Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

Mój basset - HRABIA/DRON TM, EMIR u Krysi

Lacota - Wto 13 Paź, 2015 12:49
Temat postu: HRABIA/DRON TM, EMIR u Krysi
Zakładam temat na prośbę Miłej.
Drodzy forumowicze czy jest ktoś ze Szczecina lub okolic
kto zechciałby dać dom tymczasowy dla basseciego przystojniaka?
Sprawa niecierpiąca zwłoki.
Z góry dziękuję.


madziaa - Wto 13 Paź, 2015 14:07

Boże znowu jakieś biedy ? Możesz coś więcej napisać Moniś?
jabluszko520 - Wto 13 Paź, 2015 14:38

Szukamy właściciela ale w tej chwili najważniejsze jest znalezienie domu tymczasowego.

Pies, basset hound, 5 lat - Szczecin - pilnie potrzebna pomoc, kto z tych okolic może dać dom tymczasowy?
Sprawa pilna, pies potrzebuje wsparcia i domku, jest dosyć chudy, co widać na zdjęciu...

Pisać lub dzwonić, w razie nagłej potrzeby kontaktu podam swój nr 790815740, ale nr do Miłej chyba zna każdy.
Dalej basseciarze, pytajcie, szukajcie.
Jeśli ktoś rozpoznaje basseta pilnie prosimy o kontakt.

Asia i Basia - Wto 13 Paź, 2015 14:50

BASSET ZE SZCZECINA

Mysle, ze to ten sam, mielismy to ogloszenie na forum.

http://forum.bassety.net/...p=154824#154824

Lata na dupce mi sie zgadza, lepetynka tez

Lacota - Wto 13 Paź, 2015 16:32

madziaa napisał/a:
Boże znowu jakieś biedy ? Możesz coś więcej napisać Moniś?


Już nic więcej do tego co napisała Gosia i Asia nie dodam.
Dziękuję Wam dziewczyny :cmok:

Jejku jaka chudzina z niego.
Długo się błąka chyba.

klusia - Sro 14 Paź, 2015 00:03

dom tymczasowy już mamy, teraz tylko módlmy się aby jutro udało się wydostać psinke ze schronki, jestem na łączach z Bogusią jak wszystko się uda to napiszę . Niestety biedulek dosyć długo się błąkał :(
Lacota - Sro 14 Paź, 2015 09:28

Ciekawe jak chuda dupencja się ma?
Taki fajowy Księciuńcio, że nie mogę <3 <3 <3
Nie spałam przez niego całą noc.
Ta jego ,,masa" przeraża.

Lacota - Czw 15 Paź, 2015 13:37

Tak mnie radość rozpiera,
że muszę coś naskrobać w temacie.
Dzięki naszym niezawodnym forumowiczom
udało siè pomóc dla Księciuńca.
Dziękuję Klusi. Uparciuch z Ciebie, ale to dobrze.
Dzękuję Ciapkowej, Evice i Pani Emili od Prezesa.
Jesteście niesamowite :cmok:
Dziękuję naszym zielonym Asi i Basi i Gosi Jabłuszko :cmok:
A Miła prawie bym Ci nie podziękowała.
Dziękujè Ci :cmok:
Do Ciebie to jak w dym.

Dobra czas brać się do pracy.
Przystojny w dobrych rękach jest i tylko to się liczy.

Miła od Gucia - Czw 15 Paź, 2015 18:09

to ja fotki zaraz wstawię HRABIEGO
tak ma basset na imię

Beatko, brak mi słów, na to co zrobiłaś
jestem pod wrażeniem

Miła od Gucia - Czw 15 Paź, 2015 18:19

zdjęcie ze strony schroniska


Zdjęcie zrobione wczoraj przez Klusię Beatkę w schronisku


Hrabia na dt, już ma ciepło, już bezpieczny



Hrabia błąkał się, spał po bramach, wypatrzyły go dziewczyny, i szły jego tropem, szukając, pytając
Emili Prezes także ruszyła niebo i ziemię

Dziewczyny jesteście WIELKIE
wszystko dla dobra psa,
a domek już na niego czeka

resztę napisze Beatka, jak ochłonie
to w końcu jej dziecko

Miła od Gucia - Czw 15 Paź, 2015 18:36

kolejna porcja zdjęć od Beatki "Klusi"

te jeszcze ze schroniska

dramat








a to w domku tymczasowym



matko, on się śmieje


zjadł wszystko



z tego co wiem, to w tym Szczecinie jest silna grupa pod wezwaniem <3 <3
tak się tam Dziewczyny zorganizowały i Evika i Ciapkowa nasza
wszystkie tam wspierały Klusie i jedzonko dały - ech jestem pod wrażeniem

uszy już fruwają



a jakże mizianki








Asia i Basia - Czw 15 Paź, 2015 19:16

To sie Beatka na medal spisala, pierwszy "dzieciok" na koncie :brawo: Ladny ten Hrabia, tylko podtuczyc bidoka trzeba bedzie
BASSiBAWARIA - Czw 15 Paź, 2015 19:40

Wzruszyłam się...jesteście genialne..

Klusiowa jesteś wielka <3 wiedziałam,iż się uda,ufff :aniol:

na zawsze pozostaniemy aniołami bassetów <3 <3 <3

klusia - Czw 15 Paź, 2015 23:22

pisze i pisze i to co napiszę i wyślę to mi znika:((((((( nie wiem o co chodzi?:((((
klusia - Czw 15 Paź, 2015 23:24

może za dużo napisałm i dlatego, nie mam pojęcia:(((( Jutro spróbujęznowu napisac wszystko po kolei
Asia i Basia - Czw 15 Paź, 2015 23:55

przed zakonczeniem pisania (jesli tekst jest dlugi ) skopiuj go, bo na bank cie wyrzuci, wtedy jeszcze raz sprobuj i wklej skopiowane i bedzie git albo opcja druga: pisz w wordzie, skopiuj tekst i dopiero wtedy wklej w post
Lacota - Pią 16 Paź, 2015 09:00

Hrabia :haha: :haha: :haha: imie akuratne.
Ciekawe co u niego?
Jak nocka minęła?
Te zdjęcie na kocyku niesamowite jest.
Już inny pies.

klusia - Pią 16 Paź, 2015 16:16

teraz już wiem, a ja wczoraj taki długi laborat napisałam i mnie wyrzuciło :( ((
klusia - Pią 16 Paź, 2015 16:22

spróbuje jeszcze raz, a więc : we środę niestety nie udało się wyciągnąć Hrabiego, ponieważ adoptujący właściciele, olali to i w ogóle od naszej Bogusi dziad nie odbierał telefonu :( ((, zadzwoniła więc do pierwszych właściciele powiedziałam że piesek jest bardzo wychudzony,że adoptujący nie pojawili się,co tu robić aby go stamtąd zabrać? Raczyli podjechać pod schronisko, w oczekiwaniu na nich poprosiłam aby mnie zaprowadzili do Hrabiego, kucnęłam i płakałam razem z nim, on z zimna ( trząsł się jak galareta) i z tęsknoty za człowiekiem, jak z niemocy mojej i z żalu dlaczego on tak musi cierpieć:(((
klusia - Pią 16 Paź, 2015 16:31

CD opisu, gdy przyjechali właściciele (pierwsi), powiedzieli w biurze że skoro adoptujący złamali umowę, i pies znalazł się w schronisku oni chcą go odebrać. Niestety pani która tam pracuje, powiedziała że psa może odebrać tylko właściciel. I dół straszny mnie ogarnął, gdy pomyślałam że on kolejną noc spędzi w tej [wymoderowano] i zimnym betonie. Zadzwoniliśmy do adoptujących, powiedzieliśmy o co chodzi a facet odpowiedział że jego nie obchodzi co będzie z psem, bo on za godzinę wyjeżdża na pół roku do niemiec. To ja szybkow samochód, tam do dziada oddał mi umowę adopcyjną i przepisał Hrabiego na mnie. Z jego żoną umówiłam się że rano po nią przyjadę i pojedziemy do schroniska po Hrabiego. Zgodziła się, oczywiście tak wszystko przeżywałam że od 3ciej w nocy nie spałam i myślałam i modliłam się aby udało się go zabrać ze schronu. W środę rano jeszcze raz do iej zadzwoniłam i potwierdziłam naszą umowę,około 12tej w południe pojechałam po nią i pojechałyśmy do schroniska. CDN

---------
edit.jabluszko520
punkt 6 regulaminu

klusia - Pią 16 Paź, 2015 16:43

CD, w schronisku trzęsłam się z nerwów ,serce waliło jak młot i w myślach modliłam się tylko oby się udało. No i UDAŁO SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Urególowałam, opłatę za pobyt w schronisku i szybko poszłam pod kraty,i czekałam na Hrabiego. Bardzo się ucieszył jak mnie zobaczył, przytuliłam go mocno,i ucałowałm, a z widoku właścicielki za bardzo nie był zadowolony. Szybko uciekliśmy ze schroniska do samochodu, na zewnątrz czekała na nas Beatka która dała mu DT, pojechaliśmy do niej tak pędził po schodach,jakby wiedział że tam jest ciepło i milutko, rozgościł się szybko, pokładał się do przytulania, bawił się piłeczką, widać że szczęśliwy. Był bardzo głodny i spragniony, jedzonko powiedziałm aby mu Beatka dawała mało ale często, niestety pojawiła się mała biegunka ale poradziłam węgiel i się uspokoiło. Długo nie mógł zasnąć, kręcił się dreptał, aż w końcu zasnął;))))))) Całą noc spał jak suseł :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo CDN
klusia - Pią 16 Paź, 2015 16:52

CD. Dziś rano pojechałam z Olą Jutrzenką (wet) aby go zbadała, i obejrzała. Gdy weszłyśmy podbiegł do mnie i merdał ogonkiem, już taki pachnący wykąpany i czyściutki :yahoo ,Ola go obejrzała, obcieła pazurki, wyczyściła uszy, zajrzała do paszczy :) ) i powiedziała ze na takie błąkanie się po ulicach, nie wiadomo jak długo to jego skóra i w ogóle stan jest ok, niestety jest bardzo wychudzony :( (( jednego ząbka nie ma a jeden mu się rusza. <3 całe szczęście że jest ok :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo . Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak jestem szczęśliwa że udało się go wyrwać z tego piekła :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo Bardzo chciłam podziękować Evice, za puszki, smyczki, obrożę i kocyk, Martusi(Ciapkowa) za puszki i ciasteczka, Emilce (prezes) za jeżdżenie i szukanie go w niedzielę i wam że was mam I jesteście ze mną i mnie wspieraliście. Dziękuję bardzo :cmok: Bogusi wysłałam już fotki z dziesiejszej wizyty u Hrabiego
jabluszko520 - Pią 16 Paź, 2015 16:57

Grupa Szczecińska jesteście cudowni! Bardzo wam dziękujemy. Wiecie co? Należą się wam ogromne brawa :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :cmok:
Evika - Pią 16 Paź, 2015 18:58

Dodam ,że Ola Jutrzenka /vetka/ to też basseciara - ma suczkę Sendi / po moim nieodżałowanym Numerku/!
BASSiBAWARIA - Pią 16 Paź, 2015 20:43

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

:aniol: :aniol: :aniol: :aniol:

<3 <3 <3 <3

Magdaa - Pią 16 Paź, 2015 20:53

Wyobrażam sobie jak ten biedak musiał cierpieć w tym schronisku. Mój łobuz jednej nocy na korytarzu nie mógł wytrzymać , a co dopiero w takim miejscu. Wielkie dzięki dla ratującej ekipy <3 <3
Kamilqa - Pią 16 Paź, 2015 21:57

Bardzo się cieszę, że basset szybko opuścił schronisko! <3 Beata, bardzo się ciesze, że mogłam Cię poznać, szkoda tylko, że w takich nie do końca miłych okolicznościach. Czekam na foty z domu stałego! Pozdrawiam, Kamila (wolontariuszka schroniska) :)
Miła od Gucia - Pią 16 Paź, 2015 22:44

Witaj Kamilo
fajnie, że jesteś z nami

zaraz wstawię zdjęcia Beatko

a tymczasem skończyłam rachunki :D

215,00 HRABIA . Basset ze Schroniska Szczecin. Opłata za pobyt w Schronisku 115 (faktura) plus koszty organizacyjne 100. Przelew na Beatkę, "Klusię". 17.10.2015

to koszty podstawowe.

O kosztach za paliwo, za nerwy Klusi, za nieobecność w pracy, za wsparcie grupy szczecińskiej nie wspomnę, nie ma na to kwoty :D

Miła od Gucia - Pią 16 Paź, 2015 23:28

Zdjęcia nadesłane przez Beatkę "Klusię"
z dzisiejszej wizyty u Hrabiego

prawdziwy Hrabia


































Miła od Gucia - Pią 16 Paź, 2015 23:32

Marta "Ciapciuszku"
cały dzień o Tobie myślałam, żeby do Ciebie zadzwonić
i zeszło, a już 23.oo za późno na telefon

Marta, z całego serca dziękuję, za tak ogromną pomoc, za transport Hrabiego
dziękujęęęę
życzę szerokiej i spokojnej drogi

w razie co wyślij sygnał, oddzwonię, zdjęcia możesz słać esemeskiem

Beatko widzę, że wyniunkałaś Hrabiego
On Ci tego nigdy nie zapomni, co dla niego zrobiłaś

gkoti - Sob 17 Paź, 2015 00:00

Dziewczyny- Kochane, Cudowne wielgaśne serducha jak kanion <3 <3 <3
Hrabia jest przeszczęśliwy i to sie tylko liczy :cmok: :tanczy: :brawo: :brawo: :brawo:

klusia - Sob 17 Paź, 2015 01:10

Dziękuję jeszcze raz, za wsparcie za pomoc bo bez was nie udałoby się nic zrobić, Takie wsparcie psychiczne od was jest również bardzo ważne. Nawet nie wiecie jak jestem szczęśliwa ze udało się wyciągnąć Hrabiego z mordowni, wspomnę że Kamila jest wolontariuszką i w środe proponowała tej wstrętnej babie pracującej w biurze dt wolontariusze mogą brać na dt pieski to się nie zgodziła dziękuję Kamila, najważniejsze że jest bezpieczny. A Beatce już podziękowałam od nasze bassecie rodziny za dt , :cmok: zakochała się w Hrabim <3 <3 <3 . Dużo rozmawiałam z Panią Krysią,czeka na Hrabiego, jest super kobieta :) )))Zrobiliśmy super robotę. Ciapkowa szerokiej drogi :cmok:
Lacota - Sob 17 Paź, 2015 09:09

Ciapkowa uważajcie na siebie.
Szerokości!

I dziękuję Ci :cmok:

Miła od Gucia - Nie 18 Paź, 2015 10:26

W dniu wczorajszym, to jest 17 października br. Hrabia pojechał do nowego domu, do domu P. Krystyny.
P. Krystyna mieszka w Strzelcach Opolskich.
Hrabiego ze Szczecina wiozła do połowy drogi Marta "Ciapek".
Poniższe zdjęcia są nadesłane przez Beatkę "Klusię", Emilii Prezez i Martę z dnia wczorajszego.

to jeszcze ze Szczecina z domu tymczasowego


Przygotowania do drogi


Hrabia w drodze z Martą




Martuś napisz proszę jak wyglądało spotkanie z Nową Rodziną.

Wczoraj wieczorem rozmawiałam z P. Krysią.
Powiedziała, że Hrabia prosi o wyjście na dwór.
Opisała ogólnie stan Hrabiego, to, że jest chudy wszyscy wiemy, trzeba czasu żeby doprowadzić Hrabiego do odpowiedniej wagi.
Oczywiście przed Hrabią wizyta u weterynarza, z tego co zauważyła P. Krysia:
Hrabia ma łopatkę lekko opadniętą, ma narośle na brzuszku, trze pupą, pewnie trzeba oczyścić gruczoły okołoodbytowe.
Przy tej chudości widać także skrzywienie kręgosłupa.

Z książeczki wynika, że przez trzy lata nie był szczepiony.

A więc pełen kompleks weterynaryjny przed Hrabią.

Hrabia jest bassetem szczególnej troski, dlatego też będziemy w stałym kontakcie z P. Krysią, prosząc o wszelkie informacje dotyczące Hrabiego, a także zdjęcia.

ciapek - Nie 18 Paź, 2015 16:25
Temat postu: Hrabia
Przepraszam, że dopiero teraz piszę, ale byłam dziś w pracy. Spieszę już opisać co nie co o podróży Hrabiego do nowej rodziny .Początek podróży zaczął się od odebrania od pani Beaty pieska. Towarzyszyła mi przy tym prezesowa Emila . Pierwsze spotkanie z nim to widok strasznie wychudzonego basseta . Pociecha zniosła podróż znakomicie przez całą drogę zajadała smakołyki podarowane przez Emile .Hrabia, a właściwie Dron to bardzo cichutki i nie konfliktowy basset na postoju zrobił siku, zjadł saszetki i swobodnie wsiadł do samochodu po czym zwinął się w kłębuszek i zasnął .Z panią Krysią i jej mężem spotkaliśmy się w Środzie Śląskiej. Mąż pani Krysi zaraz przejął psa i już było widać że między nimi powstała więż . W kawiarni Dron siedział przy swoim nowym właścicielu który podkarmiał Drona serniczkiem .Po wypici kawki i zjedzeniu smacznego ciasteczka przyszła pora pożegnania się,Dron śmiało szedł z pańciem do auta zajął swoje miejsce jak by wiedzial że znalazł się we właściwym miejscu.
Miła od Gucia - Nie 18 Paź, 2015 17:22

otrzymałam e-maila od P. Krysi

No więc na razie Ci opowiem jaki On jest . Jest bardzo ułożony pies wychodził już trzy razy z mężem chodzą bez smyczy ,nie ucieka pilnuje nogi Pana. Noc była spokojna spał na dywaniku przy naszym łóżku w sypialni tak długi cichutko jak My. Jak Mąż wstał to i On też poszedł pod łazienkę i czekał na wyjście na spacer.

Jest to bardzo biedny zaniedbany piesek. Poproszę weterynarza aby opisał mi fachowo jego stan kostny. Ja jako że z zawodu jestem rehabilitantem to widzę opadniętą łopatkę skrzywiony kręgosłup w odcinku lędźwiowym co pociąga za sobą deformację klp..
Pozdrawiam

Krystyna

Miła od Gucia - Nie 18 Paź, 2015 17:23

Odpisałam Krysi, aby wychodzili z psem na smyczy, to dopiero pierwsze dni, a każdy basset to uciekinier.
ElenaJerry - Nie 18 Paź, 2015 17:42

dokladnie, kiedy ja zabralam Maxa blakajacego on tez jakys czas chodzil bez smyczy bo byl bardzo szczestliwy ze gdos jego przygarnal i on znalazl kochajacego wlasciciela, jednak szybko, chyba za trzy tygodnie juz biegal i ja czekalam na niego, kiedy wroci. w ogole nie obawialam sie ze nie wroci, bo znal bardzo dobrze wszystkie drogy tam w wiosce gdzie meszkamy i gdzie gdos go wyrzucil, opoznal wszystko bo dlugo tam chodzil luzem, ale nigdy nie wiadomo co moze sie zdarzyc, wiec wrocilismy do smyczy. I Jerrego na spacerach tylko w poblizu domku i jak inne psy sa na lace i sie bawia. bo nie wyobrazam sobie co by robil ten lobuz jak zlapal by jakys zapach i odbiegl.chyba dal by rade, ale rizikowac nie bede tego.
Pamietam jak pisala Zuzka Joy o Rocherze.

Asia i Basia - Nie 18 Paź, 2015 18:10

Tez o tym pomyslalam, na razie chodzi przy nodze, bo niepewnie sie czuje. Nie ma co losu kusic. Nowi wlasciciele powinni byc na to wyczuleni.
Prezes Emilii - Nie 18 Paź, 2015 19:12

Dobrze ze slodziak ma dobry dom. Fakt - bassety to uciekinierzy wiec ze smycza bezpieczniej. Ato ze grzeczny- w oczkach mozna wyczytać ( czy ktorys basset jest niegrzeczny???😃).
Czekam na kolejne wiesci z domku Hrabiego teraz Drona.

jabluszko520 - Nie 18 Paź, 2015 19:40

Smycz koniecznie. Ja po roku odważyłam się luzem puścić Majkę. Basset to basset i nic na to się nie poradzi. Prosimy o zakładanie smyczy Hrabiemu. Na bieganie luzem trzeba jeszcze poczekać ;)
RicoSB - Nie 18 Paź, 2015 20:33

Mam nadzieje, że wet nie będzie miał żadnych uwag do psiaka. Powtórzę to co inni smycz jest obowiązkowo i identyfikator. Ciepło pozdrawiam i życzę szczęśliwego wspólnego życia :)
Lacota - Pon 19 Paź, 2015 06:56

Ciapkowa dzięki Ci za transport dla Hrabiego :cmok:
Hrabia wszystkiego najlepszego w nowym domu.
Zasługujesz na wszystko co najlepsze.

A może niebawem wproszę się do Was na jakiś wspólny spacer.

Neit - Pon 19 Paź, 2015 09:59

Zonda nie wykazuje skłonności uciekiniera, ale puszczam ją tylko w lesie, bo ona uważa że wszystkie drogi jej i zawsze ma pierwszeństwo :mur: A jakby zobaczyła znajomego psa albo człowieka to nawet jak nie zwieje daleko, to poleci na przełaj nie patrząc na jadące samochody. I niech się nikomu nie wydaje (basseciarze wiedzą, ale może czyta ktoś niezbasseciały), że one są takie powolne i człowiek dogoni.
klusia - Pon 19 Paź, 2015 10:15

ja przy pierwszej rozmowie telefonicznej prosiłam panią Krysię aby nie puszczali Hrabiego ze smyczy, ponieważ Ci którzy go wyrzucili jak stare kalosze powiedzieli że ucieka. Gdy byłam z Olą na wstępnej obserwacji pieska mówiła że kanaliki trzeba przeczyścić ,niestety nie miałyśmy rękawiczek aby to zrobić. Wierzę że będzie dobrze, piesek naprawdę jest posłuszny i grzeczny kochane nasze baseciątko :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: <3 <3 <3 <3 <3
klusia - Wto 20 Paź, 2015 20:09

Ciekawe ,co u naszego Hrabiego "DRON" tak ma na imię u pani Krysi. Nie chcę być natrętna i dzwonić codziennie, wczoraj rozmawiałyśmy wszystko ok u pieska. Zadzwonię jutro i popytam co słychać u chudzinki naszej? :yahoo <3 <3
Miła od Gucia - Wto 20 Paź, 2015 21:58

spełnię Twoje marzenie Beatko :D

Dziś Hrabiego / Drona i jego Nową Rodzinę odwiedził nasz forumowy Franciszek od Orfeusza i uratowanego Maxia.

Franciszku bardzo dziękujemy :cmok:

Franciszek porobił trochę zdjęć



jak patrzy,


Jeszcze chudzina z niego, ale pod dobrą opieką nabierze ciałka, a warunki ma dobre








och już mi się spać chce



pokój Hrabiego Drona



posiedzieli, porozmawiali i może zorganizują jakieś wspólne bassecie spotkanie

pozdrawiamy serdecznie Franciszka
i Nową Rodzinę Hrabiego Drona

klusia - Wto 20 Paź, 2015 22:46

dziękuję <3 <3 <3 :cmok: :cmok: chudzinka z niego ogromna, ale Pani Krysia na pewno wyprowadzi go :yahoo za jakiś czas na pewno dojdzie do siebie, najważniejsze że ma kochający domek :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo :yahoo
gkoti - Czw 22 Paź, 2015 16:06

jak sie ciepło robi na serduchu, jak widzi się takie dobro i miłość i bepiecznego , szczęśliwego <3 piesa <3 <3
Dziękuję :cmok: :kwiat:

Miła od Gucia - Sob 24 Paź, 2015 20:55

Dziś przy sobocie
Pani Krysia wybrała się z Hrabią/Dronem do weterynarza. Już czas, już Dron zdążył się zadomowić.

Krysia przysłała pełny skan wizyty lekarskiej, opisu stanu zdrowia Dronika.

Bogusiu przesyłam Ci oględziny stanu zdrowia Drona jest przy nim wiele do zrobienia ale damy sobie radę.
Jeśli chodzi o sugerowaną skoliozę ona nie występuje to nieregularne ciapki zlewające się w jedną stroną dają takie złudzenie.

Pozdrawiam Krystyna

I teraz z karty

Zwierzę
Pies
Basset Hound
Wiek:
Płeć:
7 lat i 9 miesięcy
samiec
Opis wizyty
Dron
Oznakowanie:xxx
Telefon: xxx
Telefon:
24/10/2015 12:34: Badanie
Opis wywiadu: pies adoptowany ze schroniska tydzień temu
Opis badania:
przeglad psa, liczne zmiany brodawkowate na brzuchu, łojotok tłusty, zaburzenia rogowacenia na srodreczu obu stron z wrastaniem włosów w
tkanke podskórną, zalecono sebowet clean na zmiany na łapach oraz tymczasowo do kąpieli codziennej.
Waga tylko 24,5 kg, motorycznie prawidłowo. Zalecono wprowadzenie stałej diety, najlepiej hypoalergicznej lub royal medium.
Liczne przetoki okołozębowe w obrębie zębów trzonowych szczęki, duża ilość kamienia nazebnego, liczne ogniska parodontozy.Konieczna sanacja jamy ustnej.
Zapalenie spojówki oka lewego.
Zabiegi
Badanie Kliniczne 0,5
Zastosowane leki:
Sebowet clean 200 ml` 1 op
Recepty:
Dicortineff 1 op.

----------------------------
Krysia pokrywa wszelkie koszty leczenia Drona.
Krysiu, dziękujemy za informacje, i wiemy, że Dronik pod Waszą opieką, krok po kroku dojdzie do siebie.

Krysiu dziękujemy także za wsparcie finansowe na Lilo i Matyldę.

klusia - Pon 26 Paź, 2015 23:43

dziś rozmawiałam z Pania Krysią i powiedziała że czeka na sąsiadkę aby pomogła jej umyć łapki Dronkowi specjalnym szamponem, na pewno będzie grzeczny ,zrozumie że to dla jego dobra :cmok: :cmok:
jabluszko520 - Wto 27 Paź, 2015 16:42

Dzięki Beato za wieści :cmok:
klusia - Wto 27 Paź, 2015 23:07

rzaden problem dla mnie :cmok:
Miła od Gucia - Sro 28 Paź, 2015 07:22

dziś o 15
trzymajcie kciuki
jak pisała Beatka, Dronik ma grzyba i jedzie do salonu piękności na specjalną kąpiel w specjalnym szamponie.

Potem ma umówioną wizytę, niestety, trzeba operować owe narośla na brzuszku i będzie miał usunięte zęby, te które są w najgorszym stanie.

Trzymajcie się
będziemy z Wami myślami

Lacota - Sro 28 Paź, 2015 10:14

No to trzymamy kciuki za Hrabiego.

A ciekawe jak tam jego waga.
Ktoś coś wie?
Pewnie już trochę się odkarmił.

jabluszko520 - Sro 28 Paź, 2015 13:12

trzymamy, pewnie, Dronku zdrówka <3
klusia - Sro 28 Paź, 2015 16:28

Trzymam kciuki i łapki razem z Klusią Dronku <3 :aniol: :cmok: :cmok:
ElenaJerry - Sro 28 Paź, 2015 18:34

no co tam u Dronika? jestesmy tutaj ciekawy z Jerrem, czy dobrze trzymalismy?
klusia - Czw 29 Paź, 2015 10:24

rozmawiałam teraz z panią Krysią, bo nie mogłam wytrzymać no i musiałam się zapytać o Drona, a więc wszystko dobrze, lekarz wyrwał mu trzy zęby, nawet jednego zgniłego jeszcze mleczaka, dwa narośla na sutkach, na szczęście jest w porządku, czuje się dobrze, zabieg trwał godzinę, biedulek po narkozie trząsł się, ale to najwyraźniej puszczało go Pani Krysia otuliła go kocykiem i Dronek dochodził do siebie po zabiegu.. :yahoo :yahoo :cmok: cmok: :cmok:
Lacota - Czw 29 Paź, 2015 10:38

Dzięki za wieści Klusia :cmok:
Miła od Gucia - Czw 29 Paź, 2015 21:46

Dronik w kąpieli leczniczej


jabluszko520 - Czw 29 Paź, 2015 22:07

:D Jego mina mówi wszystko
klusia - Czw 29 Paź, 2015 22:40

Jaki nieszczęśliwy :( Pani Krysia mi przesłała tą fotkę ale niestety nie mogłam jej odebrać w telefonie, ale za to teraz widzę Dronka :cmok: :yahoo
Joasika - Pią 30 Paź, 2015 13:17

Noooo... Radością chłop nie tryska :buha:
klusia - Sob 31 Paź, 2015 00:42

ale wytrzyma to !!!!!! schronisko biedulek przetrzymał, to kąpieli nie wytrzyma nasz przystojniak !!!!!! :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok:
Hrabia Dron - Wto 03 Lis, 2015 20:33

Dzięki Bogusiu już teraz wie m i będę wchodzić na bieżąco. :cmok: dzięki Boguniu
Miła od Gucia - Wto 03 Lis, 2015 20:47

zapraszamy do pisania :D

a teraz wstawię tekst Krysi o Droniku i jego leczeniu

Witaj

Po krótce opiszę co myśmy z dr Kubą tydzień temu z Dronem wyprawiali.

Po tej kąpieli prawie godzinnej przyszła kolej na Doktora. Pod narkozą usunęliśmy dwie brodawki które już dziś tzn. po tygodniu są zagojone i brzuszek jest beauty.
Usunął mu dwa zęby trzonowe po prawej stronie zaszył przetoki.
Po lewej usunął tego mlecznego i połowę trzonowca który od niego zaczął się podpsuwać. No i zaplombował i zaszył przetokę.
Przez Pięć dni dostawał iniekcje śródskórne z antybiotyku w tej chwili jest na antybiotyku do pyszczka trzy razy dziennie .
Na dzień dzisiejszy przybrał 1 kg.
Waży 25 kg.
Łapy coraz lepsze ale jeszcze „ pieczarkarnia” jest.
A tak ogólnie to bardzo grzeczny pies Pozdrawiam

Krystyna

klusia - Wto 03 Lis, 2015 23:39

Dobry wieczór Pani Krysiu :cmok:
Hrabia Dron - Sro 04 Lis, 2015 20:09

:D Dobry wieczór.
Lepiej późno niż wcale. Jak wchodziłaś musiałyśmy się rozminąć.
Co u Ciebie i Klusi ?? U nas jest OK Dron powoli dochodzi do siebie .Jest radosny i wygląda mi na to że szczęśliwy Tego tylko od niego oczekujemy .

Neit - Sro 04 Lis, 2015 22:28

Stanowczo domagam się fotek szczęśliwego Dronka. Nie żebym nie wierzyła że jest szczęśliwy, po prostu nigdy nie mam dość oglądania fotek bassetów (jak i pewnie każdy tutaj).
Hrabia Dron - Czw 05 Lis, 2015 14:05

:( przykro mi. Nie wystarczą Ci te które Bogusia wrzuciła na forum. Jak go odkarmię to Ci Go pokażę. :D
klusia - Czw 05 Lis, 2015 23:16

Dronku Ty kochany całuski dla Ciebie od Kluski :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: <3 <3 <3 <3 <3 <3
Hrabia Dron - Sob 07 Lis, 2015 14:52

:D Witaj Klusiu byłiśmy z moim Państwem u dr Kuby z moim dziąsłem jeszcze troszeczkę muszą powalczyć pozostałe dolegliwości powoli ustępują. Wszedłem na wagę znów mi trochę przybyło. Teraz ważę 26,1 kg. Doktor mówi że to dobrze.
klusia - Nie 08 Lis, 2015 01:35

brawoooooo!!!!!!!!!!Oby do przodu przystojniaczku :yahoo :cmok:
gkoti - Pon 09 Lis, 2015 17:05

Piękny Dronik :) i na pewno szczęśliwy po takich przejściach ...

A mina taka - jak u wszystkuch bassiorów w kąpieli :buha:

Miła od Gucia - Wto 10 Lis, 2015 22:32

Droniku co tam u Ciebie i Pańciostwa ??
Hrabia Dron - Czw 12 Lis, 2015 12:04

;) Ale się za mną stęskniłyście. Nic nowego kurują mnie odkarmiają i jakoś leci .Nie dzwonię nie chwalę się na razie bo skromny ze mnie PIES :oops:
klusia - Pią 13 Lis, 2015 17:21

Może i skromny ale jaki wdzięczny za domek :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
Hrabia Dron - Pią 01 Sty, 2016 11:44

:( Dawno mnie nie było ale ze zdrowiem u mnie nie ciekawie. 29 grudnia miałem kolejny zabieg na tej szczęce która miał przetokę. Ze szczęką już dobrze tak by się mogło wydawać ale w nocy miałem krwotok do 2-gej w nocy moja Pani go tamowała - udało się jest już OK
Nie mam pojęcia co ze mną nie przybieram na wadze cały czas pomimo dobrego jedzenia stoi w miejscu. Grzyby z łap wreszcie poschodziły ,sierść też jest już ładna.
W Nowym Roku wszystkim Pasom i ich Państwu dużo zdrowia i radości. .

moni - Pią 01 Sty, 2016 12:00

Trzymaj sie i zdrówka źyczy Bananek :D :D :D
Magdaa - Pią 01 Sty, 2016 18:35

Zdrówka duuużo w nowym roku! <3
A jesz to dobre jedzonko ? Czy przebierasz Dronku?
Bo ja też nie mogę mojego łobuza podtuczyć , ale cóż może taki jego urok.

gkoti - Pią 01 Sty, 2016 21:05

Zdróweczka Droniku <3
Miła od Gucia - Sob 02 Sty, 2016 10:05

Krysiu, tak jest z psami po przejściach
które nie były leczone, były źle odżywiane
teraz wszystko wychodzi

Kochani życzę, aby ta zła passa już się skończyła i oby Hrabia Dronik już tylko zdrowiał
Pozdrawiam Was noworocznie

Hrabia Dron - Sob 02 Sty, 2016 18:51

:D Dzięki za życzenia ja również gorąco pozdrawiam i Zyczę dużo dobrego w Nowym Roku.
Miła od Gucia - Pon 18 Sty, 2016 20:45

Moc pozdrowień od Dronika i Pańciostwa
ja wstawię zdjęcia
a opis pozostawiam Krysi












Hrabia Dron - Wto 19 Sty, 2016 10:55

:D Witajcie . To jest nasze kochane psisko. Stan zdrowia znacznie się poprawił dziś idziemy do dr Kuby trochę mamy cykora bo to dziąsło bardzo powoli się zarasta mam nadzieję że będzie z niego zadowolony. Wczoraj Pani pozwoliła mi poganiać z Nikiem wilczkiem Pani Bogusi i porobiła trochę fotek . Jak się wam podobam przytyłem 2,6 kg. dziś wskoczę na wagę zobaczymy czy coś przybyło. Dam znać. Pozdrowionka
Magdaa - Wto 19 Sty, 2016 13:54

Jesteś śliczny ! Zdrówka , niech ci się dziąsło zrośnie !
Hrabia Dron - Wto 19 Sty, 2016 15:40

No to ja. Kuba jest zadowolony dziąsło różowe dziura jeszcze jest ale znacznie mniejsza. Waga stoi w miejscu no nic na to nie mogę :( poradzić.
Miła od Gucia - Sro 10 Lut, 2016 08:04

Dronik z Pańciostwem pozdrawiają
Dronik wystawia się do drapania



No i co tu pisać, na punkcie bassetów można delikatnie mówiąc oszaleć :D

Pańcia Drona, Krysia wciąż coś nowego wymyśla, nowego basseciego

sami zobaczcie
a Krysia napisze więcej

Dron już namalowany



a zawieszki bomba

klusia - Sro 10 Lut, 2016 15:55

Zawieszki świetne !!!!!! :yahoo
Hrabia Dron - Sro 10 Lut, 2016 18:29

:) Już sam nie wiem co pisać. Niby zdrowy a nie znów pobrali wymaż z dziąsła które jak nie zarosło tak i nie zarasta, Ale jest nadzieja że to schorzenie jest do opanowania. Moja Pani bardzo się martwi. Jak wiecie miałem 8 urodziny zafundowali mi portret i małe caceńko na obrożę,. Jak szewc je zamontuje to się pochwalę .Paniostwo się boją że mogę gdzieś pogonić dlatego to mi kupili ale z resztą co będę pisać jak będzie gotowe to pokarzę.
Hrabia Dron - Sro 10 Lut, 2016 18:31

:yahoo Jeszcze wracam zapomniałe. Przybrałem 3,5 kg. Pani mówi że kawał basseta ze mnie.
RicoSB - Sro 10 Lut, 2016 18:35

trochę tag dziwnie gratuluje się przytycia :) W każdym razie Gratuluje "grubasku"
Trzymamy mocno kciuki za te dziąsła. Ne zapomnij pochwalić się prezentem :)

Magdaa - Czw 11 Lut, 2016 07:27

Zdrówka dla Dronika , teraz to zaczynasz mieć linię 💝
klusia - Czw 11 Lut, 2016 12:23

Zdrówka Dronku :cmok: Ale dla Twoje Pańci również!!!! kochany jesteś łaciatku piękny,jak pięknie prezentujesz się na śniegu :) ) :cmok:
Lacota - Czw 11 Lut, 2016 19:35

Tak Droniku bardzo dobrze na wadze przybierasz.
Najpierw masa, później rzeźba :P
Zdrówka życzymy.

A zawieszka...bomba!

Miła od Gucia - Sro 24 Lut, 2016 17:20

Dronik z Pańciostwem śle pozdrowienia




ciapek - Sro 24 Lut, 2016 23:07

Pani Krysiu Dronik wygląda rewelacyjnie <3 Widać dużą poprawę w wyglądzie
klusia - Sro 24 Lut, 2016 23:15

:cmok: :cmok: :cmok: :cmok: :cmok: <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
Miła od Gucia - Wto 22 Mar, 2016 22:00

Dronisko Panisko się przypomina




nowy nabytek Krysi
brosza cudna




i obraz
są to akwarele z poprzednimi bassetami Krysi Brestem i Centem


klusia - Sro 23 Mar, 2016 12:43

Nowe zdobycze Pani Krysi są fantastyczne :yahoo
Molly i Gosia - Czw 24 Mar, 2016 22:18

:yahoo
Evika - Nie 27 Mar, 2016 08:21

ale super, widać ,ze psisko ma w końcu ten dom właściwy ,gratuluję Krysiu i życzę wiele radości i zdrowia oczywiście!!
Hrabia Dron - Pon 04 Kwi, 2016 17:25

Witaj Eviko nie wiem czy dobrze kojarzę mam na myśli Panią która miała hodowlę Bassetów. Proszę o radę. Mój hrabia znów ,a problemy .Byliśmy u lekarza dziąsło nie zarosło nadal wkoło blado różowe niby jest OK ale nieco dalej zaczerwienione pobraliśmy wymazy na bakteriologię.
Chyba znów zacznie się terapia antybiotykami . Może Pani ma jakąś radę co robić??

Hrabia Dron - Sro 27 Kwi, 2016 13:36

Dawno mnie nie było byłem w wielkim kłopocie. W tej chwili mam nadzieję że jest już po wszystkim i wreszcie będę zdrowy. W poniedziałek Kuba zaszył to dziurę w dziąśle już prawie przestałem się ślinić jeszcze są szwy pewnie stąd to niewielkie ślinienie. Planował usnąć kieł ale na szczęście skończyło się na ultradźwiękowym usunięciu kamienia kieł był tak przez niego zajęty że aż pod dziąsło zachodził ten kamień- jest zdrowy i nie ma potrzeby go usuwać. Jestem na antybiotykach moja Pani mi daje zastrzyki jest OK.
Evika - Sro 27 Kwi, 2016 18:12

super, pozdrawiamy serdecznie Ciebie i Twoją Pańcię !!
klusia - Sro 27 Kwi, 2016 20:16

Całuski Dronku dla Ciebie i Pańci :cmok:
Miła od Gucia - Sro 27 Kwi, 2016 20:20

idzie ku lepszemu, w końcu skończą się problemy
tak to jest z psami po przejściach
pozdrawiam

Hrabia Dron - Sro 02 Lis, 2016 15:06

Witam wszystkie Kłapouszki tak dawno nie byliśmy z moją Panią na forum że wstyd ale jakoś tak zeszło.
U mnie wszystko OK narazie nic mi nie dolega. - oby tak dalej. Nabrałem ciał ważę 29 kg jak na porządnego Basiora przystało.
Chcę podzielić się moim wrażeniem po Zlocie - miło mi było poznać co niektóre Bassety i ich Paniostwa i tak jak myślałem to my jak my po prostu Bassety ale ich Paniostwa to nie żle zakręcone człowieki ale wcale też im się nie dziwię no bo jak by mogło być inaczej.
:cmok: dla wszystkich w szczególności dla Flipki i Klusiuni Ciapka nie będę cmokał bo by mi Marta przetrzepała skórę.

Miła od Gucia - Sro 02 Lis, 2016 20:01

no witaj witaj Hrabio Droniku
chyba nieźle Pańcię przydusiłeś do kompa, żeby się odezwała co słychać.
Cieszę się bardzo że jest ok
całuski dla Was
łapka od Flipki dla Dronika

Molly i Gosia - Czw 03 Lis, 2016 10:59

:yahoo :yahoo :cmok: <3
klusia - Nie 06 Lis, 2016 21:35

Dronku cieszę się że jesteś zadowolony z wizyty na zlocie to najważniejsze !!!! My całujemy Ciebie również :yahoo :cmok:
Miła od Gucia - Sob 19 Sie, 2017 22:47

Hrabia Dronik przesyła pozdrowienia ze swojego basseciego pokoju


Hrabia Dron - Wto 26 Wrz, 2017 13:27

:( Długo się nie nacieszyliśmy znów jestem chory tym razem zapalenie rogówki jesteśmy bardzo zmartwienie idzie to leczenie bardzo powoli .Pani doktor mówi że jest nieznaczna poprawa ale my na razie tego nie widzimy chociaż bardzo się staramy
Pozdrawiamy w smutku :(

Hrabia Dron - Wto 26 Wrz, 2017 13:29

:( Długo się nie nacieszyliśmy znów jestem chory tym razem zapalenie rogówki jesteśmy bardzo zmartwienie idzie to leczenie bardzo powoli .Pani doktor mówi że jest nieznaczna poprawa ale my na razie tego nie widzimy chociaż bardzo się staramy
Pozdrawiamy w smutku :(

ElenaJerry - Wto 26 Wrz, 2017 13:54

Trzymaj sie chlopaku <3
Magdaa - Wto 26 Wrz, 2017 16:59

Zdrowia przystojniaku ❤
Miła od Gucia - Sro 27 Wrz, 2017 20:16

Droniku zdrowiej
Krysiu jesteśmy z Wami, wierzę, że leczenie przyniesie efekty
buziaki dla Was

Miła od Gucia - Nie 29 Paź, 2017 22:20

Dronik Hrabia pozdrawia




Miła od Gucia - Nie 28 Sty, 2018 23:14

urodziny DRONIKA
Miła od Gucia - Nie 22 Kwi, 2018 00:08

Hrabia, Dronik coś by zjadł


Miła od Gucia - Czw 26 Kwi, 2018 11:54

Hrabia Dronik jest bardzo chory
nerki, serce, wątroba
jest w trakcie badań i w trakcie leczenia

ŁucjaLuna - Czw 26 Kwi, 2018 15:37

Trzymaj się piesku
ciapek - Czw 26 Kwi, 2018 21:16

Droniku trzymaj się jesteśmy z tobą .Zdrowiej szybciutko .
Evika - Czw 26 Kwi, 2018 22:35

Bida kochana ,Droniku - 3 maj się ,dużo cierpliwości dla Opiekunów- Krysi i Irka, ślemy pozytywne emocje
<3

Hrabia Dron - Pią 27 Kwi, 2018 15:56

Wszystkim dziękuję za wsparcie. Niestety nie udało się wygrać dziś o 14-tej Dron odszedł za Tęczowy Most .Odszedł w ciszy bez bólu.
ŁucjaLuna - Pią 27 Kwi, 2018 17:18

:( bardzo, bardzo smutno
besta - Pią 27 Kwi, 2018 19:26

:(
Bardzo smutna wiadomość...

Miła od Gucia - Pią 27 Kwi, 2018 20:42

Tu możemy pożegnać Dronika

Tęczowy Most Hrabia Dron

Evika - Pią 27 Kwi, 2018 21:26

Kiysiu, Irku, baardzo ,ale to bardzo Wam współczuję ,wiem doskonale ile serca daliście temu psiakowi, smutno
Miła od Gucia - Pią 13 Lip, 2018 23:49
Temat postu: EMIR w domku Krysi i Irka
Dom Krysi i Irka był pełen tęsknoty za Hrabią, dalej za nim tęsknią
ale w domu basset musi być

Powitajcie GUCIA Liroya z Klanu Piegowatych - Guciu - Emiir







klusia - Pią 13 Lip, 2018 23:53

Witaj w naszej rodzinie <3 <3 <3 <3 <3
Hrabia Dron - Pią 20 Lip, 2018 18:37

Boguni dzięki za wpis i wrzucenie fotek mojego piesła. Wabi się metrykalnie Lyroy z Klanu piegowatych ale u nas nazywa się :buha: Emir bo ja mogło by być inaczej.
Po Hrebiu jest arabski Kasiąże Emir.

klusia - Wto 31 Lip, 2018 21:46

<3 cudny <3 <3 <3 <3 <3 <3
Hrabia Dron - Nie 04 Lis, 2018 16:43

Długo nie pisaliśmy w tej chwili dojrzeliśmy do tego żeby korzystać ze strony Drona.
Nowy Emir zaiste prawdziwy arabski Ksiaże ciepłolubne szczególnie nadwrażliwy na zimno i deszcz.
Niby toto wygląda na zdrowego szalonego psiaka a tu masz trochę deszczu z gradem który złapał nas na polu i skończyło się zapaleniem krtani i tchawicy .Dostał 10 zastrzyków z antybiotykiem i 5 przeciwzapalnych śródskórnie i jest OK.
Kupiliśmy mu pelerynę wojskową jak na chłopaka przystało i jest teraz wodoodporny.
Pozdrowienia dla wszystkich Zlotowców
Poprosimy Miłkę może znajdzie troch czasu to wrzuci fotkę w tej pelerynie.

klusia - Nie 04 Lis, 2018 16:59

Noś pelerynkę dzieciaku i nie choruj!!!!!!!!!! <3 <3
Hrabia Dron - Nie 04 Lis, 2018 17:29

Wiedziałem że Klusia odezwie się pierwsza na Was dziewczyny można zawsze liczyć w chorobie i radości.
Duziaki dla Beatki od mojej Pańci.

Miła od Gucia - Nie 04 Lis, 2018 22:05

Emir Panisko w nowym gajerku


Aśka - Pon 05 Lis, 2018 09:46

Bardzo gustownie w niej wygląda <3
klusia - Pon 05 Lis, 2018 21:02

Po prostu szok :yahoo Pasuje mu ten płaszczyk :cmok:
Magdaa - Sro 07 Lis, 2018 09:18

Śliczny płaszczyk ! Trzymaj się zdrowo książę!
Miła od Gucia - Wto 11 Gru, 2018 23:44

Patrzę na to zdjęcie ze zlotu
szelki Flipy, kwiatek przy szelkach Flipy
ale to nie Flipa :buha: :buha:
a to Emir, pożyczył szelki od Flipy
hi hi

Miła od Gucia - Sro 20 Lut, 2019 15:53

Emirku Kochany, wszystkiego najlepszego
dużo samkowitości


ŁucjaLuna - Czw 21 Lut, 2019 20:46

Wszystkiego najlepszego <3 :kwiat:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group