Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
SIERŚĆ Inna szczotka do czesania
Autor Wiadomość
olgaem 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 111
Skąd: Szczecin/ Wrocław
Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 21:00   SIERŚĆ Inna szczotka do czesania

Ostatnio w zoologicznym zauważyłam takie cudo do czesania psa
(na wzór) http://p.alejka.pl/i2/p_n...nr-2333_0_b.jpg

czy ma ktoś z was takie coś? albo o tym słyszał? Musimy kupić swojemu piegusowi coś do czesania (wiosna idzie pieski linieją) i zastanawiam się czy jest to skuteczne? Czy lepsza zwykła (miękka) szczotka?
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Czw 24 Wrz, 2015 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 21:15   

Ja mam coś podobnego, mam gumową rękawice ale myślę, że działanie jest podobne działa rewelacyjnie a i Emi woli być pielęgnowana (czesana) tym niż szczotką. Fajnie zbiera złosy, łatwo się to czyści dla mnie fajna sprawa.
_________________

 
 
 
Joy 



Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 980
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 22:11   

U mnie sprawdziło się średnio, ale pies był szczęśliwy :wink: Za to zgrzebło dla konia było prawdziwym hitem :lol: W każdym razie taka gumowa nie zaszkodzi, wydaje mi się że lepiej będzie zbierać niż miękka. Ja Mańka jeszcze traktowałam furminatorem i też się super sprawdzał ;] bo Rocher to nie gubi prawie
_________________

    Rocher ♥ (weird together since 2013) & Maniek ♥ (15.07.07 - 30.12.12)
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 22:41   

Olga, jak masz chwilkę zapraszam tutaj, wiele cennych opinii
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=1154

mnie kawa z kudłami przestała smakować :lol: :lol: :lol:
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
olgaem 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 111
Skąd: Szczecin/ Wrocław
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014 18:33   

Dziękuję za link :D , przeczytałam te wypowiedzi, ale na razie nie chcę kupować furminatora, nie znamy jeszcze zbyt dobrze możliwości "kłaczenia" Hasana i boję się że furminator będzie go drapał po skórze. Jak się bardziej poznamy to może, może... :wink:
Poprzedniego psa czesałam szczotką dla niemowląt (bardzo miękką), ale on mało gubił sierści i w ogóle miał ją bardzo króciutką. Chciałam poznać opinie na temat tej gumowej szczotki bo szczerze przyznam że mnie zaskoczyła w zoologicznym :P <chyba muszę nadrobić psie trendy!>
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014 20:15   

Mialam taka "szczotke", bylam zadowolona,zbierala martwy wlos, do tego talk, ale byla dosc twarda. TEraz mamy furminator i zwyczajna flanelowa sciereczke do zbierania "kurzu" z psa.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Wto 04 Mar, 2014 20:45   

U nas się ta gumowa szczotka/zgrzebło nie sprawdziło - Berta ma sierść gęstą, włos dość długi i uwielbia hurtowo gubić kłaki :mrgreen:

Za to mamy furminator, który sprawdza się wyśmienicie, a do tego Berta uwielbia, jak ją wyczesujemy :mrgreen:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Pią 07 Mar, 2014 09:01   

ja również przeszłam przeróżne szczotki i tylko furminator sprawdza się , jest rewelacyjny, nim nie zrobisz żadnej krzywdy, a wyciągniesz co trzeba , po prostu delikatnie, gdzie można mocniej przycisnąć, jest wyjątkowo skuteczny...
Choć u mnie skuteczność oznacza to, że czeszę na zmianę, bo wygląda na to, że linieją cały rok :) jedno skończy, drugie zaczyna...mają całkiem inną sierść i to sie na mnie mści... nie smakują mi kudły ich w jedzeniu ani w piciu kawki, więc latam z odkurzaczem i ścierą ciurkiem...Trudno... latem troszke więcej wolnego, bo siedzą na dworze więcej... ale i tak je kocham :)
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10