Nasze Bassety
Klub Mi³o¶ników Basset Hound i podobnych.

Ambulatorium - Jak wasze bassety znosza upa³y?

Aleksander - Nie 29 Maj, 2005 18:21
Temat postu: Jak wasze bassety znosza upa³y?
W³asnie mam pytanko jak wasze bassety znosza upa³y? Nasz Morfeusz od kilku dni zamienia sie w ci±gu dnia w kota ca³ymi dniami wygrzewa sie na s³oñcu i ¶pi. Niekiedy nawet podchodze ¿eby sprawdziæ czy biedaczysko ¿yje. Nie je nie pije tylko ¶pi. Natomiast ok godziny 20 nasz piesek od¿ywa i zaczyna sie imprezka szaleje jak ma³o kiedy jest wyspany gotowy do zabawy i lata po domu i po dworze jak g³upi. Nie da siê go opanowaæ. Wczoraj na dzia³ce zrobi³ 20 rundek dooko³o ryj±c sob± ziemiê tak ¿e wygl±da³ jakby by³ murzynem. Tak wiêc nadawa³ siê tylko pod prysznic. Wybieramy siê w tym roku nad morze i zastanawiamy siê jak on siê tam bêdzie zachowywa³, bo jak wieczorami bêdzie tak szala³ to obawiam sie, ¿e nas wyrzuc±.
Bartmen - Nie 29 Maj, 2005 18:53

Alfa wychodzi na s³oneczko i zapada w sen opala siê namientnie godzinami a ja wyglondam tak aha zapomnia³ bym ¿e czasami przychodzi do mnie ¿eby j± spryskac wod± w aerozolu bardzo jej siê to podoba
Mi³a od Gucia - Nie 29 Maj, 2005 19:47

Jak byli¶my z Guciem nad morzem by³ grzeczny, ale wylegiwa³ siê pod parasolem. Uwielbia³ szaleæ po pla¿y, dlatego te¿ szukali¶my odludnych miejsc. Co do morza, to podskakiwa³ i szczeka³ na fale, wody napi³ siê tylko raz, wiecej nie chcia³, nie smakowa³o mu z tej du¿ej michy.
A dzi¶ w po³udnie jak wyszli¶my znalaz³ sobie zacienione miejsce w wysokiej trawie, po³o¿y³ siê i ju¿, wygl±da³am tak jak ty, w koñcu obieca³am mu amciu, amciu i jako¶ dotarli¶my do domu. W domu spi i pije du¿o wody. Szuka ch³odnych miejsc.

Dorota - Nie 29 Maj, 2005 21:40

Nasz Hectorek przez te upa³y jest nietomny, wyleguje sie na kafelkach a o spaniu w ³ózku nawet nie mysli. Spacery wyczerpuj± go maksymalnie, przychodzi do domu, wypija ca³± miske wody i pada gdzie popadnie:) Przez to nadmierne pragnienie równie¿ sika gdzie popadnie. Ozywia sie dopiero po 21.00 (o tej porze zazwyczaj juz smacznie spa³). Dzisiaj chcielismy zrobic mu przyjemno¶æ (tak my my¶lelismy) i zafundowalismy mu k±piel - istna walka zeby utrzymaæ go w wannie! Efekt by³ taki, ¿e pies by³ mokry, my bylismy mokrzy i ³azienka zalana:)
Chester - Nie 29 Maj, 2005 21:45

Mój Chesterek, wychodzi na zimne kafle na balkon, i sie och³adza :)
Wlodzimierz W - Nie 29 Maj, 2005 22:10

LUNA te¿ nie najlepiej znosi upa³y,wiêksz± czê¶æ dnia spêdza wyleguj±c siê w zacienionych miejscach.Na spacer wychodzi chêtnie,ale ju¿ na spcerze idzie ociêzale z wywieszonym jêzorem.Po powrocie do domu wypija na le¿±co miche wody i zasypia z pyszczkiem przy misce. :sen :D Dzi¶ poszli¶my z ni± na spacer do centrum by³a tak padniêta ¿e w nagrode dosta³a loda z wafelkiem,co j± tak o¿ywi³o Ze stane³a przy budce z lodami i nie da³o siê jej odci±gn±æ :D :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam wszystkich W³odek :lol:

Arleta - Pon 30 Maj, 2005 08:34

Z tego co widze to wszystkie sie wyleguja - moja tez na balkonie na s³oñcu, wiec roz³ozy³am parasol bo jej nie wyt³umacze ze nie wolno w pe³nym s³oncu lezec z nienakryta g³ow± :lol:

A jak spi to pozwala nakryæ sie mokrym rêcznikiem i tak jej dobrze ¿e k³adize sie na grzbiet i chce aby jej podwozie ch³odziæ :D

Oczywi¶cie ca³y dzieñ nie je tylko pije i wieczorem okolo 21 dopiero siada do miski i co¶ tam przegryzie.

Buba - Pon 30 Maj, 2005 09:31

Gustaw zdecydowanie woli minusowe temperatury. Wczoraj my¶la³am, ¿e siê za¶lini na ¶mieræ i jêzyk mu wypadnie... Do tego jest prawie ca³y czarny i nie lubi s³oneczka :lol:
Ewa z Matyld± i Bobem - Pon 30 Maj, 2005 11:25

O to siê trochê uspokoi³am!
Matylda te¿ wygrzewa siê na s³oñcu, a ja j± przeganiam, ale teraz widzê, ¿e niepotrzebnie, bo wszystkie bassety to lubi± (no prawie wszystkie). Moi k³ad± siê we trójkê (Mania i koty) na balkonie, a ja wtedy wieszam jakie¶ prze¶cierad³o na kracie, ¿eby mieli cieñ (w którym i tak jest koszmarnie gor±co). Wtedy ca³e towarzystwo siê przenosi na s³onko, to ja wieszam nastêpne prze¶cierad³o, i tak w kó³ko. Efekt jest taki, ¿e balkon wyg³ada jak szmaciarnia a moja ca³a trója wyleguje siê na jedynym s³onecznym kawa³ku pod³ogi.
Wczoraj w³±czyli¶my zraszacz w ogródku, mówiê Wam to by³ sza³!!!

Agata - Pon 30 Maj, 2005 12:55

Ewa, bardzo dobrze, ¿e j± przeganiasz i KONIECZNIE przeganiajcie ze s³oñca wszystkie zwierzaki. Udar s³oneczny i zgon psa to bardzo czêste przypadki. Serce nie wytrzymuje i psiak zdycha.
Na szczê¶cie na Polanie jest du¿o drzew i wszystkie psiaki wyleguj± siê w cieniu pod jab³onkami. My tego bardzo pilnujemy i sprawdzamy co chwila czy nie s± na s³oñcu. Wtedy s± przeganiane do cienia.
Przed wczoraj odwiedzili nas Kasia i Hubert ze swoj± ca³± ferajn±, przyjecha³a te¿ Iza ze S³upska ze swoim bassetem - Carmen±, wiêc przez dwa dni na Polanie by³o 11 psów, dwa koty i kózka Zuzia.
Przez ca³y czas wszyscy pilnowali¶my, aby zwierzaki nie przebywa³y na s³oñcu polewaj±c je wod± z konewki.
Najgorzej ma teraz Agrafka, bo pomimo po³owy ci±¿y jest taka gruba jak by mia³a za chwilê siê rozsypaæ. Strasznie mi jej szkoda :( .
Co najgorsze wszystkie nasze zwierzaki wcale nie chc± je¶æ, owszem du¿o pij±, ale maluchy w brzuszku musz± od¿ywiaæ siê pokarmem, który spo¿ywa ich mama.
Innymi tak bardzo siê nie przejmujê, choæ nie ukrywam, ¿e martwiê siê jeszcze o Groszka, bo ch³opak wygl±da ju¿ jak wyka³aczka, wiêc biegam za nim i za Agrafk± z ³y¿eczk± i karmiê - tak wygl±da³o dzisiejsze ¶niadanko. Jedyna jêdza Balbina nie odmawia mimo ¿e oprócz upa³u ma³a te¿ inne prze¿ycia a mianowicie sex 8) - by³a dopuszczana w pi±tek i niedzielê.
Ale i tak bassety w te upa³y wygl±da³y lepiej od Kasi i Huberta :roll: , którzy w pogoni za cieniem co rusz pok³adali siê pod inn± jab³onk± a do nich przytula³y siê psiaki.
PS. Kasia i Hubert - jeszcze raz bardzo dziêkujê za mile spêdzony czas.
Z niecierpliwo¶ci± czekamy na nastêpne odwiedziny :wink: :!:

Bacha - Pon 30 Maj, 2005 15:16

Mój biedny basseci senior ledwo zipie, spacery w ci±gu dnia ograniczyli¶my do minimum a i tak po powrocie le¿y jak nie¿ywy. Przykrywam go mokrym rêcznikiem to trochê pomaga. Bojê siê o jego serduszko. Na szczê¶cie apetyt Bassowi dopisuje. Na d³u¿sze spacery wychodzimy wieczorem.
Najdziwniejsze jest to, ¿e te wysokie temperatury nie przeszkadzaj± mu w zawijaniu siê wieczorem w swój kocyk bo inaczej nie sypia. Od dawna zawija siê tak, ¿e czasami trudno go "wykopaæ" i robi to sam w taki sposób ¿e trudno opisaæ.
Mam nadziejê, ¿e na Zlocie nie bêdzie takich upa³ów.
Pozdrawiamy

Kasia :) - Pon 30 Maj, 2005 23:36

Agata napisa³/a:
KONIECZNIE przeganiajcie ze s³oñca wszystkie zwierzaki. Udar s³oneczny i zgon psa to bardzo czêste przypadki. Serce nie wytrzymuje i psiak zdycha.[b]


przeganiajcie ze s³oñca, w upalne dni absolutnie nie zostawiajcie ich w samochodach, spryskujcie wod± albo przykrywajcie wilgotn± szmatk± - o udar u psa naprawde nietrudno, a te potwory maj± to do siebie, ¿e jak ju¿ legn± na s³oñcu to ju¿ le¿±, trzeba samemu uwa¿aæ i przeganiaæ do cienia -ale o tym pisa³a ju¿ Agatka :)

Agata napisa³/a:
[b]Ale i tak bassety w te upa³y wygl±da³y lepiej od Kasi i Huberta :roll: , którzy w pogoni za cieniem co rusz pok³adali siê pod inn± jab³onk± a do nich przytula³y siê psiaki.
PS. Kasia i Hubert - jeszcze raz bardzo dziêkujê za mile spêdzony czas.
Z niecierpliwo¶ci± czekamy na nastêpne odwiedziny :wink: :!:


bo my Agatka nie przyzwyczajeni jeste¶my - Hubert z surowego nadmorskiego klimatu a ja z blokowiska :) :) :)
a bassety mia³y lepiej bo mog³y wczo³gaæ sie pod tarasik a tam cieñ i ch³odek a nam zosta³y jablonki :) :) :)
To my Agatka dziêkujemy za mo¿liwo¶c spêdzenia choæ kilku chwil na Twojej Polanie, z pewno¶ci± jeszcze Was nawiedzimy - tego mo¿esz byæ pewna :) :) :)

PS. Próbowa³am umie¶ciæ zdjêcia ca³ej zgraji ale... NIE UMIEM!!! :cry: ,
ale zostawie to Hubertowi - i wtedy ca³a prawda wyjdzie na jaw :wink:

Agata - Czw 14 Lip, 2005 11:34

Moja Agrafka znosi upa³y tak - w rowie :lol:


Hubertus - Czw 14 Lip, 2005 19:34

heh... wygl±da jak g³owa kreta mikrusa ;) jaka¶ ta perspektywa taka fiku¶na
joania - Czw 14 Lip, 2005 20:02

To Agrafka jest bardzo pomys³ow± suczk±, a dzieci gdzie spêdzaj± upa³?
Chodzi o te jedenastê

Buba - Wto 11 Lip, 2006 20:56

Gustaw na czas upa³ów postanowi³ przeminiæ siê w pancernika! Nak³adam na niego wilgotny rêcznik od ogona po czubek g³owy a on ca³y czas w nim chodzi :shock: i wogóle nie ma ochoty go zdejmowaæ :wink:
Mi³a od Gucia - Wto 11 Lip, 2006 21:35

To dobry sposób, my z Guciem chodzimy nad stawek, a ¿e z Gustawa byle jaki p³ywak, to sobie brodzi i moczy ..... . Taki potem jest o¿ywiony. Ale zauwa¿y³am, ¿e wieczorami mi podsikuje na balkonie, czy od moczenia, czy z innego powodu - nie wiem. Nigdy tego nie robi³. A pomiêdzy spacerami ¶pi w najbardziej ch³odnych miejscach w mieszkaniu. Na apetyt nie narzeka. I zawsze na spacer zabieram wodê, ma swoj± butlê ze "smoczkiem".
Bartmen - Sro 12 Lip, 2006 03:31

Z tym sikaniem mo¿e sobie pêcherz przeziembi³ :(
gocha - Sro 12 Lip, 2006 09:21

Mañka, pomimo swojej nieprawdopodobnej energii, do godzin wieczornych te¿ jest spokojniejsza.Chodzimy nad stawik i Mania p³ywa. Sama wchodzi do wody i p³ywa kilka minut.Pó¿niej idziemy na ³±kê i tam pies dostaje "lataczki ",wiêc szybko siê suszy. Ale wieczorem , w domu szaleje do pó¿na, tak jakby musia³a nadrobiæ ca³y dzieñ.Dobrze , ¿e nie mieszkamy w bloku, bo s±siedzi mogliby tego nie znie¶æ.
Aleksander - Sro 12 Lip, 2006 14:18

S± dwa najlepsze sposoby na upa³y:
1. spanie, spanie, spanie i jeszcze raz spanie:
2. no i zabawa w zimnej wodzie:
ten drugi sposób bardziej polecamy bo zdrowszy i przyjemniejszy.

Marcik - Czw 13 Lip, 2006 09:40

Tak zabawa w wodzie to co¶ co Bary po prostu Kocha...niestety trzy dni temu Baru ¼le oceni³ jako¶c wody w stawie po drugiej stronie pomostu... i wskoczy³ do totalnego mu³u... gdzie oczywi¶cie poszed³ na dno, bo spanikowa³.... mnie przy tym nie by³o wiêc gdyby nie mój tata to z Barego niewiele by zosta³o :( Bo mama która wtedy Barego pilnowa³a p³ywaæ nie umie... Po wyci±gniêciu z mu³u pies oczywi¶cie nic sobie nie zrobi³ z niebezpieczeñstwa i dalej lata³ jak wariat... a my do dzi¶ leczymy swoje zawa³y. Najgorsze by³y uszy...p³uka³am p³ynem, ale boje siê, ¿e co¶ zosta³o i odnowi siê zapalenie... wiêc dzi¶ siê do weta wybieramy :( Znowu. Apel do wszystkich: miejcie oczy szeroko otwarte, to sa sekundy :(
Leniuch - Pi± 14 Lip, 2006 10:41

Mój Leniuch te¿ nie przepada za upa³ami ale nie jest tak,¿e ca³y czas ¶pi. Ju¿ siê rozkrêci³ i praktycznie ca³y dzieñ mi wariuje,fakt,faktem wieczorami daje czadu wskakuje mi na ³ó¿ko gryzie poduszki,ko³dre wszystko co mu przeszkadza to gryzie :P
Co do spacerkow to w takie slonce nie chce mu sie wychodzic dopiero kolo 18-stej odbywamy d³u¿szy spacer.
Co do morza to nie wiem bo nie bylam jeszcze z moim pieszczochem ale ostatnio bylismy nad jeziorkiem jak dla mnie masakra pies byl wszedzie gdzie bylo jedzenie,nie moglam sie wykapac,odpoczac to samo bylby z nim nad morzem.

Pozdrawiamy:)

bommel - Sro 26 Lip, 2006 12:05

Azor wykorzystuje te pory dnia kiedy jesto ch³odno, tzn. ranek i wieczór.
Rano idziemy na spacer do parku. Po poludniu ¶pi. Próbowalam wyci±gaæ go na przechadzkê ale nic z tego, zapnê smycz a on nawet oka nie otworzy ¶pi i ju¿. Uaktywnia sie wieczorem. Rozrabia na ca³ego. Jak pogra w pilkê to lubi sobie pod orzechem pole¿eæ, bo tam cieñ; albo przed domem, te¿ w cieniu, uwielbia ludzi obserwowaæ :wink:

Buba - Wto 17 Lip, 2007 19:55

Znowu lipiec i znów powróci³ pancernik

Arleta - Wto 17 Lip, 2007 21:48

Nasze male i mamuska to najchetniej na zimnych plytkach sie wyleguj±..a jakjuznjestesmy na trawce to najlepsza jest ta swiezo podlana i wtedy sie kulaj± :)
Jogurt - Wto 17 Lip, 2007 22:17

Jogurtowi jakos niespecjalnie upaly przeszkadzaja. Bez problemu wychodzi na spacer i rozrabia na calego. Co prewda nie spi w legowisku tylko na plytkach obok...No a teraz spi rozplaszczony na tarasie i odpoczywa po zabawie w trawie, potworas cale rece mi zgryzl :roll:
Fanfan z rodzin± - Nie 22 Cze, 2008 15:23

moje ciê¿ko znosz±...le¿±, le¿±, le¿± :roll:
marta_zbyszek - Nie 22 Cze, 2008 15:49

A Bolek je¿eli ma wody pod dostatkiem to nie ma ró¿nicy, bardziej cierpi jak jest zima. Ch³odzi siê na kaflach, du¿o pije no i nie le¿y na s³oñcu - nie lubi siê opalaæ. :lol:
madzialinka - Nie 22 Cze, 2008 16:28

U mnie dzi¶ 30st. w cieniu. Enigma od rana do wieczora le¿y na tarasie w cieniu, albo w domu na p³ytkach. Barik podobnie. Nawet za rowerami nie ganiaj±, a to znaczy, ¿e jest na prawdê gor±co.

Po dniu lenistwa o 18 psy dojstaj± jedzenie, o 20 wychodzimy na d³uuugi spacer. Potem Eni jeszcze bawi siê swoj± kie³bask± i znów idzie spaæ. I tak w kó³ko :)

Sposobu z rêcznikiem nie próbowa³am. Kud³atemu podejrzewam, ¿e i tak by³oby wszystko jedno. Enigma od jesieni do wiosny chorowa³± na anginê i wolê jej nie przeziêbiæ.

Mi³a od Gucia - Nie 22 Cze, 2008 17:12

Gustaw na spacerze jak wyczuwa cieñ - k³adzie siê - i patrzy na mnie.
A ja có¿ czekam cierpliwie a¿ sobie odpocznie.
Na d³u¿nej wychodzimy wieczorem. Po psie od razu widaæ, ¿e przyjemniej bryka i spaceruje.

Jaga - Pon 23 Cze, 2008 11:17

Afra bardzo ¼le znosi upa³y - wiek. W ci±gu dnia robimy tylko krótkie wypady na siusiu a i tak wraca do domu zdyszana okrutnie. I d³ugo trwa zanim dojdzie do siebie.
Natomiast Cercia - jej nic nie jest wstanie wykoñczyæ. Duracelka poprostu.

gocha - Pon 23 Cze, 2008 11:47

Moje basiory to jeszcze m³odzie¿, nie przeszkadzaj± im upa³y, s± po prostu w ci±gu dnia trochê mniej aktywne, co nie znaczy, ¿e grzeczne. Natomiast wieczorem nadrabiaj± dzienne zaleg³o¶ci i biegaj± do upad³ego.
Mi³a od Gucia - Pon 23 Cze, 2008 13:20

Jaga napisa³/a:
A Duracelka poprostu.


dobre

Mi³a od Gucia - Czw 10 Cze, 2010 16:09

zaczê³y siê upa³y
Ja Gucia ch³odzê mokrym rêcznikiem, o dziwo nie zrzuca go






gocha - Czw 10 Cze, 2010 18:25

Moim jak na razie upa³ za bardzo nie przeszkadza, s± troszkê mniej aktywne. Jak im za ciep³o to k³ad± siê na go³ej ziemi , gdzie¶ pod krzakiem, w cieniu.
Asia i Basia - Czw 10 Cze, 2010 19:01

U nas nie ma goraczki, ale za to duszno i wilgotno. Dziewuchy pol dnia przespaly, chyba odsypiaja te dwa dni :)
besta - Czw 10 Cze, 2010 21:07

Moje po prostu nie chc± chodziæ i ju¿ .Na dwór tylko na konieczne sprawy i....my pañcia wracamy a ty jak sobie chcesz. :mrgreen:
zojka - Czw 10 Cze, 2010 21:40

Moje siê nie poruszaj± :shock:
le¿a w przeci±gu i ¶pi±!

Batus - Czw 10 Cze, 2010 21:47

A mojemu to wsio ryba, wraca ze spaceru, wywala cielsko na zimne kafle i cze¶æ :P
domelcia - Sob 12 Cze, 2010 23:35

Lora ze wzgledu na wiek znosi upa³y nieco gorzej, ale tragedii nie ma. Na dole panuje zawsze przyjemne max 22 stopnie i tam siê psina wyleguje ( u nas w mieszkaniu to tak ze 28-29 jest). A Stówa zaczê³a sobie radziæ w taki sposób ¿e chlipie wodê z konewek i szlaufa a jak jest jej mega ciep³o to siê poleguje na p³ytkach w ³azience.
troublemaker - Wto 15 Cze, 2010 16:19

Naszej tez jest w sumie obojetne czy upal czy zima. Lata, spi, spi, lata. Moze troche wiecej pije, ale nic poza tym.
Magda i Rudolf - Pon 12 Lip, 2010 14:54

Straszne upaly , moj Rudolf ze wzgledu na swoj wiek znosi je coraz gorzej, teraz to juz tylko je i spi, czasami sobie troche podrepta po ogrodku. Ja nakladam na niego mokry recznik + wlaczam wentylator, po ok 10 minutach widze ze juz spokojnie zasypia :~
Joy - Pon 12 Lip, 2010 16:19

Maniek szczeka i szaleje i ci±gle mêdzi o spacery :lol: czasami siê jednak mêczy a wtedy pada na pod³ogê, najczê¶ciej na kafelki w ³azience i dyszy. aby mu trochê ul¿yæ oblewam go wê¿em ogrodowym, owijam mokrym rêcznikiem albo daje mu kostki lodu ¿eby sobie 'pociamka³' :lol: ogólnie jako¶ daje rade.
zuziakrezel - Wto 13 Lip, 2010 11:26

Moja Rozi k³adzie siê w cieniu na trawce, albo ze mn± na kocu pod parasolem,a najbardziej lubi w cieniu na p³ytkach na tarasie lub na p³ytkach w kuchni w domu (pewnie przez kuchenne zapachy :mrgreen: ) :lol:


Pozwoli³am sobie zmieniæ kolor czcionki, bo nie da³o siê tego czytaæ - moderator

Asia i Basia - Wto 13 Lip, 2010 16:12

Zuza, czy moglabys pisac bez tych dymkow kolorowych, bo albo ja juz slepa ,albo nie wiem, rozczytac nie moge :) Z gory dziekuje :)
Mirka - Wto 13 Lip, 2010 16:56

Asia i Basia napisa³/a:
Zuza, czy moglabys pisac bez tych dymkow kolorowych, bo albo ja juz slepa ,albo nie wiem, rozczytac nie moge :) Z gory dziekuje :)



Asia jakie dymki :shock:
ja nie widzê dymków :cool:

Dorti - Wto 13 Lip, 2010 16:58

Mirka napisa³/a:
Asia i Basia napisa³/a:
Zuza, czy moglabys pisac bez tych dymkow kolorowych, bo albo ja juz slepa ,albo nie wiem, rozczytac nie moge :) Z gory dziekuje :)



Asia jakie dymki :shock:
ja nie widzê dymków :cool:


Ja widzê fioletowe dymki na czê¶ci tekstu

Batus - Wto 13 Lip, 2010 17:00

Ja te¿ nic nie widzê kolorowego :shock:
gocha - Wto 13 Lip, 2010 17:34

Ja widzê takie wkurzaj±ce zabarwienie niebiesko-fioletowe w pierwszym zdaniu :wink:
Mirka - Wto 13 Lip, 2010 18:14

gocha napisa³/a:
Ja widzê takie wkurzaj±ce zabarwienie niebiesko-fioletowe w pierwszym zdaniu :wink:


Gocha a mo¿e co¶ pi³a¶ :?: :mrgreen: :razz:

Asia i Basia - Wto 13 Lip, 2010 21:20

Cos fioletowego ;) Zuzia czesto ubarwia tymi cieniami i ogniami, ja liter wtedy nie widze tylko kolorowe plamy. To tylko ja to widze? Moze ja faktycznie cos ze slipiami mam ;) Ale ja nic fioletowego nie pilam :cry:
gocha - Wto 13 Lip, 2010 21:27

Nie pi³am, nie pi³am, ja te¿ tak jak Asia te kolorki widzê i te¿ mi przeszkadzaj± :wink:
besta - Wto 13 Lip, 2010 21:34

A¶ka i Gocha ,ja te¿ czê¶æ tekstu mam "zamalowan±" na fioletowo i te¿ liter nie widzê. :~ To teraz pozostaje ustaliæ co pi³ysmy :razz: :mrgreen:
gocha - Wto 13 Lip, 2010 21:36

Co¶ fajnego, bo kolorowo widzimy :shock: :lol:
besta - Wto 13 Lip, 2010 21:38

:lol: :lol: :lol:
Ale martwi mnie ten fiolet :cool: :cool:

Dorti - Wto 13 Lip, 2010 21:38

No co¿, ja to widzê od dawna a nie pijê bo nie mogê :mrgreen:
Batus - Wto 13 Lip, 2010 21:39

Te co na fioletowo to chyba jasne :lol:
Asia i Basia - Wto 13 Lip, 2010 21:42

To co, po malym fioletowym dziewczyny, na zdrowie :)
Batus - Wto 13 Lip, 2010 21:44

:lol: :lol: Zdrówko!
gocha - Wto 13 Lip, 2010 21:46

Najlepszego :grin:
besta - Wto 13 Lip, 2010 21:50

Na zdrowie! :grin:
Mi³a od Gucia - Wto 13 Lip, 2010 22:44

to zale¿y te¿ od przegl±darki,
przegl±darki widaæ w prawym dolnym rogu postu
i widz± je Ci, którzy maj± te same przegl±darki
ja nie widzê tych cudów

Mirka - Wto 13 Lip, 2010 23:26

w³±czy³am inna przegladarkê i tez mam
na fioletowo :shock: :mrgreen:

gocha - Wto 13 Lip, 2010 23:34

No to mo¿esz teraz razem z nami wypiæ na zdrowie, a co ,niech inni zazdroszcz±, ¿e nie widz± :grin:
anna19 - Sro 14 Lip, 2010 07:28

Z jednej strony zazdroscimy wam pogody ale biorac pod uwage jak mecza sie nasze pupile to szczerze wspolczujemy. Nasz Bono nie wie co to znaczy upal u nas leje jak scebra juz kolejny dzien i jest zaledwie 12 stopni slonca nie widac. Chyba zainwestujemy w kalosze.
Mi³a od Gucia - Czw 15 Lip, 2010 09:44

Na upa³y



Jak siê czapka nie odnajdzie, bêdzie ¼le

na szyjê zak³adamy bassiorkowi mokr± apaszkê, jak idziemy na spacer,
ja apaszkê zrobi³am z rêcznika frote, d³u¿ej trzyma wodê

Batus - Czw 15 Lip, 2010 16:00

Zagne³a Wam czapeczka? Gucio, wygl±dasz bosko :)
Mi³a od Gucia - Czw 15 Lip, 2010 18:09

Ju¿ siê odnalaz³a, zabierzemy ja nad morze dla Guciola
Mi³a od Gucia - Sob 17 Lip, 2010 18:55

Gustaw wchodzi w mokrej podkoszulce


Asia i Basia - Sob 17 Lip, 2010 23:04

Wybory na Mistera Mokrego Podkoszulka ma wygrane na bank :)
Mi³a od Gucia - Nie 29 Kwi, 2012 22:51

zaczê³y siê upa³y





eufrazyna - Nie 29 Kwi, 2012 23:53

Ta trzecia fota- bezcenna ;)
lora - Wto 01 Maj, 2012 21:03

Guciol z nowoczesn± technologi± "za pan brat" Nawet mega wichura mu nie straszna :grin:

My walczymy z upa³em klasycznie: wylegiwanie siê na zacienionej trawce, kopanie do³ków pod drewutni±, albo wyprawa do s±siada nad staw . Najciekawsze, ¿e bassety nie wchodz± nawet do stawu-wystarczy, ¿e przebrn± przez rozlewiska na ³±ce i ju¿. A potem tarzanie siê w piasku. :grin:

jabluszko520 - Wto 01 Maj, 2012 21:19

My sobie radzimy tak jak na foto widaæ: spacerkiem nad pobliskie jeziorko, tutaj na zdjêciu moje dzieciaczki z pieskiem znajomego.
Na razie Majka odwa¿y³a siê jedynie napiæ wody z jeziora i zamoczyæ uszajce- wej¶æ nie chcia³a. No ale to ju¿ jaki¶ postêp :mrgreen:

Mi³a od Gucia - Sro 12 Cze, 2013 09:14

od¶wie¿am, lada moment temat bêdzie mia³ powodzenie
jabluszko520 - Wto 18 Cze, 2013 22:21


Mi³a od Gucia - Czw 20 Cze, 2013 13:18

Gustawa pokój przygotowany na upa³y :lol: :lol:


madziaa - Czw 20 Cze, 2013 13:49

Oj widzê, ¿e dla Gucia upa³y ju¿ nie s± straszne :)
U mnie w domku na szczê¶cie jest ch³odno wiêc dziewczyny maj± dobrze, szybkie siku i do domku wracaj± a pó¼nym wieczorkiem wtedy dopiero na ewentualny spacerek idziemy

Ania i Piotr - Pi± 21 Cze, 2013 15:10

Diego wymusi³ na mnie k±piel ch³odz±c±--> wytarza³ siê w jakiej¶ kupie i nie mia³am wyboru :mrgreen: A jaki zachwycony by³ ¶mierdziuch jeden :twisted:
jabluszko520 - Pi± 21 Cze, 2013 17:21

Upa³y s± straszne, dla nas te¿. Je¼dzimy jakie¶ 3 km nad nasze jeziorko (zapraszamy).
Wczorajszy wypad:



gkoti - Pi± 21 Cze, 2013 18:37

To siê Majeczka och³odzi³a, super :wink:
Ja dzisiaj wielka micha do ogrodu, woda, rêczniki i dawaj moczyæ i ok³ady robiæ, jak przesycha³o, to konewka w ruch i polewanie, cieszy³a siê szczególnie Blanka, bo leniuch od wody stroni, ale te¿ czu³ ulgê:)

Mi³a od Gucia - Wto 10 Cze, 2014 18:35

od¶wie¿am temat - na czasie
jabluszko520 - Wto 10 Cze, 2014 18:39

Oj przygrza³o w ostatnich dniach u nas okropnie, dla Sary nie ma problemu, bo ona kocha wodne prysznice ale Majka ucieka od wody , wiec dla niej jedyne wyj¶cie to schowaæ sie w domu. W mieszkaniu na szczê¶cie nie mamy a¿ tak gor±co, wiêc na kafelkach ch³odzi brzusio swoje ;) ale w cieplejsze dni równie¿ wbrew jej woli sch³adzamy g³owê i brzuch ch³odn± wod±.
Magdaa - Wto 10 Cze, 2014 19:59

Basco jest ospa³y i mniej je. Pozwoli³ siê dzi¶ spryskaæ wod±, a ja dodatkowo polewam wyk³adzinê na balkonie ,¿eby móg³ sobie na mokrym pole¿eæ.Do miski z wod± wrzucam kostki lodu czasami,a czêsto zmieniam wodê w miskach .które stoj± w wielu miejscach ,¿eby sporo pi³.
Neit - Wto 10 Cze, 2014 20:30

U nas najgorzej na spacerach, w domu nie jest tak nagrzane, po za tym wiatraki odpalone z czego Zonda korzysta. Na balkonie mamy dmuchany basenik dla niej, a ona o traktuje jako wielkie poid³o zamiast siê taplaæ. Wody to ona siê w ogóle nie boi, w ka¿de bajoro wlezie ale widocznie ta woda w baseniku za czysta.
Staram siê z ni± chodziæ w cieniu, d³ugi spacer z rana, ale czasem nie mam wyboru i muszê j± przeci±gn±æ przez nas³oneczniony teren i wtedy jest bieda. Dyszy i sapie i usi³uje siê uk³adaæ w ka¿dym cieniu. Ewidentnie mam zimowy model basseta (mróz jej nie straszny).

Ma kto¶ mo¿e dla swojego czworonoga co¶ takiego?:
http://www.tresura-psa.pl...15-id-1390.aspx
Bo siê zastanawiam czy to by co¶ da³o. Strasznie mi szkoda tego mojego futrzaka.

olgaem - Wto 10 Cze, 2014 20:35

Hasan ma w nosie upa³y, k³adzie siê na gor±cym chodniku (betonie/ asfalcie) brzuch do góry i opalanko... ju¿ ma taki bebech opalony ¿e hoho :P pryskam go wod± od czasu do czasu, ale wkurza siê na mnie, ¿e mu przeszkadzam w pracach nad opaleniznom. Jemy lody te¿ dla och³ody, albo kostki lodu, zimna woda te¿ siê nadaje (z tym, ¿e Hasan ma problem z normalnym piciem ale to inna bajka...), generalnie wystawia siê sam na s³oñce, a jak mu za gor±co to k³adzie siê w wykopanym pod choink± dole, lub u nas w kawiarni na kafelkach ;) 15 minut tak le¿y i wraca na s³oñce :?:
jabluszko520 - Wto 10 Cze, 2014 20:44

olgaem napisa³/a:
a jak mu za gor±co to k³adzie siê w wykopanym pod choink± dole,


och, przypomnia³a¶ mi, rzeczywi¶cie, Majka tez sobie pod iglakiem wykopa³a dó³ i uwielbia w nim siedzieæ, jest ca³kowicie zakryty przez ga³êzie i jak Majka do niego wlezie to jej nie widaæ hihi

Joasika - Wto 10 Cze, 2014 21:21

Barry to wprawdzie nie basset, ale te¿ mu ciep³o. Podwójnie ciep³o.

Musimy go we dwójkê trzymaæ, ¿eby nie spierdziela³ przed wodnym prysznicem, ale jak siê go ju¿ wytapla, to szczê¶liwy ogromnie.

Le¿y sobie w cieniu w zimnym piasku przed budynkiem gospodarczym.

Wody mu do miski nie lejemy, bo za ma³a na jego potrzeby, jeno od razu do wielkiej michy i codziennie rano wlewamy dobre 10 litrów do niej, bo ju¿ pusta.

Wierzcie mi, ¿e bassety, to naprawdê siê nie mêcz± w upa³y w porównaniu z malamutami.

Mi³a od Gucia - Wto 10 Cze, 2014 22:41

Neit napisa³/a:
Ma kto¶ mo¿e dla swojego czworonoga co¶ takiego?:
http://www.tresura-psa.pl...15-id-1390.aspx
Bo siê zastanawiam czy to by co¶ da³o. Strasznie mi szkoda tego mojego futrzaka.


w upalne dni nak³ada³am Gustawowi bandamkê bawe³nian±, moczy³am w zimnej wodzie, bardzo, mokr±, ociekaj±c± wod± wk³ada³am do woreczka i ju¿ na dworze nak³ada³am, bardzo siê sprawdzi³a, i ch³odzi³a.


Neit - Wto 10 Cze, 2014 22:57

To ja chyba co¶ kupie mojej Dzidzi, niech j± ch³odzi.

Wspania³a czapeczka, te¿ by jej siê taka przyda³a, bo ona ma czarne na górze i siê strasznie nagrzewa. Ciekawe czy by chcia³a nosiæ.

Mi³a od Gucia - Wto 10 Cze, 2014 23:01

te czapeczki s± fajne, bo nie uciskaj±, uszom nie przeszkadza i zawsze chroni od s³oñca. Ja du¿o rzeczy kupowa³am przy okazji wystaw, by³o wiele fajnych stoisk.
Mi³a od Gucia - Sro 11 Cze, 2014 10:41

nie bêdê ju¿ nowych tematów otwieraæ, my¶lê, ¿e tu mo¿e byæ

Jak mi bóg mi³y, jak zobaczê psa w samochodzie nagrzanym, najpierw zrobiê zdjêcie tego biednego psa w samochodzie, tablicy rejestracyjnej, a potem wybijê szybê


jabluszko520 - Sro 11 Cze, 2014 13:35

mo¿e wam siê wydawaæ, ¿e to "tylko chwilka" ale zobaczcie, jak siê grzeje samochód, uchylone okno nie sprawi, ze temperatura siê obni¿y! je¶li nie mo¿esz psa wzi±æ ze sob± - zostaw go w domu, nigdy w samochodzie
olgaem - Sro 11 Cze, 2014 17:07

o tak, mnie wczorajsza sprawa 3 latki z Rybnika a¿ wgiê³a w fotel... jak mo¿na byæ tak bezmy¶lnym?
jabluszko520 - Pi± 13 Cze, 2014 13:41

http://podaj.to/post/321,...amochodzie.html

"Wystarczy 15 minut by dziecko dozna³o przegrzania zagra¿aj±cego ¿yciu. Udostêpnij. "


...pies, kot, dziecko..co za ró¿nica...¿ycie to ¿ycie...obejrzyj, ja siê pop³aka³am

besta - Nie 09 Sie, 2015 17:08

Upa³y trwaj±...u nas w cieniu 35 st. w s³oñcu.....zabrak³o skali :roll: , w domu 29 st.
Psy siedz± w domu i ani my¶l± wyj¶æ do ogrodu spacery tylko po 22.
Bassetki znosz± upa³ ca³kiem nie¼le...Besta ju¿ niem³oda i lubi ciepe³ko, Geena to basset pancerny nie do zdarcia ( gdyby nie mój rozs±dek to ³azi³aby po podwórku zawsze) , najbiedniejszy jest Cami¶ mój wielkopies szuka ch³odu,odrobiny przeci±gu,Pod domem wykopa³ (przy pomocy Geeny) wielk± jamê...,straci³ apetyt....
Na razie prognozy nie zapowiadaj± och³odzenia zacze³am rozwa¿aæ zakup maty ch³odz±cej koszt nie ma³y ale opisy brzmi± obiecuj±co (nawet 10 godz ch³odzenia)
Czy kto¶ z forumowiczów ma jakie¶ do¶wiadczenia z tym wynalazkiem?

Neit - Nie 09 Sie, 2015 17:26

Maty nie mam, ale kamizelkê ch³odz±c± Zondzie kupi³am. Jak musimy w najwiêksze upa³y wyj¶æ to zak³adam i widzê poprawê. Aczkolwiek to nie jest tak, ¿e pies w pe³nym s³oñcu bêdzie nie wiadomo jak szala³. Ale pomaga, bo raz ¿e siê Zonda nie nagrzewa (ona ciemna, a kamizelka jasna) to i widzê, ¿e jej siê lepiej oddycha i w ogóle.
moni - Nie 09 Sie, 2015 18:19

Banan ¶pi na kafelkach i wcina arbuz dla och³ody :D :D :D

Neit - Nie 09 Sie, 2015 19:00

Oooo, my te¿ arbuzujemy :mrgreen:
Mi³a od Gucia - Nie 09 Sie, 2015 21:48

Aniu poka¿ tê kamizelkê, ciekawa jestem
Hasan mia³ ¿elow± opaskê na szyjê ch³odz±c±, te¿ fajna rzecz.

ElenaJerry - Nie 09 Sie, 2015 22:22

U nas tez upaly, Jerry dobrze znosi, lezy v cieniu, lub raczej w domku. Tara mnie denerwuje, bo jest czarna i kladzie sie na sloncu i lezi i szybko dycha, choc cienu jest bardzo w ogrodzie, w koncu idzie do cienia kiedy juz moc nagrzana, ale mnie bardzo zle na to sie patrzy. Jestesmy raczej w domu, tam jest calkiem-calkiem dobrze.
I mam strumyk w ogrodze, bardzo chlodna woda jest w niem, czasami psiaky tam przynajmniej labki ochlodza.
Kiedys bardzo z tego strumyku korzystala moja sunia labrador Bruklyn, i to nie bylo wazne czy sa upaly czy snieg leci, tez mnie troche to denerwowalo kiedy ona w zimie skakala do strumyka.

Na spacery wieczorem chodzimy i apetytu nam w ogole nebrakuje :mrgreen:
:pa:

Neit - Pon 10 Sie, 2015 15:19

Mi³a od Gucia napisa³/a:
Aniu poka¿ tê kamizelkê, ciekawa jestem
Hasan mia³ ¿elow± opaskê na szyjê ch³odz±c±, te¿ fajna rzecz.


Mamy kamizelkê tak± o:
https://www.youtube.com/watch?v=vFeFbC-gqeY
Rozmiar M, bo ba³am siê ¿e L chocia¿ d³u¿sza to bêdzie za lu¼na w klacie. I chyba odpowiedni rozmiar wziê³am. Ogólnie z tego co widzê to te kamizelki ch³odz±ce du¿e s±.
Drogie cholerstwo, warto porównaæ ceny, bo ró¿nica (na tym samym rozmiarze) mo¿e byæ nawet oko³o 100 z³. Kamizelka jest leciutka, mo¿na j± zwin±æ i zabraæ na wszelki wypadek i w razie konieczno¶ci polaæ wod±. S± te¿ kamizelki które na sucho robi± siê sztywne i nie wolno ich zgniataæ (uprzedzam), ta na szczê¶cie taka nie jest. Jedyna wada to to, ¿e jest jasna (no ale musi byæ) i siê ³atwo brudzi zw³aszcza na bassecie (no nie wiem dlaczego ;) ).Pies pod ni± nie jest zimny, ale taki neutralny w dotyku (jak mi siê Zonda nagrzeje to a¿ parzy).

Modelka w kamizelce wygl±da tak:






Nie pamiêtam kto robi³ zdjêcia :oops: To z majowego spotkania na wybiegu bodaj¿e. ¯eby nie by³o, ¿e sobie przyw³aszczam.

Mi³a od Gucia - Pon 10 Sie, 2015 19:30

¶wietna sprawa,
pomy¶lê, jak Maja bêdzie grzeczna i Pañcia dostanie jak± premiê :D to kupimy mojej królewnie

madziaa - Wto 11 Sie, 2015 08:11

Moja Emi znalaz³a najlepszy sposób ca³y bo¿y dzieñ le¿y nie rusza siê wcale no i upa³y s± Jej nie straszne ;)
BASSiBAWARIA - Sob 22 Sie, 2015 20:47

ja w afrykañskie upa³y mokry rêcznik moim na grzbiet zak³ada³am ,wygl±da³y s³odko....

spacery nie do zrealizowania,nie dawa³y rady,tylko w swoim tempie na dzialce ,w cieniu lub w domu na terakcie <3

Mi³a od Gucia - Czw 31 Mar, 2016 09:04

lada moment a siê zaczn± dramaty
warto mieæ wydrukowane przy sobie
a w razie konieczno¶ci uwolniæ psa

RicoSB - Czw 31 Mar, 2016 13:15

Ja jeszcze proponujê aby powsta³a kampania - zaparkuj swojego psa pod sklepem.
Pod centrum handlowym przygotowaæ zadaszone boxy w cieniu z wod± i p³atne na przyk³ad 1z³ albo i 2z³
My w takie upa³y musimy sobie radziæ z niezostaj±cym psem. Parkuj±c auto tak aby dawa³o cieñ i tam mocujemy psiaka do autka i zostawiamy miskê wody :)

Neit - Czw 31 Mar, 2016 13:24

Ja zostawiam Zondê w upa³y w samochodzie. Z mê¿em i w³±czon± klim± :D I jeszcze j± m±¿ nieraz wozi w kó³ko ¿eby ch³odniej by³o. A ja wy³a¿ê na t± patelniê :P
RicoSB - Czw 31 Mar, 2016 13:27

no niestety my lubimy robiæ razem zakupy. I co prawda zdarzaj± siê ju¿ centra handlowe gdzie na galeriê pies wej¶æ mo¿e, ale nie do super marketu :) Ewentualnie wybieramy zakupy nocne :)
Neit - Czw 31 Mar, 2016 13:28

No niestety siê ma "dziecko" to siê trzeba po¶wiêcaæ ;)

Ogólnie to mam o tyle dobrze, ¿e Zonda zostaje sama w domu. Tylko muszê jej co¶ kupiæ w nagrodê :buha:

RicoSB - Czw 31 Mar, 2016 13:30

moje marzenie :)
Neit - Czw 31 Mar, 2016 13:59

Przywie¼ Furka na parê dni to go nauczê zostawaæ :D Mam do¶wiadczenie :D
RicoSB - Pi± 01 Kwi, 2016 00:25

ale co nam to da jak bêdzie zostawa³ u Ciebie?:)
Neit - Pi± 01 Kwi, 2016 12:50

No jak to co? Na zakupy sobie pójdziecie ;)

Siê nauczy zostawaæ u mnie to siê nauczy wszêdzie, taka zdolna jestem (i skromna).

RicoSB - Pi± 01 Kwi, 2016 14:35

ale on zostaje wszêdzie tylko nie w domu :)
Mi³a od Gucia - Wto 24 Maj, 2016 08:09

Kochani od¶wie¿am temat, zbli¿aj± siê upa³y
Neit - Wto 24 Maj, 2016 10:36

U mnie ju¿ s± i nie wiem kto bardziej przegrzany Zonda czy ja :?:
£ucjaLuna - Wto 24 Maj, 2016 20:18

Mój Canto zdecydowanie zwalnia na spacerach i mo¿emy przej¶æ mniej lub musimy spacerowaæ d³u¿ej
jabluszko520 - Sro 25 Maj, 2016 13:46

£ucjaLuna napisa³/a:
Mój Canto zdecydowanie zwalnia na spacerach i mo¿emy przej¶æ mniej lub musimy spacerowaæ d³u¿ej

o tak, u nas podobnie, spacery tylko wieczorami inaczej Majka nie daje rady

Mi³a od Gucia - Pon 28 Maj, 2018 13:21

upa³y, upa³y
od¶wie¿am temat

leia7 - Pi± 29 Cze, 2018 13:22

Belcia przesypia upa³y w domu, wytyka nos na dwór i w ty³ zwrot, nocka z nami w , przytulona az mi³o, czasem nockê prze³azi, ale to wtedy gdy w dzieñ ¶pi, przypanu, obok pana na fotelu, byle blisko cz³owieka.Rano po nocy wychodzi siê za³atwiæ na ogródek, i chetnie wraca do domu.
Na widok szelek lub obrozy -- w ty³ zwrot, ratuj siê kto moze.
Ja w ogóle mam wrazenie, ze nie przepada za spacerem--lata w domu po ogródku, wkopie do³y. w nich siê ch³odzi.

Czy to normalne aby bassecio nigdy na spacerze nie zrobi³ kupki lub siusiu?Zawsze w domu po spacerze na ogródku.. Nigdy nie by³a karcona na spacerze

Magdaa - Pi± 29 Cze, 2018 20:04

Nasz ma odwrotnie , kupa na podwórku tylko w ostateczno¶ci, gdyby¶my d³ugo nie szli na spacer. Mimo upa³ów uwielbia spacery, ale nie daje rady chodziæ w upale , je¶li wyjdziemy, gdy temperatura jest zbyt wysoka , dotrze do parku i ciê¿ko to nak³oniæ do powrotu . Bierzemy zawsze wodê ¿e sob±. Kupili¶my mu matê ch³odz±c±, ale nawet, kiedy by³o mu gor±co na niej nie le¿a³, my sobie nogi chlodzimy, ale ten nasz typ to taki dziwny. ;)
Joy - Czw 09 Sie, 2018 01:04

Rocher z upa³ami radzi sobie tak, ¿e noc± ¶pi ze mn± pod zimow± ko³dr±... :haha: A za dnia najlepiej spaceruje mu siê do 9 rano i po 18. Miêdzy tymi godzinami zwykle ¶pi w ogrodzie na betonie. Najbardziej ceni sobie spacery nad jeziorem, gdzie - ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu - sam wchodzi i p³ywa. Tak naprawdê p³ywa. ;)

Za to Odi... Dzisiaj uciek³ w lesie, nie by³o go jakie¶ 15-20 minut. Mieli¶my dzisiaj ponad 30 stopni. Jak wróci³, to my¶la³am, ¿e ten upa³ go zabije. :/ Ewidentnie siê przegrza³, tak dysza³, ¿e a¿ ¶wiszcza³, ³apy mu siê trzês³y i musia³ chwilê pole¿eæ, zanim mogli¶my wróciæ do auta, chwiejnym krokiem. Ju¿ wszystko gra, ale wyra¼nie wzmo¿ony wysi³ek nie idzie w parze z tymi temperaturami i trzeba uwa¿aæ. To by³ skrajny przypadek, bo ogó³em Odi za¿ywa aktywno¶ci rozs±dnie, tyle, ile chce. Na spacerach p³ywa w morzu/jeziorze, w domu ¶pi na kafelkach w korytarzu. Tym razem musia³ biec przez ca³y ten czas z du¿± prêdko¶ci±.

Najgorzej upa³y znosi chyba Jimmy, bo jest ma³y i czarny (blisko do ziemi i przyci±ga s³oñce). Na spacery chodzi tylko rano, czasem pó¼nym popo³udniem. ¦pi tam gdzie najch³odniej - ³azienka lub korytarz. Czasem mu pomogê k³ad±c na niego zamro¿on±, mokr± chustê albo daj±c kostki lodu do wody, ale wtedy zamiast piæ, to siê bawi. :P

Generalnie kochamy lato. :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group