Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Różnice między bassetami... i inne pytania początkującej :)
Autor Wiadomość
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 09:23   

Besta też nie ma rodowodu, bo jak ją kupawałam to zależało mi na psie inic nie wiedziałam o pseudohodowlach.Dopiro póżniej trafiłam na forum itu dowiedziałam się co ludzie mogą zrobić psom.Ale zapewniam ,żeBesię kocham bezgranicznie i cieszę się że ją kupiłam,bo jeśli nie zrobiłabym tego ja to być może teraz byłaby maszynką do rodzenia.I też myślę że jeśli jest możliwość to trzeba ratować też te nierodowodowe.
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 09:31   

Moja beti nie ma rodowodu, jest bezpapierowa, ma kwadratową głowę i jest najpiękniejszym bassetem świata!!!!!!!!!
Jak zamieszkała ze mną to tak prawde mówiąc niewielkie problemy zdrowotne wynikajace ze złego karmienia. Nie sadzę aby te bezpapierowe miały wiekszą szanse na jakies choroby :roll: Prawda jest taka że psy nawet z rodowodem mogę zapaśc na różne choróbska.
A piesek nie wybiera gdzie i z jakiego "związku" sie urodził i takie psiaki trzeba kochać goraco bo to nie psa wina że jakaś łajza tak go potraktowała.
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 10:56   

O Renia prawdę powiedziałaś psiak niejest niczemu winien i namiłość zasługuje
 
 
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 13:36   

Bogumiła od Gustawa napisał/a:
Bo forum właśnie stara nam się wyjaśniać zasady hodowli i konsekwencje i skutki.
I moje zdanie jest takie, że jestem jak najbardziej za rodowodowymi, ale jeśli jest gdzieś pies potrzebujacy pomocy, zaniedbany, bez rodowodu - trzeba mu pomóc.


Podpisuję się cała pod tym! Chodzi o to aby EDUKOWAć, EDUKOWAć I JESZCZE RAZ EDUKOWAć MIłOśNIKóW DANEJ RASY - wtedy mam nadzieję zaistnieje taka sytuacja że psów nierodowodowych nie będzie opłacało się "produkować" bo ich nikt nie kupi...ale chyba jeszcze wiele dni na tym świecie upłynie, nim tak się stanie.
Ale miejmy taką misję :smile:

I oczywiście pomagać wszystkim bez zaglądania "w papiery" !

Różnice najłatwiej znajdziesz tutaj:
http://www.basset.pl/index2.htm z menu po lewej stronie wybierze "wzorce ras"
 
 
lotta 
bezbassecia

Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 195
Skąd: Brodnica
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 16:41   

Widzę, że trwa akcja "Przekonywanie Patrycji" :)

Ja naprawdę nie mam nic przeciwko temu pieskowi. Chętnie bym go wzięła, ALE najbardziej mnie niepokoi sprawa niedogadywania się z innymi psami, a mam DWIE SUCZKI jeszcze... Co do przyzwyczajenia się do domowników to nie ma aż takiej obawy. Musicie przyznać, że szczeniak jednak łatwiej (a nawet bardzo łatwo) przyzwyczaja się do obcych i nie trudno jest nauczyć go współżycia w symbiozie z innymi zwierzakami. (A właśnie to zarzucono mi w innym poście-że szczeniak też może się nie przyzwyczaić.)
 
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 16:57   

w sierpniu brałam do siebie MiniMini. Bałam się jak hole... bo Bolo lubił pokazać kto tu rządzi nawet nam.
Pokazywał zęby i małe psiki traktował jak "przekąskę" - nie dosłownie ale gonił z zębami, przyduszał, nie raz mi rękę uszkodził na spacerze podczas takiej akcji.
Byliśmy na spotkaniu w lipcu z Bolkiem i 5 bassetami - na smyczy chojraczył Bolo i pokazywał zęby, bez smyczy stał się przyjacielem wszystkich.
Gdy przyjechaliśmy z MiniMini do domu nie wiedzieliśmy czy Bolo nie zechce bronić terenu - ale na szczęście zaakceptował nową lokatorkę niemal od razu.

Mini podobno u poprzednich właścicielach byłą złośliwa, psociła, załatwiała się w domu, zżerała dziecku zabawki i bardzo kradła - u nas jest już miesiąc i nic z tych rzeczy nie ma miejsca.

jeżeli zwierzak czuje że się je kocha, poświęca czas i jest się cierpliwym to zmieniają się nie do poznania. Zwierz chce być chwalony i głaskany więc będzie się starał.

Często jest też tak iż właściciele, którzy chcą oddać/ sprzedać szukają wymówki i wyolbrzymiają wady swojego pupila.
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 17:01   

Lotta skoro masz już zwierzaki w domu i szykuje Ci się wyjazd na studia poczekaj z bassetem aż będziesz już miała ustabilizowane życie i będziesz mogła zająć się nim należycie a nie przerzucać odpowiedzialność z rąk do rąk.
 
 
lotta 
bezbassecia

Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 195
Skąd: Brodnica
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 17:25   

Może masz rację, żeby poczekać... Nasze zwierzaki to typowe podwórkowce z zakazem wstępu do domu. No... mam jeszcze bojownika i kota dachowca, który codziennie wchodzi do domu przez okno i domaga się jedzenia :)
A sunia ma już domek znaleziony :mrgreen:
 
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 17:38   

basset na podwórko się nie nadaje a skoro masz już tyle pociech zastanów się czy będziesz w stanie wszystkimi zająć się tak dobrze jak na to zasługują bo dzielenie miłością i piszczotami wbrew pozorom nie jest takie łatwe.

Najpierw jest zachwyt nowym lokatorem wówczas inne zwierzaki są zazdrosne bo nie poświęca się im tyle uwagi ile powinno, potem jest już rutyna a trzeba pamiętać że zwierzakom zawsze potrzebna jest czułość.

Bardzo łatwo dać się złapać w/w opisaną pułapkę.

Trzeba być gotowym aby w 100% dać psiakom tyle miłości i czułości ile potrzebują a bassety są w tej materii bardzo wymagające
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 17:40   

Skoro jedziesz na studio Patrycjo to w 100% zgadzam sie z Martą. Psu trzeba poswięcić czas a basset potrzebuje duzo uwagi bo w wychowaniu nie jest prosty :oops: a z tego co piszesz ta odpowiedzialność może spaść na rodziców a w końcu kto tu chce basseta?
 
 
lotta 
bezbassecia

Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 195
Skąd: Brodnica
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008 18:12   

Studia na całe szczęście nie daleko, bo w Toruniu. Ale macie rację-zastanowię się jeszcze. Szkoda jakbym go mogła mieć dopiero za 5-6 lat...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14