Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Siusianie w legowisko:(((
Autor Wiadomość
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 07 Lip, 2010 13:18   

Nie bijemy naszych psow. Ciekawa teoria. A czyTwoj basset zalatwia sie w domu, jakie metody Ty stosujesz? Napisz cos wiecej o sobie Twoim psie w Dziale Powitania, zapraszam serdecznie :)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
luluamelu 



Dołączyła: 21 Gru 2009
Posty: 501
Skąd: krakow
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 19:18   

Nelka tez miala "odpaly " z sikaniem .Byla i podloga,i legowisko,i tapczan tez,i pokoj dla dziecków.I moge stwierdzic,ze w tych przypadkach bylo to zwiazane z proba zwrocenia na siebie uwagi.Domagala sie swoich pieciu minut ,i juz!Zastosowalam wiec- porzadne spacerki polaczone z wyglupami,czestsze "zauwazanie"jej w domu i pochwalki plus nagrodki,zabawy jakas zabawka przez chwilke chociaz w przerwie miedzy domowymi obowiazkami(czasem to nielatwe,wiem,szczegolnie jak ma sie duuuuuuuuzo roznistych obowiazkow :~ )i........problem sie rozwiazal.Ale to tylko przyklad Nelki,u innych bassiorkow moga byc inne przyczyny.... :roll:
 
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Czw 16 Wrz, 2010 15:13   

Iza napisał/a:
Często jest to przypadłość właśnie suczek i ma podłoże hormonalne.Hormony płciowe we wczesnym okresie życia tzn.przed dojrzałością płciową jeszcze nie pracuja tak jak powinny a mają ogromny wpływ na zwieracz cewki moczowej.Jest ich poprostu za mało aby ten mógł sie odpowiednio kurczyć.U jednych szczeniaczków działa to lepiej u innych gorzej.Problem czesto rozwiazuje sie sam po osiągnieciu dojrzałości płciowej co u suczki jest wtedy gdy dostanie ona pierwszej cieczki. Za takie bezwiedne posiusianie podczas snu lub kiedy psiak się bardzo cieszy nie wolno go karać ponieważ nie jest to sprawką jego woli a fizjologią

Ja też tak właśnie uważam mam już2 bassetkę i one tak mają - mój wet mówi że u jamników jest jak samo, moja też lała w łóżeczka i popuszczała przy zabawie albo podczas karcenia - teraz jest po cieczce już od tygodnia nie na lała w posłanie.
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 19 Wrz, 2010 08:58   

Zasikiwanie "dziwnych" miejsc w domu jest najczesciej objawem "ustalania " hierarchi w stadzie. Suki robią w duzych ilosciach , w przeciwieństwie do psów , ale podłoże jest takie samo - znaczenie terenu i ustalanie poziomu zalezności stadnej. " Zwrócenie na siebie uwagi ' to nic innego jak własnie ustalenie hierarchiczności. W momencie ustalenia poziomów zaleznosci problem znika. Może za to pojawic się w okresie cieczki , gdy suki częściej oddają mocz, wiąże się to też z odznaczaniem terenu zwiazanym z poszukiwaniem samca
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 09:50   

i naszej molly sie to zdarza miala trzy spanka ,obecnie ma dwa a to dlatego ze jedno z nich bylo w kuchni gdzie sobie znalazla super miejsce (panele)na siusianie a ze dostawala obrazliwe teksty typu ty krowo jak ci nie wstyd upodobala sobie to spanko zeby nikt nie zobaczyl .niestety miejsce zbrodni zostalo odkryte stara sie tego nie robic ale czasamiii
_________________
daria
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 16 Lut, 2012 11:24   

ech... u mnie to samo, Maja zasikała mi dwa łóżka ... ale na razie na tym poprzestała...
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14