Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

Mój basset - PAUL i BASIA 2 TM adopcyjna u Agnieszki

Miła od Gucia - Czw 31 Sty, 2019 19:55
Temat postu: PAUL i BASIA 2 TM adopcyjna u Agnieszki
Wcześniejsze losy i proces adopcyjny BASI 2 w temacie
Basia w schronisku

`````````````````````````````````````````

30 stycznia 2019
BASIA 2 już w swoim nowym domku. Teraz już będzie tylko lepiej. Ale baba z niej niezła, weszła jak na swoje, Paula miski, kanapy i legowiska rekwiruje i zaczyna rządzić. Paul daje jej czas, potem inaczej z nią pogada hi hi.
Całej Rodzinie Agnieszki z całego serca dziękujemy za cudowny domek. Paul nie daj się.

z dziś
Basia, Basia,
Basia pogryzła Paula, złapała go za ucho, krew się lała. Agnieszka była dziś u weterynarza z Basia. Okazało się, że Basia ma ciążę urojoną, pomimo sterylizacji, mleko w sutkach. I być może to jest przyczyną jej zdenerwowania i takiego traktowania Paula. Dostała leki przeciw laktacji. Antybiotyki. Na jednym sutku są zmiany. To dopiero się zbada jak już dojdzie do siebie Basia. U weta dała sobie Basia wszystko zrobić, ale jak doszło do obcięcia pazurków, to się zbuntowała.
Także to nie jest tak słodko, jak się adoptuje takiego basseta. Agnieszkę wspieramy.
Basia Paula przegania z miejsc różnych. Paul ją omija, to ona sama go zaczepia i warczy.
Trzymamy kciuki i jesteśmy z Wami Agnieszko. Trudne chwile przed Wami, wiem.



Basia i Paul


Biedny Pańcio, ledwo na brzegu miejsce ma


co Paul się położy w którymś z legowisk to ona idzie i go przegania


to z dziś po wizycie u weta









Lacota - Pią 01 Lut, 2019 07:56

No to jeszcze sobie ciążę uroiła, w tak ważnym momencie życia. Kurde.
Czyli sterylka za wcześnie zrobiona po cieczce, no bywa i tak.
I chyba wszyscy wiedzą, że z bassetami nie zawsze bywa słodko i kolorowo, szczególnie z takimi po przejściach nieznanych.
Jedno jest pewne. Nigdy nie wolno nam się poddawać i tracić nadziei. Początki bywają trudne, czasem bardzo trudne, ale trzeba to przetrzymać.
Ja za domek dla Basi, Pani Basi, bardzo, bardzo dziękuję. Jak już się z Paulem dotrą, będą bardzo fajną parą przyjaciół. I wiele radości Rodzinie sprawią. W życiu nie ma nic lepszego niż przynajmniej dwa bassety, wtedy najlepiej odkrywa się, kim naprawdę jest basset :mrgreen:
Powodzenia w ,,docieraniu" Trzymamy kciuki za Was.

marzanna67999 - Pią 01 Lut, 2019 20:35

Tak, Monika "Lakota" dokładnie wie ile pracy trzeba włożyć w slocjalizację psów, pamiętam jak Monika walczyla o nią.
Monika nie poddała się, walczyła o Elenę, elena byla bardzo trunym psem, Monika wygrała tà walkę dzisiaj Elena jest mądrym, ułożonym psem, no może przesadzam, bo jak basset może być ułożony. Cierpliwości i cierpliwości wam kochani życzę, wszystko się ułoży, ale do adoptowanych bassetów trzeba cierpliwości. Ja z Agatką nie miałam problemu , ale Bogusiu pamiętasz ile czasu trwało aby nauczyć Flipę prawidłowych zachowań, to był proces i cierpliwość

ŁucjaLuna - Pią 01 Lut, 2019 22:47

Mój nie jest adoptowany, a ma trudny charakter. Basset to chyba zawsze walka, szczególnie z panami ;)
Miła od Gucia - Sob 02 Lut, 2019 21:35

300,00 BASIA 2 Transport adopcyjnej bassetki Basi 2.

Koszty pokryła Agnieszka zasilając konto bassecie.

klusia - Wto 05 Lut, 2019 11:25

Jak nasz Basia?
Miła od Gucia - Sro 06 Lut, 2019 20:51

Dni adaptacyjne trwają, jak pisze Agnieszka Pańcia - widać światełko w tunelu. Jak Szefowa czyli Basia ma ochotę na zabawę to psy szaleją, jak chce mieć spokój burczy na Paula.
Stan zdrowia Basi nie jest zadowalający. Basia ma anemię. Pobrano krew aby zrobić Basi profil geriatryczny. Będzie wiadomo jak pracują i w jakim stanie są inne organy. Szwy po sterylce już zdjęte.
Basia dalej dostaje leki hormonalne na ciążę urojoną i antybiotyk. Uszy są w trakcie leczenia. Agnieszka pisze, że Basia dzielnie znosi wszystkie zabiegi.
I przed Basią pierwsza kąpiel w nowym domku.
Na zdjęciach zobaczycie Jak już powoli się zaprzyjaźniają i Basię w legowisku Paula oczywiście, jej stoi puste. Paul nie może z niego korzystać. A Paul pod stołem bidok śpi. Ech Basia Basia.
Agnieszko ślemy <3 wielkie podziękowania, wiemy ile pracy przed Wami nie tylko z socjalizacją ale i leczeniem.
Na jednym ze zdjęć Agnieszka w środku, dzieli serce na dwoje














ŁucjaLuna - Sro 06 Lut, 2019 21:18

Śliczności :cmok:
Miła od Gucia - Pon 11 Lut, 2019 21:13

Basia po kąpieli , pachnąca wygrzewa się przy kominku . Ta kąpiel odmłodziła ja bardzo . Nabrała energii . Ona ma futro jak owca 🐑🐑🐑 W planie kolejne wizyty u weterynarza .



Agnieszka pisze:
Odebrałam Baśki wyniki , wszystkie badane narządy są ok. Za 2 tygodnie powtórzymy morfologię. Słaba morfologia może być efektem zabiegu sterylizacji. Uzgodniłem z lekarzem ze z oczami trochę poczekamy , chce dać Baśce odpocząć.


Nocne igraszki



Klusia, nasza Beata, cała szczęśliwa podczas spotkania z Basią, oj wycałowała ją.





jak Klusia biedna patrzy zazdrośnie, jak Pańcia Basię ściska


a co cała kanapa moja

Miła od Gucia - Wto 26 Lut, 2019 22:58

Dziś Kochani wieści z domu adopcyjne Basi 2.
No sielskie życie wiedzie. Chyba już polubiła Paula.
Przed Basią jeszcze leczenie, wizyty u weterynarza. Agnieszka ogarnia etapami.
Ale co by nie mówić, no sami spójrzcie jak Basia się prezentuje.
Udało Jej się. Aneczko dziękujemy za zaufanie, a Basia przesyła Ci buziaki.
Trzymamy dalej kciuki za wielką przyjaźń Basi i Paula.


















ElenaJerry - Czw 28 Lut, 2019 17:44

super spacery. zazdroszcze tego Baltiku
Miła od Gucia - Pią 22 Mar, 2019 23:49

Pozdrowienia od adopciaczki schroniskowej BASIEŃKI i Paula z zasiedzenia. Coraz bardziej się zbliżają do siebie, jest coraz lepiej. Agnieszka dba aby dzielić miłość na dwoje. Agnieszka Urbanowicz. Agnieszka zakupiła rampę do samochodu, Basia od razu wiedziała o co chodzi. Dziękujemy Agnieszko i ślemy pozdrowienia

Basia jak odważnie kroczy


I zasnęli


Padła obżarta, była kradzież


No to jedziemy


ElenaJerry - Sob 23 Mar, 2019 17:56

super ta rampa. a pieski jakie kochane <3
Miła od Gucia - Czw 04 Kwi, 2019 22:58

Oj Kochani nasza schroniskowa Basieńka 2 zaniemogła na tylne łapki.
Jutro więcej napiszemy. Agnieszka Urbanowicz Pańcia Kochana Basi, jest w trakcie badań Basieńki.
Basieńko Kochana będzie dobrze.
Panie Doktorze Jacek Mederski Klinika Weterynaryjna Verum Grudziądz najnowsza wiedza weterynaryjna będę miała śmiałość pisać do Pana w sprawie Basi.
Basia dostała nowe legowisko ortopedyczne Hobbydog i mówi wszystkim dobranoc












klusia - Pon 15 Kwi, 2019 07:13

Witajcie <3 wczoraj odwiedziłyśmy z Martą. M i Olą J Basię i Paula !!!! Posiedziałyśmy pośmiałayśmy się, Basia bardzo do ludzi lgnie, przytulasek kochany. Dziękujemy Agnieszcze za gościnę <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
Miła od Gucia - Pon 27 Maj, 2019 22:18

Wieści od Agnieszki, Basi i Paula

Hej, Baśka pozdrawia ze spaceru w swoim nowym aucie 😀

Pierwsza diagnoza neurologa była na szczęście trafiona. Baśka porusza się dosyć sprawnie , ale musimy ja oszczędzać . Zakupiliśmy wiec wózek i jeździmy nim na spacery np. do dziadka. Tam Basieńka wysiada robi inspekcje w ogrodzie ustawia po katach dziadkowe psy i koty sąsiadów. W drodze powrotnej najczęściej zasypia .

Baśka chodzi o własnych siłach ale tylko krótkie odcinki, tak po ogródku . Zalecenia neurologa są takie ze mamy ja oszczędzać , a my jesteśmy dosyć aktywni . Aby Baśka nie zostawała sama w domu zakupiliśmy jej pojazd . Ona od razu skumała o co chodzi. Ostatnio byliśmy na płazy , to jej ulubione miejsce spacerowe , po ok 20 min tarzania w piachu sama władowała się do wózka i 2 razy szczeknela czyli wydała komendę : a teraz jedziemy 😀







`````````````````````````````````

Jak sami widzicie, adopcja, to nie jest taka prosta sprawa. Nie wiemy, co nas czeka, nie zawsze znamy historię psa, a jednak adoptujemy na dobre i na złe. Trzeba być naprawdę miłośnikiem tej rasy, aby podołać trudom adopcji tych bassetów po przejściach.

Bardzo dziękujemy Agnieszce i Jej Rodzinie, za trud i miłość. Teraz Basia jest szczęśliwa.

ŁucjaLuna - Pią 31 Maj, 2019 15:31

Rewelacyjni ludzie tej Baśki, podziwiam i zazdroszczę wózeczka z zawartością w postaci basseciej krówki. :cmok:
klusia - Nie 02 Cze, 2019 21:16

Powiem więcej Agnieszka od Basi jest MEGA super osobą :yahoo :yahoo :yahoo
Miła od Gucia - Nie 14 Lut, 2021 23:48

Dziś pozdrowienia od Adopcyjnej BASI 2 i Paula Agnieszka Urbanowicz
. BASIA z pseudo trafiła do schroniska, jak pamiętacie, była w koszmarnym stanie zdrowotnym. Dziś, Gwiazda. Choruje, pewnie, ciągle coś dolega, był moment że przestała chodzić, a to uszy, i inne problemy zdrowotne. Agnieszka suplementuje ją cały czas i dzięki temu w miarę sprawnie się porusza. PAUL, który Basię przyjął pod swój dach też choruje, ma problemy poważne z uszami.
Z Paulem przyjaźń wielka . Niestety Baśka nie toleruje żadnych innych zwierząt , nikt nie może nas odwiedzać, pisze Aga, ona naprawdę jest agresywna . Pilnuje swojego domu.
W grudniu Basia miała zabieg, spała trochę dłużej niż powinna po narkozie ale wszystko jest ok . Już dokazuje w domu , oczy kropimy, pisze Aga. Baśka dostaje tez antybiotyk . Apetyt jej dopisuje myślę ze będzie dobrze .
Paul jest po trzeciej dawce autoszczepionki . Zostały jeszcze 2 . Szczepimy raz w tygodniu . Ucho wygląda dobrze , antybiotyk który przyjmował dał bardzo dobry efekt . Po szczepieniach będziemy robić kolejny wymaz, pisze Aga.
U Baśki nic nowego wczoraj byłyśmy w odwiedzinach u dziadków . Ona bardzo tam lubi być (pewnie dlatego ze dziadek zawsze ma dla niej kiełbaskę ). Jak jej się nie chce nas słuchać , to tez nie ukrywa i idzie spać
Jak na zdjęciach zobaczycie, Basia trafiła do cudownej wyrozumiałej, na jej humory Rodziny. Dobrze, że z Paulem ma dobry kontakt, choć początki nie były łatwe. Zobaczcie jaką Agnieszka kupiła rampę, aby Basia mogła na kanapę swobodnie wchodzić, a wózku do wożenia nie wspomnę - Och Baśka ty szczęściaro.
@Agnieszko Agnieszka Urbanowicz
, Tobie i Twojej Rodzinie składamy po raz kolejny wielkie podziękowania i życzymy zdrówka Wam Paulowi i Basi.
tu są zdjęcia
https://www.facebook.com/...215480562206363

Miła od Gucia - Wto 22 Cze, 2021 20:37

Smutne wiadomości dziś przekażemy.
Odeszła adopcyjna BASIA 2. Basia trafiła do nas ze Schronisko TOZ Fauna w styczniu 2019 roku, a 30 stycznia 2019 pojechała do nowego domku do Paula Agnieszka Urbanowicz do Jej Rodziny. Basia wcześniej nigdy nie była u weterynarza, nie była leczona. W schronisku ją podleczono, wysterylizowano, a potem już Agnieszka cały czas ją leczyła, ciągle coś nowego wychodziło.
Agnieszka pisze:
Witam Bogusiu , ciężko bardzo , płacze praktycznie od piątku , ja się chyba nigdy do żadnego psa tak nie przywiązałam . Ona rozumiała wszystko co do niej mówiłam. Baśka nigdy nie była całkiem zdrowa , odkąd u nas jest zawsze coś było do podleczenia a to stawy , a to oko , a to cycki . Była dzielna i zawsze wychodziliśmy na prosta. Jeszcze w lutym przed operacja powieki miała robione wyniki i było wszystko ok . W piątek badanie usg - nowotwór śledzimy z przerzutami . Kroplówki , zastrzyki , w weekend było już bardzo złe , nerki przestały pracować , nie była w stanie podnieść głowy.

Ten basset był naprawdę niezwykły , ona umiała mi pokazać ze chce jeść , a jak wsiadła do wózka sama i szczekała to był znak wieź mnie do dziadka , a jak nie miała ochoty na zabawę z Paulem to na niego warczała albo ugryzła . Bardzo się do niej przywiązałam.
``````````````````
Agnieszko @Agnieszka U, daliście Basi ostatnie lata cudownego życia. Miała Paula do towarzystwa, była kochana, to najważniejsze, bardzo Wam za to dziękujemy i tulimy Was całym sercem w smutku, jesteśmy z Wami.
Anna Salwiczek Aniu, Anetta KPhoto, Schronisko TOZ Fauna dziękujemy za zaufanie, za uratowanie Basi.

klusia - Nie 11 Lip, 2021 23:27

Poznałam osobiście Basię 2, uwielbiała mizianki, biegaj szczęśliwa za TM <3 <3 <3 <3
ŁucjaLuna - Nie 25 Lip, 2021 20:53

😥 Żegnaj Basieńko.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group