Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
BASSETY z Ukrainy w potrzebie
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2022 01:34   

Do Adopcji RIWA ok. 1,5 roku i BENIO ok. 2 lat. Ukraina, Odessa
Elena Гюльнара Галустян poprosiła nas, o przejęcie kolejnych dwóch bassetów, które aktualnie przebywają u Niej od stycznia tego roku. Te dwa bassety „wyrwała” Elena ze strasznych warunków od pseudohodowcy. Wstawiam link, pod opisem jest film
https://www.facebook.com/...64324323813546/
gdzie obejrzycie w jakich warunkach były trzymane, jak bardzo się boją tego człowieka, były bite. Są ciche, spokojne, grzeczne u Eleny, przepraszają, że żyją. One zasłużyły na cudowne domki, pełne miłości, na Rodziny, które wynagrodzą im okrutną ich przeszłość. @Marton Marta wraz z Eleną organizują kolejny transport dla Riwy i Benia. Na teraz jeszcze nie znamy terminu ich przyjazdu, będziemy tak organizować aby to była sobota, lub niedziela. Rodziny chcę wybrać wcześniej, aby po przyjeździe do Polski, do Warszawy, Dworzec Zachodni - zostały przekazane już swoim Nowym Opiekunom, to jest najlepsze rozwiązanie dla tych bassetów. Po pierwszym transporcie bassetów już wiemy, że jadą około 24 godzin, będą zmęczone, i niech już się przytulą do swoich „Rodziców”. To wszystko pod bacznym przewodzeniem Marty @Marton, która będzie na dworcu.
Zastrzegam sobie prawy konsultacji leczenia psów, Riwa łapki, Benio oczy. Wymóg sterylizacji, kastracji, po okresie zaadoptowania się w nowych Rodzinach i oczywiście jak przy każdym adopciaku stały kontakt. Umowa adopcyjna, wizyta przedadopcyjna. Staranie się o psa nie jest jednoznaczne z otrzymaniem.
Teraz opiszę indywidualnie Riwę i Benia
RIWA
Około 1,5 roku, już miała 8 szczeniaków. Ma bardzo widoczną krzywicę. Właściciel twierdził że to wypadek. Ale lekarz mówi normalnie krzywica. Nie boli. Biega.
Elena pisze:
Riwa to sunia tri kolor, niska, trochę grubsza. Ciągle głodna, nie może się najeść.
Jest bardzo łagodna jak gołębie serce ma, bardzo przywiązana, lękliwa, bo on ich bil. Miała miot 8 szczeniaków. Mieszkała w budzie z betonowa podłogą, teraz wiadomo tylko kanapa.
Nie zdążyłam jej sterylizować, niestety, ma szczepienia wszystkie, chodzi i biega bez problemów
Może się bać samochodów, ludzi, spacerów na początku.
Jak Elena ją wiozła, do przespała grzecznie całą drogę.

BENIO, ok. 2 lata
To typowy bardzo dzielny samiec, ładny, zwinny, energiczny. Bardzo lubi żeby go chwalono i głaskano. Ma wadę powiek - podwinięcie powiek. Rzęsy takich podwiniętych powiek wchodzą do worka spojówkowego i uszkadzają rogówkę. Stan ten grozi utratą oka i wymaga zabiegu chirurgicznego.
To cudowny pies i bardzo kochany.
Mieszkał w budzie z betonowa podłogą, w pseudo.



jutro wstawie zdjecia
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 24 Kwi, 2022 18:49   

ARCZI u Daniela
Basset z Ukrainy 3 letni Arczi od dnia 20 kwietnia br, jest u Daniel Karaś i Jego Rodziny w domku tymczasowym, przechodzi okres obserwacyjny.
Jakże miłe są wiadomości od Daniela. To pies Anioł, sami zobaczcie, w sforze, zachowuje się cudnie, nie ma z nim problemów, nie burka, jest przyjazny. Tego mu było trzeba, tej przestrzeni, wielkiego ogrodu, tu czuje się dobrze, ma psie towarzystwo. Myślę, że bez trudu już rozpoznajecie Arcziego, na paru zdjęciach podpisałam.
O kagańcu nie ma mowy, nie jest potrzebny.
O więcej szczegółów behawioralnych zachowań Arcziego poproszę Daniela, naszego basseciego Ojca Przyjaznego psom.
Ja wynotowałam co Daniel napisał, resztę zostawiam Danielowi.
Pewnym jest, że do takiego domu, do takich warunków powinien trafić Arczi, wtedy będzie miał przestrzeń, swoje miejsce i będzie szczęśliwy i musi mieć towarzystwo psie. Nie jest samotnikiem.
Adopcję Arcziego prowadzi Marton, Marta. Daniel będzie konsultantem nowego domku. Ja przy okazji przypomnę, że ja prowadzę adopcję Riwy i Benia (czekamy na ich przyjazd).
Arczi Prosi o jedzenie karmiłem wszystkie z ręki mięsem i spoko siadł na dupce i czekał, pisze Daniel.
Pilnuje się Magnata też już wie że on tu jest szefem z Cyrylem się bawi bo ten sam wiek.
On będzie się czuł w każdym normalnym domku gdzie będzie czuł ciepło, na pewno lubi swobodę podwórko jest przyjazny do moich psów nic się dzieje i nie było żadnej zwory jak do tej pory, byłem u weta pazurki obcięte tabletka od kleszczy krople do uszu bo ma bardzo zaczerwienione dostał zastrzyki od uszu
Potrzebny mu jest domek jak najszybciej, wiadomo chodzi o to żeby zbytnio nie przywiązał się do nas.
Raczej z ogrodem cały czas jest na dworze i nie garnie się do domu i szuka jednak innych psów rzadko sam leży śpi z Cyrylem na kanapie.
Dziękujemy Daniel Karaś Danielowi i Jego Rodzinie za tymczas dla Arcziego.

zdjęcia za moment
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 26 Kwi, 2022 22:08   

BENIO, ok. 2 lata – DO ADOPCJI
Do Polski do Warszawy – transportem z Odessy – przyjeżdża 20 kwietnia br.
To typowy bardzo dzielny samiec, ładny, zwinny, energiczny. Bardzo lubi żeby go chwalono i głaskano. Ma wadę powiek - podwinięcie powiek. Rzęsy takich podwiniętych powiek wchodzą do worka spojówkowego - wymaga zabiegu chirurgicznego.
To cudowny pies i bardzo kochany.
Mieszkał w budzie z betonowa podłogą, w pseudo.
W tej chwili przebywa w domu Eleny Гюльнара Галустян
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 29 Kwi, 2022 11:42   

Archi basset z Odessy uratowany przez Elenę @Гюльнара Галустян przejęty przez Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt Nasze Bassety
Czasami pojawia się pies który zmienia życie wielu osób..Takim psem okazał się Archi
Zdobył serca wielu z Nas❤️
Archi a właściwie teraz już Areczek😁 znalazł swoją bezpieczna przystań.Zamieszkal w cudownej basseciej rodzinie u Romy Anna Zalewska , Sebastiana i ich cudownej ekipy Laluni,Tedusia i Bilbo zwanego Kalafiorkiem😍
Chłopak czuje się od pierwszych chwil jak u Siebie.
Bardzo dziękujemy Danielowi Daniel Karaś za DT, opiekę i pokrycie wszystkich kosztów związanych z pierwszymi dniami pobytu Archiego-wiemy ,że to rozstanie było trudne
Dziękujemy wszystkim chętnym do adopcji -pamietajcie to nie jest tak ,że Wasz dom jest zły ,wybierając rodzinę kierujemy się dobrem psa
To Roma pisze o nim
I BÓG POWIEDZIAŁ: “WYŚLĘ CI GO BEZ SKRZYDEŁ, ABY NIKT NIE PODEJRZEWAŁ, ŻE JEST ANIOŁEM
Niektóre anioły mają futro zamiast skrzydeł. Każdy uczy się, że to anioły mają skrzydła, a szczęśliwcy odkrywają, że mają 4 łapy. Najlepszym przyjacielem człowieka jest anioł w futrzanym przebraniu. I takim jest moja Nowa miłość Arczi❤ wszyscy wiedzą o czym mowie 🥰
Nasz Arczi ma swoją psią osobowość. Cechuje się kocią niezależnością (cały czas łazi po ogrodzie) i dumą. Chodzi swoimi ścieżkami. Potrafi być rozczeniowy. Zachłanny( na pieszczoty), egocentryczny. podszyty melancholią, charyzmatyzny. Niekwestiowany młodzik w naszym domowym, psim świecie. Płaczący jak zniknę mu z oczu. Ale czy miłość ma być łatwa? Kocham go za jego zalety i pomimo wad (jak na Baseciora zbyt terenowy 😀 wysokie łapki ). Za jego czułość , spojrzenie (głębokie, nieziemskie ) i krnąbrność. Bezkompromisowość i dyplomację zarazem. Za jego obecność odkąd jest moim psim aniołem ...
Dziękujemy wszystkim wspierającym akcję "Bassety z Ukrainy"- bez Was by się to nie udało❤️
Razem możemy wszystko💪💪💪
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022 23:04   

1.350,00 - UKRAINA Transport trzech bassetów Elio, Milo, Arczi. Przelew na Dmytra Marhita Przewoźnik

870,00 - UKRAINA Transport trzech bassetów Elio, Milo, Arczi. Czipy, dokumenty, opieka podczas transportu - przelew na Elenę, w tym 100 zł przekazała Marta przy odbiorze

500,00 - UKRAINA Zaliczka na poczet transportu RIWY i BENIA.. Przelew na Elenę.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 04 Maj, 2022 22:01   

BENIO, ok. 2 lata – DO ADOPCJI
Do Polski do Warszawy – transportem z Odessy – przyjeżdża niebawem
To typowy bardzo dzielny samiec, ładny, zwinny, energiczny. Bardzo lubi żeby go chwalono i głaskano. Ma wadę powiek - podwinięcie powiek. Rzęsy takich podwiniętych powiek wchodzą do worka spojówkowego - wymaga zabiegu chirurgicznego.
To cudowny pies i bardzo kochany.
Mieszkał w budzie z betonowa podłogą, w pseudo.
W tej chwili przebywa w domu Eleny Гюльнара Галустян


















Tak żył Benio i Riwa, pierwsza Riwa, a potem w tym obejściu Benio zobacz jak Benio i Riwa booją się tego faceta pod postem jest filme

Elena je zabrała 30 stycznia 2022 do siebie,
czekamy na transport Riwa i Benio mają przyjechać do Polski

https://www.facebook.com/...164324323813546
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022 22:38   

9 maja 2022

Nie posiadam się z radości - ryczę
Nie mam słów wdzięczności dla działań Marty Marton, Daniela Daniel Karaś, Eleny Гюльнара Галустян
Sprawili, że bassety są w Polsce.

https://www.facebook.com/...217717440886932
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022 22:39   

Piszę w imieniu Marty Marton prowadzącej adopcję Arcziego.
Szukamy domku dla Arcziego.
Niestety tu gdzie jest nie może zostać ponieważ terroryzuje schorowanego i najstarszego ze stada basseta☹️
Szukamy domku gdzie będzie sam i nie będzie mieć powodów do zazdrości...
Najchętniej z ogrodem gdzie mógłby się wybiegać i wyszaleć
Arczi jest kochanym i bardzo przytulaśnym psem, jest karny.. tylko niestety musi być sam bez psiego towarzystwa.
Miejsca w którym będzie liczyć się tylko on,gdzie będzie jedyny.
U Daniela jak był Daniel Karaś było ok z innymi psami, bo był w innych warunkach.
Kontakt w sprawie adopcji z Martą Marton

https://www.facebook.com/...217718333829255
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 09 Maj, 2022 22:40   

Bassety Odessy Riwa i Benio w domach tymczasowych. Pierwsze zdjęcia Riwa potem Beniutek
Co tu pisać, sami zobaczcie.
Riwa Marty Marton nie odstępuje, spragniona miłości. Dajemy jej odpocząć, weterynarz poczeka.
Co do BENIA dziś Daniel Daniel Karaś zawiózł do weterynarza.
Tabletka od kleszczy, tabletka do domu od robaków, 27kg wagi, umyte uszka, krople do oczu stan zapalny, wyleczymy będzie zabieg, pazurki na razie nie żeby nie stresować, powiększone węzły ale się to ogarnie. Tak pisze Daniel.
Początkowo Benio oburkiwał stado bassetów, ale przeogromna przestrzeń i swoboda poruszania się robią swoje.
Tyle na dziś.

https://www.facebook.com/...217718477672851
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sob 21 Maj, 2022 22:43   

BEN z Ukrainy z pseudohodowli, aktualnie na tymczasie u Daniela Daniel Karaś uratowany przez Elenę Гюльнара Галустян
Bieżące informacje
20 maja Daniel zawiózł Bena do specjalisty okulisty, badanie trwało 60 minut.
W planie dwie operacje (zdjęcie w załączeniu opis). Koszt operacji pierwszej 2.000,00 zł + drugiej 1.500,00 zł, łącznie 3.500,00 zł plus wszelkie badania i wizyty.
Na zdjęciu widać jak trzeba naciągnąć górną powiekę Benowi żeby odkryć oko
On ma jakby schowane oczy nie dziwota że nie widzi i jeszcze stan zapalny.
U Bena rzeczywiście ta skóra nad oczami jest, sprawdzałem u swoich i to wygląda inaczej Ben ma zapadnięte źrenice głęboko i trzeba je odkryć nawet jak naciągałem u moich skórę to nie zasłaniały tak oczu a u niego to te fałdy tak opadają ze nie widać oczu lekarz też o tym mi mówił ale to samo powiedział mi mój Kamil lekarz jak byłem u niego przed dzisiejsza wizyta u okulisty – pisze Daniel.
Tak oczy ma bardzo głęboko cofnięte więc nie ma innej możliwości tylko na ile się da trzeba je odkryć.
30.05. Ben umówiony na echo serca i kompleksowe badania krwi koszt około 400 zl, celem przygotowania do operacji.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Bena, proszę o dopisek w przelewie Darowizna dla BENA z Ukrainy

https://www.facebook.com/...217768216076280
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 24 Maj, 2022 21:14   

BEN - basset z pseudo z Ukrainy - jest pod skrzydłami naszego Stowarzyszenia, rzeszy basseciej grupy Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt Nasze Bassety
Ben jest po kastracji. Wczoraj czyli 23 maja 2022 roku doczekał się pozbawienia męskości. Wcześniej Pan Doktor Michał wykonał szereg niezbędnych badań, wyniki ok., echo serca w porządku. Ben miał narkozę wziewną, ze względu na dalsze czekające go operacje oczu.
Koszt operacji kastracji to 730 zł. Faktura 3/05/2022 z dnia 23.05.2022 Puls Vet. Faktura u mnie w dokumentacji do wglądu. Dziś zrobiłam przelew, opłacone z Waszych Darowizn – dziękujemy, Ben, pomimo, że niezadowolony hi hi z operacji to bardzo, bardzo dziękuje. Daniel Karaś to sobie nagrabiłeś hi hi.
Jak wcześniej pisałam dalsze operacje oczu przed nami, przed BENIEM
W planie dwie operacje. Koszt operacji pierwszej 2.000,00 zł + drugiej 1.500,00 zł, łącznie 3.500,00 zł plus wszelkie badania i wizyty.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Benia, będziemy wdzięczni. Ostatnio wydaliśmy, jak pamiętacie bardzo dużo pieniędzy z Waszych Darowizn.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 01 Cze, 2022 21:18   

900,00 - RIWA i BEN - Przelew na Dmytro Marhita transport z Odessy Ukraina do Polski Warszawy dwóch bassetów.

150,00 - BEN basset z Ukrainy - Leczenie . Przelew na Daniela.

500,00 - BEN basset z Ukrainy - Leczenie wizyta u okulisty . Przelew na Daniela.

18,47 - Odsetki przelewy Ukraina

730,00 - BEN basset z Ukrainy - Przelew na PulsVet 24/05/22 za operację kastrację BENA i badania. Faktura nr 3/-5/22 z dnia 24/05/22.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 03 Lip, 2022 21:32   

Kochani
BEN w sforze u Daniela super się odnalazł, na filmach ten najbardziej szalejący, to właśnie BEN. Nadrabia lata zamknięcia w kojcu.
Co do operacji, termin został przełożony, ze względu na upały. To będzie trudna i poważna operacja oczu, nie ma co ryzykować.
Aktualnie @Daniel Karaś w dalszym ciągu zakrapia mu oczy, i przygotowuje zabiegami w domu do operacji.
Co tu pisać, sami zobaczcie, BEN z Ukrainy, jest szczęśliwy. @Elenko możesz być spokojna. Ben Ci nie zapomni, że wyrwałaś go z piekła.
Jak te bassety i nie tylko bassety kochają tego naszego Daniela

O pozostałych bassecikach z Ukrainy, Arczim, Riwie, Milo i Elio pamiętamy, też niebawem zdamy relację u nich.

https://www.facebook.com/...W9G2ppdRMkHSmol
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2023 19:33   

RIWA bassetka z Ukrainy.
Riwa, nasza kochana Riwa, jak pamiętacie została adoptowana przez Marton.
Riwa przyjechała do Polski z Odessy Гюльнара Галустян.
Riwa jest pod stałą opieką weterynaryjną. I już jej stan zdrowia pozwala na to, aby przeprowadzić zabieg sterylizacji i operacji listw mlecznych. Do zabiegu i operacji Riwa jest przygotowywana, była wizyta kardiologiczna. Kardiolog na podstawie badań stwierdził, że Riwa może mieć powyżej 5 lat. Dziś miała zrobione USG. Także wszelkie badania są wykonane i pozwalają na operację. Riwa ma problemy hormonalne, stąd ta ostrożność w przygotowaniach.
Operacja odbędzie się 25 kwietnia, orientacyjny koszt to 2.000 – dwa tysiące zł. Mamy trochę czasu, będziemy zbierać pieniążki.
Marta do tej pory nie korzystała ze wsparcia, wszelkie badania, krew , USG, kardiolog itp. itp. pokrywała ze swoich. W związku z tym Stowarzyszenie pokryje koszty operacji. Jak pamiętacie Marta ma 3 bidy bassecie, które adoptowała, Rafałek z pseudo i Zosia z pseudo znalazły u Marty szczęśliwy domek.

tu są zdjęcia

https://www.facebook.com/...F35wDmoTE4FC5Zl
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 10 Maj, 2023 21:05   

Nasze Kochane Adopciaczki z Ukrainy RIVA i ARCZI/NOA po operacjach.
Arczi, Pana Darka, dzielnie zniósł zabieg, już dzisiaj szaleć chce, apetyt dopisuje.
RIVA Marton powolutku dochodzi do siebie, bo tu trudniejsza operacja była, sterylizacja i usunięcie listwy mlecznej.
Riva też dziś już dokazywać chce.
To dopiero druga doba, ale wszystko wskazuje, że jest dobrze.
Dziękujemy doktorom, którzy się z taką troską zajęli naszymi adopciakami.
Riva - Weterynarz Falenica Magdalena Neska
Arczi – Pani Doktor Dorota Sumińska - Gabinet Weterynaryjny - Małgorzata Brzóska
Riva dziękuje Cioci Patrycja Trela od Emmy i Birmy, za fartuszki pooperacyjne, już dziś do Rivy dotarły.
Koszty, jako że to kastracja i sterylizacja, tak podpisaliśmy w umowie adopcyjnej, zostały opłacone przez Stowarzyszenie, faktury u mnie do wglądu, Arczi – 400 zł, Riva 1.820 zł.
Pozostałe koszty ponoszą oczywiście Adoptujący. To jednorazowe wsparcie.
Cieszę się, jak wszystko dobrze przebiega, jak te nasze adopciaki mają dobre, cudne domki, to miód na me serce i Wasze zapewne. Bo bez Was nie moglibyśmy tak wspierać finansowo, ale i ważna jest Wasza obecność, Wasze wsparcie, Wasze słowa.
Co by nie mówić, BASSECIARZE, to naprawdę jedna wielka Rodzina.

https://www.facebook.com/...c4WnPWMvrbQ1tJl
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14