Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
STAWY - Czarci pazur, diabelski pazur
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sob 03 Paź, 2015 21:35   STAWY - Czarci pazur, diabelski pazur

Składniki lecznicze czarciego pazura

Czarci pazur, czyli inaczej hakorośl rozesłana, ma bardzo bogaty skład fitochemiczny. Roślina zawiera:
Irydoidy. Te wyizolowane z czarciego pazura należą do tak zwanych irydoidów właściwych typu aukubiny. Głównym składnikiem frakcji irydoidowej obecnej w czarcim pazurze jest herpagozyd. Wykazuje on działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne porównywalne do działania leków tego typu. W czarcim pazurze występują też produkty rozpadu tego składnika, czyli 8-p-kumaroiloharpagid i harpagid. Mają one silne działanie przeciwzapalne i przeciwreumatyczne. W diabelskim pazurze znajdziemy również inne składniki irydoidowe o działaniu znieczulającym i przeciwzapalnym.

Flawonoidy. Ta grupa związków, która pełni funkcję przeciwutleniaczy i barwników, a przy tym spełnia rolę naturalnego środka owadobójczego. W hakorośli rozesłanej stwierdzono występowanie pochodnych luteoliny oraz kamferolu. Luteolina jest moczopędna. Zakłada się także, że może mieć działanie nasercowe, ale do tej pory nie udało się tego dostatecznie potwierdzić. Kamferol jest natomiast bardzo rozpowszechnionym składnikiem roślin i wykazuje słabe działanie przeciwskurczowe.

Fenolokwasy: W czarcim pazurze występuje kwas cynamonowy i jego pochodna – kwas kawowy i kwas cholorogenowy. Substancje te mają działanie bakteriostatyczne i żółciopędne. Udowodniono także, że kwas chlorogenowy hamuje przemiany kwasu GABA w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu ma działanie przeciwdrgawkowe.

Sterole i triterpeny: W hakorośli rozesłanej wykryto obecność β-sitosterolu i stigmasterolu oraz ich glukozydów. β-sitosterolu ma działanie obniżające stężenie cholesterolu we krwi i występuje w roślinach, którym przypisuje się działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Hamuje też rozwój nowotworów. Sigmasterol odgrywa natomiast rolę w półsyntezie hormonów steroidowych i metabolizmie fosforanów. Triterpeny są za to związkami, które mają właściwości przeciwzapalne, cytotoksyczne i zmniejszające stężenie cholesterolu.
Lecznicze właściwości czarciego pazura

Czarci pazur świetnie sprawdzi się np. jako środek przeciwzapalny i przeciwbólowy. Co ciekawe jego działanie w tym zakresie jest porównywalne do działania kortyzonu i fenylobutazonu, czyli znanych leków wykorzystywanych do uśmierzania bólu i zmniejszania stanów zapalnych.

W jednym z badań, którego uczestnikami były osoby cierpiące na zapalanie stawów i dnę moczanową, porównywano działanie tychże leków z substancją obecną w czarcim pazurze. Wykazano, że u 80 proc. osób leczonych substancją zawartą w diabelskim pazurze nastąpiło zanikanie bólu w porównaniu do tych leczonych lekami. W drugiej grupie tylko 72 proc. osób zaobserwowało zmniejszenie bólu. W dodatku sprawność ruchowa poprawiła się aż u 88 proc. pacjentów leczonych Harpagophytum (substancją pochodzącą z czarciego pazura). Natomiast taki wynik otrzymano tylko u 56 proc. osób przyjmujących leki.

Czarci pazur ma także działanie przeciwartretyczne i przeciwreumatyczne. Świetnie sprawdza się również jako środek przeciwutleniający. Zapobiega bowiem stresowi oksydacyjnemu i zmniejsza utratę żywności komórek. Często wspomina się także o jego działaniu ogólnoodtruwającym.
Przeciwwskazania do stosowania czarciego pazura

Mimo swoich wszechstronnych właściwości prozdrowotnych, nie każdy może przyjmować czarci pazur. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do stosowania hakorośli jest obecność wrzodu żołądka lub dwunastnicy.

Czarci pazur wchodzi też w interakcje z różnymi lekami. Udowodniono, że podawanie diabelskiego pazura razem z lekami obniżającymi ciśnienie krwi oraz antyarytmicznymi może nieznacznie wzmacniać ich działanie.

W fachowej literaturze istnieją sprzeczne doniesienia na temat ewentualnych skutków ubocznych stosowania czarciego pazura. Pojawiają się również informacje, że przyjmowany w bardzo dużych dawkach, może wywoływać alergię i że powinni z niego zrezygnować diabetycy. Niektóre badania sugerują również, że nadużywanie czarciego pazura może prowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń organizmu. Jednakże dawki toksyczne są bardzo wysokie. Zakłada się, że dawką taką jest 13,5 g/ kg masy ciała, co oznacza, że osoba ważąca 60 kg musiałaby przyjąć aż 810 g tego surowca, aby pojawił się efekt toksyczny.

Jak na razie nie ma danych dotyczących wpływu czarciego pazura na rozwój płodu, mutagenność i kancerogenność. Nie wiadomo także, czy znajdujące się w nim związki aktywne przechodzą do mleka matki, dlatego odradza się jego stosowanie podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.
Produkty z czarciego pazura dostępne w sprzedaży

Czarci pazur jest dostępny pod wieloma postaciami. Znaleźć możemy go w formie tabletek, proszku, naparów, jak również balsamów czy żeli. Jeżeli zdecydujemy się na sporządzanie herbaty z diabelskiego pazura, warto pamiętać, że zaleca się pić ją trzy razy dziennie przez około osiem tygodni, a następnie zrobić 3-tygodniową przerwę (potem można ponowić kurację).

Pierwsze efekty działania czarciego pazura można zaobserwować zazwyczaj po około dwóch miesiącach. Trzeba więc sporo cierpliwości, ale czarci pazur może naprawdę pomóc, więc warto.


Diabelski pazur pochodzi z Afryki, gdzie rośnie na nieprzyjaznych terenach pustynnych. Ta niezwykle odporna roślina jest także skutecznym środkiem szczególnie w dolegliwościach reumatycznych, ale także przy artretyzmie, bólach mięśni i stawów i stanach zapalnych.

Diabelski pazur (Harpagophytum procumbens), zwany także diabelskim szponem lub hakoroślą, to wyjątkowa roślina, która świetnie radzi sobie w trudnych, pustynnych warunkach. Jej piękne, czerwone kwiaty można podziwiać tylko podczas rzadkich opadów deszczu. Zadziwiające jest również działanie diabelskiego pazura w walce z licznymi dolegliwościami i schorzeniami.

Skuteczność potwierdzona badaniami
Diabelski pazur jest obiektem zainteresowanie naukowców w Europie i USA, ich badania potwierdziły jego skuteczność szczególnie przy dolegliwościach reumatycznych, ale zastosowanie tej pustynnej rośliny jest dużo szersze. Przyjmowany w formie sproszkowanej diabelski pazur m.in. oczyszcza organizm, działa przeciwzapalnie i moczopędnie.

Doskonały dla seniora
Ze względu na swoje właściwości diabelski pazur polecany jest osobom starszym, które najczęściej cierpią na bóle reumatyczne, bóle pleców, artretyzm. Po za ulgą w wymienionych dolegliwościach składniki diabelskiego pazura przynoszą także dodatkowe korzyści m.in. w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi i oraz w walce z wolnymi rodnikami.

Zastosowanie diabelskiego pazura:

bóle reumatyczne
ból mięśniowe
bóle pleców
nerwobóle
zapalenia stawów i inne stany zapalne (Artroza)
osłabienie odporności
gościec
dna moczanowa
alergie
kłopoty trawienne (niedokwaśność, brak żółci)


Stosowanie:
Sproszkowany diabelski pazur należy zażywać 3 x dziennie po 1 gram popijając ciepłą wodą lub wg przepisu na opakowaniu. Stosować systematycznie kilka tygodni lub dłużej po czym można zrobić kilka tygodni przerwy.

Przeciwwskazania:

niedociśnienie, ciąża, cukrzyca, nadkwaśność, wrzody żołądka, kamienie żółciowe.

a teraz czarci pazur a pies,
wybrane z netu

Czarci Pazur Lunderland to naturalny dodatek wspomagający stawy dla psów, posiadający certyfikat ekologiczny. Nie zawiera konserwantów, antyzbrylaczy, barwników i tym podobnych dodatków.

Czarci pazur (inaczej Diabelski Szpon) jest rośliną pustynną rosnącą w Namibii oraz Afryce Południowej, gdzie od wieków stosowany jest przez lokalną ludność w leczeniu wielu dolegliwości.

Właściwości czarciego pazura:
– ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwreumatoidalne. Czarci pazur zalecany jest jako środek wspomagający w łagodzeniu bólu i stanu zapalnego w zapaleniu stawów i innych chorobach układu mięśniowo-szkieletowego u psów.
– poprawia apetyt i usprawnia trawienie ze względu na obecność substancji stymulujących wydzielanie soków trawiennych. Poprzez stymulację wydzielania żółci i enzymów trzustkowych korzystnie wpływa na trawienie oraz może być pomocny w przypadku zaparć.
– ma właściwości detoksykujące. Oczyszcza organizm ze szkodliwych i toksycznych substancji, przez co korzystnie wpływa na wątrobę.

Zastosowanie: choroby zwyrodnieniowe układu mięśniowo-szkieletowego u psów, bóle i sztywność stawów, zapalenie chrząstek stawowych, brak apetytu, problemy z trawieniem, zaparcia, alergia.

Skład: 100% proszek z diabelskiego szpona (Harpagophytum procumbens)

Analiza: Białko 3,67%, Tłuszcz 0,5%, Włókno 5,1%, Popiół 5,5%

Dawkowanie:
Schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego: W celu wsparcia leczenia schorzeń podawać wymieszane z karmą przez 6-8 tygodni 2g preparatu na każde 10kg masy ciała. Taką kurację można powtórzyć 2-3 razy w roku.
Brak apetytu: W celu poprawy apetytu podawać 1g na 15kg masy ciała przez 6-8 tygodni. Taką kurację można także powtórzyć 2-3 razy w roku.

Przeciwwskazania: Nie podawać psom z wrzodami układu pokarmowego, psom z kamieniami w układzie moczowym, sukom w ciąży i karmiącym.

czarci pazur tez jest niezły-jak widze że pies ma problem z podnoszeniem sie z legowiska,zmieniam prep."ze zwykłego"na taki zawierajacy czarci pazur właśnie.oszczedzam psu w ten sposób m.in.watrobę(nlpz'y),wstaje mu sie wtedy lepiej

odmian jest wiele, maści, kapsułki do wyboru i koloru

Ja zamówiłam dla siebie i Majki ten który kupowała Ala i Marzanna
Swanson Devil's Claw (Diabelski Pazur) 500mg 100 kaps.

http://swansonpolska.pl/s...aps-p-3208.html
````````````````

Jeśli ktoś już stosował to cudo, piszcie o swoich doświadczeniach
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015 07:43   

Miłka, ratuj!
Ja amedyczna mocno jestem :oops:
To ile będę musiała podawać Basterowi na stawy.
On waży gdzieś 80 kg.

Kapsułkę trzeba będzie dzielić?
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015 09:59   

Ja polecam ten pazurek( :haha: )
Świetnie wspomaga stawy ,osobiście nie stosowałam ale...rodzony brat Camara, który jest od niego większy i cięższy miał podawany ten specyfik gdy stawy nie dawały rady dźwigać rosnącego wielkopsa.
Dostawał kapsułki i karm w której składzie był czarci pazur.Pomogło.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015 17:38   

Ja też podaję diabelski szpon.

Jak z Bawarią zaczęły dziać się złe rzeczy-potworne problemy z tyłem,kołysanie,przednie łapy też osłabły,potykała się i przewracała,a z tylnymi było tak cienko,że dla mnie niedowład był tuż tuż zadzwoniłam do dr.Sekuły i on wtedy,gdy wszyscy jeszcze nie wiedzieli,że coś takiego istnieje zasugerował mi czarci vel.diabelski pazur.

Kazał odstawić Metacam -no chyba iż chce wykończyć swojego psa to mam go dalej podawać....byłam sceptyczna,ale ufam mu bo wyprowadził Bassa z ciężkiej choroby.

Po miesiącu stosowania widać było poprawę u Bawarii.

Nie powiem,iż jest genialnie,bo nie jest,ona ma 12 lat i zaawansowaną spondylozę i cudów nie będzie,ale pomógł i stosuję i będę.

To działa.

Moja Matyldzia też zaczęła przyjmować diabelski szpon,ze wzgl.na wiek oraz na potykanie się i przewracanie jak Bawaria. <3

Zojka kapsułka nie jest podzielna,bo to nie tabletka,to proszek zamknięty w otoczce.

Ja daję Bawarii i Matii po 2 kaps.dziennie.
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015 19:05   

Czy można stosować "zapobiegawczo"?
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
BASSiBAWARIA 



Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1075
Skąd: Wlkp /tereny wolnością płynące.
Wysłany: Nie 04 Paź, 2015 19:17   

Myślę,że nie.

Bo skoro nie ma takiej potrzeby,to po co.

Skoro właściwości p/bólowe i p/zapalne pazura są porównywalne do sterydu to po grzyba podawać,jak nic nie boli?

no chyba ,że na inne schorzenia,ale jeśli z Twoją Majeczką wszystko gra,to nie ma co.
_________________
z Wami byłam najszczęśliwsza...
-Alice-
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 14 Kwi, 2016 19:08   

Alu jeszcze jedno pytanie, skoro ma działanie podobne do sterydu to czy można go stosować, jeśli przypuśćmy, steryd zostanie zapisany przez lekarza? Mój lekarz pewnie nawet o Czarcim Pazurze nie słyszał, byłabym ci wdzięczna, gdybyś się dowiedziała przy okazji swojej wizyty np. Czy można go stosować z lekami na dysplazję.
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14