Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Pią 25 Lip, 2014 08:25
Piesek z czeskiej hodowli
Autor Wiadomość
MagdaR 


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 171
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014 07:40   Piesek z czeskiej hodowli

Witam,
czy ktoś może kupował pieska z czeskiej lub jakiejś innej zagranicznej hodowli?

znalazłam piękne szczeniaczki, ale przepisy pozwalają Pani na sprzedaż pieska do Polski dopiero jak będzie miał 4 miesiące,
ale na innych forach czytałam, że ludzie przywozili do domu szczeniaki 8-9 tygodniowe z zagranicznych hodowli, a "papiery" docierały później pocztą.

może ktoś miał doświadczenia w powyższym temacie?
 
 
Joy 



Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 980
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014 07:57   

Hej,
wiem że kilku moich znajomych kupowało w ten sposób psy z Czech czy Węgier; papiery faktycznie dostawali jakiś czas później i wszystko obywało się bez problemu. O ile nie zależy ci na wystawach... bo czasami rodowód dochodził na tyle późno, że już nie łapali się do klasy baby, czy nawet brakło im czasu na zrobienie Mł. Ch ;)
ja sama gdybym miała kupować basseta to zza granicy właśnie
_________________

    Rocher ♥ (weird together since 2013) & Maniek ♥ (15.07.07 - 30.12.12)
 
 
MagdaR 


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 171
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014 08:19   

niby nie planuję wystaw, chociaż ... kto wie? muszę się jeszcze wczytać w przepisy itp
moi synowie chcieliby, ale jeżeli wymaga to dużo poświęcenia czasu, to obawiam się, że mogę nie dać rady

Pani, która ma pieski twierdzi, że musi być 4-m-ce, bo musi mieć wpisane szczepienie przeciw wściekliźnie, wydaje mi się, że ona chyba boi się mi tego pieska sprzedaż wcześniej, widocznie nigdy wcześniej tego nie robiła,
szkoda ...
dla klienta z Czech są do odbioru już w połowie września, a dla mnie... połowa listopada.
 
 
Joy 



Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 980
Skąd: Rumia
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014 08:31   

z wystawami byłby tylko problem w wieku szczenięcym, bo tylko do któregoś miesiąca pies mieści się w klasie młodzieży - potem już Mł. Ch. nie zrobicie, za to później normalnie możecie robić Ch. PL i tak dalej ;) nie tak trudno wyjeździć taką ilość wystaw, o ile ma się na to kasę, bo nie wiem jak teraz ale kiedyś trzeba było mieć 3 różne wnioski od 3 różnych sędziów ? i to jeszcze chyba jeden na międzynarodowej wystawie. oczywiście można też jeździć po prostu dla zabawy i nie mieć parcia na tytuły, wtedy nie ma żadnych wytycznych, aczkolwiek osobiście nie widzę w tym sensu jeśli nie chcemy psa do hodowli :P

jaka to hodowla? ja miałam brać szczeniaka ze Słowacji, ale korespondowałam poprzez polską hodowlę, zaprzyjaźnioną z tamtą i wówczas nie było żadnego problemu ;) może warto się rozejrzeć za takimi znajomościami, bo w sumie trudno się dziwić tej hodowczyni, Czesi wydają się solidni jeżeli chodzi o hodowlę psów :lol:
_________________

    Rocher ♥ (weird together since 2013) & Maniek ♥ (15.07.07 - 30.12.12)
  
 
 
MagdaR 


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 171
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 25 Lip, 2014 08:57   

www.desinka.estranky.cz
to strona tej hodowli,
pewnie będę dalej szukać, bo niby mi się nie spieszy, ale... czekać do listopada?
a poza tym wolałabym, żeby piesek w wieku 8-9 tygodni był już u mnie

może ktoś ma jakieś kontakty? to proszę o info

a z tymi wystawami to chyba faktycznie sobie odpuszczę, hodowli nie planuję, a na nadmiar czasu i kasy też nie narzekam
 
 
justyna 

Dołączyła: 22 Sie 2014
Posty: 6
Skąd: Opoczno
Wysłany: Czw 28 Sie, 2014 16:26   

Ja również zastanawiam się nad kupnem tam szczeniaczka, czy jest ktoś kto może coś więcej na ten temat wiedzieć?
_________________
pozdrawiam Justyna
 
 
MagdaR 


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 171
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2014 13:33   

Justynie przekazałam informacje na privie,
ale mam pieska z czeskiej hodowli, więc jakby co .... mogę się podzielić doświadczeniami
 
 
volarius 



Dołączyła: 18 Paź 2011
Posty: 310
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014 09:00   

Takie teraz są przepisy- piesek musi miec 3 mies. , szczepienie na wsciekliznę i po tym 21 dni do wyjazdu za granicę.
_________________
Hodowla Volarius
co jest lepszego od basseta? gromada bassetów!
 
 
MagdaR 


Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 171
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 02 Wrz, 2014 11:58   

ja mam informacje z polskiej hodowli, że jeżeli pieski sprzedaje się do 12 tygodnia to nie muszą mieć szczepienia na wściekliznę,
a jeżeli po 12 tygodniu to faktycznie musi być

i w Czechach jest tak samo, bo kupiłam 11 tygodniowego szczeniaka na początku sierpnia bez problemu, a Pani z innej hodowli, która początkowo upierała się, że może mi sprzedać dopiero jak będzie miał 4 miesiące niedawno sama się do mnie odezwała, że jednak się zorientowała i może prędzej, ale ... niestety nie planowałam dwóch szczeniaków
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15