.U mnie też się dwa zagnieżdziły :grin:
Ewa z Matyldą i Bobem - Sro 05 Mar, 2008 18:49

gocha napisał/a:
No i całkiem sporo tych "wymysłów" ponad trzydziesto-kilogramowych jest.U mnie też się dwa zagnieżdziły :grin:


No popatrz Gosia jak to sie porobiło ;) To u Ciebie też?
Bo u mnie mieszka jeden omalże standardzik - dziewczynka 32 kilo...
Oraz półtora basseta w jednym ciałku - chłopczyk niebagatela 46 kilo żywej wagi...
Statystycznie więc rzecz ujmując powinnam płacić podatek za trzy psy?

gocha - Sro 05 Mar, 2008 20:07

Od bassetów Ewcia to podatku nie powinno się płacić wcale. Basset jest ozdobą miejsca w którym mieszka (wieś, miasto), więc to nam powinni dopłacać za możliwość posiadania takowych na swoim terenie.
Ewa z Matyldą i Bobem - Sro 05 Mar, 2008 20:22

Hihihi i tej wersji się będę trzymała!!
madzialinka - Pią 07 Mar, 2008 11:05

A ja mam zupełnie odwrotny problem. Eni ma rok i waży tylko 22kg! Na wystawie w porównaniu z innymi suczkami wygląda jak basset miniatura. Nie wiem co mam z tym fantem zrobic. Jestem zdania, że przybrac na wadze zawsze zdąży, a że miała jakiś czas temu problemy ze stawami to jej nie przekarmiam.

Co wy na to, czy to nie za mała masa jak na bassetkę? Dodam, że Eni jest bardzo lekkiej budowy, ma ładne wcięcie w talii i nie widac wystających kości.

Mirka - Pią 07 Mar, 2008 11:38

Madzialinko ja tez miałam ten problem z Dusia tez zawsze slyszałam od sędziów "nabrać masy"a jak to zrobić jak ona nie chciała wogóle jeść,ważyła 27kg jak startowała w młodziezowce i sędzia który ja oceniał stwierdził "suka lekkiej konstrukcji" ciekawe co teraz powiedziałby p.sędzia oceniając Duchę bo nabrała w końcu masy ale ma juz 4 lata :lol: :lol: także nie ma się czym przejmować no chyba że masz ambicje wystawowe :cool: :cool:
madzialinka - Sob 08 Mar, 2008 22:09

Po mojej pierwszej i jak narazie jedynej wystawie ambicji nie mam żadnych :) , pozbyłam się jakichkolwiek nadziei, ale planuję pojeździc na wystawy, żeby czegoś się nauczyc i nabrac doświadczenia na przyszłoś.

Jestem bardzo ciekawa, co usłyszę na temat masy Eni w Nowym Dworze, sędzia pewnie będzie zdziwiona :)

Aleksander - Nie 09 Mar, 2008 12:23

Małe suczki tak maja , że nabierają masy jak maja koło trzech lat. Ale nasza demi będzie miała trzy lata w czerw :grin: cu a nadal waży ok 28 do 30 ( to zależy kiedy) kg. I tak już jej chyba zostanie.
Grzegorz - Pon 10 Mar, 2008 07:08

Poczekajcie do 36 -40 miesiaca zycia - sam Olek widział jak obecnie wyglada Cera wariatka
Kasia :) - Pon 10 Mar, 2008 08:03

Damian napisał/a:
... nasz były wet stanowczo odradzał w diecie psa stosowanie warzyw i twierdził, że waga KAŻDEGO basseta nie powinna przekraczać 30 kg, a te większe bassety to wymysł hodowców


taak, zdecydowanie warzywa szkodzą, ba mogą nawet doprowadzić do zejścia, a bassety powinny ważyć max 30 kilo... wszystkie ponad stanowczo odchudzić! nawet kosztem zdrowia i wyglądu! byleby 30-tki nie przekraczały, a że kości wystają - cóż...

:roll:


[to chyba wet z gatunku tych co twierdzą że każda suka musi mieć choć raz w życiu szczeniaki tak dla zdrowia...]

Kaśka - Pon 10 Mar, 2008 08:06

He, he DOBRE !
Monia - Pią 21 Sie, 2009 21:11

Mamy takie pytanie,
Jak szybko przybierały na wadze Wasze parówy?
Nasza sunia przytyła w ciągu miesiąca 2,5 kg. Ma w obecnej chwili 15,5 tyg. i waży 12,5 kg, to mało czy dużo?

momus - Pią 18 Cze, 2010 14:34

30kg!!??
moja ma 7 miesięcy i 20 kg a jest bardzo szczupła....
jak ją wzięłam to była za chudzona 6 mc i 13 kg :sad: - żebra na wierzchu miała, myślę że jako dorosła nie zapasiona suka będzie ważyła koło 40 kg,i nie jest (jak na razie) za wysoka
to w ciągu miesiąca 7 kg przybrała ale myślę że to nie norma bo w jej przypadku organizm nadrabia straty :~

myślę że waga to cecha osobnicza - każdy basset ma trochę inne gabaryty - są mniejsze i większe psiaki i wydaje mi się ze bez foto trudno ocenić jak jest naprawdę, podobno jak można wyczuć żebra (ale nie jak je widać) to jest ok :wink:

momus - Pią 18 Cze, 2010 14:55

:mrgreen:
dziwne kolory mi się wkleiły.... :oops:
jak się na foto kliknie wyświetla się normalnie

domelcia - Sob 19 Cze, 2010 20:20

Stówa (wczoraj ważona) ma 18,5 kilo a ma skończone 15 czerwca 5 miesięcy. Grześ się dziwił czemu ja mam jeszcze sporo karmy a młoda wcina aż jej się uszy trzęsą, rośnie w oczach a wygląda na chudzielca ale ma naprawdę dużo ruchu więc powiedzmy, że spala ;) puki co nadwaga jej nie grozi przy takiej pańci co ją 3 razy dziennie targa na spacery a jak nie spacery to psióra cały dzień buszuje po ogródku. Już się zastanawiała czy ta moja powsinoga to nie będzie chciała nie długo spać na zewnątrz? że też jej te komary nie przeszkadzają ;)
Monia - Pon 21 Cze, 2010 11:26

Nasza ma 13 ms i waży teraz 24,8 kg. Wygląda świetnie!!!
troublemaker - Wto 22 Cze, 2010 11:41

Krowka ma 18 miesiecy i wazy 24-25 kg. Rusza sie baaardzo duzo i wyglada dosc smuklo.
Joasika - Wto 22 Cze, 2010 14:34

A ja byłam wczoraj z moją Bercią u weta i się ważyła - ma w wieku około 7 lat 29,5kg i wygląda w normie. :mrgreen:
artur-alex - Wto 22 Cze, 2010 19:28

Beza za 3 dni kończy 8 miesięcy i waży ok.22kg, ale jej nie przekarmiam ze względu na problemy z łapami. Je mniej niż powinna (wg. miarki), ale też mniej się rusza :)
Kaprys - Pią 15 Paź, 2010 16:41
Temat postu: Wiek psa a waga
Witam wszystkich,

zastanawiam się jak u bassetów wygląda proporcja wagi do wieku, zwłaszcza u szczeniaków. Da się coś takiego wyliczyć, przedstawić?
Kaprys miał okres, tak od 4 miesiąca do 6 intensywnego wzrostu masy i wzrostu, teraz zatrzymał się na 24-25 kilogramach i zastanawiam się czy to już koniec jego wzrostu. Ma nieco ponad 8 miesięcy, urośnie jeszcze? Co mnie niepokoi to fakt, że je za dwóch, nie opuszcza żadnego posiłku(je suchą karmę), dostaje smakołyki, a jest taki... może nie chudy, ale na pewno też nie gruby, tłuszczyku żadnego nie ma :) czy to dobrze?
No i co najważniejsze, przytyje jeszcze, ile basset waży?

madzialinka - Pią 15 Paź, 2010 18:34

Pewnie tak. Ja zbyt dużego doświadczenia w odchowie nie mam, ale na podstawie własnych obserwacji mogę stwierdzić, że basset rośnie i nabiera masy do 3 lat.

Moja Eni zawsze była szczupła. Zatrzymała się na wadze 23kg i tak jest do dziś. Jak miała rok wyglądała jak szczur - mała i chuda (ważyła 23kg). Teraz ma prawie 4 lata, waży wciąż tyle samo, ale zmężniała i nabrała masy. Wygląda fajnie, tak bassecio.

Kaprys pewnie jeszcze przytyje, zmężnieje na pewno. Tylko przypadkiem go nie tucz na siłę ;)
Najważniejsze to zbilansowana dieta.

Batus - Pią 15 Paź, 2010 18:50

Nasz Batus też słabo przybierał na masie, trwało to ok. 2 lata. Tylko, że nasz jest niejadkiem, dopiero teraz, w wieku 3 lat nabrał apetytu na jedzenie. Teraz je suche - napiszę w temacie żywienia, i waga w normie. Przez ostatni rok nabrał trochę masy, ale raczej zaliczam go do tych szczuplejszych, z mniejszą ilością skóry. Niektóre przybierają długo, jak napisała Magda, do 2-3 lat, niektóre to taki typ sportowy :)
besta - Pią 15 Paź, 2010 21:06

Moja Besta też długo wyglądała jak chudy wypłosz.Nawet wet mowił,że tej karmy to moge jej wiecej dawać.A ja dawałam duzo a ta nie przybierała.Dopiero jak skonczyła 2 lata zaczęła nabierać masy,ale nie tyła tylko "obrastała" mięśniami :mrgreen: .Teraz ma 3 lata i wazy ok 28 kg.Wyglada ładnie,tak bassecio ale podobnie jak Batus to taka sportowa wersja basseta.
Gdzies jest nawet temat o tym jak próbowałam "utuczyć troche"Bestę :wink: .

Kaprys - Nie 17 Paź, 2010 07:26

Na siłę nie tuczę, ale tak się martwię, że zdarza mi się nasypać mu nieco więcej karmy ;)
ale super, dziękuję, zostałem uspokojony, oby tylko nie przybrał za dużo na wadze, bo żona ma już problemy z wyprowadzaniem na spacer, kiedy na horyzoncie pojawia się inny pies :)

domelcia - Nie 17 Paź, 2010 10:11

Stówa ma 9 miesięcy.. i ruszyła w końcu z wagą. do 7 miesiąca rosła zaskakująco szybko i szybko nabierała masy. Potem na 2 miesiące się zastopowała i teraz ruszyła z wagą i jakaś taka mi się pełniejsza wydaje, bo wcześniej to taki chudzielec straszny i nie szło jej podtuczyć. Kaprys na pewno jeszcze urośnie ;)
Joy - Pią 22 Paź, 2010 18:53

Maniu, lat trzy, waży 31,5 kg. Dziś ważony. Grubas :d
Tymek - Sob 23 Paź, 2010 16:58

Tymuś - 3 latka, 32 kg. Ja wiem,czy grubas? :mrgreen: Wygląda jak basior - raczej normalnie :mrgreen:
FOSTER - Sob 23 Paź, 2010 21:58

Foster 4,5 miesiąca 20 kg - myślałam, że jest kolosem, a na dzisiejszym spotkaniu bassetów okazało się, że jest raczej takim wypierdkiem mamuta. :~
KasiaRico - Nie 24 Paź, 2010 14:35

Rico 3 m-ce - 10,4 kg. Ważony u weta, i mi też się wydaje, że jest duuuuuży.
Jagooda - Nie 24 Paź, 2010 14:52

Bazyli 18stego października miał 3 miesiące i 18dni - u weta w ten dzień ważył 12,3kg (mój mały morsik.... hihihihi)
Kala - Nie 24 Paź, 2010 17:45

Platon ma 3,5 miesiąca i waży 15,9 kg :D
alexis1983 - Wto 26 Paź, 2010 08:05

Rajza 3 latka (za miesiąc i 5dni) 28 kg... Raczej drobnej budowy :)
FOSTER - Pon 20 Cze, 2011 15:40

Foster skończył roczek. Jest chudy jak szczapa, wystają mu żebra - waży 29 kg.
koluś - Pon 20 Cze, 2011 16:43

nasz Koluś ma w tej chwili 3lata-ostatnio nie był ważony,ale jego waga nie przekraczała 27kg, zawsze ok.25kg (a mnie wydaje się cięższy). może Foster jest drobniejszej budowy?
FOSTER - Pon 20 Cze, 2011 19:30

możliwe, że Foster jest drobniejszy - na tym zdjęciu ma taką jakąś małą głowę, ale w rzeczywistości ma wielki kapucyn.

Jagooda - Pon 20 Cze, 2011 21:02

Bazyli- 1go lipca będzie miał rok, a waży 33kg.
Nie jest grubaskiem, chłopak jest po prostu potężny, ale parząc z góry wydaje mi się nawet, że jest chudy :lol: hihihi...

zojka - Wto 21 Cze, 2011 05:51

Rufek waży ok 31-33 kg. I mnie się wydaje, że z niego kawał psa.
Tosia waży 32 kg i wygląda na grubasa :roll: :

A Tola ma .... 80 kilogramów! :shock:
I wygląda w sam raz :mrgreen:

julkarem - Wto 21 Cze, 2011 06:29

no mój Spike też myslę wazy ok.40kg nawet :) a kończy 6 lipca 3 latka, więc Dominiko Koluś jest ok :)
momus - Wto 21 Cze, 2011 23:01

Moja ma półtora roku i też nie waży wcale więcej niż 26 kg moim zdaniem jest ze 3 - 4 kg za szczupła ale widać taka jej uroda - po za tym jest strasznym niejadkiem i wybrzydza - może jak bym tak jej dawała wedle jej uznania to by przytyła, ale to już bym musiała całkiem zwariować
keter23 - Wto 26 Lip, 2011 21:27
Temat postu: ODPOWIEDNIA WAGA
WITAM . OSTATNIO JAK ODDAWALAM ZORKA DO PSIEGO HOTELU NA NOC TO WLASCICIEL ZAPYTAL MI SIE ILE ZOREK JUZ WAZY I JAK POWIEDZIALAM ILE TO ZAPYTL SIE A ILE POWINNIEN WAZYC- I TU MNIE ZASKOCZYL BO NIE WIEM ILE POWINIEN WAZYC BASSET W JEGO WIECKU- W ZADNYM WIEKU.
PROSZE NAPISZCIE ILE WASZE POCIECHY WAZA I CZY WEDLUG WAS MOJ ZOREK MA ODPOWIEDNIA WAGE, MA TERAZ 9 I POL MIESIACA I 23KG.

Kala - Sro 27 Lip, 2011 07:17

Interesujący Cię tamat znajdziesz TUTAJ
Na przyszłość proszę również o unikanie pisania postów duzymi literami ;)
(patrz pkt. 12 regulaminu)











(edit)

zenon-bombalina - Sro 27 Lip, 2011 11:46

Kala napisał/a:
Interesujący Cię tamat znajdziesz TUTAJ
Na przyszłość proszę również o unikanie pisania postów duzymi literami ;)
(patrz pkt. 12 regulaminu)


Kala strażnik Teksasu buhahah :P I am the law :P hahaha









(edit)

Asia i Stefan - Sro 27 Lip, 2011 12:48

Nie ma to jak szydera bombaliny :P
eufrazyna - Pią 29 Lip, 2011 05:52

Karolina, dzieki za interwencje :) Dopiero dobijam na forum po paru dniach :)
Bartosz1989 - Nie 21 Sie, 2011 08:55

Ami ma 13 miesięcy 21 dni i waży 25 kg :)
eufrazyna - Nie 21 Sie, 2011 15:51

To sprawdzajcie, żeby się nie zapasła, bo o to u bassetów łatwo. Ja moją suczke musiałam odchudzać, bo zdecydowanie za dużo ważyła. Teraz waży niecałe 28 kg i jest ok.
Bartosz1989 - Nie 21 Sie, 2011 18:10

Czyli 28kg dla dorosłej bassetki to idealna waga?
eufrazyna - Nie 21 Sie, 2011 19:18

To zalezy. Dla mojej Toli idealna :) Miala moment, ze wazyla okolo 32 i to bylo widac. Zalezy jakiej budowy jest Twoja sunia. Zawsze to lepiej, jak jest szczuplejsza, bo pomysl o tej masie na tych krotkich lapkach targanej ;) Staraj sie sunie utrzymac ponizej 30 kg, a powinno byc dobrze :)
Mirka - Nie 21 Sie, 2011 19:32

Bartosz1989 napisał/a:
Czyli 28kg dla dorosłej bassetki to idealna waga?


wcale nie jak moja Duśka jeżdziła na wystawy to własnie waga 28 kg bo tak
wazyła,była opisywane zawsze jako minus,za mało masy tak mówili sędziowie,
teraz moja DUśka wazy 36,6 i pewnie by kosiła wsztskich no prawie wszystkich :wink: :razz:

ale tak jak Aga pisze wszystko zalezy od budowy psa :wink:

ania123 - Nie 21 Sie, 2011 19:38

Kropka wazy 26, Kapciuch 29 a Kropka wyglada gorzej niz on, maly jest taki masywny i proporcjonalny, u Kropki wszystko idzie w brzuch
Kapciuch mysle ze bedzie super wygladal nawet przy 35 kg i wiecej, a u Kropki juz teraz kazdy kilogram widac w brzuchu
przesrane mamy jako kobiety... ;p

zojka - Nie 21 Sie, 2011 19:45

ania123 napisał/a:
Kropka wazy 26, Kapciuch 29 a Kropka wyglada gorzej niz on, maly jest taki masywny i proporcjonalny, u Kropki wszystko idzie w brzuch
Kapciuch mysle ze bedzie super wygladal nawet przy 35 kg i wiecej, a u Kropki juz teraz kazdy kilogram widac w brzuchu
przesrane mamy jako kobiety... ;p


Nooooo
Moja Tosia walczy z nadwagą. Jej pańcia również :oops:

troublemaker - Pon 22 Sie, 2011 10:56

Krowka od dluzszego czasu juz utrzymuje 28 kg i jest dobrze. Fika, biega, skacze, ale juz tez nie wyglada jak szczurek.
magnolia81 - Wto 23 Sie, 2011 09:37

Bazyli waży 36 kg i szczerze mówiąc zastanawiam się czy to trochę nie za dużo? Co prawda nasz wet powiedział, że waga jest prawidłowa, sylwetka też, ale hmm - sama nie wiem. Nie wygląda na grubaska, choć mój Marek pieszczotliwie nazywa go "gruby" lub "parówka" :mrgreen:
Kama - Wto 23 Sie, 2011 09:58

Molly ma prawie 4 miesiące i rośnie jakby jadła tylko drożdże Narazie waga to 16 kg.
Kama - Wto 06 Wrz, 2011 14:52

O nie tego już dość. Trzeci raz w ciągu trzech dni usłyszałam, że "a ten szczeniak to nie waży za dużo czasami" i temu podobne. "Jak dojdzie do siebie (bo miała kontuzję) to musimy sie zabrać za jej wagę" Pani doktor jest bezlitosna.
Powiedzcie proszę czy 4 miesięczna Basecica ważąca 18 kg to naprawę zapasione szczenię???
Może jak to mówią wyrośnie z tego albo potem zwolni z przybieraniem na wadze.
Ręce opadają.
:)

Dorti - Wto 06 Wrz, 2011 16:39

Zważyłam właśnie Iwę.
Ma 17 tyg. i waży 16,5 kg, je pięknie, przybiera jak trzeba ale jak popatrzeć na nią z góry to jest szczuplutka :grin:
U każdego psa to bardzo indywidualne :wink:

keter23 - Wto 06 Wrz, 2011 22:17

Zorro ma teraz 10 i pol miesiaca i 24kg. To pewnie jest mało jak na pieska ale on lubi duzo biegac i byc w ruchu.
momus - Pon 12 Wrz, 2011 14:44

każdy basset jest inny tak naprawdę:)
zojka - Pon 12 Wrz, 2011 14:57

Mój Ruf ma 3 lata i 30 kilo. Wczoraj go ważyłam!
ania123 - Pon 19 Wrz, 2011 14:16

Kapciuch 10 miesiecy i 30.2 kilo, Kropka 22 miesiace i 26.5 kilo

Kapciuszek jak za rok bedzie wazyl 40 kilo nawet to bedzie wygladal swietnie, a dla Kropki to juz zaczyna byc za duzo wiec musimy troche ograniczyc gryzaki ;)

keter23 - Pon 19 Wrz, 2011 21:27

Hej widze ze kupujecie rampy dla pieskow. My naszczescie nie potrzebujemy- Zorek wskakuje do samochodu bez problemu. Ma 11 miesiecy i zamiast tyc to chudnie bo caly czas w ruchu. dzisiaj go wazylam i ma zaledwie 23.3 kg.
Czikosz - Pią 03 Sie, 2012 16:15

Mój waży 7.3 kg i ma 2 miesiące i 5 dni. Z tyłu (za żebrami) ma trochę jakby talię. Jak uważacie, bo według mnie jest to za mało, jednak weterynarz mówi mi, że jest dobrze.

Co Wy sądzicie o tej wadze?

Jacek - Pią 03 Sie, 2012 18:03

7,3 kg - moim zdaniem ideał w wieku dwóch miesięcy
Wszystko jednak zależy od budowy.

Czikosz - Pią 03 Sie, 2012 18:46

Hm... Aż mnie ciekawi jakiż on będzie jak urośnie! Duże psy są świetne! Co prawda basset nie obroni właściciela przed np. bandziorem, ale to zawsze duży pies, którego można się wystraszyć. Poza tym jest więcej do przytulania! :)
portenito4 - Sob 04 Sie, 2012 07:07

nie obroni, i nie wystraszy, co najwyżej ewentualnemu złodziejowi pomoże wynosić rzeczy z domu :roll:
troublemaker - Sob 04 Sie, 2012 15:17

To ja chyba nie mam basseta :D Broni domu nie gorzej niz jakis owczarek, do ogrodu nikt nie moze za blisko podejsc niezauwazony, a juz pukajacy do drzwi jest najwiekszym wrogiem!!!
Czikosz - Sob 04 Sie, 2012 15:24

Nie znam się za bardzo na psach, a moja przygoda z bassetem dopiero się zaczyna, jednak myślę, że zwierze, które czuje strach kochanego właściciela i widzi, że dzieje się coś złego zareaguje mimo swojej pociesznej natury. Takiego psa jak basset o wadze 30-40 kg można w sumie się wystraszyć... chociaż, no nie wiem... ja jak zobaczyłam dużą kule lecącą do mnie byłam zaniepokojona. Zależy od człowieka w sumie.
Magda i Rudolf - Sob 04 Sie, 2012 16:06

Oj moj Rudolf za mna zawsze stal murem:) jak ktos robil jakis niekontrolowany ruch w moja strone to zawsze mnie bronil. Mysle ze jak by mi sie cos powaznego dzialo to i zęby by pokazal. Mial taki charakter ze na kielbaske oczywiscie dal sie skusic ale zagrozenie wyczuwal i wtedy kielbasa nie byla wazna:)
zosia15 - Sob 04 Sie, 2012 16:42

Mój Baster ma dwa lata i waży 38 kg :)
Czikosz - Sob 04 Sie, 2012 17:02

Bassety to jak się patrzy na wagę to takie świneczki! U weterynarza 30.07.2012 ważył 7.3 kg, w poniedziałek kolejna wizyta, ciekawi mnie ile przytył, obstawiam, że będzie w poniedziałek ważył 8.1 kg. Aż 38 kg, kiedy to mój tyle będzie ważył... :)
Miła od Gucia - Sob 04 Sie, 2012 17:48

był czas, że Gustaw w wieku 7 lat ważył 40 kg

już niedługo i Twój Docent będzie sporo ważył

---
masz świetny podpis :lol:

julkarem - Sob 04 Sie, 2012 17:53

Czikosz napisał/a:
Hm... Aż mnie ciekawi jakiż on będzie jak urośnie! Duże psy są świetne! Co prawda basset nie obroni właściciela przed np. bandziorem, ale to zawsze duży pies, którego można się wystraszyć. Poza tym jest więcej do przytulania! :)


Mój Spike to jak ktoś do nas wejdzie znajomy jest OK, ale jak wychodzi to leci za nim i łapie za nogawkę :D i szczeka tak ,że kazdy sie boi :D 44kg waży i ton głosu przy szczekaniu jest bynajmniej psa 80kg ;)

Czikosz - Sob 04 Sie, 2012 18:02

Magia Painta! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jeżeli chodzi o podpis. :cool:
BASSiBAWARIA - Pon 06 Sie, 2012 07:49

Mój basseton z kolei ma 4lata i 35kg zywego mięska reprezentuje sobą :mrgreen:
koluś - Pon 06 Sie, 2012 15:00

Spike 44 kg :?: OMG no ale faktycznie kawał basseta z niego! Koluś ma 4 lata i w miarę stałą wagę 25-25,5kg
julkarem - Wto 07 Sie, 2012 10:18

koluś napisał/a:
Spike 44 kg :?: OMG no ale faktycznie kawał basseta z niego! Koluś ma 4 lata i w miarę stałą wagę 25-25,5kg


ale Koluś wygląda masywnie jak na taką wagę :shock: , to Jogi ma z 20-22kg a jaki chuderlak :P , Kolusiowi nie dorasta do pięt :D

Kamoos - Wto 07 Sie, 2012 11:25

Goranek ma rok i waży 30 kg :)
Makbet - Wto 07 Sie, 2012 18:42

Makbet ma 13 mcy i waży 29 kg. Chciałabym żeby nabrał jeszcze masy, ale on ostatnio jada w kratkę (oczywiście mowa o karmie a nie kąskach typu np. arbuz :razz: ).
karolcia - Czw 09 Sie, 2012 18:23

Lady ma ok. 9 miesiecy i wazy 23 kg. Wyglada ok, nabrala masy ale strasznie musze uwazac na to co i ile je, bo oczywiscie je wszystko, nawet ostatnio wykradla kukurydze z klatki i biedna swinka byla bez kolacji:)Boje sie zeby nie byla tlusta bo niechce zeby biedaczka miala problemy. Zastanawiam sie ile jeszcze moze przytyc.
eufrazyna - Czw 09 Sie, 2012 18:56

BuBu ma 2 lata i 9, 5 m-ca i wazy 32 kg. Tola ma 2 lata i 6,5 m-ca i wazy 29 kg ( to za duzo jak na nia i jest odchudzana, ma sklonnosci do tycia niestety).
Helenko, a Goranek nie wazy za duzo ciut? Bo rok i 30 kg? Moze jest taki duzy po prostu? Nie obraz sie, ze sie dopytuje, po prostu moja Tola, to jak wazyla 31 to wygladala jak kwadrat z mala glowa :mrgreen:

Kamoos - Czw 09 Sie, 2012 19:38

Goran jest duży , jak Moniczka ważyła 30 kg to była gruba ,on wygląda normalnie . Muszę dopytać ile wazy jego braciszek Garry , dwa miesiace temu byli identyczni ,zobaczymy jak to wygląda teraz :smile:
Joasika - Czw 09 Sie, 2012 19:57

Berta waży 30kg, ma około 9 lat i mimo, że ma ładną talię Pani Weteryniorz kazali nieco odchudzić, gdyż starawa jest :mrgreen: :roll:

Toż odchudzamy - na razie żadnych przekąsek między posiłkami :roll:

Może Goranek należy do tych megawielkich bassetów :?:

Jak jechaliśmy po Bertę, to mieszkała w DT z takim wielgachnym pasztetem, że wyglądała przy nim jak szczeniak :shock: Tak na oko mógł mieć ze 45kg, a gruby nie był...

Dorti - Czw 09 Sie, 2012 19:58

Dziewczyny spokojnie, każdy pies jest inny, ma inną budowę i jeden przy wadze 30kg będzie wyglądał tragicznie i tłusto a inny będzie miał piękną linię :wink:
Goran wygląda cudnie a Tola jak to Tola, lepiej jej jak waży mniej :grin:
Anabela waży 32 kg i wygląda pięknie, gdyby Róża tyle ważyła byłaby koszmarnie gruba :razz:
Patrzcie na swoje pupile, obserwujcie a wszystko będzie ok :wink:

troublemaker - Czw 27 Wrz, 2012 20:32

Chciałam się tylko pochwalić, że Krówka schudła już ponad 2 kilo i dalej dobrze jej idzie. I chociaż Michał uważa, że już nie jest taka ładna, to najważniejsze jest by była zdrowa. I jest śliczna :)
zojka - Czw 27 Wrz, 2012 20:43

A mój Baster (nie basset :) ) w niedzielę skończy 10 miesięcy i waży 57 kilogramów i 10 deko!!!
Asia i Basia - Czw 27 Wrz, 2012 21:22

troublemaker napisał/a:
Chciałam się tylko pochwalić, że Krówka schudła już ponad 2 kilo i dalej dobrze jej idzie. I chociaż Michał uważa, że już nie jest taka ładna, to najważniejsze jest by była zdrowa. I jest śliczna :)


To super! Niestety cos za cos. Sama sie przekonalam na moich, gdyby byly grube, nie przezylyby tych koszmarnych kastracji. A sliczne sa i tak :mrgreen:

Joasika - Pią 28 Wrz, 2012 07:05

Brawo dla Krówki :mrgreen: :!:
troublemaker - Pią 28 Wrz, 2012 08:56

Dziekujemy! :)

Musze przyznac, ze sama jestem zaskoczona jak jej to latwo przychodzi. Bo ja chyba nie basseta mam. Ona nigdy nie byla lapczywa na jedzenie. Czesto w misce zostawia, mimo, ze teraz ma okrojone porcje. Nie zebrze ( nie no wiadomo, ze ciut rzuca okiem czy nic nie spadlo, ale ogolnie jest spokoj), nie rzuca sie na jedzenie.
Wiec zmian wielkich nie ma, tylko karma inna. No i koniec buleczki z rana.

Joasika - Pią 28 Wrz, 2012 20:21

troublemaker napisał/a:
Ona nigdy nie byla lapczywa na jedzenie. Czesto w misce zostawia, mimo, ze teraz ma okrojone porcje. Nie zebrze ( nie no wiadomo, ze ciut rzuca okiem czy nic nie spadlo, ale ogolnie jest spokoj), nie rzuca sie na jedzenie.


Weronika, Ty zdecydowanie NIE MASZ basseta :!:

Czikosz - Sob 29 Wrz, 2012 13:23

Mój ostatnio na jedzenie specjalnie się nie rzuca, ale to wynika z tego, że mu w dalszym ciągu zęby rosną...

Ciekawe ile będzie ważył 06.09.2012 na ostatnim szczepieniu przeciw wściekliźnie.

troublemaker - Czw 18 Paź, 2012 13:13

Krowka byla wczoraj na wazeniu u pana dochtora iiii, prosze panstwa !!! 27,750 kg !!!

Jest swiecaca, piekna i tylko ciut chudsza... :)

krzychol - Pon 12 Lis, 2012 00:53

Powiedzcie ile ważyły Wasze Bassety w wieku trzech miesięcy? Mój Boss waży 9kg i zastanawiam się, czy to odpowiednia waga.
madziaa - Pon 12 Lis, 2012 01:44

Jak to mówią pies upodabnia się do właściciela prawda?! tak mówią a więc moja cudna bassetka nie pamiętam ile ważyła w tak młodym wieku ale patrząc na jej cudną wagę 35 kg teraz na pewno miała nadwagę to niestety po właścicielce aleeee pracujemy na tym odchudzimy się choć nie idzie to nam :razz:
Jacek - Pon 12 Lis, 2012 20:42

Nasza Bajka dzisiaj kończy 3 miesiące i waży 11,8 kg.
Ambroży w tym wieku ważył ok. 13 kg ( a teraz jest szczupaczek).
Waga nie ma większego znaczenia. Ważne, aby pies był proporcjonalnie zbudowany.
To jest wiek, w którym nie można jeszcze dokładnie określić jak duży będzie psiak.
Basset kształtuje się bardzo długo.

ania123 - Pon 12 Lis, 2012 21:20

9 kg to malo jak na szczeniaka w tym wieku, szczegolnie chlopaka, szczeniaki nawet drobniejsze w tym wieku waza zazwyczaj minimum 12 kilogramow, moj w tym wieku wazyl prawie 18
krzychol - Pon 12 Lis, 2012 23:33

Piesek generalnie nie wygląda na przegłodzonego, dostaje jeść dziennie około 600g jedzenia, nie chcę przesadzić w drugą stronę i go przekarmić, nie byłoby to trudne:). Dziękuję za porady:)
Jacek - Wto 13 Lis, 2012 08:57

Moim zdaniem powinien jeść jak najwięcej.
Szczeniak się nie utuczy. Dopiero na dorosłe trzeba uważać.

jabluszko520 - Wto 13 Lis, 2012 09:16

Pamiętaj, porcjuj jedzonko, aby na raz nie było za dużo a nic mu nie będzie. Lepiej kilka razy w ciągu dnia mniejszymi porcjami, nie powinien sie przejeść jak troszkę zwiększysz porcję dzienną. pozdrawiamy
krzychol - Wto 13 Lis, 2012 17:39

Staram się podawać psu 4 porcje dziennie, oczywiście czasem zdarza się, że dostanie jakiś smakołyk między posiłkami:)
ania123 - Wto 13 Lis, 2012 17:43

a odrobaczony na pewno jest porzadnie?
krzychol - Wto 13 Lis, 2012 19:32

Tak, był dwa razy odrobaczany, w przyszłym tygodniu będzie trzeci raz odrobaczany przed kolejną szczepionką:) Jest wyjątkowo żywym psem, nie usiedzi w miejscu, może po prostu przepala sporą część jedzenia. Przy każdej kontroli u weterynarki jego masa rośnie, nie stwierdziła, żeby było coś nie w porządku.
keter23 - Wto 13 Lis, 2012 23:36

hej jesli to on na zdjeciu to wyglada super. wszystkiego dobrego zycze. :wink:
krzychol - Sro 14 Lis, 2012 23:58

To on:)
Joy - Sob 19 Kwi, 2014 19:55

Byliśmy dziś zważyć Rochera przy okazji wizyty u weterynarza; 30kg w wieku niecałych 3 lat :wink:
BASSiBAWARIA - Czw 24 Kwi, 2014 09:43

Pan Bass w wieku prawie 6lat ma ciągłość na 35kg...

lecz udało się zbić na 33kg, dla jego kręgosłupka. :razz:

jabluszko520 - Czw 24 Kwi, 2014 13:10

no dobra, ja tez się pochwalę, dziewczynka (Majka) w wieku 6 lat a waga 27kg (mam nadzieję, że więcej nie będzie)
FOSTER - Czw 01 Maj, 2014 21:47

mój Fosterek w wieku prawie czterech lat waży 37 kg, ale wygląda jak szczupaczek
madziaa - Sro 14 Maj, 2014 06:54

MY się z EMi nie ważymy żeby się nie stresować :) Kochamy się takie jakie jesteśmy.
Jedno jest jednak pewne obie mamy nadwagę :buha:

Marynia - Sro 14 Maj, 2014 07:25

madziaa napisał/a:
MY się z EMi nie ważymy żeby się nie stresować :) Kochamy się takie jakie jesteśmy.
Jedno jest jednak pewne obie mamy nadwagę :buha:


To tak jak ja,jedyna różnica jest taka,że ja mam niedowagę :mrgreen:

Magdaa - Sro 14 Maj, 2014 12:03

Basco ma 9 miesięcy i waży dobre 25kg
MagdaR - Wto 09 Wrz, 2014 12:13

Eliash ma 4 m-ce i waży 16,5 kg
besta - Wto 09 Wrz, 2014 14:11

A moja GGeena w tym samym wieku 15 kg :lol:
Magdaa - Wto 09 Wrz, 2014 17:00

Wróciliśmy od weta ,bo byliśmy po tabletki na odrobaczanie i Basco waży 23kg ,ma 13 m-cy. Chudzina z niego,ale może to i lepiej .
MagdaR - Czw 11 Wrz, 2014 13:25

mojego pieska kupiłam jak miał niecałe 3 miesiące i od tego czasu przybiera 1 kg na tydzień -
ciekawe jak długo się ta tendencja utrzyma?

besta - Czw 11 Wrz, 2014 13:58

Szczeniaki rosną intesywnie do 6 mies później troche wolniej.Wzrost "wzwyż" kończą ok roku zależnie od rasy (im większa rasa tym później) Ale masę mięśniową budują nawet do drugiego a czasem trzeciego roku.Tak więc ma jeszcze chlopak dużo czasu na rośnięcie.Tylko trzeba uważać żeby nie przekarmiać,lepiej szczupło tezymać mlodego psa .Przytyć zawsze zdąży . 8) :lol:
MagdaR - Pią 19 Wrz, 2014 16:17

to fakt,
rosną intensywnie
dzisiaj ma 4-miesiące i 10 dni i ma już 18 kg (znowu 1,5 kg w 10 dni)

MagdaR - Czw 13 Lis, 2014 10:44

6 miesięcy - 24 kg
gkoti - Czw 13 Lis, 2014 19:49

to jeszcze 3 i będzie 27 kg :) jak Leniuch
FOSTER - Czw 13 Lis, 2014 22:18

Jak to :shock: nie może być, Leniuch jako dorosły waży 27 kg?
Ania i Piotr - Pią 14 Lis, 2014 09:51

Diego lat 4 - urocze 38 kilogramów odcinające dopływ krwi w kończynach dolnych jak mi się na nich uwali :mrgreen: :serce:
Z moich obserwacji wynika, że bassety dzielą się na te mniejsze, większe i takie czołgi jak Diego :P

FOSTER - Pią 14 Lis, 2014 11:43

Uff, bo się już przeraziłam - Foster 4,5 roku waga 39,890 kg, ale żebra mu widać :roll:
Ania i Piotr - Pią 14 Lis, 2014 14:06

FOSTER napisał/a:
Uff, bo się już przeraziłam - Foster 4,5 roku waga 39,890 kg, ale żebra mu widać :roll:


Diego też nie jest utuczony. I od dłuuugiego czasu trzyma tą sama wagę. Także dużo zależy od psa :)

ElenaJerry - Pią 14 Lis, 2014 18:21

Prawda. Jerry waży 35 kilogramów i można zobaczyć na ostatnia youtube w naszym temacie- jest daleko od tłustości. Ale długi jak tydzień przed datą płac :lol:
FOSTER - Pią 14 Lis, 2014 21:36

ElenaJerry napisał/a:
Ale długi jak tydzień przed datą płac :lol:
:haha: :haha:


Takiego określenia jeszcze nie słyszałam :haha:
Miła od Gucia - Sob 15 Lis, 2014 12:37

dobre :buha:
RicoSB - Sro 19 Lis, 2014 22:59

Furiat dzisiaj był u weterynarza po tabletki na odrobaczenie. Waga 28,2 kg. Schudł ostatnio :)
ŁucjaLuna - Czw 20 Lis, 2014 19:50

Mój Canto 7 miesiąc, 27,6 kg . Chyba taki standard , jak na basseciego chłopczyka ? Co Wy na to?
MagdaR - Pon 08 Gru, 2014 13:31

7 miesięcy - 26 kg
MagdaR - Sro 11 Lut, 2015 11:40

9 miesięcy - 28,5 kg
jaila - Pią 23 Sie, 2019 09:55

Gaston 2,5 msc - 8,2kg (wciaz socjalizowany, takze wybiega sie tyle co po domu i 13a dzialce, ogrodzie)

Od hodowcy na przykladzie budowy ich psow mamy teoretycznie:
-2 msc - 7kg
-3 msc - 12kg
-4 msc - 15kg
-6 msc - 18,5kg
-9 msc - 23kg
-12 msc - 26kg

Ale juz widac, ze Gaston jest innej budowy, najwiekszy z miotu i nie bedzie sie trzymal "ramy".
Szczeniakowi do roku nie dawkuje karmy (je kiedy chce, ile chce). Do 1,5 msc jadl sucha namaczana, teraz normalnie sucha Acany Puppy Large Breed (kurak, jako przysmaki, nagrody itp dostaje wolowine rowniez Acany)

Z wiekiem jednak nalezy oduczyc psa jedzenia kiedy on chce i przejsc na2-3 posilki dziennie podawane przez nas (takze miska z jedzeniem laduje tam gdzie pies dostepu nie ma, zostaje tylko zawsze swieza woda

ŁucjaLuna - Pią 23 Sie, 2019 16:03

Mój Canto w wieku ok 9 miesięcy miał 33 kg i taką wagę utrzymał przez 3 lata do kastrowania, potem przytył 4 kg. Zasadniczo miał tle kilogramów ile tygodni do 33 kg. Wzięliśmy go jak miał skończone 7 tygodni i miał ok 5,5 kg. Chyba lto zależy od budowy psa. Mój Canto należał do tych większych.
Impresja(suczka to też ma znaczenie) - ma skończone 8 miesięcy i waży 20.700 kg . Jest drobnej budowy.

klusia - Wto 01 Paź, 2019 07:44

<3 <3 <3 Moja Klusia jak miała 3 m-ce ważyła bodajże 8kg, dokładnie nie pamiętam. teraz ma 10 latek i waży 31 kg moja krówka kochana , mój <3 złodziejaszek
jaila - Sob 15 Lut, 2020 13:52

Gaston, 8,5 msc mamy lekko ponad 30 kg

Na ostatnim CACIB 2020 w Ktw 8-9/2 niektórzy właściciele Bassetów zdziwieni, że jeszcze klasa szczeniąt :mrgreen:

Do zobaczenia w marcu na wystawie ras brytyjskich i myśliwskich w Jeleniej Górze, w końcu Młodzieżówka :)

ŁucjaLuna - Sob 15 Lut, 2020 21:32

Mój Canto w tym wieku miał 33 kg i był szczenięciem. Po prostu był duży. Impresja miała w jego wieku 22 kg .
ElenaJerry - Pią 27 Lis, 2020 16:01

Pamietam Canto-to naprawde byl kawal basseta. Bidulek, za wczesno biega za TM.
hazuska - Pon 07 Gru, 2020 23:28

Witajcie. Mój basset, ma obecnie 9 tygodni i wazy 5,2 kilo. Po przeczytaniu całego wątku zaczęłam się martwić, że to zbyt mało jak na ten wiek. Ile ważyły Wasze baseciaki w podobnym wieku? Czy mam się czym martwić? Poniekąd zastanawiam się czy aby młody nie ma alergii pokarmowej bo dzisiaj zdiagnozowano u niego zapalenie uszu...
jaila - Sob 17 Kwi, 2021 09:33

hazuska pokaż zdjęcia psiaka. Jak teraz waga wygląda ?

My przeszliśmy zupełnie na BARFa, niesamowite jest to tak zmienia się budowa Basseta od tych 14 do 24 miesięcy. Zrzuciliśmy 3kg, obecnie stoi na 30 kg i na tym pozostajemy.

Nasza Bullka natomiast teraz ma 14 msc i dopiero nabiera masy, także na BARFie (oba psy na wołowinie (gulaszowa, średnio-tłusta))

KarolinaMaron - Pon 25 Lip, 2022 22:04

Dopiero zastanawiam się nad przygarnięciem do siebie Basseta (to naprawdę rozkoszne psy i od dawna o takim marzyłam), szczególnie skoro to takie przyjacielskie stworzenia o czym przeczytałam już dłuższy czas temu na stronie https://fajnyzwierzak.pl/porady/basset-hound-charakterystyka-usposobienie-wymagania-ceny/. Dlatego chciałam zapytać się tu o kwestię psiej diety (wydaje mi się, że zaglądają tu dobrze zorientowani w temacie ludzie). Pies mojej znajomej (właśnie basset) nie ma żadnego szczególnego jadłospisu, choć oczywiście ma dobre pożywienie w odpowiedniej ilości, a obecnie waży około 28 kg. Chciałam się spytać, czy polecacie jakąś szczególną dietę (może właśnie BARF o którym wspomniała przedmówczyni), a może coś innego? Czy może jednak nie stosować niczego szczególnego? Dziękuję za pomoc.
Miła od Gucia - Wto 26 Lip, 2022 20:44

Karolu kochana
na temat barfu w dziale żywienie zajrzyj.
Każdy z na karmi basseta tym co mu smakuje hi hi
to w zależności czy basset nie jest na coś uczulony, dobieramy jedzenie pod naszego psiaka.
W razie niedoczytania pytaj


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group