Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

Co bassetowi jest potrzebne... - Pies i ubezpieczenie

Batus - Pią 19 Cze, 2009 12:05

Dostałam ofertę ubezpieczenia psiaka w pzu od wyrządzonych szkód, leczenia i paru innych rzeczy ;)
Miła od Gucia - Pią 19 Cze, 2009 12:24

Ja przy ubezpieczeniu mieszkania mam ubezpieczenie właśnie na Gucia, w przypadku gdyby on coś komuś zrobił i tym podobne, dopłata jest niewielka.
besta - Pią 19 Cze, 2009 12:48

Batus a ta oferta to do jakiegoś innego ubezpieczenia dodatek czy tak sama w sobie.
A możesz dać jakiś szczegóły może być na pw
Serio pytam

Batus - Pią 19 Cze, 2009 13:04

wyślę Ci pw, to osobna oferta ubezpieczenia ze składką roczną. Ciekawe kto ogląda forum, bo to chyba nie przypadek :)
Mirka - Pią 19 Cze, 2009 22:18

ja tez mam takie OC przy ubezpieczeniu domu które równiez obejmuje psy :lol:
zojka - Sob 20 Cze, 2009 19:40

Ja też mam takie ubezpieczenie przy polisie za dom. Za szkody do 5 000 chyba. Ale leczenia dla psa tam nie ma - muszę popytać mego agenta.

Ale tak mi się przypomniało - opowiadał mi niedawno pan skupujący złom. Ano ma on piesa - owczarka chiba. I ten piesior raz mu zwiał. Wykopał dziurę pod płotem i za dziewczynkami pognał. Pech chciał, że w tym momencie jechał sąsiad samochodem i się przestraszył. Skręcił nie w tę co trzeba stronę i puknął w murek. Pan, co skupuje złom, zapłacił za szkody wyrządzone przez piesa 1500zł (blacharz tyle się wycenił).

Warto myślę mieć takie ubezpieczenie. Ja chyba dopłacam z 15 zł na rok do polisy. Mogę zabezpieczyć się na większą szkodę ale wybrałam tę opcję.

Jaga - Pon 22 Cze, 2009 11:56

Batus napisał/a:
Dostałam ofertę ubezpieczenia psiaka w pzu od wyrządzonych szkód, leczenia i paru innych rzeczy ;)

Właśnie poczytałam o tej ofercie (Ubezpieczenie "cztery łapy"). Tylko dlaczego basset ma zaostrzoną stawkę ?

Batus - Pon 22 Cze, 2009 12:42

Może dlatego, że jest to duża rasa, albo uważana za chorowitą? Przez to, że niszczy? Chociaż nasz pies nic nam nie zniszczył, wszystko można mu zostawić i nie rusza go to.

Faktycznie, ciekawe :roll:

Batus - Pon 22 Cze, 2009 13:01

Tu można poczytać więcej na ten temat:

http://www.dogomania.pl/f...ery-lapy-28916/

Miła od Gucia - Pon 05 Wrz, 2011 22:45

Możemy już w Polsce i nasze psiaki ubezpieczyć.
Poniżej wklejam cytat dotyczący ubezpieczenia
a ja dodam, że średnia składka roczna wynosi 100 zł.

Ubezpieczenie psa w PZU
ubezpieczenie psa

"Cztery łapy" - tak nazywa się ubezpieczenie psa w PZU, które jako jedyne w Polsce obejmuje swym zakresem wyłącznie zwierzęta domowe. Większość Ubezpieczycieli bowiem proponuje ubezpieczenia psów jedynie w ramach poszerzonego zakresu ubezpieczenia domu, mieszkania lub odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. "Cztery łapy" jest również ubezpieczeniem, które najbardziej zbliżone jest do polis oferowanych w innych krajach Unii Europejskiej.
Ubezpieczeniem objęte mogą być wyłącznie psy zdrowe, które będą posiadały zaświadczenie wystawione wcześniej przez lekarza weterynarii o ich stanie zdrowia. Standardowo ubezpiecza się psy w wieku od 6 miesięcy do 6 lat, chociaż dla starszych również istnieje taka możliwość, należy się jednak liczyć z wyższą składką.

Ubezpieczenie "Cztery łapy" w PZU obejmuje swym zakresem poniższe sytuacje:

gwarantuje zwrot kosztów leczenia, wynikłego na skutek nagłego zachorowania psa lub nieszczęśliwego wypadku. Najczęściej jest to kwota nie przekraczająca 10% sumy ubezpieczenia,
gwarantuje zwrot kosztów powstałych na skutek śmierci psa lub konieczności jego uśpienia. Wówczas najczęściej jest to suma sięgająca rzędu 5% ogólnej sumy ubezpieczenia,
Również ok. 5% sumy ubezpieczenia gwarantowane jest w przypadku kosztów związanych z pochówkiem psa,
w przypadku odpowiedzialności cywilnej (oc psa), czyli sytuacji w których pies wyrządzi szkodę na rzecz osób trzecich, wówczas PZU pokrywa koszty do wysokości kwoty nie przkraczającej 0,5% sumy ubezpieczenia.

Maksymalna wysokość kwoty ubezpieczenia psa wynosi obecnie 2000 zł., należy jednak zaznaczyć, że PZU ma do zaoferowania wiele więcej. Istnieje bowiem możliwość indywidualnego zestawienia ubezpieczenia psa, wszystko zależy bowiem od potrzeb Ubezpieczającego.
http://www.ubezpieczenia-...-psa-w-pzu.html

portenito4 - Nie 06 Maj, 2012 08:36
Temat postu: Ubezpieczenie dla basseta
Chyba był już taki temat, ale nie znajduję, a myślę, że to fajna opcja więc podaję szczegóły. Ubezpieczyłam Rudolfa od nagłych zachorowań i wypadków oraz szkód materialnych i osobowych. Składka (jedna z 3 dostępnych opcji) wynosi 99zł rocznie. Na leczenie jest do wykorzystania 2000 w ciągu roku. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez psa oraz szkody osobowe też 10000, zwrot kosztów za transport do kliniki itp. Dodatkowo Rudolf dostał do przyczepienia do obroży kosteczkę z numerem telefonu do firmy, na wypadek gdyby zaginął. Wystarczy zadzwonić, przyjeżdża ekipa, przywozi go do mnie, a znalazca dostaje nagrodę od ubezpieczyciela (ma chip, ale to zawsze jakieś dodatkowe zabezpiecznie).
Firma ubezpieczająca to MySafety sp. z o.o. z Warszawy.
Umowę zawiera się przez telefon. Potem trzeba dosłać wypełnione dokumenty. Ja kontakotwałam się z tym panem:
tomasz.krawczyk@mysafety.pl
pozdrawiam
magda

Evika - Pon 07 Maj, 2012 07:11

Polecam my safety , jak ktoś miałby ochotę to warunki ubezpieczenia prześlę na maila .ubezpieczyłam Canduchę, teraz czas na resztę ferajny,
BASSiBAWARIA - Pon 07 Maj, 2012 17:21

Evika-to ja poprosze o te dane...

bawaria.psy@vp.pl

zosia15 - Wto 08 Maj, 2012 20:28

proszę tez :) margo75_75@o2.pl
gkoti - Wto 08 Maj, 2012 21:49

Ja też poproszę :wink:
gkotyza@wp.pl

Dziękować bardzo:lol:

BASSiBAWARIA - Sro 09 Maj, 2012 19:23
Temat postu: ????
Evika-powiedz,bo Ty juz w tym jestes ubezpieczeniu-
czy jesli sie okaze,ze w pewnym momencie pies wymaga operacji,czy oni tez srodki na to przyznaja?
i czy jesli zachoruje nagle i okaze sie,ze przez np.miesiac lub dluzej musi byc on na karmie weterynaryjnej ,ktora do tanich nie nalezy itd i lekach,czy to tez podlega ubezpieczeniu?
czy to jest kasa wylacznie na veta i badania,czy jak?

Bardzo prosze o odp.
Dziekuje z gory. :mrgreen:

Evika - Sro 09 Maj, 2012 20:19

Hej, wszystkie nagłe choroby i zdarzenia wymagające badań ,leków , veta,zabiegów, / pod warunkiem ,że pies jest regularnie szczepiony / podlegają temu ubezpieczeniu - generalnie lekarz uzasadnia konieczność danych zabiegów- potrzebna jest dokumentacja weterynaryjna, wszelkie komplikacje ciążowe, porodowe też w to wchodzą ,jeżeli vet zadecyduje .Nie jestem pewna co do karmy vet specjalistycznej - trzeba byłoby zapytać w samym towarzystwie ,ale w ogólnych warunkach nie jest to wyszczególnione .
Pozdrawiam

BASSiBAWARIA - Sro 09 Maj, 2012 20:44

OK.
A na podstawie czego ,jakich badan itd wet orzeka,czy psiak jest zdrowy?
jak to wyglada?
bo z pewnoscia zadaja czegos na potwierdzenie,ze pies nie choruje za nim bedzie podlegal ubezpieczeniu.....jakas robota papierkowa,czy jak?kazdy vet moze wystawic zaswiadczenie?
i jaki wiek psa max to obejmuje?

Evika - Sro 09 Maj, 2012 20:48

Hej., ubezpieczeniem mogą być objęte psy i koty w wieku od 4 miesięcy do 7 lat/ jako początek ubezp/ , nikt nie wymaga papierków od veta przy podpisywaniu umowy.
BASSiBAWARIA - Sro 09 Maj, 2012 20:53
Temat postu: ?
A wiesz jak sie to przeklada w praktyce?
Wykladasz u veta a oni na podstawie faktur Ci zwracaja,czy w jaki inny sposob?

Korzystalas juz z tego w taki spsob?tzn doposarzali leczenie?

Evika - Sro 09 Maj, 2012 20:55

Na szczęście nie było takiej potrzeby ,ale generalnie jak odpytywałam jak to jest w praktyce musi byc historia choroby wystawiona przez veta + faktury.
BASSiBAWARIA - Sro 09 Maj, 2012 21:03
Temat postu: Dziękuję za...
pomocne informacje...
jeszcze mam pewne pytanie,jak sprecyzuje konkret podesle na pw,bo takie "dyskretne"jakby :razz:
juterko.

BASSiBAWARIA - Wto 15 Maj, 2012 20:27

Basseton objęty ubezpieczeniem :lol:
Bawaria-Lusława no koment-zdyskwalifikowana,bo do 7lat,a ma 9 :o .
Ale objęta usługą PSAPORT.

Bardzo fajna sprawa z ta polisą,no zobaczymy jak będzie w praktyce. :cool:

zenon-bombalina - Pon 21 Maj, 2012 17:28

to ja tez poprosze na jaskulamaciej@o2.pl dzieki :)
Evika - Wto 22 Maj, 2012 21:05

Poszło !
Pozdrawiam!

Ewa

BASSiBAWARIA - Wto 22 Maj, 2012 21:32

Czuje ,że niebawem dokonam sprawdzenia jak owa polisa wciela sie w zycie :lol: :lol:

uszy Basa-bobasa podstawie.....ale jeszcze troche :mrgreen:

to moj maly plan :lol:

BASSiBAWARIA - Sob 02 Cze, 2012 21:34

na uszy Bassa jeszcze przyjdzie pora....

ale dostał silnych bóli z dnia na dzień....

wizyta u veta po 3 o nad ranem,bo bardzo się miał nie ciekawie....

diagnoza-od kręgosłupa....

dostał wszystko co trza....

napisałam do ubezpieczyciela,ma 30dni na ustosunkowanie...zobaczymy czy się wywinie,czy zwróci mi 4 stówki za 2wizyty :neutral:

BASSiBAWARIA - Czw 21 Cze, 2012 20:01
Temat postu: HURRAH
UDAŁO SIĘ!
CORIS VARSOVIE oddało mi pięniążki co do joty za leczenie Pana Basika :razz: .

Rtg pokazało zwapnienie dysków 2...i stąd u niego nastąpiła tkliwość w obrębie odcinka lędzwiowego,bóle silne....juz myślalam,że zwalą to na schorzenie,ktore pies mial zanim przystapil do ubezpieczenia/za to nie zwracaja zgodnie z jednym z punktow umowy...a tu prosze-zdziw na max. :lol:

Był telefon,pieniążki na konto zwrócone i pismo wystosowane,o akceptacji mego wniosku.

jupi :lol:

i tym samym juz wycofałam pieniążek ,który poszedł na roczne ubezpieczenie i nawet żem do przodu już :mrgreen: .

Różnie jest z tymi ubezpieczycielami...ale jak widać udało się.

Evika - Czw 21 Cze, 2012 20:11

oo, super, ale musisz przyznać ,że szybko rozpatrzony wniosek!
BASSiBAWARIA - Czw 21 Cze, 2012 20:28

Tak,szybko...

jeszcze miesiąc nie minął,bo incydenty bólowe były z 23-24dnia.

A ubezpieczyłam go dzięki Tobie koleżanko :mrgreen: boś dała informacje.

Dzięki,dzięki.

Jeszcze w puli zostało sporo :lol: .

gkoti - Czw 21 Cze, 2012 21:17

No to super, czyli ja też po pierwszym ubezpieczam moje psiurki, póki Leniuszek jeszcze przed siódmym roczkiem jest :wink:

P.s. Nie ukrywam, że czekałam na rozwój wypadków, sama w ubezpieczeniach jestem kupę lat i wiem, jak to z tą wypłacalnością jest :wink:

BASSiBAWARIA - Pią 22 Cze, 2012 06:59

Działaj,działaj gkoti...opłaci Ci się...wystarczy,ze Leniuch zlapie zapalenie ucha,co u basseta czeste i juz wtedy Ci sie zwroci chocby zainwestowana waluta........

nie ma co czekac!!!!

świetne rozwiazanie z tą polisa. :lol:

Łap byka za rogi i niech ten pierwszy juz nadejdzie :lol: :lol: :lol:

KasiaRico - Sro 05 Wrz, 2012 09:41

proszę o konkretne informacje na prv - pogubiłam się trochę. :oops: Chyba pora ubezpieczyć psiaka.
smerf - Sro 05 Wrz, 2012 10:06

Czy tylko PZU czy jakieś inne towarzystwo ma jakąś dobra ofertę ubezpieczeniowa ?
Evika - Sro 05 Wrz, 2012 12:18

podaj mi na prv maila do siebie to wysle komplet info
Hania - Sro 05 Wrz, 2012 14:38

Odnośnie tego ubezpieczenia poproszę więcej informacji.
mikusia1 - Pon 27 Sty, 2014 21:31

Chyba u nas te ubezpieczenia nie są tak popularne jak na zachodzie gdzie ludzie ubezpieczają się od wszystkiego! ja zdecydowałam się na ubezpieczenie z firmy MySafety Bezpieczny Pupil i wykupiłam także opcje w przypadku zaginięcia, bo myślę, że to fajna sprawa, gdy psiak zaginie, znalazca dzwoni na bezpłatną infolinie a oni go odbierają wypłacaja znalazcy nagrodę, a mi psiaka dostarczają :) warto inwestować w nasze skarbeńka! :)
jabluszko520 - Wto 28 Sty, 2014 09:39

mikusia1 napisał/a:
Chyba u nas te ubezpieczenia nie są tak popularne jak na zachodzie gdzie ludzie ubezpieczają się od wszystkiego! ja zdecydowałam się na ubezpieczenie z firmy MySafety Bezpieczny Pupil i wykupiłam także opcje w przypadku zaginięcia, bo myślę, że to fajna sprawa, gdy psiak zaginie, znalazca dzwoni na bezpłatną infolinie a oni go odbierają wypłacaja znalazcy nagrodę, a mi psiaka dostarczają :) warto inwestować w nasze skarbeńka! :)


oj tak to prawda, że warto

zapraszam cię do działu powitań, załóż tam swój temat, abyśmy mogli sie wszyscy poznać :) http://forum.bassety.net/viewforum.php?f=8
a jeśli masz psiaka a z wpisu sądzę, że tak, to zapraszam do założenia mu jego własnego, prywatnego tematu :lol: o tutaj: http://forum.bassety.net/viewforum.php?f=34

Grażyna - Sob 15 Lis, 2014 12:05
Temat postu: Ubezpieczenia dla Czterech łap
Witam,
ostatnio jeden z moich pupili (West), pokazał mi, iż warto pomyśleć o ubezpieczeniu także dla niego. W ciągu 3 dni konieczne było zapłacenie ponad 2,5 tys za ratowanie życia
" połykaczowi" traf chciał, iż robił to wiele razy, tym razem nie poszło po jego myśli i utknęło w przełyku. Na szczęście udało się uratować białasa bez konieczności interwencji chirurgicznej. To wydarzenie dało jednak do myślenia, ponieważ nie każdy w dowolnej chwili może wyłożyć większą sumę na stół i zaczynają się dylematy.
Całe to wydarzenie spowodowało, iż zaczęłam szukać ubezpieczeń dla zwierząt i znalazłam. Nawiązałam z nimi współpracę w tym zakresie i sama z niego korzystam. Myślę ze warto i serdecznie polecam. Nie jest to autoreklama, a jedynie informacja o takiej możliwości.

Miła od Gucia - Nie 16 Lis, 2014 19:43

Grażynko poczytaj wyżej
Miła od Gucia - Pon 08 Gru, 2014 14:29

No właśnie
ja chcę wykupić Majce polisę ubezpieczeniową
od odpowiedzialności cywilnej ubezpieczenie na Majeczkę juz mam
ale chciałabym polisę zdrowotną


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group