Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

O bassetach... - Jak mówicie na swoje bassety

Agata - Czw 02 Cze, 2005 00:40
Temat postu: Jak mówicie na swoje bassety
Posłuchajcie, może to głupie co teraz napiszę, ale mam pytanko - jak, oprócz ich imienia nazywacie swoje bassety.
Na przykład u nas na Agrafkę mówimy Ahoj, to wzięło się ze znanej wszystkim czeskiej bajki o kreciku. On jest taki miły, skromny i grzeczny, i taka jest właśnie Agrafka. Mówimy też na nią kaczuszko, lub prosiaczku.

Na Agatkę mówimy Zielona, nie wiem dlaczego tak Piotr zaczął na nią mówić, ale nawet już mi się to udzieliło, a Bożenka jak nas odwiedziła to na następny dzień już tak na nią wołała. A co najlepsze Agatka już na to reaguje prawie tak samo jak na swoje imię. Mówimy też na nią - sumienie, ze względu na jej wyjątkowe spojrzenie.( To też wzięło się z innej bajki - Gdzie jest Nemo. Jest tam taki tekst pływającej w ciemnościach głębin Doris i Nemo - ....."czy ty jesteś moim sumieniem?, Sumienie, czy ja umarłam ? ".....)

Na Balbinkę mówimy jędza, jaszczurka, a na dziubuś już też reaguje jak na własne imię.

Na Groszka kiedyś, przed operacją, mówiliśmy gruby a teraz jest taki chudy, że dostał nową ksywkę - wąski.

Gumka jest maleństwem, lub niuniusią ze względu na malutkie rozmiary.

A ogólnie jak wołamy do domku na noc, to Groszka i Gumeczkę przywołujemy - maluchy, i one wiedzą, że to tylko do nich dwu się tyczy i przybiegają.
Jak Kasia i Hubert nas odwiedzili to maluchy zostały nazwane przez nich bliźniakami i Piotr od tego dnia tak na nie mówi i tak je przywołuje, a ponieważ maluchy, bliźniaki zawsze trzymają się razem to też na to przywołanie razem przybiegają.

Nasza Tola to - Husky

Pewnie powiecie, że jestem nienormalna :shock: i wcale dziwić się z tego powodu nie będę, ale......
Może ktoś inny jest też taki świrnięty jak i ja ?

Hubertus - Czw 02 Cze, 2005 06:51

bez zbędnego rozpisywania się ;)

Fred to pierdoła, śmierdziel i kundel ;)

Arleta - Czw 02 Cze, 2005 07:07

Oj to ja chyba jestem przeciwienstwem Huberta :lol:

Korina to - Korinuś - jak ja wołam, Maleństwo jak ja chwale, króweczka na dworze jak bryka w trawie a czesto mówie do niej moja kochana dziewczynka jak na tapczanie sie przytula do mnie lub jak widze ze gdzieś smutna lezy :lol: a juz chyba nie musze pisac jak ją wychwalam od kochanej najdrozszej jak Pana zwala z tapczanu nie pozwaljąc mu lezec :D

Bartmen - Czw 02 Cze, 2005 07:33

Alfa - alfik,śmierdziel ,kupistrzałka ,powsinoga,i jeszcze ty moja najukochańsza
Wlodzimierz W - Czw 02 Cze, 2005 08:02

Na LUNE w domu najczęściej wołamy " ty zlodziejko" lub piszczotliwie: "ty paskudo", na spacerze najczęściej wołam na nią "zmarszczak" :D albo "przegubowiec". :D
:D :D :D :D
A jak wracam z pracy do domu to najczęściej pojawia się okrzyk :

"uwaga kosmici atakują" :!: :!: :!:

to jak biegnie się przywitać, taraznując wszystko na swojej drodze. A tak w ogóle to przypomina mi "wujka FIDO' ze starej kreskówki.Dla nie wtajemniczonych to był taki piesek który latał dzięki wielkim uszom :D :lol: :lol:

Pozdrawiam Włodek :wink:

Mirka - Czw 02 Cze, 2005 08:37

Na nasza psinke tez róznorako wołamy:Duśka-jak jest :thx ,Dusia-jak jest :) ,Dusior albo Durdulina-jak jest :evil: ,Ciotko przesuń sie jak- :sen ,nazywamy ja też"niedobra dziewuchą",sloneczkiem,maleństwem i długo bym mogła wymieniać..... :D
czarek - Czw 02 Cze, 2005 09:11

to my na bellforda mówimy belfuń, basset , klapciaste ucho , kusiciel , belzebut , belfinek , perfidiusz , belfidiusz , no i moja ciotka mówi na niego eskort :D to chyba koniec :D :D :wink: :wink: :lol:
Bacha - Czw 02 Cze, 2005 09:13

A nasz Bass zwany jest Grubym, Basetonem lub Kłapciuchem. Bywa też zwany terroystą wiadomo dlaczego. Wszystko jedno jak go wołamy to reaguje i tak wtedy kiedy chce.
Agatko nie martw się nie jesteś nienormalna, wszyscy mamy hopla na punkcie tych naszych kłapciuchów, nam nie przeszło przez 11 lat. Najbardziej to zazdroszczę Ci tej ilości bassetów, podzielam motto Krzysia, też mogłabym mieć ich pietnaście. Pewnie mi się to już nie uda ale kto wie.....

Aga - Czw 02 Cze, 2005 09:18

F R O D O

reaguje (bardziej lub mniej) na takie imiona:
Frodo, Fro, Frodzio, Frodzik, Frodelka, Panna Frodzio, Basset, Papi, Papunia, Jesteś Głodna? :D

Dorota - Czw 02 Cze, 2005 09:39

Na naszego Hektora wołamy bardzo różnie, przeważnie w zależności od tego co zmaluje albo nie zmaluje:) Postaram się wymienić te najczęściej używane:
-Hekcio
-Hekuś
-Hektorek
-Pyszczek
-Mordka
-Żabka
-Maluszek
-Pierdoła
-Lejek
-Rzyguś
-gówniarz
-żarłok
-ciapa
-pieszczoszek
I to by było chyba na tyle:)
Zapomniałabym do całego zestawu dochodzi jeszcze:
-parówa (jego ulubione)

Kasia :) - Czw 02 Cze, 2005 09:49

Aga napisał/a:
F R O D O reaguje (bardziej lub mniej) na takie imiona:(...)


he, he najbardziej mi się podoba to ostatnie ale na to to chyba reagują wszystkie psiule :lol:

Agata napisał/a:
...maluchy zostały nazwane przez nich bliźniakami i Piotr od tego dnia tak na nie mówi i tak je przywołuje, a ponieważ maluchy, bliźniaki zawsze trzymają się razem to też na to przywołanie razem przybiegają.


miodzio :thx :thx :thx fajnie że Wam sie spodobało, dla mnie to one są bliźniaki i dosLownie i w przenośni - z jednego brzuszka i zawsze i wszędzie razem :D

Marta - Czw 02 Cze, 2005 09:50

A my na naszego Leona wolamy:
śmierdziel, złodziej, długi, kłapouchy, czub, czubek, leoś, loniek, parówa,łaciaty, czasami nawet "worek bez dna", głupek, bezmózgie yeti, a zdarza się nawet zboczur badz zboczeniec (jak nam jamnika zaczyna gwałcić)...a jak narozrabia tak porzadnie to "wstrętny kundel.
Zdarza sie tez ze wolamy na niego obesraniec.

Agata - Czw 02 Cze, 2005 09:55

:shock:
To nie tylko ja :?:
:shock:

To Wy też jesteście wariaci :shock:

Bardzo dziękuję, teraz mi trochę lepiej :lol:

Kasia :) - Czw 02 Cze, 2005 09:56

Nie, no Marta, "bezmózgie Yeti" :?: :?: :?:

:lol: :lol: :lol:

Marta - Czw 02 Cze, 2005 10:05

oczywiscie w zartach tak na niego gadamy....bo tak sie zachowuje czasami jakby mial kompletnie pusta glowe. Smiejemy sie , ze jak bozia rozum rozdawala to on chyba kolejki pomylil :D
Glowacz - Czw 02 Cze, 2005 10:42

A nasza pociecha to:
Gluś - jak zdarzy nam sie podniesc glos
Glusio, Glucio, Glucior, Glupito, Glupcior, Glutoslaw, Glutolot, Glutofon, Gluciak - teściowej, Glutoliusz - tescia, Brzucho, Brzuszek i Birzuch - ulubione Ani P, Johny, Mały, Krolewicz - to cioci, Mytka i Pluś - dziadka, Kropczyca Plamista i Kropek - siostry Ani P a w sytuacjach "podbramkowych" vel Szczacz lub Johny Sikawka:wink:

Agata nam tez jest lzej bo myslelismy ze tylko my mamy taka jazde z tyloma imionami. Jak Ani P cos sie przypomni to dopisze

Kasia :) - Czw 02 Cze, 2005 12:29

Marta napisał/a:
jak bozia rozum rozdawala to on chyba kolejki pomylil :D


tak, i jak widać na zdjęciu stanął po uszy... :wink:

Miła od Gucia - Czw 02 Cze, 2005 12:35

Na Gustawa, też różnie, Gucio ty śmierdzielu znowu nachlapałeś, albo ty przeceniony dziadu (bo nie wiem czy wiecie, za to że Gustaw z hodowli przyjechał chory, wywojowałam część pieniędzy do zwrotu za koszty leczenia). A jak jest grzeczny, miasiaczku, malutki chodź do mamusi. Rzeczywiście świrusy z nas, w sensie pozytywnym.
joania - Czw 02 Cze, 2005 19:14

ja chyba nie powinnam tu pisać bo nie mam basseta , ale też mam pieska bobeśka t.zn bąbla i jego nazywam -marchewka lub bożenka, a moją klusę nazywałm kurdli bo był taka kierdzia, fifi bo fifi, małgośka jak byłam na mnią zła , purdli to tak mówił do niej mój
Daniel - Czw 02 Cze, 2005 19:36

Fiona to zdrobniale Fiońcia, Fionelka, ale też córeczka, kracok,kłapcia i nieszczęsliwa ( z racji basseciej miny).
Aleksander - Czw 02 Cze, 2005 20:46

Morfeusz to Morfina, Dzwoniec, Wariat a no i Stary bo ma takie spojrzenie jak jest śpiący jakby miał 100 lat.
Marta - Pią 03 Cze, 2005 01:31

acha...czasami na leona wolam ciapciarak....ty ciapciaraku jeden. Zdarzalo sie, ze pewne osoby w domu wolaly na niego ...pedal (to za to napastowanie seksualne Czestera...)
Buba - Pią 03 Cze, 2005 18:16

My zwracamy się następująco:

Gucio, Gugu, Gustawson Larson, Larsonisko, Lars Larson, Zafaflunieniec i Tygrys

Agata - Pią 03 Cze, 2005 18:40

Och, mój sunuś kochany........ - to do Gustawa i Glusia.
Asia i Basia - Nie 26 Wrz, 2010 11:57

My wolamy - Basia, Bacha, Barbara - w zaleznosci od szkod, ktore zrobila, albo Gruba.
Na Fige wolamy czasem Figus, Figulec, FigoFago lub Figaro :)
A na obie wolam Dziewczynki ;)

Od 16.00 zarloku Ty jeden okropny, maupo wredna, zarazo , plago egipska - wlasnie otworzyla po cichu lodowke i zlizala z polowy niedzielnego ciasta bita smietane posypana czekolada :evil:

Marynia - Nie 26 Wrz, 2010 13:17

A ja mówię Golda,Golducha,Goldusia,Pysia,Pysiolek,czasami Słoneczko :mrgreen: w najgorszym wypadku Śmierdziel :oops:
eufrazyna - Nie 26 Wrz, 2010 15:00

Tola,Toleńka,Lolinka,Loli,Tola-Lola,Tolinek,Toluś,Moja Dziewczynka,Pani Pieseczka :)
Barnaba,BuBu,Bubulino,Bubuś,Bubinek,Fluffy Boo,Sleepy Boo,Barnabuś,Barnabcia,Moje Ukochanie,Mój Pieseczek :)

moni - Nie 26 Wrz, 2010 17:59

My wołamy Bany. Bananek,Żabcia. Żabojad. Darmozjad. Sierściuch,Śmierdzielek,Słoneczko, Niuniuś, Lulek. Głucholec :lol: :lol: :lol:
Ola-i-Fred - Nie 26 Wrz, 2010 18:28

Na mojego stwora wołam:

Fred, Fredzik, Dzik, Dzikuś, Fred Astaire, i w złości miłości ty Głąbie lub Fafluńcu!

Kala - Nie 26 Wrz, 2010 18:29

nasz maluch to: Platon, Platuś, Kłapouchy, Żaba, Misiek, Kurek (słowotwór, teoretycznie dla mojego micha jest to męski odpowiednik kury)Parówka i Śmierdziuch :D
Joasika - Nie 26 Wrz, 2010 18:46

Jej, ale tego macie!!! :roll:

My to tylko:
Berta, Bert, Bertolomeusz, Gruba, Fufa, Laska, Złodziejskie Nasienie (zgadnijcie kiedy tak na nią wołamy...? :mrgreen: ), Bertusinka, Berciula, Berciolek, Bertol....

domelcia - Nie 26 Wrz, 2010 19:10

hem hem hem boshe u Nas to za dużo by wszystkie spisać....
jak wołam wszystkie np. na żarełko to wołam : BANDA , basiorki, piesiuty
solowe nawoływania:
Loruchna, Lerek, Lorcia ( a Tomek zawsze używa pełnej regułki... Lora madra wow tolk show)
Stówa, Stówcia, Niunia, Stówolc ( Tomek woła ją ostatnio gównojadku chyba nie muszę tłumaczyć czemu...)
Dimiś, Dimek, Dima, Grubik ( a Tomek pieszczotliwie woła ( mówił mi, żebym tego nie pisała, bo się Dorti obrazi) - ale to naprawdę pieszczotliwie, jak rano wstanie z wyra wprost w kałuże to potem pół dnia wola na niego Siuracu ;)

Joy - Nie 26 Wrz, 2010 22:06

grupowo: psy, dzieci, goopki,
do Mańka: Maniu, Franiu, Franecki, Frans, Maniula, Maniucha, Majciu, Majtek, Mike, Goopek, Dekiel, Manfred, Basset, Ej ty :lol: , Kocie :lol:, Psie, Smrodzie, Rybku, .. i pewnie jeszcze kilka by się znalazło :wink: najbardziej reaguje na Majcia, Basseta, Kociaka, Psa, Ej ty i na Frania :grin:

joannalatusek - Pon 27 Wrz, 2010 06:23

A my Leoś,Leon,Leoniasty,Pina,Psina,Prezes...,Uchale

Do jamniczki: Daisy,Sunia,Daisolina,

monika.c.ch - Pon 27 Wrz, 2010 10:08

My Plutosław i Lejek :oops:
Mirka - Pon 27 Wrz, 2010 10:40

na Dusię:
Ducha,Dusior,Dusieńka,Gusia,Laleczka

na Bona:
Bono,Bounś,Grubas,Synuś,Niuniuś,psia menda(jak jestem w szoku)

na Borysa:
Chrapuś,Borynio,Brzydal

na hasło bassety.....przybiegaja wszystkie nawet koty :shock:

troublemaker - Pon 27 Wrz, 2010 12:20

Krowa, Krowka, Kroweczka, Krowenka, Krowcik, Krowisko, Siabaka - Kot, Doggie Dog Dog, Lafiryndo, Smierdzielu, Zapyzialec, Skubancze, Brudzielcu, Psiutku, Psiurku, Afeeee, Siersciuchu, Parowo, Pchlarzu, Pulaczu, A hto to... tak mozna w nieskonczonosc... :mrgreen:
besta - Pon 27 Wrz, 2010 12:44

Na Bestę Besta,Besia,Bestynka,Babo jedna ,Maupo,Malenka,Gruba
Na Gaję Gajka,Galula GajCe,Starucho Moja,Chuda Dupko
I duzo innych zaleznych od sytuacji Złodziejskie Nasienie ,Ty Kundlico,Baby Kolorowe.
Ale i tak ich ulubionym "imieniem"i zawsze na nie reagują jest Chodź Masz lub pieszczotliwie Chodźkaj Maszkaj.

Dorti - Pon 27 Wrz, 2010 12:54

Andi - Dusiek, Dusiol, Duś-duś, Gruby, Gienek, Andziol
Anabel - Bela, Beluńka, Belcia
Lussi - Lulcia, Luśka, Lusilla, Gucia
Róża - Różol, Rózia, Józia, Gelejza
Angela - Dziunia, Liszowska, Biała, Gela
Dasza - narazie tylko Daszeńka albo Daszka
Onesan - Onycha, Onyśka, Zocha, Koza

na wszystkie mówię lafiryndy jedne na co merdają ogonami
Dusiol - lafirynd :razz:

Kamoos - Pon 27 Wrz, 2010 13:18

Mona - Moniczka, Monka , Monia , Monisia ,Moni , grubas, ciapulek, tuptuś , kłapouszek , odkurzacz
Perełka - Perełeczka, Pućka , szaleniec, dzikus ,Pusia ,

FOSTER - Pon 27 Wrz, 2010 13:44

na mojego wołam: Foster, Fosterek, Fosteros, Fosters, Pasztet, Parówa, Długi, Niuniol, Misio, Dziecko specjalnej troski, Sierota, Śmieciarz, Śmierdziel, Gównojad, Śmieciojad.
Paulinx - Pon 27 Wrz, 2010 14:49

Ja na swoją jak na razie char (skrótowo od charlotta), maxi, maxior, uchalu i parówa :mrgreen:
luluamelu - Wto 28 Wrz, 2010 21:00

A ja na Nele wolam-Kuweciara(ze wzgledu na ciagoty do kociej kuwety,teraz juz kuweta zabezpieczona ale przezwisko pozostalo....)pieronska zlodziejka,wyzeracz kotowy,glutka ,mysza,baleron...i jeszcze co mi slina zaleznie od sytuacji na jezyk przyniesie.... :mrgreen: :grin: ...aaaa i jeszcze Mendzia... :mrgreen: (a ona i tak uhachana i ogon jej sie z radosci urywa :grin: )
Rogasowa - Sro 29 Wrz, 2010 20:29

Ojej.. u nas to Trufola, Trufcia, i inne przeinaczenia. a z innyc to pannica, niunia bardzo czesto, perełka, a czasem GNIDA :mrgreen:
tubcia - Sro 29 Wrz, 2010 21:48

ja na swoją często wołam smrodzia szczególnie jak wraca po deszczu do domu
alexis1983 - Pią 01 Paź, 2010 09:57

my na Rajzę wołamy: MANDZIOŁ :) lub Rajza, Rajzucha, Rajzola, Łajza, Mandzinka
a na Losta: "LOSTEK wesoły GOSTEK", Lonio, Losio, Gosio i itd.

tubcia - Pią 01 Paź, 2010 12:13

jak się z nią bawię to wołam na nią tubencja i lubi jak się ją poklepuje i przytula
Batus - Pią 01 Paź, 2010 15:57

alexis1983 napisał/a:
a na Losta: "LOSTEK wesoły GOSTEK"


ha ha, fajna ksywka ! :)

momus - Pią 01 Paź, 2010 17:28

Bessa
- Benio (najczęściej)
- Parówa,
- Śmierdziel,
- Wstrętna Baba(jak coś zbroi),
- Głupia Baba,
- Be-Be,
- Baryła,
- Księżniczka,

Tymek - Sob 02 Paź, 2010 14:37

Tymotek,Tłumoczek,Laluś,Baryłkin,Kluskin,Kluseczek .....itd. :mrgreen:
Monia - Sob 02 Paź, 2010 19:48

Korcia, Korka, potwór- jak coś zbroi
Miła od Gucia - Sob 02 Paź, 2010 21:00

Synuś, chodź do mamusi :lol:
Batus - Nie 03 Paź, 2010 10:15

Ja już kiedys to pisałam, ale w sumie się trochę zmieniło na Bati, Batutku, Batusi, foka, foczysko, Batus nie wolno ;)
domelcia - Nie 03 Paź, 2010 12:50

Batus napisał/a:
Batus nie wolno ;)


ot i cała prawda :D

u mnie "nie wolno" zamiennie z Stówa fe :mrgreen:

Ania i Piotr - Wto 16 Lis, 2010 16:42

U nas jest:
Dieguś, Diegulec, krówka i parówka :mrgreen:

Ale najczęściej to tak jak piszecie powyżej: "diego fe!" :mrgreen:

zuza i gabi - Wto 16 Lis, 2010 19:56

GABI-Miziołek,Pysia,Gabis,Ciamajda,bo jak idzie to zawsze się potknie :grin:
ZUZA-Zuzka,Zuzolem,Zuzik
Fiona-Panda :grin:

izaka - Wto 16 Lis, 2010 20:32

Faduś, Fadulec, Fafunio, Syncio, Niunio, Misio i.... kotku :mrgreen: :mrgreen:
No i rzecz jasna- Fado- zostaw, odejdź, nie jedz tego :wink:

lora - Sro 17 Lis, 2010 15:35

LORA jest "Tosiane" mamusi (od sł. kochane :wink: ), bo jest moją Walentynką i żywym dowodem uczuć w moim związku. Nawet "najniedobrzejsza" jest moje "Tosiane"

SZILA to czasem " Szpilka" bo ma nochala jak jamnik bardziej niż basset-takiego długiego i szpiczastego.

AMELA to Mel, Melcia, Melania, Mamcia, Śliczna Dziewczynka-ucieleśnienie najprawdziwszej łagodności, czułości i tego co w bassetach najwspanialsze,pomnożone przez trzy :mrgreen:

CHESTER to klasyczny Gamoń-uparty, zawzięty, głuchy, powolny- typowe 101% basseta :mrgreen:

Generalnie używamy słowa "fe" ale z marnym skutkiem, więc się nie przemęczamy i klasycznie "rusz d..sko" ,"gdzie tam leziesz", "złaź" i moje ulubione "zostaw kota" bo Orion dałby się Lorce zalizać :grin:

Rogasowa - Czw 21 Lip, 2011 13:54

Jak Trufla troszkę przytyła to stała się na mnie taka dostojna. I mówię na nia : Dama, Szlachcianka, Księżniczka, Pannica :)
Bernard - Czw 21 Lip, 2011 14:41

:mrgreen: Mój mąż woła do naszego Benka -Ty, w tych za dużych skarpetach :!:
Asia i Stefan - Czw 21 Lip, 2011 14:49

Bernard napisał/a:
:mrgreen: Mój mąż woła do naszego Benka -Ty, w tych za dużych skarpetach :!:



Heheheehehe, Damian to ma dopiero poczucie humoru.
On nie tylko skarpety ma za duże, golf też ma za duży, aż mu się kołnierz przy szyi marszczy ;)

gkoti - Czw 21 Lip, 2011 15:34

Blanka to królewna, księżniczka, dziewczynka, panienka, śliczne oczątko, ale jak coś zbroi to(przepraszam za slowo) pindusia :lol:
Leniuszek- parówka, serdelka, leniuch, kawaler, mordeczka, morda, gość- gościu, chodź tu!

Asia i Stefan - Czw 21 Lip, 2011 15:58

A jak już piszemy, to ja też się dołączę:

Parówka, Klucha, Zbój (niedobry), Dziubas, Stef, Przegubowiec, Misiu, a jak jest niegrzeczny to mówię "Ty Gnojku Mały" :)
I oczywiście fe!!! i nie wolno!!!!, a jak znajomi ostatnio wołali "Chodź, no chodź Stefanek", to im uświadomiłam, że wystarczy "Masz"....nie minęła nawet sekunda i był :)

koluś - Pią 22 Lip, 2011 08:18

he,he, widzę że nie tylko Koluś ma drugie imię :razz:

od jakiegoś czasu jego drugie imię to Pimpek, Pimpuś, Pimpuszek

a pozostałe to zależnie od sytuacji... Prosiak, Świniak, Śmierduch, Gad, Gadzinek, Moczymorda (inwencja Pana nie zna granic), Obrzygus (niestety ale się zdarza), Gapa, Gamoń, Gamoniuś, Przytulasek, Basset (przeważnie w stwierdzeniu ty bassecie jeden!)

jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dopiszę...ale reaguje praktycznie na wszystko :mrgreen: a najlepiej na otwieranie drzwi lodówki lub jego puszki z przysmakami...wtedy żadne imię lub komenda nie jest potrzebna :mrgreen:

julkarem - Pią 22 Lip, 2011 17:39

ja to różnie zwie te swoje bobaski :)

Spike-Paróweczka,Autobusik, Spajkucha,Grubasek,Gruby

Jogi- Joga,Jogacz,Joguś,Kluska,Łobuz,Jogolek,Bambolek :)

I jak co tam przyjdzie na myśl :grin:

grejsi - Sro 17 Sie, 2011 22:51

Nora jest standardowo Nora, Norka, Norcia,
mniej standardowo: Dzidzia (chyba wszyscy ją tak nazywają),Faflun (od wiszącej skóry) mały Gnom ;) ,
a inne:Junior - Niuniek, Niuniuś,Tłusta krówka ;) , Baranek, Głupek, chyba najczęsciej mówię Misiu
Dino: Żabcia (od tego,jak spał), Krowa (wiadomo, święta krowa :P :P:P), słodziakk

keter23 - Czw 18 Sie, 2011 22:41

Zorro to Zorek, Misiek,Zoruś, Klusek,i wiele innych w zaleznosci od sytuacji w jakiej sie znajduje.
Kora12 - Pią 10 Sie, 2012 08:09

Witamy:)

My na naszą Korę mówimy ZELMER:) ponieważ pochłania wszystko co znajduje się w jej zasięgu:) KOSIARKA- namiętnie wcina trawę. I tak sobie myślę że dzięki nie mam mniej pracy w domu:)
1) skosi trawę
2) odkurzy (czyli zje nawet najdrobniejsze okruszki)
3) a uszkami spełni funkcje mopa

i posprzatane;)

Asia i Basia - Pon 19 Paź, 2015 17:27

Odswiezam temat ;)
ElenaJerry - Pon 19 Paź, 2015 18:35

na Tare :panienka, babulenka, lalunia, laleczka, na Jerrego: kochany synus, basiorik, no i Karol jak idzie od telewizora i zobaczy go w swoim lozku lezecz to tylko dla sebie mowi :to jest ku.va pies :mrgreen: i wraca do ogladania telewizora i ja z Jerrem w sypialni na komputerze o bassetach czytamy :mrgreen:
Neit - Wto 20 Paź, 2015 11:26

Zonda, Dzidzia, Zondulina, Rybka (Złocista), Królewna, Moje Szczęście, Kijanka Zębata, Słoneczko, Niunia, Mamusine Tulidełko itd, itp :mrgreen:
besta - Wto 20 Paź, 2015 20:03

U nas ostatnio na Geene mówimy Łowca Okazji....ciekawe dlaczego prawda? :mur:
Joy - Wto 20 Paź, 2015 22:23

Przyjaciółka mamy mówi na Rochera "Wałek" :D
BasiaiHenry - Wto 20 Paź, 2015 22:36

A ja na Heniusia mówię -Cycu :mrgreen: :mrgreen:
BASSiBAWARIA - Pią 23 Paź, 2015 22:22

W literaturze psiej przeczytałam,iż bassety <3 to wielkie gąsienice..... :buha:
ivbrzostek2 - Pią 06 Sty, 2017 00:22

<3 A my na naszego Olo wołamy Olo, Oluś, Aleksander albo Lolek :yahoo
leia7 - Pią 27 Paź, 2017 14:31

Bella, Belcia belek Beleczka, Osraniec( gdy zostawi niechcący niespodzianke w domu niechcacy...0 lejek gdy lepki parkietowe unoszą sie od wiadomej kałuży, z miłości i gapciostwa tzw. Pampoń

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group