Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Asia i Basia
Wto 30 Paź, 2012 12:32
Kiedy najlepiej "dokupić" drugiego basseta???
Autor Wiadomość
aksordyl 

Dołączyła: 01 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Sułkowice
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012 17:36   

Dzięki za wszystkie rady, małych dzieci już nie mam, córka ma 19 lat i mieszkamy w domku z ogródkiem, jedyne co mnie troszkę przeraża, to podwójne sprzątanie :x , ale może damy radę, jeszcze na 100% nie zdecydowałam, cały czas się namyślam :roll:
_________________
Agnieszka
 
 
vikolinka1994 

Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 40
Skąd: Gt.Manchester
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012 20:51   

Ehh a ja mam male mieszkanie,2 pokoje,dosc duze ale do sypialni Ryjka nie ma wstepu (tam przebywa nasz szynszyl) i generalnie dobrze jest utrzymywac chociaz sypialnie w idealnej czystosci. Chcialabym kupic drugiego basseta i dla szczescia i dla towarzystwa dla Ryji bo tez czasem musi zostac sama itp,ja studiuje a moj M pracuje. Kocham te rase i mimo meczarni zwlaszcza w tak mlodym wieku..Gdzie ''to'' to sika czasami jeszcze w domu etc.

Male mieszkanie moze wykluczac 2 psy ale ja tak bardzo pragne drugiego,ta chcec chyba okaze sie silniejsza,mimo ze fakt faktem popieram to co powiedziala kolezanka u gory,koszta zwiazane z vetem sa przerazliwie wysokie.Zwlaszcza tutaj gdzie mieszkam,o ile nie ma sie ubezpieczenia, ktore tez kosztuje ok 30 funtow miesiecznie...

Codziennie prawie przegladam strony internetowe gdzie wystawiane sa bassety na sprzedarz,mam jakas manie..jedne za (w przeliczeniu) 4.500zl,inne za 1.500zl. Za tyle kupilismy Ryje..Jestem w stanie oszczedzac milion lat :) by moc pozwolic sobie na te podwojna przyjemnosc. :) Faceta tez da sie jakos namowic,chodz ''teraz nie ma szans'' i w jego mniemaniu ''moze,mooozee kiedys''.
_________________

 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 19 Paź, 2012 22:37   

Możesz przygarnąć jakąś "bidę", która domku nie ma, w okolicach u ciebie, kieeedyś . :mrgreen: :razz:
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
aksordyl 

Dołączyła: 01 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Sułkowice
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012 10:29   

cyt. "Ja również, chcę siostry dla mojej Meli :grin: . Córkę już przekonałam, jeszcze został mąż, ale wszystko jest na dobrej drodze :wink:"

Ludzie... udało się, :lol: w piątek przyjedzie aż znad morza (mieszkam w okolicach Krakowa) do nas "siostra" dla Meli. Jak tylko szczęśliwie dojedzie zaraz wstawiam fotki. Tylko nie wiem jak ja wytrzymam do tego piątku :~
_________________
Agnieszka
 
 
aksordyl 

Dołączyła: 01 Wrz 2012
Posty: 14
Skąd: Sułkowice
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012 11:03   

Ludzie... udało się, :lol: w piątek przyjedzie aż znad morza (mieszkam w okolicach Krakowa) do nas "siostra" dla Meli. Jak tylko szczęśliwie dojedzie zaraz wstawiam fotki. Tylko nie wiem jak ja wytrzymam do tego piątku :~
_________________
Agnieszka
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012 11:24   

No to szybko zadziałałaś, jak błyskawica :wink: Ale bedzie ubaw, 2 bassiorki, 2 panienki...nie moge doczekać się fotek :wink: Wytrzymaj, a potem to już tylko zabawa....zabawa...zabawa...no i czasami inne, przyziemne sprawy :lol: :lol: :lol:
Czekamy na foteczki :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Patka 



Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 431
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012 18:15   

Ja Cię Agnieszko rozumiem jak nikt!! Z zapartym tchem też z moją Emmą czekamy na "siostrzyczkę" Birmę, która ma do nas dołączyć początkiem listopada :smile: Odliczamy dni! :smile:
_________________
Patka z Emmą i Birmą
 
 
vikolinka1994 

Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 40
Skąd: Gt.Manchester
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012 12:13   

Ja postaram sie cos wykombinowac na styczen. Po swietach bede dzialac..Zastanawiam sie tylko czy mowic mojemu M o tym..on jest przeciwny 2 psom w domu ale to przeciez nic innego jak przemila niespodzianka :) hehe...
_________________

 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Sro 24 Paź, 2012 21:14   

vikolinka1994 napisał/a:
Zastanawiam sie tylko czy mowic mojemu M o tym..on jest przeciwny 2 psom w domu ale to przeciez nic innego jak przemila niespodzianka :) hehe...


Kofana :!:

Ja Ci zapodam numer telefonu do mojego małża, któren musi znosić w domu DWA psy i kota. :lol:

I oprócz syna mego ukochanego oraz Rudego na podwórku - SAME BABY :roll: :!: :!: :!:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 25 Paź, 2012 10:57   

Przypominam temat : Kiedy najlepiej "dokupic" drugiego basseta ???

Dyskusje o pseudo mozna poczytac

T U T A J
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Patka 



Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 431
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012 19:58   

Kochani, potrzebuję pilnej porady. Pojutrze wejdzie w nasze życie Birma - druga Bassetka w domu :mrgreen: Poradźcie jak "przejąć" pasztetówkę, aby było to najmniej traumatyczne dla niej. Czy lepiej żebym pojechała po nią, czy lepiej aby właściciele przywieźli ją do mnie (mój dom już zna). W pierwszym przypadku może się poczuć ukradziona i obawiamy się, że gdyby bardzo tęskniła, mogłoby przyjść jej do głowy uciec i wyruszyć na poszukiwanie starego domu w drugim przypadku może się poczuć porzucona... :neutral: Co robić?!?!? :shock: Liczę na pilną poradę ...
_________________
Patka z Emmą i Birmą
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012 20:39   

My po swoją Blaneczkę pojechaliśmy i to kawał drogi , bo 300km, wiedziałam, że jest bojaźliwa, był problem nawet z podejściem jej do nas...ale z każdą chwilką było lepiej, droge zniosła super, grzeczna i w domu poczuła się bardzo dobrze, bo nie była sama, Leniuszek na nia czekał...myslę, że to Wy ja już znacie i wiecie, co dla niej dobre, ale az tak tragicznie, jak tu myślisz, to na pewno nie będzie, głowa do góry :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Paź, 2012 20:39   

:wink:
  
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 29 Paź, 2012 20:57   

Mysle, ze wazne, zeby pierwsze spotkanie odbylo sie na neutralnym gruncie. U mnie sprawdzilo sie przywitanie na dworzu, maly wspolny spacer z Baska, krotka zabawa i obwachanie terenu, dopiero pozniej wejscie do domu. Nie wiem, czy dla psa ma to znaczenie,kto go przywiezie, wazne, zeby odbywalo sie to w spokoju. Porwana na pewno nie bedzie sie czula, to pies ;) BEdzie dobrze, tylko spokojnie ;) Trzymamy kciuki,czekamy na wiesci:)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16