Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
MIĘSO????
Autor Wiadomość
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007 13:54   Surowe mięso

CZy dajecie swoim bassetom surowe mięso? Jesli tak, to jakie. Probowałam się czegoś dowiedzieć od weterynarzy i właścicieli psów, ale zdania sa podzielone. Wydawałoby się, że to naturalne, że psy jedzą surowe mięso...
pozdrawiam
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007 14:02   

Ja dałam kiedyś, kiedyś... pierwszy raz i ostatni.
Surowe, lecz spazone, pokrojone w drobne kawałeczki.
Balbina zjadła i po minucie zwymiotowała.
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007 14:11   

O kurde, to nie będę chyba próbować. Zostaniemy przy karmie i czasem gotowanej wolowince lub kurczaczku. Chyba nawet na naszym forum znalazłam kiedyś, nie pamiętam już kto to pisał, że dawał swojej bassetce surowe udka z kurczaka. Bardzo mnie to zdziwiło, bo czytałam, że w mięsie z kurczaka surowym często siedzi salmonella. Ja szczerze mówiąc zastanawialm sie nad surową wołowiną.
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2007 14:25   

Wiesz, ja napisałam tak od siebie, jaka reakcaja u mojego psa była. Wcale to nie znaczy, że Twój będzie zwracał mięcho.
Ja po prostu nie chcę "przygód szukać", więc już nie robię testów 8)
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 09:08   

No ja rozumiem, tylko tak sie zastanawiam, bo pytałam się różnych ludzi i zdania są podzielone. Pomyslałam, że może bassety reagują jakos specyficznie, stąd pytania do basseciarzy. Poza tym pewnie jakby od urodzenia jadł surowe mieso, to by po prostu jadł, gorzej jak nigdy tego nie robil i możliwa jest różna reakcja. Ciekawa byłam doświadczeń innych włascicieli bassetow w tej kwestii.
Dzięki za odpowiedz i pozdrawiam :)
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 09:19   

ja myślę, że wszystko jest kwestią odpowiedniego przestawienia psa

przecież tyle psów jest na BARFie i wyglądają niejednokrotnie lepiej niż wychuchane niuniusie na super karmach (żeby była sprawa jasna moje niuniusie są na suchej i nie zamierzam tego zmieniać, ale bardziej z wygody :P )

wrzucam link do strony, która opisuje jak to wygląda i "czym to się je" ;)
http://www.psiarnia.eu/re...p?article_id=12

miłej lektury :)

edit: zapomniałam dodać, że bąble raz na jakiś czas dostają kawałeczek surowego mięsa jako nagrodę (zazwyczaj jak karmię żółwia ;) ), ale nigdy nie zwróciły
wręcz przeciwnie wchłonęły i czekały na więcej :P

nie mówiąc już o zdechłych żabach... wykopanych myszach, ścierwach.. itp. fuj....
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 10:40   

Wielkie dzięki, właśnie takie porady było mi trzeba, lecę czytać...
:thx
 
 
bommel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 12:28   

Ja Azora karmiłam surowym mięskiem-jadł aż mu sie uszy trzęsły. :wink:
Ale jak tylko zasmakował w gotowanym kurczaczku to na "surowiznę" nawet nie spojrzy :lol:
Myślę, że jest to kwestia upodobań psa.
Azorowi nic nigdy nie było po surowym mięsku.
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2007 15:01   

Przykładowy jadłospis z psiarnia.eu na temat BARF:
DZIEŃ 10
rano
ogon nutrii lub kość jagnięca
wieczorem
skrzydełko kurczaka

Skąd wziąć ogon nutrii? :shock:
W ogóle niezle się trzeba natrudzić...
 
 
agazar


Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 07 Paź, 2007 12:50   

Ja daje i surowe mięso i sucha karme. Rano karma (eukanuba) , gdzieś okolo 13 rapki a 19 surowe mięso (serca wolowe, przełyki, skrawki gulaszowe, policzki, chrząstki drobiowe, kupry itp) Wcześniej jadł suchą karme (do 6 miesiąca, wtedy był u hodowcy) od kiedy jest u mnie pomału zmieniam mu diete i widze że dobrze to na niego wpływa. Jest bardziej ruchliwy, ma wieej energii i ogólnie lepiej się prezentuje.
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 07:27   

serca wolowe, przełyki, skrawki gulaszowe, policzki, chrząstki drobiowe, kupry itp)

Gdzie Tobie się udaje te pyszności kupować. Obchodzę sklepy u nas, ale dostać serca wołowe np. to juz cud.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 07:44   

My nie dajemy surowego miesa , bo Baska po nim wymiotuje. Co do diety BARF, troche utopijna, ogony nutrii, obrzydliwa do tego i czy aby na pewno pelnowartosciowa?
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:01   

Asiu i Marku w internecie jest olbrzymia ilość artykułów dotyczących BARFa (a także sporów co lepsze: BARF czy sucha karma)

Myślę, że co człowiek to inna opinia, ale tak naprawdę do momentu kiedy nie porozmawiasz z kimś, kto stosuję tę dietę to ciężko coś powiedzieć.
Znam psy na BARFie, które wyglądają naprawdę rewelacyjnie, zresztą tak samo jak znam psy na suchej karmie, którym niczego nie brakuje :)

Myślę, że BARF wyszedł teraz bardzo na światło dzienne bo popularne są wszystkie metody "naturalne" (to samo obserwuje się w jeździectwie i kowalstwie).

Póki mieszkam z trzema psami z pewnością nie przejdę na tę formę karmienia, ale w przyszłości... kto wie :)

ps. tak się czasami zastanawiam, że taki "chrupek", który jest spiekany w jakiejś niewiarygodnie wysokiej temperaturze z pewnością też nie ma samego pozytywnego wpływu na układ pokarmowy psa :)
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:15   

Jusci, organizm psa sam pokaze, co mu najlepiej sluzy, nie co mu smakuje, bo to inna para kaloszy :lol:
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Paź, 2007 08:37   

zdechła mysz, rozjechana żaba, stara śmierdząca ryba (często służąca jako maseczka na całe ciało) :thx
i ten niepowtarzalny "aromat" przenikający każde pomieszczenie w domu ;)
nie mówiąc już o zadowoleniu naszych czworonogów :twisted:

fuj.... :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14