Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Nie 06 Maj, 2012 09:04
Pies i ubezpieczenie
Autor Wiadomość
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 12:05   

Dostałam ofertę ubezpieczenia psiaka w pzu od wyrządzonych szkód, leczenia i paru innych rzeczy ;)
_________________
Luiza
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 12:24   

Ja przy ubezpieczeniu mieszkania mam ubezpieczenie właśnie na Gucia, w przypadku gdyby on coś komuś zrobił i tym podobne, dopłata jest niewielka.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 12:48   

Batus a ta oferta to do jakiegoś innego ubezpieczenia dodatek czy tak sama w sobie.
A możesz dać jakiś szczegóły może być na pw
Serio pytam
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 13:04   

wyślę Ci pw, to osobna oferta ubezpieczenia ze składką roczną. Ciekawe kto ogląda forum, bo to chyba nie przypadek :)
_________________
Luiza
 
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Cze, 2009 22:18   

ja tez mam takie OC przy ubezpieczeniu domu które równiez obejmuje psy :lol:
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Sob 20 Cze, 2009 19:40   

Ja też mam takie ubezpieczenie przy polisie za dom. Za szkody do 5 000 chyba. Ale leczenia dla psa tam nie ma - muszę popytać mego agenta.

Ale tak mi się przypomniało - opowiadał mi niedawno pan skupujący złom. Ano ma on piesa - owczarka chiba. I ten piesior raz mu zwiał. Wykopał dziurę pod płotem i za dziewczynkami pognał. Pech chciał, że w tym momencie jechał sąsiad samochodem i się przestraszył. Skręcił nie w tę co trzeba stronę i puknął w murek. Pan, co skupuje złom, zapłacił za szkody wyrządzone przez piesa 1500zł (blacharz tyle się wycenił).

Warto myślę mieć takie ubezpieczenie. Ja chyba dopłacam z 15 zł na rok do polisy. Mogę zabezpieczyć się na większą szkodę ale wybrałam tę opcję.
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 11:56   

Batus napisał/a:
Dostałam ofertę ubezpieczenia psiaka w pzu od wyrządzonych szkód, leczenia i paru innych rzeczy ;)

Właśnie poczytałam o tej ofercie (Ubezpieczenie "cztery łapy"). Tylko dlaczego basset ma zaostrzoną stawkę ?
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 12:42   

Może dlatego, że jest to duża rasa, albo uważana za chorowitą? Przez to, że niszczy? Chociaż nasz pies nic nam nie zniszczył, wszystko można mu zostawić i nie rusza go to.

Faktycznie, ciekawe :roll:
_________________
Luiza
 
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 22 Cze, 2009 13:01   

Tu można poczytać więcej na ten temat:

http://www.dogomania.pl/f...ery-lapy-28916/
_________________
Luiza
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2011 22:45   

Możemy już w Polsce i nasze psiaki ubezpieczyć.
Poniżej wklejam cytat dotyczący ubezpieczenia
a ja dodam, że średnia składka roczna wynosi 100 zł.

Ubezpieczenie psa w PZU
ubezpieczenie psa

"Cztery łapy" - tak nazywa się ubezpieczenie psa w PZU, które jako jedyne w Polsce obejmuje swym zakresem wyłącznie zwierzęta domowe. Większość Ubezpieczycieli bowiem proponuje ubezpieczenia psów jedynie w ramach poszerzonego zakresu ubezpieczenia domu, mieszkania lub odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. "Cztery łapy" jest również ubezpieczeniem, które najbardziej zbliżone jest do polis oferowanych w innych krajach Unii Europejskiej.
Ubezpieczeniem objęte mogą być wyłącznie psy zdrowe, które będą posiadały zaświadczenie wystawione wcześniej przez lekarza weterynarii o ich stanie zdrowia. Standardowo ubezpiecza się psy w wieku od 6 miesięcy do 6 lat, chociaż dla starszych również istnieje taka możliwość, należy się jednak liczyć z wyższą składką.

Ubezpieczenie "Cztery łapy" w PZU obejmuje swym zakresem poniższe sytuacje:

gwarantuje zwrot kosztów leczenia, wynikłego na skutek nagłego zachorowania psa lub nieszczęśliwego wypadku. Najczęściej jest to kwota nie przekraczająca 10% sumy ubezpieczenia,
gwarantuje zwrot kosztów powstałych na skutek śmierci psa lub konieczności jego uśpienia. Wówczas najczęściej jest to suma sięgająca rzędu 5% ogólnej sumy ubezpieczenia,
Również ok. 5% sumy ubezpieczenia gwarantowane jest w przypadku kosztów związanych z pochówkiem psa,
w przypadku odpowiedzialności cywilnej (oc psa), czyli sytuacji w których pies wyrządzi szkodę na rzecz osób trzecich, wówczas PZU pokrywa koszty do wysokości kwoty nie przkraczającej 0,5% sumy ubezpieczenia.

Maksymalna wysokość kwoty ubezpieczenia psa wynosi obecnie 2000 zł., należy jednak zaznaczyć, że PZU ma do zaoferowania wiele więcej. Istnieje bowiem możliwość indywidualnego zestawienia ubezpieczenia psa, wszystko zależy bowiem od potrzeb Ubezpieczającego.
http://www.ubezpieczenia-...-psa-w-pzu.html
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
portenito4 

Dołączyła: 18 Maj 2011
Posty: 195
Skąd: warszawa
Wysłany: Nie 06 Maj, 2012 08:36   Ubezpieczenie dla basseta

Chyba był już taki temat, ale nie znajduję, a myślę, że to fajna opcja więc podaję szczegóły. Ubezpieczyłam Rudolfa od nagłych zachorowań i wypadków oraz szkód materialnych i osobowych. Składka (jedna z 3 dostępnych opcji) wynosi 99zł rocznie. Na leczenie jest do wykorzystania 2000 w ciągu roku. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody spowodowane przez psa oraz szkody osobowe też 10000, zwrot kosztów za transport do kliniki itp. Dodatkowo Rudolf dostał do przyczepienia do obroży kosteczkę z numerem telefonu do firmy, na wypadek gdyby zaginął. Wystarczy zadzwonić, przyjeżdża ekipa, przywozi go do mnie, a znalazca dostaje nagrodę od ubezpieczyciela (ma chip, ale to zawsze jakieś dodatkowe zabezpiecznie).
Firma ubezpieczająca to MySafety sp. z o.o. z Warszawy.
Umowę zawiera się przez telefon. Potem trzeba dosłać wypełnione dokumenty. Ja kontakotwałam się z tym panem:
tomasz.krawczyk@mysafety.pl
pozdrawiam
magda
_________________
Rudolfik
 
 
Evika 
Evika



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2005
Posty: 769
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 07 Maj, 2012 07:11   

Polecam my safety , jak ktoś miałby ochotę to warunki ubezpieczenia prześlę na maila .ubezpieczyłam Canduchę, teraz czas na resztę ferajny,
_________________
bassety -moje tygrysy kochane ....
 
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
  Wysłany: Pon 07 Maj, 2012 17:21   

Evika-to ja poprosze o te dane...

bawaria.psy@vp.pl
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
zosia15 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 147
Skąd: Gostyń
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 20:28   

proszę tez :) margo75_75@o2.pl
_________________
Margareta , Artur , Alicja , Filip
Jamnik Kora , Kot Matylda , Kot Chłopiec
BASTER i KLARA :D
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Wto 08 Maj, 2012 21:49   

Ja też poproszę :wink:
gkotyza@wp.pl

Dziękować bardzo:lol:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16