Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE SZCZENIACZKA
Autor Wiadomość
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 08:36   

Odświeżam temat,

Moja Enigma ma już prawie 8 miesięcy. Wiem, że pieski powinny być karmione 2 razy dziennie w równych porcjach. Mała dostaje royalka. Problem jest taki, że bardzo często Eni nie je śniadanka, za to wieczorem pałaszuje bardzo chętnie.Bardzo często jest tak, że mała zjada tylko połowę dziennej porcji. W związku z tym mam pytanie: czy mogę taką małą sunię karmić tylko raz dziennie, czy mam ją zmuszać do jedzenia rano? Enigma jest raczej drobną bassetką (waży 22kg), przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na szczeniaczki z Polany. Poza tym nie chciałabym jej utuczyć, bo potem trudno będzie ją odchudzić. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Paź, 2007 21:51   

Oj, powiem Ci, że ja tragedię z Gumką miałam i najgorszemu wrogowi nie życzę takiego egzemplarza... Potrafiła nie jeść po kilka dni, nigdy na to czasu nie miała. Wydawało mi się, że wszytkie pomysły się wyczerpały, ale widać nie :wink:
Na Gumkę podziałała - klatka kenelowa :wink:
Kupiłam taka wielką, że i 3 duże bassety się tam mieszczą :lol:
Z klatką to w ogóle inna bajka, bo wszystkie moje psy najchętniej by się do niej wpakowały :lol: Na klatce leży gruby koc i poduszka, w klatce również. Z resztą teraz jak piszę ten post, to w klatce leżą - Agrafka i Cebulka a na klatce Gumka i Groszek. Aby mogły na klatkę wskoczyć, musi zawsze być przystawione krzesło. Ale niestety Duffy, Gumka i Agata, skracają sobie drogę i zawsze bezpośrednio z niej zeskakują na podłogę, niestety. Pozostałe, które teraz niby mocno śpią porozkładane po pokoju, są bardzo czujne, bo może zwolni się to ulubione miejsce 8)
W każdym razie jest to nie tylko ulubione miejsce do wylegiwania się, ale do spożywania posiłków dla Gumki :wink:
Odkąd jest klatka, to Gumka zawsze zjada i to dużo. Bardzo dziewczyna przytyła, tzn nie jest gruba, ale wyglada super. Zawsze była chuda jak patyk.
Gumka mimo swego wieku - 3 latka, je Royala juniora medium, ale je tylko raz dziennie 2 pełne kubki. Nagle w klatce zaczęło smakować dokładnie to samo jedzenie, które przez tyle czasu było be.
Widzisz, tyle u mnie zwierzaków, a każdy inny, każdy indywidualny, każdy co innego lubi i na każdego sposób muszę mieć 8)
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Wrz, 2008 20:40   

Odświeżam temat.

Enigma skończyła 1,5 roku. Czy może jeść już karmę dla dorosłych, czy podkarmić ją jeszcze tą dla juniorów?

Mam jeszcze w zapasie worek Bento Maxi Growth...
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Wrz, 2008 05:17   

Spokojnie powinnaś skarmić - basset na to do siebie że fizycznie kończy wzrost pomiedzy 24 a 36 miesiacem.
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Wrz, 2008 07:20   

Dzięki.
 
 
fripperka 


Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 16
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 31 Paź, 2008 09:10   

Grzegorz napisał/a:
basset na to do siebie że fizycznie kończy wzrost pomiedzy 24 a 36 miesiacem.


..a psychicznie gdzieś tak około 7 roku :wink:
Dzięki Grzegorz - nam też pomogłeś - właśnie chciałam zmienić naszej 18 miesięcznej suni karmę z junior na adult.
_________________
Czaka - z domu Niebieskooka Dusia
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lis, 2008 09:28   

Enigmie też zmieniam w listopadzie, będzie miała wtedy 20 miesięcy. Strasznie się moja suńka upasła :)
 
 
tede 

Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Nie 16 Lis, 2008 20:02   

witam , mój Tede dostał dziś ryż i gotowane serduszka drobiowe ( oczywiście pokrojone drobno) no i dostał małe rozwolnienie , Tede ma 3mc i waży ok 6-7 kg , mam pytanie czy nie za wcześnie na takie " domowe jedzonko ? systematycznie podaje mu Purina junior
_________________

 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lis, 2008 09:00   

Osobiście uważam, że szczeniolek powinien być na dobrej, zbilansowanej karmie. Takiej z wyższej półki a wybór jest spory i tu możesz się zwrócić do Grzesia.
Ja karmię Royalem a maluszki były na MAXI BABY DOG (ROYAL).
Zdrówka maluchowi życzę. :wink:
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lis, 2008 12:58   

Moje też są na suchym. Enigma dostawała na początku dzienną porcje podzielona na 4 posiłki. Później kolejno rezygnowała z jednego. Odkąd skończyła 5 miesięcy je przeważnie 2 razy dziennie.

A jak zaczyna wybrzydzać to nie dostaje jednego posiłku i następny wcina aż miło popatrzeć. Czasem pies musi urządzić sobie małą głodówkę.
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Lis, 2008 23:41   

Bolo był u nas od szczeniaka i od szczeniaka na suchej karmie.
 
 
ziko 


Dołączyła: 08 Cze 2009
Posty: 85
Skąd: Nowy Staw
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 19:40   CZYM KARMIC SZCZENIACZKA

mamy pytanie ,słyszelismy że mały basset potrzebuje innego żywienia niż inne psy bo bardzo szybko rośnie ,tak to prawda widzimy po naszym maluchu ,może Państwo nam doradzą jak najlepiej żywic pieska jaką karmą i co dodatkowo można podawac aby był piękny i zdrowy
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 08 Cze, 2009 22:38   

Poczytajcie tutaj

http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=1051
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Cze, 2009 05:20   

Karmy wzrostowe:
bento Kronen Maxi Growth - ok. 210 pln
Bento Kronen Junior - ok, 150 pln
Royal Canin Maxi Junior - ok, 250 pln
Bosch Maxi Junior - ok. 200 pln

ja swoje szczeniaki - obecnie 7 misiecznie prowadzę od początku na Bento Kronen Junior - dodaję jeszcze Canifos tabletki - fosforan wapnia. Polecam tą karmę bo daje równomierny wzrost wolniejszy od reszty ale spokojniejszy co przy psie dużym jest bardzo ważne. całkowity brak kulawizn wzrostowych i przemęczeniowych - polecam wszystkim klientom - z dobrym skutkiem .

Royala nie polecam z powodu własnie wyżej wspomnianych kulawizn i szybkiego wzrostu.
Eukanuby nawet nie wymieniam bo efekty takie sobie a cena niebotyczna.
 
 
messo 

Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 16
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009 22:59   Waga szczeniaka i rozne inne sprawy

Witam,

chcialbym sie dowiedziec od bardziej doswiadczonych wlascicieli bassetow, jaka powinna byc waga 2 miesiecznego basseta?
Czy 4 kg to waga odpowiednia dla takiego szkraba?

Co jesli w umowie kupna od pewnej hodowli jest wyraznie zaznaczone ze pies nie posiada zadnych chorob i jest zupelnie zdrowy , a w rzeczywistosci wychodzi po ok miesiacu czasu ze tak nie jest i pies ma problem z jelitami, ze skora, a takze z uszami? Co wtedy taki kupujacy moze zrobic w tej sprawie?

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14