Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Adopcje, o adopcjach i nie tylko
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 06 Paź, 2015 19:44   Adopcje, o adopcjach i nie tylko

Ostatnio na forum, jest wiele oceniania, komentowania
ogólnie, jak dla mnie niepotrzebnych postów.

Do adopcji nikt nikogo nie zmusza, adopcja jest dobrowolna.

Jesteśmy forum Nasze Bassety, nie jesteśmy ani Fundacją, ani Stowarzyszeniem
jesteśmy grupą wspaniałych ludzi, chcemy pomagać z potrzeby serca i pomagamy
i do tego także nikt nas nie zmusza.

Nie oceniajmy więc,
gdyby tak podchodzić, to połowę ludzi trzeba zlinczować za złe traktowanie psa, oddanie czy też inne powody.

Piszą niektórzy, kary, sądy

proszę jeśli ktoś prywatnie ma na to ochotę, nikt nikomu nie zabrania.

Ja osobiście wolę się skupić na pomocy psiakowi, jak użerać się z ludźmi, i wydawać opinie i oceny.

Nieraz to bym dała medal takim, którzy proszą o pomoc w znalezieniu domu, a nie wywieźli psa do schroniska czy do lasu.
Wtedy nawet byście nie wiedzieli czyj to pies, a byłyby ochy i achy - o jaki biedny, trzeba pomóc.

Świata i ludzi, nie naprawię, co nie znaczy, że popieram takie traktowanie zwierząt. Nie, nie popieram.

I oświadczam głośno, ja jakiem Miła, nigdy bym psa nie oddała, nigdy, poprosiłabym o pomoc forum, czy też poprosiła o tymczas na jakiś czas trudnej sytuacji, szukałabym pomocy. I na dobre i na złe, razem, do końca dni, w biedzie i bogactwie.

I może nie do końca rozumiem przesłanki innych, oddających, ale daję im wybór.
Chcę pomóc, pomogę i na tym koniec.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
madziaa 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2720
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 13 Paź, 2015 13:13   

Masz rację Miła choć i mi pewno nie raz zdarzyło się oceniać ludzi którzy oddają swoje psiaki, ale to pewno dlatego że ja nigdy NIGDY nie była bym w stanie oddać swoich dziewczynek. Moje córcie są dla mnie całym światem i jak podjęłam decyzję, że pojawią się w moim życiu wiedziałam że będziemy razem do końca hmm boże oby ten koniec nigdy nie nastąpił
_________________

 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 02 Lis, 2015 22:43   

bardzo krótko napiszę:

ADOPCJA polega na zaadoptowaniu psa i przyjęciu pełnej odpowiedzialności za niego, łącznie z wszelkimi kosztami. utrzymania.

DOM TYMCZASOWY - forum ponosi pełne koszty za utrzymanie psa, leczenie, wyżywienie.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016 07:39   

Przy okazji Baksa, zresztą już dawno tę informację mieliśmy umieścić, jest okazja poruszyć temat zmiany imion naszym bassetom.
Padło tu imię Bohun – fajne podoba mi się.
Jednak chcę wyjaśnić, ŻE BASSETOM TRAFIAJĄCYM NA NASZE FORUM -ADOPCYJNYM oczywiście– NIE ZMIENIAMY IMION.

Imię psa to jego identyfikator, to tak jak dla nas dowód osobisty. Wystarczy w google wrzucić imię, to już wiele nam wyjaśnia, przy zaginięciach, poszukiwaniach, kradzieżach.
Sami powiedzcie, jak bardzo po imionach kojarzycie psa – prawda ?
Dlatego też między innymi to był powód, że wróciłam do imienia FLIPY nadanego przez schronisko.
Flipa zawsze zostanie Flipą, Baks Baksem itd. itd.
No jest wyjątek Agatka/FLAPA, ale w ważnych informacjach podajemy dwa imiona. Czy Różyczka, obecna Figa ma napisane Różyczka/Figa.
Są sytuacje, że ktoś szuka swego basseta, wystarczy imię – imię to wstępnie Dowód Osobisty psa, jego tożsamość, nie mamy nic do ukrycia i nie ma powodu do zmiany imienia. I dlatego ze względów identyfikacyjnych psa, zostaje przy swoim imieniu.
Wielu poprzednich właścicieli bassetów, czy też dyrekcje schronisk zaglądają na forum i nie mają problemu z odszukaniem tematu psa po imieniu.
Jak wspomniałam adoptujący ma prawo zmienić imię swojego zaadoptowanego basseta, ale wtedy będziemy my na forum używać dwóch imion.
Dzięki temu, że imiona pozostają stałe, wiele sytuacji się wyjaśniło, w wielu okolicznościach bardzo to pomogło.
Zresztą wszelkie organizacje wspierające i pomagające zwierzętom tę zasadę stosują.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016 13:08   

Znalezione w sieci, dotyczy Adopcji a konkretnie "zwrotów",
bardzo mądre słowa, warto poświęcić 5 minut: http://www.sto4lapy.pl/zw...dium-przypadku/
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14