Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
UROJONA CIĄŻA- i co dalej
Autor Wiadomość
Mufka Dynka Miecio 



Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 216
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011 12:04   

witam wszystkich
a szczególnie właścicieli bassecich panieniek (dojrzałych panieniek) , bo do nich kieruję moje pytanie
Mufka jest w trakcie swojej drugiej w życiu cieczki, po pierwszej mieliśmy problem urojonej ciąży, czy teraz również powinnam się na nią przygotować? czy to jest normalne?
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011 12:11   

tak przygotowywac sie i tak normalne :)
 
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Paź, 2011 12:16   

Ciąża urojona będzie na bank.
Tak to już bywa z tymi kobietkami bassecimi ale nie tylko z nimi :wink:
 
 
Mufka Dynka Miecio 



Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 216
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011 12:59   

dziękuję
coraz bardziej zastanawiamy się nad sterylizacją...
bo choć bezgranicznie kochamy naszego Mufola, to jakoś w futrem powbijanym w kanapy, koce, poduszki i ciuchy sobie radzę, tak pościeli w trakcie cieczki nie trawię, a nie wyrzucę psiary, która śpi ze mną nos w nos na poduszce, na trzy tygodnie na podłogę :roll: :oops: jak bym mogła
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011 14:28   

To kup majteczki dla suczki, są odpowiednie rozmiary i zakładaj wkładkę :wink: Niestety, to dziewczynka i są takie problemy. ja tak miałam z Blaneczką i nie było sprawy, grzecznie siedziała, jak jej zmieniałam :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
Rafa 

Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 19
Skąd: Zbąszyń
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019 08:06   Ciąża urojona

Cześć :)
Piszę do Was z prośbą o pomoc, może też mieliście taki przypadek. Nasza Rafa już od wielu tygodni boryka się z ciąża urojoną :mur: Miesiąc po cieczce chcieliśmy się umówić na sterylizację, ale w klinice zalecono nam, żeby odczekać 3 miesiące aby hormony się uspokoiły. Niestety stało się inaczej i nasza Rafa zaszła w ciąże urojoną czego od samego początku nie skojarzyliśmy z tym. Po 2-3 tygodniach postanowiliśmy, że trzeba już się udać do weterynarza, bo sami sobie z tym nie poradzimy(a dodatkowo miała jeszcze małe problemy z jelitami). Dostała serie tabletek Uromil i można powiedzieć,że troszkę się poprawiło, ale nadal ma powiększone cyce i jak wieczorem jest w swoim koszu, to lepiej nie podchodzić :( Myślicie, że w takim stanie możemy iść z nią na sterylizację??? Opinie są różne, ale z tego co wyczytałam w internecie lepiej z tym poczekać... tylko jeszcze trochę i będzie kolejna cieczka. Co robić??? Pomocy!!! Widzimy, że ona też się męczy w tym stanie. Jedzonko ograniczone, zabawy na ogrodzie do upadłego, a co gorsza mizianki wieczorne odpadają, bo lepiej nie podchodzić, chociaż cały dzień jest dobrze i nie jest taka agresywna.
Pozdrawiamy :cmok:
_________________
Rafa
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019 08:51   

Hej
Z ciążami urojonymi miałam do czynienia u Besty....u niej wet stosował Galastop i o ile pamiętam Bromergon- to hormon do stosowania tylko pod nadzorem weta! ( być może myle nazwę leku bo było to dawno). Zawsze pomagało..
Ja zabrałabym jeszcze kojec/legowisko i dala tylko np dywanik ...żeby nie miala miejsca dla " szczeniaków".
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
Rafa 

Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 19
Skąd: Zbąszyń
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019 10:52   

Dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie pytałam weterynarza, czy mam jej zabrać legowisko i nic mi na to nie odpowiedział. Powiedział mi tylko, że mam jej ograniczyć jedzenie i picie do minimum (bo i tak ma kilka kg za dużo/to tylko jego zdanie) i mamy ją codziennie wymęczyć fizycznie.
_________________
Rafa
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019 17:33   

Kochanie scalam tematy
tu poczytaj

http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=79
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Rafa 

Dołączyła: 04 Lip 2018
Posty: 19
Skąd: Zbąszyń
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019 07:48   

Dziękuję za pomoc. Mam tylko jeszcze jedno pytanie odnośnie sterylizacji w tym stanie. Czy uważacie, że powinnam z tym zaczekać? Wydaje mi się, że objawy są już zdecydowanie mniejsze. Tylko z jedzeniem znowu zrobił się problem.
_________________
Rafa
 
 
Janczi 

Dołączył: 04 Gru 2017
Posty: 8
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019 17:53   

Z tego co wiem, pies powinien mieć stały dostęp do wody...
Jedzenie możesz ograniczyć, ale wodę? Hmm...

Co do sterylizacji, to lepiej jest IMO poczekać. To zabieg, który mocno ingeruje w gospodarkę hormonalną (ma duży wpływ na zachowanie czworonoga), dlatego też dla jasności objawów - lepiej zrobić go jak suczka będzie zachowywać się prawidłowo.
_________________
Zapraszam na stronę o psach https://www.wyszczekany.pl
 
 
Lacota 

Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 1162
Skąd: Ciemnogród
Wysłany: Pon 21 Sty, 2019 18:48   

My też przechodziliśmy ostatnio ciążę urojoną u Lacoty. Ta zawsze znajdzie jakiś sposób, żeby wymigać się od sterylki :mur:
Zalecenia wetów podobne. Ograniczyć jedzenie i wodę, zapewnić maksimum ruchu.
Obyło się bez agresji i ,,ścielenia" legowiska. Listwa mleczna ją zdradziła.
I z tego co mi wiadomo, nie można sterylizować w trakcie ,,urojenia" ze względu na możliwość wystąpienia krwotoku, bo narządy rodne i sama listwa mleczna, są bardziej ukrwione w tym czasie. Poza tym zabieg przeprowadzony w trakcie trwania ciąży, może spowodować, że ciąża będzie towarzyszyć suczynie przez wiele tygodni, a nawet i lat. Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak.
My tam czekamy. Trudno.
A odnośnie ograniczeń związanych z wodą, to chyba chodzi o ograniczenie produkcji mleka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14