Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka karma dla śmierdziucha?
Autor Wiadomość
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 11:02   

Nie daje jednej karmy worek i zmieniam żeby smaki Im urozmaicić ale krążę między Royal Canin, Britem, Josera, Bosch.

I będę się upierać, że nie jesteście może przyzwyczajeni do zapachu to tak jak z perfumami jednemu podoba się Code Armaniego a dla innego to śmierdziało. :wink:
_________________

 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 11:14   

No właśnie o tym pisałam basset nie smierdzi,to jest jego naturalny zapach i jedni go lubią a innym niestety śmierdzi.

A może jeszcze sprawdż mu łapy czy nie są zaczerwienione sierść nie jest przebarwiona bo może to jakiś grzybek.Ale to ja tylko sobie gdybam.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 12:59   

Rogalik napisał/a:
Pies jest kąpany stosunkowo rzadko. Latem tyle co sam wejdzie do jeziora, a w okresie jesienno-zimowo-wiosennym około 3 razy.

Jaka to ta karma z najwyższej półki? Ekanuba? Josera?

Ktoś pisał o Brit?


ja uzywam brit, ale brit care nie te niebieskie worki brit premium
_________________
'when you correct a dog you are actually just punishing him for your poor training' - Susan Garret
 
 
 
Patka 



Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 431
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 14:35   

Moim zdaniem basset pachnie najpiękniej na świecie! Coś pomiędzy chrupkami kukurydzianymi a prażonym słonecznikiem :mrgreen: Na mnie ten zapach działa jak narkotyk!! Najpiękniej basset pachnie tuż po przebudzeniu, kiedy jest jeszcze taki rozespany i cieplutki :mrgreen: Moja Emma raz dziwnie pachniała i okazało się, że to gruczoły okołoodbytowe. Pan weterynarz wyczyścił i po sprawie. Może u Twojego psioka to gruczoły?
_________________
Patka z Emmą i Birmą
 
 
Rogalik 

Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: Karpicko
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 15:53   Niet

Byłam u weterynarza ostatnio w środę. Oczyścił gruczoły, powiedział że są jak najbardziej w normie, wyleczyliśmy też zapalenie uszu. Sam weterynarz powiedział, że problem tkwi w karmie. Chciałam się dowiedzieć, jaką karmą karmicie Wasze bassety, a tymczasem ciągle słyszę, że "ten typ tak ma".

Ja po prostu chcę przejść na dobrą jakościowo karmę, wypróbowaną przez właścicieli basetów z większym doświadczeniem ode mnie.

Męczy mnie już trochę udowadniane, że to jest naprawdę mój "psi" problem, a nie tylko fanaberia pedantki. Pedanci nie mają psów, a już na pewno nie Bassety ;) Wiem, że te psy mają swój własny smrodek...

Dbam o niego z całej mojej mocy. Mi przede wszystkim chodzi o jego zdrowie...
_________________
LUCEK
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 16:00   

Kochana, masz napisane w postach (w większości ) jaką karmą karmią swoje pasztety :)
Ja np. gotuję :grin: nie daję suchego, czasami jedynie na śniadanie.

Nie dziw się, że piszemy, że "ten typ tak ma". Większość tego nie wie ;) Mieliśmy przypadki, że z powodu basseciego smrodku były one oddawane -stąd nasze posty o takiej treści.
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
  
 
 
Marynia 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Paź 2009
Posty: 2459
Skąd: Głubczyce
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 16:02   

Ja karmię Boshem Seniorem bo Goldie już niby wiekowa,rano gotowane ryż(makaron)+mięsko drobiowe +marchewka,pietruszka,jabłuszko,czasami rosołek,ostatnio dodaje też otręby żytnie :mrgreen:
_________________

 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 16:21   Re: Niet

Rogalik napisał/a:
Byłam u weterynarza ostatnio w środę. Oczyścił gruczoły, powiedział że są jak najbardziej w normie, wyleczyliśmy też zapalenie uszu. Sam weterynarz powiedział, że problem tkwi w karmie. Chciałam się dowiedzieć, jaką karmą karmicie Wasze bassety, a tymczasem ciągle słyszę, że "ten typ tak ma".

Ja po prostu chcę przejść na dobrą jakościowo karmę, wypróbowaną przez właścicieli basetów z większym doświadczeniem ode mnie.

Męczy mnie już trochę udowadniane, że to jest naprawdę mój "psi" problem, a nie tylko fanaberia pedantki. Pedanci nie mają psów, a już na pewno nie Bassety ;) Wiem, że te psy mają swój własny smrodek...

Dbam o niego z całej mojej mocy. Mi przede wszystkim chodzi o jego zdrowie...


no sa tez ludzie ktorzy odpowiadaja na pytanie
napisze po raz 3
moje psy jedza brit care (nie premium) z lososiem albo z dziczyzna na sniadanie
na kolacje jedza surowe mieso i kosci z roznych zwierzat od ryb typu losos przez kurczaki, indyk, wolowina itd
_________________
'when you correct a dog you are actually just punishing him for your poor training' - Susan Garret
 
 
 
Rogalik 

Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: Karpicko
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 16:49   

Czy ktoś może próbował karmy Brit Premium Large? Zdaje się, że była jedna osoba.

Lucjan waży 31 kg mam mu dawać karmę dla ras psów dużych? On jest przecież jeszcze taki malutki... :)

Dzięki serdeczne za te kilka podpowiedzi dotyczące konkretnych karm. Właśnie je obczajam na allegro.
_________________
LUCEK
 
 
Patka 



Dołączyła: 31 Lip 2012
Posty: 431
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 18:18   

Przez pierwsze dwa lata karmiłam Emmę gotowanym jedzonkiem: 1/3 mięsko drobiowe lub wołowinka, 1/3 ryż i 1/3 gotowane warzywka. Doprowadziłam do nadwagi - widocznie dawałam zbyt duże porcje, a może to fakt, że Emma jest wysterylizowana.
Od kilku miesięcy karmię suchą karmą RC Obesity Management jako pierwsza a obecnie RC Light 27. Nie widzę absolutnie żadnej różnicy w zapachu psa. Jedyne co stwierdzam to fakt, że Emma ładnie zrzuta nadwagę jak również jej sierść stała się w dotyku dosłownie jedwabista i mniej jej znajduję na podłodze :smile:
_________________
Patka z Emmą i Birmą
 
 
Rogalik 

Dołączyła: 18 Lis 2012
Posty: 9
Skąd: Karpicko
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 19:35   No własnie ta sierść...

Aktualnie Lucek jest 3 dni po kąpieli. A sierść już jest jakaś taka w dotyku matowa. Będę go teraz testować, aż znajdę dla niego najlepszą karmę. W tym miesiącu ten Brit. Na wiosnę sterylizuję go. Jestem bardzo ciekawa jak go to zmieni. Mam nadzieje, że nic a nic. Podobno po sterylizacji psy też mają lepszy zapach, ale nie wiem, czy przypadkiem nie dotyczy to tylko suk. Nie robiłabym mu tego, gdyby nie fakt, że ma wnętrostwo, a na to trzeba uważać. U mojego weterynarza to koszt około 300 zł.
_________________
LUCEK
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 19:47   

Ja karmię właśnie britem large i jestem zadowolona chociaż nie jest to może jakaś super wypasiona karma moim bassetkom słuzy.Ale....no właśnie ja doszłam do tego co dla moich psów dobre metodą prób i niestety czesto błędów :~ .Bo to że karma służy danemu psu nie oznacza ,żę będzie równie dobra dla innego.niestety trzeba próbować,szukać.Np na tak chwalonej acanie z Besty się sypało jak z choinki i miała permanentną biegunkę.
Osobiście bardzo podoba mi się dieta BARF ale na razie nie mam warunów ,żeby ją stosować u moich 3 psów,ale mam nadzieję pobarfować jak już będę "wiejską babą" :mrgreen:
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sob 24 Lis, 2012 20:07   

besta napisał/a:
Ja karmię właśnie britem large i jestem zadowolona chociaż nie jest to może jakaś super wypasiona karma moim bassetkom słuzy.Ale....no właśnie ja doszłam do tego co dla moich psów dobre metodą prób i niestety czesto błędów :~ .Bo to że karma służy danemu psu nie oznacza ,żę będzie równie dobra dla innego.niestety trzeba próbować,szukać.Np na tak chwalonej acanie z Besty się sypało jak z choinki i miała permanentną biegunkę.
Osobiście bardzo podoba mi się dieta BARF ale na razie nie mam warunów ,żeby ją stosować u moich 3 psów,ale mam nadzieję pobarfować jak już będę "wiejską babą" :mrgreen:


:)
_________________
'when you correct a dog you are actually just punishing him for your poor training' - Susan Garret
 
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012 07:31   

Ja też karmię brittem premium (obecnie XXL)

Przyczyną takiego zapachu może być karma.
Mieszkam na wsi i czasem się zdarzało, ze zamówiona karma nie dojechała na czas i trzeba było poczekać 2 - 3 dni.
Musiałam kupić tanie paskudztwo w sklepie wiejskim.

Nie umarły od tego ale Ruf walił smrodkiem mocniej.
Tosi wszystko lotto. Nawet poślednia karma.
Ale Rufkowi zmiana karmy wpływała na urodę.
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Nie 25 Lis, 2012 11:00   

Ja moge polecic Royal Canin Maxi. Zadnego dziwnego smrodku, zdrowa siersc. Figa dostawala jakis czas specjalna karme dla alergikow z tranem rybim, ziolami i Bog wie czym jeszcze, czuc ja bylo wtedy na kilometr. Nie mozna jednak zapominac, ze kazdy pies ma swoj charakterystyczny zapach. Nie eksperymentuj za duzo, bo Ci sie rozstroi i nie dojdziesz skad ten zapach. ZEby moc ocenic od jakiej karmy brzydko pachnie musisz ja podawac przynajmniej kilka dni.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14