Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE SZCZENIACZKA
Autor Wiadomość
Kasia i Leon

Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 14:58   KARMIENIE SZCZENIACZKA

Ciekawi mnie ile ważą (lub ile ważyły) Wasze psiaki w okresie rozwoju? - szczególnie interesują mnie szczeniaki do 1 roku życia.
Mój jest alergikiem i miał problemy z przyswajaniem karmy, dlatego też martwię się, że moze ważyc troszkę za mało jak na swój wiek. Chociaż z drugiej strony nie wyglada na zabiedzonego - moim zdaniem wyglada ślicznie (chociaz jak każda "mamuśka" mogę być nieobiektywna :wink: )
Leon ma 6 i pół miesiąca i waży 16,2kg.
Pozdrawiam! Kasia
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 20:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 15:06   

Czesc Kasiu, Baska majac 10 m-cy wazyla 22 kg.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wastl


Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 64
Skąd: Norymberga
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 15:09   

Witam,
Josephina (Fifty-Fifty) w wieku 11 m-cy wazy 23,5 kg, a malutki Aron w wieku 6 m-cy jest rowno o kilogram lzejszy.

Pozdrawiam

Piotr
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 15:18   

Pytanie do Finki, czy Wasz numer gg jest aktualny? Pisalam do Was w sprawie karmy suchej w Niemczech.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 15:48   

Filipek w wieku 7 miesięcy ważył ok. 29 kg., jak jechał do Finlandii, to miał 9 miesięcy i w tym okresie bardzo marudził przy jedzeniu, ważył wtedy 30 kg a w pasie był jak osa.
Wydaje mi się, że Leoś waży dużo za mało, chyba, że jest z tych drobniejszych psów. Tak normalnie, to ponad 20 powinien ważyć jak na samca.
 
 
Kasia i Leon

Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 22
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 15:58   

Ojejku Agata troszke mnie załamałaś, że powinien mieć juz ponad 20 :(
Ojciec Leosia jest dużym psem, ale mama jest z tych drobniejszych bassetów, wiec mam nadzieje, że on też jest z tych mniejszych. Chociaz te problemy z przyswajaniem karmy pewnie tez nie były bez znaczenia dla jego obecnej wagi.
Teraz już dopasowalismy mu suchą karmę to troszkę go podtuczę :wink:
 
 
Kamila 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Braniewo
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 16:17   

Duży w wieku 6 miesięcy ważył około 25 kg i wyglądał jak czołg. Ale jak skończył 9 miesięcy i 29 kg, to mu tak zostało przez następny rok. Był jak wymoczek - długi, chudy, fe... Teraz waży 35 kg i jest gut.

Za to wstyd sie przyznać, bo właśnie zważyłam Elusię (Filipinkę) i jak w mordę 27 kg :oops: . Bez śniadanka, bo dzisiaj dopiero przed chwilką do korytka ruszyła.
A Agatka mówiła, że to taka kruszynka będzie :?
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 16:27   

Fanfan ma 18 miesiecy i waży 37 kg, ale to taka sucha zyła jak Korzeniowski, w dodatku po "przejsciach" jelitowo - trzustkowych. Teraz dzieki Bento od Grzegorza nadrabiamy...dodam, że w zastraszającym tempie :D
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 19:29   

Gordon ma 17 tygodni i wazy 12,3 kg (stan dzisiaj z godziny okolo 17:30 ;) )
 
 
Wastl


Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 64
Skąd: Norymberga
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 19:34   

Asia i Marek napisał/a:
Pytanie do Finki, czy Wasz numer gg jest aktualny? Pisalam do Was w sprawie karmy suchej w Niemczech.


Numer aktualny, ale gadulec byl wylaczony, a w sprawie karmy to podajemy ta sama jak i wy, Royal Canin Junior Max.
Nie ma zadnych klopotow, dlatego nie widze powodu zeby cos zmieniac.

Pozdrawiam

Piotr
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007 19:35   

Dzieki za odpowiedz Piotrze, no my na razie tez jeszcze zostaniemy przy tej. Pozdrawiamy
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2007 17:21   

Mam strasznie głupie pytanie.
Już któryś raz czytam o "tych mniejszych bassetach" i "tych większych bassetach". O co chodzi? Czy są jakieś specjalne linie hodowlane "mniejszych bassetów", czy to jest tak jak u ludzi - że jeden ma metr pięćdziesiąt, a drugi metr dziewięćdziesiąt :?:
Pytam, bo słyszałam, że we Francji kiedyś próbowano (pod naciskiem ekologów i innych obrońców zwierząt) basset houndy genetycznie odchudzić. Czyżby to jakieś dalekie skutki tamtych prób?
Pozdrawiam.
 
 
strigl
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 21:36   Jak często karmić szczeniaka?

Witam

Moja 2,5 miesięczna Tośka dostaje 3 razy dziennie sporą miseczkę namoczonej karmy dla szczeniaków. W związku z tym, że po raz pierwszy mam basseta chciałbym by był dokarmiony. Jak często i w jakich ilościach mam karmić Tośkę dziś oraz jak stopniowo zwiększać porcję w przyszłości?
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sob 11 Sie, 2007 21:54   

Mysle, ze 4 posilki dziennie bylyby lepsze, co do wielkosci kazdego znich to zalezy od karmy. Masz na pewno na opakowaniu podana dzienna racje dla szczeniaka w tym wieku, rozlozyc ja musisz na ilosc posilkow dziennie. Najwazniejsze to nie zalowac w tym okresie na karme, te psy potrzebuja dobrego jedzonka, gdzies w tym dziale na pewno jest to wszystko dokladnie i fachowo opisane.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Jogurt 

Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 133
Skąd: Krakow
Wysłany: Nie 12 Sie, 2007 18:39   

no a Jogurt je wtedy kiedy jest glodny i tylko tyle ile ma ochote. Kiedy nie jest glodny to miska moze stac caly czas a on i tak niczego nie tknie, a kiedy sie naje poprostu zostawia reszte w misce. Chlopak je w zaleznosci od humoru od 2- 5 razy dziennie a ilosciowo to tak ~ 1 litr karmy i nie jest utuczony. No a chyba bedzie duzy bo ma 3 miesiace i wazy 11 kg :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15