Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
BASSETY NA AGILITY
Autor Wiadomość
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sie, 2006 01:02   Basset na Agility

Buba napisał/a:
trening czyli mam tu na myśli tzw. Agility (zwinność). I tutaj niespodzianka. W naszym pięknym kraju nie spotkałam jeszcze, aby bassset był brany pod uwagę jako pies nadający się do Agility. natomiast np. w USA jest to powszechnie praktykowane.


My zaczęliśmy i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Na lekcje uczęszcza Duszka, Omen i Gumka, Groszek pojawia tylko towarzysko i czasem przez tunele przechodzi :D

Najlepiej idzie Duszce - ona ma ADHD, taka jest od początku, odkąd na Polanę trafiła. To bardzo mądra i wyjątkowo inteligentna suczka, o niesamowitym temperamencie :shock:
Duszka jest zwinna, niesamowicie szybka i wszystko łapie w mig.
Ale nawet jak na cocker spaniela angielskiego, to istna iskierka.

Omen - mądry chłopak, ale znów jak na cocker spaniela angielskiego, zbyt spokojny, opanowany, o zrównoważonym charakterze. On radzi sobie bez większych problemów, ale na dzień dzisiejszy w agility, Duszce do "pięt nie sięga".

Gumka - o tej gwieździe będzie mowa :lol: Tak więc Gumka uczęszcza na lekcje i jest bardzo pilną uczennicą. Na dzień dzisiejszy, Gumka pokonuje tunel i podstawowe przeszkody, uczy się slalomu.
i powiem Wam, że jestem w szoku, bo idzie jej nieźle.
A na lekcje przychodzą różne pieski, tylko niewiedząc czemu, gdy treserka mówi - ...a teraz basset..., to wszyscy w śmiech 8)
Gumka jest niezwykle zwinna, ale na agility bardzo potrzebne jest posłuszeństwo, czego Gumce brakuje oczywiście :wink:
Niestety, ale Gumka zawsze była inna, mówię, że ma autyzm. Ona jest autentycznie inna - niezależna jak kot, zachowuje się tak jakby żyła w jakimś swoim świecie. Ja się do tego już przyzwyczaiłam, kocham ją bardzo i nie przeszkadza mi ta jej "inność", ale przy agility brakuje jej tej "trzeźwości umysłu", przynajmniej ja tak to odczuwam jako jej przewodnik, więc mało, że basset, to jeszcze z autyzmem :lol: , ale nie załamujemy się tylko ćwiczymy !
Gumka łapie momentalnie o co chodzi (jak na basseta) i bardzo chętnie wykonuje polecenia. Czasem tylko ma takie chwile, że się zamyśla i jak krzyczę - tunel ! to ona patrzy w niebo 8) a po chwili przelatuje przez niego.
Za kilka dni w naszym ogrodzie, zbudujemy własny tor agility i między lekcjami będziemy sami ćwiczyć.

Przewodnikiem Duszki jest Dominika, Omenka Ola, a Gumki ja. Wiadomo, że basset nie będzie taki ekspresowy jak cocker spaniel angielski, dlatego ja, bo dla mnie to duży wysiłek fizyczny i czasem nie daję rady. Gumka lepiej sobie radzi ode mnie. Dla Gumki to "pikuś", a dla mnie tragedia, ale bardzo nam się to spodobało, więc trzymajcie za nas kciuki.

A to nasza drużyna i Groszek w tunelu, a na ostatnich zachowanie Duszki po powrocie z lekcji 8)







 
 
=AsMiNn=
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Wrz, 2006 20:19   

O jak słodko! Agillity z bassetem pod pachą :D Musimy tego z Vikulą spróbować. A szczerze to wg. mnie to jest wyśmienity pomysł! Dwa w jednym: zabawa i uczenie posłuszeństwa (bassety na ogół z posłuszeństwem mają duzy problemos)
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Wrz, 2006 20:44   

Właśnie wróciliśmy z kolejnych lekcji.
Duszka - rewelacha :thx zwinna, szybka, łapie w mig :D
Omenek - dziś tragedia :? Nic nie chciał robić i pod koniec uciekł Oli i wskoczył do samochodu, już chciał do domku :wink:
A Gumka :lol: - no ja bardzo z niej jestem zadowolona. Wiadomo, że to basset i w Agility nie sięga do pięt innym rasom, ale... tunel pokonuje bez problemu, przez przeszkody również super skacze, tunel z "materiału" pięknie, początkowe nauki slalomu też nieźle idą. Tylko przeskakiwanie oponki trudniej, Gumka ma opory jakieś, ale oczywiście przeskakuje w końcu :wink: Z oponką dzisiaj było pierwszy raz, więc wszystko jeszcze przed nami.
Zdjęć mamy z dzisiejszego dnia dużo, bo Krysia i Donat dzielnie nam kibicowali i fotki robili. Ale Piotr wyjechał, a tym uszkodzonym kabelkiem, który kiedyś Duszka pogryzła i do dnia dzisiejszego nie możemy dokupić, tylko on umie wrzucać z aparatu do komputera, bo ciągle się zawiesza :?
Ale jak tylko Piotr wróci, to wrzucę fotki z dzisiejszych lekcji.
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2006 13:12   

I tak Duszka z całej grupy będzie najlepsza :D
Widać, że dziewczyna tak się przejęła, że nawet w domu nie przestaje trenować :D
 
 
 
DUDI DOG`S 



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: Horodniany/Białystok
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 16:39   BASSETY NA AGILITY

Dziś i jutro w Białymstoku odbywa się Piknik agility, w ramach którego organizowany jest międzynarodowy konkurs agility i pokazy frisbee.
Nasze bassety też spróbowały swych sił na torze.

http://www.galeria.basset...ils.php?album=7
_________________
Baseciarze wszystkich krajów - łączcie się i niech basset będzie z wami!
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 19:46   

super!! swietne foty!
i jaki baskil na skoku ;) no chyba ze taranem biora przeszkode :lol:

a co tam masz za wabik w rece? ;) jakas tajemnica sukcecu? :wink:
 
 
DUDI DOG`S 



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: Horodniany/Białystok
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 21:59   

końcówka kanapki z szynką :thx
_________________
Baseciarze wszystkich krajów - łączcie się i niech basset będzie z wami!
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Cze, 2007 22:22   

A myśmy też kiedyś próbowali!!! :D
Niestety, pańcia nawaliła, bo się sama nie mogła zdecydować, jak te przeszkody wziąć, chociaż jej różni życzliwi ludzie tłumaczyli jak ostatniemu tłumokowi. Skutek był taki, że pies rzucił mi wymowne spojrzenie: "jak się nauczysz, to mnie zawołaj".... i sobie poszedł. Ale mu wtedy siary narobiłam. :roll: ;)
Potem jakoś nie było już okazji... ale... kto wie....

Mnie się z tej całej fotorelacji najbardziej podoba forsowanie przeszkody parami. To dopiero taran :lol:
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Cze, 2007 07:43   

Kinga&Kefir napisał/a:

Mnie się z tej całej fotorelacji najbardziej podoba forsowanie przeszkody parami. To dopiero taran :lol:

Mnie też :lol: :lol: :lol:
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007 12:21   

A mnie podoba się zaangażowanie i wytwałość Gosi i Krzysia.
 
 
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008 21:10   

Historia AGILITY wg Gustawa (na Mazurach)

Wkraczam na połamany pomost z wystającymi gwoździami - CO DO CHOLERY Państwo robi na końcu tego pomostu???


W życiu tak nie ryzykowałem (jakem mam 4 lata!)


Wkraczam :!: Najważniejsze to spokój i utrzymać równowagę. Mam pełną kontrolę.


Oj ...Lękam się....szybko, szybko do brzegu...!!!


Dotarłem z przygodami:!: Zgadnijcie CZEMU jestem MOKRY :wink: Ale przynajmniej siedzę na ręczniczku Pani :mrgreen:
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008 21:41   

Super, te nasze bassety to odważne psiaki.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Lut, 2008 23:14   

zdjęcia Buby jak zwykle śliczne :shock: :shock:
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 14 Lut, 2008 07:35   

I wszystkie "cwiczenia" wykonane ze stoickim spokojem ! Piatka dla Gustawa :lol:
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15