Nasze Bassety
Klub Miłośników Basset Hound i podobnych.

Mój basset - GAGA u Małgosi i Janusza

Miła od Gucia - Sob 08 Lut, 2020 20:50
Temat postu: GAGA u Małgosi i Janusza
GAGA bassetko/beagielka do adopcji
Kochani to cudowne dziecko 6 lat i 10 miesięcy - szuka domku stałego. Wczoraj w nocy Justynka ją przywiozła do siebie, niestety nie może zostać na stałe, ale ma zapewniony tymczas. Gaga jeszcze wczoraj została wykąpana, była bardzo grzeczna. Gaga to bassetka która mieszkała w budzie. Jej stan wymaga szczepień, odrobaczeń i leczenia malasezji. Wszystko po kolei, już dziś Justynka była z nią u Weterynarza, i już dziś psica po pierwsze została odpchlona, i odrobaczona. Za tydzień szczepienia. I kąpiele w specjalistycznym szamponie Malaseb. Suczka nie jest sterylizowana, rodziła. Uszy, malasezja do leczenia, zrobiono już badanie cytologiczne. Przestrzenie międzypalcowe również objęte grzybiczym stanem zapalnym. A więc badanie kliniczne. No i pazurki, dziś obcięto tylko część, trzeba powoli obcinać. Gaga waży 15 kg, a więc Justyunka ją podkarmi jak trzeba. Pomimo, że Gaga wychowana na dworze, już wczoraj u Justynki wiedziała co to kocyk i misiaczek, po kąpieli słodko zasnęła, no trochę nakupała i nasikała, ale spała słodko. Serce mi się kraje jak Justynka opowiada, jak Gaga garnie się do przytulania, do głaskania, ktoś kto ją adoptuje, będzie miał cudnego przyjaciela. Ona jest taka grzeczna, taka przymilna. Pakuje się na kolanka. Jedynie przez te pchły drapała się niemiłosiernie. Po spacerze Wojtek ocenił, że chodzi ładnie na smyczy, jak na psa biegającego luzem. Cechy typowo bassecie, kradnie już jedzenie, ogonem merda z radości, taka ufna. Przysięgam, że domek stokroć sprawdzimy dla Gagi, za jej dobro, ufność, łagodność.
Tel. w sprawie adopcji 694 409 059, uwzględniamy tylko osoby, które nadeślą ankiety przedadopcyjne.
Justynce, Wojtkowi, Gabi, Almie i Bibi z całego serca dziękujemy za tymczas dla Gagi, za takie szybkie zajęcie się, za wizytę już u weta, za miłość i troskę <3 .






W domku u Justyny


Gaga po badaniach i odpchleniu




pierwsza kąpiel po nocy, zaraz po przywiezieniu u Justynki




pchełki




Alma i Bibi zaglądają, kto to do nas przyjechał




















temat Gagi na f-ku
https://www.facebook.com/...62392816&type=3

ŁucjaLuna - Pon 10 Lut, 2020 20:01

Łapki bidulka ma całe w malasezji. Faktycznie trzeba to koniecznie myć MALASEBEM. I postępować tak, jak tam jest napisane. Ja na początku tak nie postępowałam i mi się nie udawało u Cantusia. U Impresji już wiedziałam, jak należy postąpić i szybko sobie poradziłyśmy. Uszy też zawsze przy okazji zaatakuje dziadostwo. Oby tylko to. Pozdrawiamy wszystkie dziewczynki <3
Miła od Gucia - Czw 13 Lut, 2020 23:20

Drugi dzień GAGI u Justynki. Przypominam GAGA jest do adopcji, u Justynki i Jej Rodziny Gaga jest na tymczasie i takiego domu jak u Justynki szukamy dla Gagi, spokojnie mogą być dzieci, zwierzęta.

Drugi dzień kąpieli, Gaga już się zdecydowanie mniej drapie, jaka to ulga dla niej. Oficjalnie już wchodzi do salonu, jakby tu była od lat.
Justynka pisze:
Pancia lata biega ze sprzątaniem. Bassy czekają aż pancioszek wróci, to pojdzie na spacer. Tabletki na odrobaczenie wzięte. Bardzo jest łakoma na jedzenie, sępi gorzej niż moje, jęczy piszczy, ale tatinek pracuje nad tym.
Dziś oficjalnie na kanapę wlazła.
No właśnie wiec nauczy sie pomału być nie takim sępem, dawkujemy jedzenie, tak żeby była najedzona, podtuczymy trochę.
Byliśmy na zakupach to dwa razy nalane, ale cala noc pięknie.
Wiec pomału pomału będzie dobrze, mądra dziewczynka, szybko się uczy.
Pies bardzo sie cieszy jak wracamy do domu, ale wydaje mi sie że bardziej do pancioszka garnie sie
Ja tam sie cieszę, bo wczoraj na kolanka sie pakowała Bi i Gagula. Kocham to psisko.
Bedzie miała dobre życie jeśli ktoś ją pokocha.
My mamy gości
Gaga siedzi w kuchni
Pancioch gotuje, ona siedzi zerka
Obwarzanki robią
Dzieci jest dużo, Gaga zachowuje sie grzecznie
Naprawdę mega dobry pies
Wiec test zdany, bardzo grzeczny pieseł
Wszyscy sie zachwycają Gaga.
Jeszcze posikuje w domu, ale małymi kroczkami sie nauczy. Bardzo szybko się zaklimatyzowała, każdy ja ściska i głaszcze.
Jest super psem i będzie jeszcze lepszym.
Kurde dobrze by było jak by miała dom z psem. Ale jeszcze sie nie wścieka z Bi, łatają razem śpią, ale jeszcze nie brykaja. Też czasu trzeba.
Gaga dużo pije i dużo sika, będziemy musieli jej zrobić badania. Przypominam GAGA czeka na domek, na cudowną Rodzinę. Z dnia na dzień mamy nowe informacje na temat GAGI. Wiemy już na pewno, że luzem nie można jej puszczać. I to, że bardzo szybko się uczy, przystosowuje i to że jest przekochana. Film z dzisiejszego spaceru, pies typowo gończy, ale ja tekstu Justynki Justyna Kobryn nie przebiję, wiec cytuję:
1,5 h na spacerze.
Już pisze jak było.
Najlepiej dla niej jak by miala smycz wyciągana tzn długa. Naprawdę ładnie chodzi na smyczy, aczkolwiek czasem trzeba stanowczo pociagnać, że nie wolno tego ruszac itp.
Najszybsza jest z całej trójcy Bi zaraz za nia odpala wrotki, a Alma to ślimak wiec sie toczy, czasem pancioszek ryknie z daleka Alma gałganie to wtedy Almiszon 3 szybkie truchty i wraca do ślimaka
Ale najlepsze było jak Gagula złapał trop sarny
Tak to sobie chodzi niucha jeśli coś lepszego wyniucha to ogon lata.
Pare metrow przed nami przebiegła sarna, oczywiscie 3 psy żadna nie zauważyła, myślę sobie kurła popsuly sie na ament
Ale jak doszlysmy z Gagą do miejsca gdzie zwierzyna przeleciała to się odpaliła dziewczyna, nigdy czegoś takiego nie widziałam, na momentalnie ogon latał jak szalony i zaczęła wyć szczekać dając sygnał że ma trop, była w takiej euforii że nic nie docierało do niej. Pancioszek ja przejął i swoje czary nad nią, żeby usiadła itp.
Wiec chwilkę sie uspokoiła i znowu, dlatego nagrałam filmik
Wiemy jedno ona ma to we krwi i tak będzie robić jak złapie trop, gdyby nie byla na smyczy to kurła poszłaaa by, a panioszek musiałby z łydki napitalać bardzo
Jak jest w takiej euforii to ciężko nad tym zapanować.
Poszliśmy dalej za górkę, to się panna Bi odpaliła i poszła biegiem, tylko ogonek bialy widziałam, skubana turbo przywaliła.
Tatin musiał trochę pogwizdać i wydrzeć, bo już bardzo daleko beła, ale na szczęscie zawróciła i była taka dumna
No a Baniu( na Alme tak mówimy) standardowo toczy siem
Reszta spaceru była już spokojna bo sie basski zmęczyły, ja oczywiście z Almą na koncu wróciłyśmy no bo przecie nie spieszy się jej
Tatin musiał trochę pogwizdać i wydrzeć, bo już bardzo daleko beła, ale na szczęście zawróciła i była taka dumna
GAGA, Lady GAGA do adopcji.
Czas leci, Gaga robi postępy, załatwia się na dworze, no zdarzy się jeszcze, ale generalnie, wie, że te sprawy to na dwór. Cały czas Justynka Justyna Kobryn wraz z Panem Mężem pracują nad jej żarłocznością, ale powoli już też wie, że nie zbraknie jej jedzenia i że dostanie. Kochani, pies cudowny, naprawdę, ktoś kto pokocha to cudo, będzie miał po stokroć wdzięczność od Gagi.
GAGA do adopcji zostanie wydana, po pełnych szczepieniach, po wszelakich badaniach i leczeniu. Dostanie wyprawkę czyli legowisko nowiutkie, smyczkę, obróżkę, miski, karmę, wszystko to co potrzebne, kocyk, zabaweczki.
Teraz pora podziękowań. Na zdjęciach Gaga leży w nowym legowisku. Ja nie zdążyłam odpisywać i czytać informacji w sprawie legowiska, a juz Ciocia Ewunia Ewa Pietkiewicz-Kamińska i Ciocia Zonda Anna Broda Aneczka od smaczków zamówiły, opłaciły - i właśnie dziś dotarły dwa- takie same legowiska, jak te Ciocie się zmówiły hi hi. Z całego serca dziękujemy. Jedno legowisko zostanie u Cioci Justyny, gdyż ta deklaruje, że dom tymczasowy u niej zawsze jak jest potrzeba <3 . Także Cioteczki kochane dziękujemy za te cudowne spanka i za smaczki.
W drodze jeszcze są szelki, smyczki, miski itp.
Czekam na kandydatów na adopcję GAGI, telefon Miła od Gucia i Flipy 694 409 059.
Seria zdjęć z domu tymczasowego u Justynki i Wojtka Justyna Kobryn naszej kochanej GAGI.
Kochani GAGA, LADY GAGA 6,5 roku do adopcji. Z dnia na dzień robi postępy, w domku już zachowuje czystość. Zainteresowanych adopcją proszę o kontakt tel. 694 409 059. To cudowny pies, Justynka mówi, że jak leżała Gaga ją polizała, tak jakby dziękowała, aż łezka się w oku kręci.
Justynka pisze:
Nocka pięknie przespana spały u siebie, Gaga na swym posłanku. Bez żadnego siku.
Teraz wypuściłam 3 na dwór, to Gaga jak chciała wejść to zapiszczała przed drzwiami, wiec super.

Szalona ta bassecia rodzina. dziękujemy za smaczki, które przyszły razem z legowiskiem, która to Ciocia chce buziaka, dziękujemy, dziękujemy Obu Ciociom, bo legowisko naprawdę super się sprawdza Ewa Pietkiewicz-Kamińska Anna Broda
Dziękujemy.
Królicze uszolki wpierniczają jak szalone.
Huraaaaaa
6h same
Zero sikuu i kupesławy
Ależ jestem dumnaa
Żarła dostały, teraz brykają
Jutro to znaczy w piątek - wizyta u Pani Doktor Weterynarz, dalsze badania Gagi i szczepienia.


Miła od Gucia - Wto 18 Lut, 2020 22:03

14 luty
Dziś Gaga była na kolejnej wizycie u Pani Weterynarz. Pani Doktor bardzo, bardzo Gagę chwali, że taka grzeczna pacjentka. Jeśli chodzi o uszy, bardzo duże postępy, jeszcze wymagają leczenia, ciągłości, ale widać efekty leczenia. Została zaczipowana, zaszczepiona. Przytyła już 1 kg, ciocia Justysia Justyna Kobryn dobrze karmi. Jeszcze Gaga powinna przytyć tak z 3 kilogramy. Wykonano serię badań kompleksowych, krew, mocz, serce itp. - wszystko w porządku. Tylko szykować Dziewczynkę do adopcji, nie dość, że zdrowa, to kochająca ludzi, już bardzo się do Justyny przywiązała, ciężkie będzie rozstanie. I już charakterek basseci pokazuje, pierwsza fota, tam są smaczki hi hi.
Justynka jeszcze pisze:
Noc cicha i spokojna, no prawie bo 3 chrapiace bassie na pokładzie.
Gaga już leży do góry kołami czyczki wywala, wiec już zbaseciala na ament

Baniu duzy spi pod kocykiem, Gaga kolami do gory koło mnie, a Biba na podlodze bo jej gorąco
Czekamy na tatinka, bo bedzie po 22, dzis piątek wiec Gabi spi z nami, wiec dziś rodzinnie na kupie spimy.
Jeszcze Almi trzeba antybiotyk dać po 23.

Brzuszek coraz czyściejszy, na łapkach jeszcze widać, ale juz jest dobrze.
Jesteście cudownym domem tymczasowym, bardzo, bardzo Wam dziękujemy.
Wszelkie rozliczenia, faktury weterynaryjne, darowizny, dotyczące GAGI będą do wglądu na forum Nasze Bassety w temacie GAGI.

15 luty
GAGA wzrokiem przyciąga. Jest mi niezmiernie radośnie poinformować, że na teraz są dwie Rodziny chętne adoptować GAGĘ. Jedna Rodzina bassecia, basset niedawno odszedł, druga Rodzina beaglowa, sunia niedawno odeszła. Bardzo Państwu dziękujemy za deklarację domku. Jesteśmy w kontakcie.

16 luty
No Lady GAGA pewnie lada moment pojedziesz DO SWOJEGO MIEJSCA NA ZIEMI. Jak powiada moja kochana Aneczka Anna Kokocinska "Łaszki pod paszki" i do nowego domku 😀. Pragnę z całego serca podziękować za wszystkie dary dla Gagi. To niesamowite, jaki był odzew wsparcia i pomocy. Od 18 lat jest w Grupie Nasze Bassety (forum.basety.net) i nigdy się nie zawiodłam w żadnej sprawie. To niesamowita Grupa zrzeszająca ludzi z całej Polski i z Zagranicy, którą łączy BEZGRANICZNA MIŁOŚĆ DO BASSETÓW. Po raz kolejny przy okazji Gagi mieliśmy okazję się przekonać, jak zgrana i niezwykle oddana jest ta Grupa, ratująca i pomagająca bassetom. Koszty weterynaryjnej opieki pokryli właśnie Nasi Basseciarze, już realizuję przelew na kwotę 920 zł. Justynka Justyna Kobryn wraz z Panem Mężem Wojtkiem, bez chwili wahania, mając swoją dwójkę bassetów, w tym BiBi adopciaczkę, wzięła Gagę na tymczas, a swoją opiekę, transport daruje jako swój udział na rzecz pomocy bassetom. Dziękuję Paweł Kożuch, @Ewa Ewa Pietkiewicz-Kamińska, Anna Broda, Marcie Marton i Pawłowi Paweł Lucz. Dziękujemy Naszym Przyjaciołom zawsze wspierającym bassety darami Internetowy Sklep Dla Zwierząt Netfutter.pl, Pani Doktor za opiekę medyczną, Gabinet weterynaryjny Pies i Kot. Gabinet weterynaryjny Pies i Kot. Zdjęcia zobrazują dary i prezenty jakie otrzymała Gaga, to Jej wyprawka z którą pojedzie do nowego domu.
Film i fotki z dzisiejszego spacerku, kto na smyczy, ano GAGA















ŁucjaLuna - Sro 19 Lut, 2020 20:23

Rewelacyjnie, że tak szybko dziewczynka znalazła dom. Przyzwyczai się do tymczasowej rodzinki i kolejny dramat dla psa. Dobrze, że została zabrana i w końcu prowadzi żywot psa, na jakie każdy czworonóg zasłużył. <3
Miła od Gucia - Pon 24 Lut, 2020 18:56

Gaga szykuje się do nowego domku

wydatki

200,00 GAGA Wsparcie od forum. Przelew na Justynkę, dom tymczasowy dnia 14.02.2020.


138,00 GAGA Wyprawka dla Gagi, miski, smycz. itp. Wysyłka na Justynkę, dom tymczasowy. Zamówienie w Netfutter - Wet-Art.

920,00 GAGA Wizyty weterynaryjne, leczenie, szczepienie, badania. Podczas pobytu w domu tymczasowym Justynki. Przelew na Klinikę Weterynaryjną.

Darowizny dla Gagi

60,00 Jola i Darek od Hipcia - dla GAGI

40,00 ŁucjaLuna - dla GAGI

Justyna od Bibi i Almy - dom tymczasowy, transport dla GAGI - jako wsparcie na rzecz bassetów


a za moment, informacje z adopcji Gagi, Gaga już jest w nowym domku.

Miła od Gucia - Wto 25 Lut, 2020 22:37
Temat postu: GAGA W SWOIM DOMKU MAŁGOSI I JANUSZA
I pojechała Gaga do Nowej Cudownej Rodziny.Przedstawiamy Wam Małgosię i Janusza Janusz Śliwioka. Państwo mieli u swego boku przez dwanaście lat basseta Alexa. Alekx odszedł dwa lata temu. Czuwa nad Pańciostwem i pokazał im Gagę. Zakochali się w Gadze, jak tylko ją zobaczyli, a już dziś na miejscu Gaga całkowicie skradła serce. W domu Gaga zadomowiła się, choć to dopiero parę godzin, ale jak widać na zdjęciach leży kołami do góry, czyli czuje się bezpiecznie. Bardzo Wam Kochani dziękujemy, że daliście domek Gadze, życzymy Wam samych cudownych chwil, zapraszamy do Rodziny basseciej. Justynko Justyna Kobryn Wojtku Woj Woz nie płakuniajcie. Gabrysiu całujemy Was. i dziękujemy Wam, za cudowny tymczas jaki daliście Gadze. Na pierwszych dwóch zdjęciach jest Alex, który teraz biega po Krainie Tęczowego Mostu z naszymi bassetami. Na kolejnych zdjęciach u Justynki w domu, i już w domu Małgosi i Janusza.

GAGA w swoim nowym domku, Gaga ma swoje miejsce na ziemi i w łóżku Małgosi i Janusza Janusz Śliwiok 🐾😍. To pierwsze dni Gagi, pierwsza noc oczywiście w łóżku, i oj nie ładnie Gaga, nie ładnie siku w holu. Pańciostwo darowali, przyjmując jako stres zmiany otoczenia. Powodzenia kochani. Dziękujemyyyyyyyy

Alex z Panciem




I co Gaga pojedziesz z nami



Gaga się wita z Januszem


Gaga w nowym domku


Gaga z Małgosią, nową Pańcią









Miła od Gucia - Wto 10 Mar, 2020 10:57

Gaga wraz z Pańciostwem przesyła pozdrowienia


Miła od Gucia - Sro 24 Cze, 2020 22:46

Gaga jest po sterylizacji

810,00 GAGA Sterylizacja plus przy okazji narkozy inne zabiegi. Przelew na klinikę Vetka Bielsko Biała. (Janusz przelał zwrot 400 zł)

Miła od Gucia - Sro 23 Lut, 2022 20:29

Mijają dwa lata jak GAGA trafiła do adopcji do Rodziny Małgosi i Janusza @Janusz Śliwiok. Po drodze do domu stałego, zamieszkała na dt Cudownej Rodziny Bibulca i Amzy też adopciaczki @Justyna Kobryn.
Gaga jest szczęśliwa z Małgosia i Januszem, trochę im chorowała, stawy i inne przypadłości bassecie. Ale jak na 9 lat Gaga ma się dobrze. To zasługa Pańciostwa. Rozpieścili jedynaczkę. Małgosiu, Januszku, pozdrawiamy, dziękujemy za cudne warunki Gagi i życzymy dalszych lat w zdrowiu.

Miła od Gucia - Sro 27 Lip, 2022 17:28

Gaga, to adopcyjna bassetka nasza.
Do ok. 6 roku mieszkała w budzie, była w dramatycznym stanie. Potem na cudownym tymczasie u @Justuna Kobryn, aż wypatrzyli GAGĘ Janusz i Małgosia. Dali Jej domek, i tak została księżniczką Gagą. To nic, że trochę inny bassecik, to takiemu psu chcieli pomóc, dać miłość.
@Weronika Drabik SOS Beagle ją wypatrzyła i połączyłyśmy siły.
Wszystkim dziękujemy, bo dziś Gaga szczęśliwa uwielbia spać, ona naprawdę uwielbia spać po kanapach i fotelach, chyba cały czas sobie nadrabia tę budę te okropne warunki.
Januszku, Małgosiu, cudownych dalszych wspólnych lat - <3 dziękujemy, ucałujcie Jej Książęcą Mość.

https://www.facebook.com/...Do5DZTyGsnyFswl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group