Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ODBYT - Zatoki okołoodbytowe
Autor Wiadomość
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 14 Sie, 2016 12:06   

u Vincenta już po 3 dniach stosowania czopków duża poprawa. Zobaczymy jak będzie z nawrotami. Ale sposób wydaje się być całkiem dobry - nie wyciska się tych biednych gruczołów i zapobiegają rozwojowi stanów zapalnych :)
 
 
Molly i Gosia 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 813
Skąd: Irlandia
Wysłany: Nie 14 Sie, 2016 21:21   

nasza od czasu do czasu tez to robila ale narazie jest spokoj
_________________
daria
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016 14:16   

Nie dawalo mi to spokoju z tymi czopkami.Jestem swiezo po rozmowie z weterynarzem na temat zaworkow i czopkow. Wypytalam dokladnie , jaki wplyw maja czopki na oczyszczanie zaworkow. Niestety zadnego. Czopki maja jedynie dzialanie lagodzace swiad, sa owszem stosowane, ale przy stanach zapalnych zyl, przy zylakach,aby zlagodzic swiad i zapalenie. Przy zapchanych gruczolach niestety niczego nie lecza, nie oprozniaja i nie powoduja zmniejszenia lub pozbawienia tej dolegliwosci. Powiedzial, e wrecz ptzeciwnie - podajac czopki usuwamy znak, ze cos sie dzieje, to nie musza byc gruczoly, moze byc pwazne zapalenie, ktoregosymptomy uspimy czopkiem, a problem po cichu bedzie sie rozwijal i moze byc z tego klopot. Zdecydowanie poinformowal, ze czopkami nie oproznia sie, nie leczy i nie zapobiega sie zapychaniu ani oczyszczaniu zaworkow. Co do czestotliwosci mechanicznego oprozniania zalezy ona od anatomii psa, jak i od jego diety. Sa psy, u ktorych nie trzeba czyscic, sa psy u ktorych wizyta konieczna jest raz w miesiacu. Koszt to u nas w Toruniu okolo 30-40 zl. , w Niemczech 12 euro. Na dodatek lekko skrytykowal pomysl kazdorazowego podawania ludzkivh czopkow psu. Mnie przekonaly jego argumenty, pozostane przy klasycznej fachowej metodzie u weta.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016 17:12   

to dziwne, bo mój wet wyraźnie powiedział, że to na te gruczoły pomaga. Za to mój tez powiedział, że właśnie "nie wyciska się co miesiąc" bo z tego więcej bidy potem jest i dlatego czopki na początek się podaje, a jeśli dalej jest źle to wtedy wyciskanie. Widocznie co weterynarz to inna opinia...
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Wto 16 Sie, 2016 21:20   

Ten , u ktorego bylam nie powiedzisl, ze co miesiac, tylko ze to zalezy od danego psa, mysle, ze to musi kazdy sam dla siebie popytac weta, u ktorego leczy swojego psa. Dla mnie temat jest prosty po info, ktore otrzxmalam. Czopki sa na zapalenie zyl odbytowych, redukuja swiad i samo zapalenie , czytaj na hemoroidy. Przy stosowaniu ich przy zatokach usuwa sie tylko efekt uboczny ich zapchania (swedzenie) , nie leczy to samych zapchanych zatok, nie oproznia ich, a juz na pewno nie zapobiega powstawaniu noewgo zapelnienia. Dlatego tlumaczyl jest to nieodpowiednia kuracja dla klasycznych zaworkow. Jak pisalam do mnie to z logicznego i medycznego punktu widzenia przemawia, zatoki nie hemoroidy, dopytaj moze przy nastenej wizycie co mysli wet o tej opcji.Mysle, ze mniejszym zlem jest wycisniecie niz przeoczenie zapchanych zatok. Ale to juz pozostawiam innym do myslenia.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ElenaJerry 



Dołączyła: 19 Paź 2014
Posty: 1293
Skąd: Slovakia/Słowacja
Wysłany: Sob 20 Sie, 2016 14:51   

poniewaz po raz pierwszi ten problem dla nas jes aktualny, napisze tez moja opinie. moja pani wet nic o czopkach nie mowila, na moje pytanie widzialam, ze tej metody chyba nie zna. Ale mnie tak jakos daje sens ta metoda, bo zatknienie tych gruczolow moze byc spowodowane przez opuchnecie, lub opuchnecie ma tylko udzial w tym i tez inne rzeci sa wazne-nie wiem.ale przez ten opuch gruczoly nie moga same sie czyscic i powinno ich wyciskac. moze jesli czas od czasu daje sie ten czopek, to nie bede potrzeby wyciskania, przynajmnie nie tak czesto. nie wiem, zobaczymy, ja wycysnelam z gruczolu opuchnietego co bylo mozliwe-i na pewno dlugo byl zatkniety, bo wewnatrz bylo cos ja gesty krem do but, nie za malo :?: dalam czopek i czekam.mysle ze jesli nawet nie pomoga te czopky, to napewno nie uszkodza.zobacymy.
_________________

 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 21 Sie, 2016 12:02   

tu jest jeszcze ciekawy artykuł
poczytajcie

źródło
strona
http://www.piesporadnik.p...ych,pid,84.html

piesporadnik.pl

podaję link, odsyłam, wiele wiele ciekawych innych artykułów.

Strona jest zastrzeżona

prawami autorskimi,
przy okazji zwracajcie uwagę na te rzeczy, wklejając na forum różne teksty.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Karolcia86 

Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 35
Skąd: Irlandia
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016 10:22   

Witam. U nas sytuacja sie wyjasnila. Okazalo sie ze Oli najzwyczajniej w swiecie ma robaki.
Caly czas go obserwowalam, widzialam, ze strasznie sie meczy, saneczkuje i wogole dupka wygladala ok wiec nawet jej nie ruszalam. Juz jakis czas temu zastanawialam sie nad robakami, ale glupia posluchalam rady innych zeby go nie faszerowac chemia, wiec nie dawalam mu tabletek na odrobaczenie przez ostatnie 2 miesiace. Z racji tego ze pies jest szczeniakiem powinnam robic to co miesiac. W koncu postanowilam zaufac swojej intuicji i podalam mu srodek na odrobaczenie no i wczoraj wyszedl ochydny robaczek. Pies jak by odzyl, szaleje, ze czasami sobie z nim rady nie daje, od razu widac ze mu ulzylo.
Mimo wszystko gruczoly okoloodbytowe w dalszym ciagu mam zamiar kontrolowac, ale tym razem juz raczej nie bede panikowac.
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016 10:43   

Wlasnie dlatego podawanie czopkow na kazda okolicznosc swedzenia i saneczkowania nic nie daje, wrecz moze szkodzic. Swedzenie by ustalo, ale robak by dalej szalaly.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ŁucjaLuna 



Dołączyła: 28 Kwi 2014
Posty: 1079
Skąd: Szprotawa(lubuskie)
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016 19:36   

Pamiętaj, żeby powtórzyć podane tabletki na odrobaczenie.
_________________

 
 
Aśka 



Dołączyła: 31 Mar 2016
Posty: 449
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016 03:36   

Asia i Basia napisał/a:
Wlasnie dlatego podawanie czopkow na kazda okolicznosc swedzenia i saneczkowania nic nie daje, wrecz moze szkodzic. Swedzenie by ustalo, ale robak by dalej szalaly.


Przecież nikt nie pisał, że na każde saneczkowanie czy swędzenie doopska tylko że przy gruczołach. Poza tym chyba dzielimy się tu informacjami co komu pomogło lub co od weta usłyszał, co pomaga lub nie na gruczoły. Nie wiem po co ten sarkazm
 
 
Karolcia86 

Dołączyła: 09 Cze 2016
Posty: 35
Skąd: Irlandia
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016 10:22   

Tak wiem wiem ze musze powtorzyc. Nie mam zamiaru popelnic po raz kolejny tego samego bledu, bo przez moja glupote tylko pies sie meczy☹
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Nie 28 Sie, 2016 19:32   

Aśka napisał/a:
Asia i Basia napisał/a:
Wlasnie dlatego podawanie czopkow na kazda okolicznosc swedzenia i saneczkowania nic nie daje, wrecz moze szkodzic. Swedzenie by ustalo, ale robak by dalej szalaly.


Przecież nikt nie pisał, że na każde saneczkowanie czy swędzenie doopska tylko że przy gruczołach. Poza tym chyba dzielimy się tu informacjami co komu pomogło lub co od weta usłyszał, co pomaga lub nie na gruczoły. Nie wiem po co ten sarkazm


Zaraz sarkazm, chyba nadinterpretujesz, takie same dzielenie sie info jak u innych.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14