Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Pralka a sierść zwierza
Autor Wiadomość
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 15 Cze, 2016 15:31   Pralka a sierść zwierza

Nie mogłam znaleźć nic o pralkach na forum, więc jeśli dubluję temat to proszę o przeniesienie ;)

Właśnie padła mi pralka więc robiąc rekonesans po sklepach zauważyłam. że Beko w większości mają funkcję pupil - usuwająca sierść z ubrań. I tu moje pytanie, czy ktoś z Was miał/ma taką pralkę? Jeśli tak to czy ta funkcja faktycznie coś daje czy lepiej kupić innej firmy bez tej funkcji ale lepiej piorącą??? Ewentualnie może ktoś się zna na pralkach i podpowie jaką kupić, bo wiadomo, że przy dwóch psach to sierści będzie trochę... ;) Rozważam jeszcze Samsunga i LG... nie cierpię kupować nowego sprzętu AGD bo się kompletnie na tym nie znam :(

P.S. stary whirpool wytrzymał mi 11 lat! szok, nikt mi nie wierzy... ;)
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Sro 15 Cze, 2016 15:40   

po pierwsze i najważniejsze poparte moim doświadczeniem, zanim kupisz jakąś markę zorientuj się czy nie jest w upadłości, nie upadła itd, jeśli tak to przeważnie sa one w promocjach (ale nie zawsze to się sprawdza) - jeśli firma upada nie uzyskasz naprawy w ramach gwarancji, ja walczyłam chyba z pół roku i tak mi nie naprawili... wykup sobie dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy (to mnie uratowało)- to tak trochę na boczku napisałam, ale można sobie zaoszczędzić sporo nerwów

(mój poprzedni mastercook wytrzymał mi 10,5 roku a nowy rozleciał się po niecałym roku)
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 15 Cze, 2016 20:01   

Pierwsze slysze o funkcji pupil, ciekawe czym sie to rozni od zwyklego prania. Przy naszych dwoch spisuje sie juz dobrych kilka lat Siemens, bez specjalnych opcji pupil, a piore w niej nawet dywaniki, takze polecam.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 15 Cze, 2016 21:53   

wg Beko:

"Beko znalazło doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników zwierząt domowych a w szczególności włochatych pupili. Specjalna funkcja PUPIL w wybranych modelach pralek Beko doskonale usuwa sierść Twojego czworonożnego przyjaciela. Dzięki innowacyjnym technologiom zastosowanym w produktach firmy Beko, nie musisz wyskubywać czy wygotowywać sierści z pokrytych nią ubrań. W pralkach posiadających funkcję PUPIL postawiliśmy na wielokrotne płukanie i odwirowywanie tak, by Wasze ubrania po skończonym praniu były idealnie czyste. Ponadto dodatkowe podgrzewanie wody ma na celu skutecznie rozluźniać włókna tkanin przed samym procesem płukania tak, by jak największa ilość sierści mogła zostać skutecznie usunięta. Cykl prania, który został specjalnie zmodyfikowany z myślą o Waszych Pupilach, doskonale sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej włochatych przyjaciół."
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016 07:56   

Brzmi pieknie, ale czy na pewno, to tak jak te "myslace zmywarki" czy gadajace odkurzacze. Ocenic mozna tylko jak sie to zastosowalo, chcesz sie skusic na taka? Pytanie ile te wszystkie dodatkowe funkcje(podgrzewanie, wirowanie) beda braly pradu. Masz jakies parametry techniczne tego cuda?
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016 10:22   

Nie działa !
To chwyt reklamowy. Znajoma kupiła , i kicha jak udły były tak są. Co prawda ona nie ma psów tylko koty no ale to też "pupil" i też ma sierść.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016 10:22   

No właśnie też się zastanawiam czy to działa dlatego pytam czy ktos używał... Akurat w parametrach można przebierać bo różne modele mają tą opcję. Ta którą wypatrzyłam ma 8kg ładowności max. Obroty max 1400. Klasa energetyczna A+++. Klasa prania A. Klasa wirowania B.
 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016 10:24   

Pisałyśmy w tym samym czasie. Dzieki Besta. Właśnie o taka informacje mi chodziło 😉
 
 
Magdaa 



Dołączyła: 23 Paź 2013
Posty: 896
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016 04:31   

W mojej starej pralce jest funkcja dużego zabrudzenia (taki dodatkowy guzik do wduszenia przy innych programach) i ja na niej piorę Baska rzeczy.
_________________
BASCO, tylko tak straszy
 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016 09:07   

ja w starej zawsze podwójne płukanie robiłam ;) a potem po wyjęciu z pralki jeszcze jedno... żeby z pralki sierść usunąć ;)

Przed chwilą jak na złość Rozi nasikała na posłanko... już dawno się jej to nie zdarzało - chyba wyczuła zołza jedna, że nie mam w czym prać! :evil: wrryyyy, ale w tej złości wsadziłam posłanie do starej pralki i nastawiłam, jak pralka stanęła to walnęłam pięścią w programator i... zaczęła znowu prać :yahoo

A pralkę wczoraj zamówiłam Samsunga, będzie w przyszłym tygodniu - w praniu wyjdzie czy dobra ;)
 
 
RicoSB 



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 1428
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: Pią 17 Cze, 2016 09:08   

my w naszym Szajsungu chyba 3 letnim mamy tak, że dajemy pranie bawełny i jest przycisk bardzo zabrudzone. Nie narzekamy na kudły psa, ale po praniu rzeczy Furiata pralkę obowiązkowo trzeba odkurzyć :)
_________________
Pies z promocji za pół ceny, trochę wybrakowany, ale kochany!

http://sfuriatowani.blogspot.com/

http://slowaduzeimale.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14