Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

Ambulatorium - dziwne fukani, sapanie, wzdychanie

smerf - Nie 17 Kwi, 2016 15:21
Temat postu: dziwne fukani, sapanie, wzdychanie
Od jakiegoś czasu u mojej parówki obserwuje dziwne trudno to opisać furkanie, fukanie,wzdychanie, sapanie coś w tym stylu, trwa to chwile i sie uspokaja, ale mnie to niepokoi, córa która jest na czwartym roku weterynarii, rozpytywała ale uzyskała tyle że może to być jakiś objaw podekscytowania, podniecenia, tyle że zdarza się to też kiedy sobie leżakuje. Może to jakaś dziwna przypadłość basecików, do tej pory u innych psiaków tego nie spotkałem. Może ktoś coś podpowie. Psisko ma sześć lat od szczeniaka jest u mnie, jest nie kastrowany i nie będzie, chyba że względy zdrowotne o tym zadecydują.
Asia i Basia - Nie 17 Kwi, 2016 18:35

Masz mozliwosc nagrania teych dzikich dzwiekow? Tak to trudno powiedziec,moze kaszle, moze wzdycha. Sprobuj nagrac i wstaw.
RicoSB - Nie 17 Kwi, 2016 18:46

może to zmiana temperatury, a może coś utkwiło mu w gardle
smerf - Nie 17 Kwi, 2016 21:10

Nagram i wstawię
Miła od Gucia - Pon 18 Kwi, 2016 08:01

ja bym od razu udała się do weterynarza, to mogą być pierwsze objawy chorego serca, niewydolności.

Mogę się mylić,

ale podobne objawy miał Gustaw, ja myślałam, że się krztusi
natychmiast zrobiłam mu wszystkie badania
i okazało się, że to serce

a nagranie będzie wskazówką także dla weterynarza
bo okazać się może że u lekarza pies nie wyda tych dźwięków

Kardiomiopatię u Gustawa stwierdzono w wieku 7 lat jakoś tak


Takie sapanie może też być przyczyną tęsknoty jeśli w okolicy jest sunia z cieczką

tak czy siak
bez weterynarza nie powinno się obejść

i życzę zdrowia

smerf - Pon 18 Kwi, 2016 18:34

Podjadę i z naciskiem na to serducho poproszę o przebadanie, ale niedawno go badał i nic niepokojącego nie było
Neit - Pon 18 Kwi, 2016 22:45

Zonda sapie jak się przegrzeje, to po spaniu zwłaszcza.

Ale fukała mi dziwnie tak bardziej nochelem jak miała nochalek podrażniony. U nas na tle alergicznym. Inna sprawa że czasem ten nos wetknie nie tam gdzie trzeba (przecież trzeba wszystko powąchać, np świeżo skuty tynk, albo popiół) i potem ma problemy z pozbyciem się tego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group