Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ŻOŁĄDEK Zarlok
Autor Wiadomość
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008 08:17   ŻOŁĄDEK Zarlok

Przedwczoraj Baska wciagnela w nocy jakis "przysmak" na dworzu. Nawet nie wiem, kiedy :oops: W nocy obudzilo mnie jej jeczenie (czemu tylko ja to slysze, reszta rodzinki snem kamiennym spi, a ja mam uszy jak radary). Wstalam, polnoc na zegarze, a ta bidula w swojej budce lezy i steka. Wyjelam ja, a ona zaczela oblizywac laminat, ale jak, lepsza niz mop. Patrzylam co ona wyprawia i nie moglam zaskoczyc, o co jej chodzi. Dopiero jak zaczela zjadac suche liscie benjaminka, a pozniej i te na galeziach to mi zadzwonilo, ze mdli dziewczyne. Polecialam sie ubrac, a panienka w miedzyczasie obzarla calego kwiata, zielonego juz nie mialam, wiec zapodalam jej kawalki lisci mojej ozdobnej kukurydzy, malo jej bylo, zaczela skubac dywan (nigdy nie robila takich rzeczy). No, i wreszcie zwrocila co zjadla, szybko na dwor, a tam sie dopiero zaczelo. Snieg sypal, zimno jak piorun, a Baska zaczela kosic trawnik! Lepsza bylo od kosiarki, stala i zarla doslownie. Do tego brzuch spuchl jak balon. Dawno czegos takiego nie widzialam (zjadla jak byla mala zdechla mysz i tez wtedy tak spuchla, dwa dni lezala bez ruchu w koszu na diecie , az jej przeszlo). Zwymiotowala jeszcze dwa razy, ale brzuch w ogole nie malal. Dwie godziny lazilam z nia po trawie, w sumie zero poprawy, trawe na osiedlu skosila, brzuch jak pilka. Wystraszylam sie, bo slyszalam o podrzucaniu kulek z miesem naszpikowanych ostra wkladka, na szczescie to nie bylo to. O 2.00 poszlam z nia do domu, bo juz sie biedna z zimna trzesla. Polozyla sie do koszyka, ja obok, i do rana spala. Brzuch rano schudl, Baska jak nowa, ja za to na rzesach do pracy. Miala jeszcze rozwolnienie bidulka, ale dzis widze, ze jest ok, glodna jak diabli, ukradla dzieciakom rano sniadanie do przedszkola, takze wraca do zdrowia. Stracha mi napedzila niezlego :evil:
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
  
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008 09:07   

no to miałaś nocny spacer......... :~
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008 13:16   

Nasz Lucky-beagel, jak już był w podeszłym wieku to często miał niestrawność i też zdarzało mi się z nim chodzić po nocy po trawnikach, gdzie pasł się niczym krowa na łące. Albo wylizywał wszystkie kurze z podłogi i dzięki temu dokładnie wiedzieliśmy w których narożnikach i krawędziach jest najbardziej zakurzone ;) Męczył się bidulek, wiadomo, ale później wymiotował i tyle. Może psy też tak reagują jak mają zgagę...
_________________
Luiza
 
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Gru, 2008 14:00   

Doxi ostatnio ma podobnie - w nocy chodzi po domu, nie może znaleźć sobie miejsca. Brzuszek ma ogromny jak balon. Nie ma rady - muszę się ubrac i wyjść z nią na dwór, bo jak jest ciemno to sama nie wyjdzie. Kończy się przeważnie kupką albo solidnym beknięciem :) Okoliczni żule mogą ją brać za wzór niekulturalnego zachowania :) Ciekawe, że Doxi nie beka w domu, wstydzi się czy co?

Weterynarz powierdział, że można też dawać espumisan na wzdęcia i inne tego typu rewolucje żołądkowe, ale narazie nie próbowaliśmy.
 
 
goska 

Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 119
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008 09:13   

No to widzę, że u nich to bekanie jest rodzinne. Szkoda tylko, że Czesiu nie odziedziczył manier po mamusi. On nie ma żadnych ograniczeń. Potrafi stanąć przed tobą i beknąć prosto w twarz :evil:
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pią 12 Gru, 2008 14:15   

Baska juz calkiem ok, ale jak to bywa w zyciu nieszczescia chodza parami. Od wczoraj mamy ciaze urojona :evil: .
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10