Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Pią 27 Sty, 2012 07:25
Jak wywiezc Basseta za granice
Autor Wiadomość
Lukasz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lip, 2005 16:15   Jak wywiezc Basseta za granice

Konkretnie chodzi tu o Anglie. Kiedys moj Aksonek byl na tej stronie ale juz niestety go nie ma. W kazdym razie wyjechalem do Anglii a moj piesek zostal w Polsce. Chcialbym go tutaj bardzo przywiesc ale sa pewne problemy. Piesek ma rodowod i wszystkie szczepienia i certyfikaty od weterynarza ze jest zdrowy. Zostaje tylko wyrobic paszport dla niego. Do kazdego kraju w Europie moge go wywiesc bez problemow, ale nie do Anglii. Wszystkie slady na niebie i ziemi mowia ze zwierzak musi przejsc polroczna kwarantanne. Znam mojego Aksona i on by tego nie wytrzymal. Podobnie jak wiele innych zwiarzat ktore zmarly w czasie tej kwarantanny. Zwracam sie do Was z prosba. Czy ktos moze to potwierdzic lub temu zaprzeczyc (czy faktycznie jest taka kwarantanna) i jezeli moje obawy sie potwierdza to czy jest jakis sposob zeby Aksiu znalazl sie z nami w Anglii?

Pozdrwiam wszystkich wlascicieli napiekniejszych psow na swiecie i licze na Wasza pomoc.
Lukasz

Przyp.Mod. Korekta bledu ortogr.
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sob 28 Sty, 2012 09:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sro 27 Lip, 2005 19:14   

Łukasz, ja Cie nie chce martwić ale to prawda niestety.
Anglia obok Irlandii to bodajże jedyne kraje w których funkcjonuje tak długa kwarantanna. W innych jak np. Grecja - trwa (tylko) 4 m-ce. Do Australii natomiast jest całkowity zakaz wwozu zwierząt z krajów w których występuje wścieklizna.
ale... wiem, że jest sposób na załatwienie tego (tyle że ja niestety nie znam szczegółów) przecież ludzie jakoś jeżdzą na wystawe Crafta a to przecież Anglia! i nie wydaje mi sie aby jeżdzili tam pół roku wcześniej...
a może najlepiej dopytać sie w ambasadzie? pewnie to głupie co pisze bo pewnie już sie pytałeś... ale wiesz co? do końca tygodnia obiecuje sie czegoś na ten temat dowiedzieć :)
Pozdrawiam
K :)
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 00:24   

No właśnie Kacha dowiedz się, ale ja też słyszałam o półrocznej kwarantannie i z tego powodu nie zgodziłam się na zakup dwójki maluchów z bandy jedenastu, które by miały wyjechać do Anglii.
Jeśli nie zrobię Ci kłopotu to dowiedz się również proszę co muszę przygotować dla malucha, który na początku września pojedzie do Stanów.
Co do biletu samolotowego to już ta pani, która bierze malucha wszystko wie, ale oprócz rodowodu exportowego, paszportu, szczepienia i urzędowego świadectwa zdrowia czy coś teraz potrzeba, bo podobno przepisy się pozmieniały.
Z rodzeństwa Agrafki maluchy rozjechały się min. do Włoch, Luxemburga i Moskwy, ale od tego czasu mogło się coś zmienić, więc jeśli Byś była tak miła 8)
A i jeszcze jedno - taki kilkutygodniowy maluch nie może być zaszczepiony na wściekliznę, ma tylko szczepienia ochronne, więc czy można.............. :?:
Z góry Ci Kacha dziękuję :thx
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 07:27   

he, he, sie zrobi! mówisz i masz :thx
 
 
Spinka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 29 Lip, 2005 16:39   

Do Lukasz:
poniewaz tez mnie to kiedys interesowalo, szukalam informacji na ten temat.
Polecam strone ambasady WB w Polsce.
Tam znajdziesz wszystko.Kwarantanna jako taka juz nie obowiazuje,ale trzeba sie zaczac przygotowywac na dlugo przed wyjazdem..
Oto link
http://www.britishembassy...d=1109178839716
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Sob 30 Lip, 2005 20:58   

Hejo! A ja już wszystko wiem! :)

otóż istnieje sposób aby unikną przymusowej półrocznej kwarantanny po przywiezieniu zwierzaka do WB.
Ale trzeba sie do tego przygotowywa na długo przed wyjazdem - dlatego ważne jest Łukaszu kiedy planujesz wyjazd.

1. Na około 6 m-cy przed planowanym wyjazdem trzeba uda sie z psem do wyznaczonego weterynarza w celu przeprowadzenia dokładnych badań psa i pobrania jego krwi, z której sporządzona zostanie specjalna surowica. Jego krew będzie poddawana różnym testom, a i on sam musi "stawiac sie" na wyznaczone badania.

Do tych badań uprawnione są jedynie niektóre, wyznaczone placówki weterynaryjne. Dane o tym jakie to są placówki znajdziesz na stronie British Kennel Club.

2. Przed samym wyjazdem do Anglii psu musi zosta podana surowica (wcześniej przygotowana z jego krwi) i teraz najważniejsze:

3. W ciągu 48 godzin od podania surowicy pies musi zostac przebadany przez weterynarza w Wielkiej Brytanii.
Po tym dosyaje zaświadczenie i może swobodnie podróżowa po całym Zjednoczonym Kólestwie!

Pozdrawiam
K. :) [/code]
 
 
Lukasz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Sie, 2005 14:55   

Dziekuje za rady. Zrobilem rozeznanie i zasiegnalem inf w bardzo kompetentnych zrodlach i juz wiem ze moge mojego pieska wywiesc za granice bez 6miesiecznej kwarantanny. Powiedzmy ze spedzi ja w domu bezpieczny bo tyle zajmuje okres oczekiwania na wyjazd od mometu zalatwienia formalnosci, chipow itd. Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 07:25   

Jak dziś wygląda wywiezienie psa za granicę ?
co musi mieć piesio ?
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 08:01   

Do krajów Unii oprócz Anglii bylo bez kwarantanny, z tego co wiem, tylko paszport, albo nawet książeczka zdrowia aktualna ze szczepieniami, trzeba zapytać się weta jeszcze dokładnie, oczywiście chip obowiązkowo na pewno...
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 08:32   

Teraz juz nie ma kwarantanny. Pytalam tydzien temu w Powiatowym Inspektoracie. 48 do 24 h przed wjazdem na wyspy lub do Norwegii trzeba psa odkleszczyc i odrobaczyc, miec to wpisane w paszport, a paszport podbity po tym fakcie w Powiatowym Inspektoracie weterynaryjnym :)
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 09:23   

dzięki laseczki :lol:
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 10:03   

W Unii paszport unijny, aktualne szczepienia na wscieklizne plus chip.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 10:24   

Dokladnie tak. I jeszcze musza byc odrobaczone preparatem zawierajacym prasikuantel (sorry, pisze z moich notatek,a ledwo te bazgroly rozczytuje, ale weci beda wiedziec wlasciwa nazwe :) )
Odkleszczone musza byc preparatem w plynie, zadne obroze nie przejda.
Nie kazde przejscie graniczne sie nada,a le lista jest tutaj(jesli chodzi o UK):
www.defra.gov.uk
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 11:43   

do Anglii, Norwegii i Szwecji pies musi byc zaszczepiony na wscieklizne, teraz bez zadnych przeciwcial ALE trzeba odczekac 21 dni po szczepionce aby mozna bylo wjechac z psem do jednego z tych krajow
do tego odrobaczenie, potwierdzone koniecznie u weterynarza, srodkiem z praziquantelem
przed wjazdem do kraju oraz kilka dni po (nie pamietam dokladnie ile dni, ale bylo tak ze przy wjezdzie do Anglii pies musial byc odrobaczony do 2 dni przed wjazdem i po wjezdzie, a przy Norwegii to bylo do 7 dni przed i 10 po)
 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pią 27 Sty, 2012 11:45   

i przy Norwegii\Szwecji nie trzeba odkleszczac
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16