Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Umaszczenie
Autor Wiadomość
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie 09 Paź, 2005 13:54   Umaszczenie

We wzorcu basset hounda jest napisane, że oprócz bi- i tri- kolora, które są najbardziej popularne u bassetów jest dopuszczalne niemal każde umaszczenie występujące u gończych.
W związku z tym mam pytanko, czy białe także? Bo np. jest to umaszczenie francuskiego gończego Porcelaine oraz angielskiego Billy`ego. Czy ktoś z Was kiedykolwiek widział całkowicie białego baleronka?
Szukałam w internecie i znalazłam m.in. takie fotki:





Ten nie jest chyba całkiem biały bo ma łaty na uszkach, ale to chyba z wiekiem i tak się rozjaśni:


A jakieś inne ciekawe umaszczenia? I czy taki kolor jest wogóle dopuszczalny czy jest wadą?
 
 
Dariusz


Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 237
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 09 Paź, 2005 14:34   

Kasiu-nigdy całego białego basseta nie widziałem.Zawsze miały jedną lub kilka plamek(bicolory lub tricolory).
Po BAŁAMUCIE było kilka takich białych z jedną lub kilkoma plamkami szczeniaków.
Pozdrawiam
_________________

bassety ponad wszystko od wielu lat!!!!!!!
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Nie 09 Paź, 2005 16:16   

Dziękuję Dariuszu :) a może masz jakieś fotki dzieciaczków Bałamuta takich najbardziej "małołaciatych"? I czy znasz może odpowiedź na moje pytanie o ewentualną wadliwośc tego typu umaszczenia u bassetów? Poza tym ciekawi mnie jakie umaszczenie musieliby miec rodzice ( i dalsze pokolenia) aby szczeniak był biały.
 
 
Dariusz


Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 237
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 09 Paź, 2005 17:00   

Zdjęcia mam -ale muszę je zeskanować(są stare hahah) :lol: :lol: :lol:
Na Twoje pytanie generalnie nie ma odpowiedzi-jak coś sie dowiem to powiem.
O ile chodzi o umaszczenie to jest genetyka.Sporo wiedzy nie na posty(moim zdaniem),trzeba prześledzić rodziców rodowody i umaszczenia itd...........
BAŁAMUT miał takie białe dzieci z "plamką"w połączeniu z jedną tylko suczką.
Suczka była "płaszczowa brązowa"-a on tricolor jest ze mną na zdjęciu.
Nasza znajoma z Finlandii miała też suczkę białą-tylko uszki- plamki,i na boczku jedna plamka.
Pozdrawiam
_________________

bassety ponad wszystko od wielu lat!!!!!!!
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 13:32   

A jak Wam się podoba ten przystojniaczek? :D

 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 13:59   

Ten basset jest cudny,jeszcze w realu takiego nie widziałam :shock: :shock:
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 15:07   

No właśnie Mireczko, mi też sie strasznie spodobał - taki diabełek :lol:

A co do ciekawych umaszczeń:

basset - krówka :D no takich "łatków" to ja jeszcze nie widziałam :shock:


basset - kameleon :wink: jak on się swietnie "przystosował " do koloru posłanka :lol:
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 15:15   

Jak dobrze pamiętam Borko ze zlotu też był taki czarny - bardzo mi się podobał. No i Dusia - też śliczna :D
Ja jednak mam sentyment do umaszczenia płaszczowego :D
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 16:56   Re: Umaszczenie

Kasia :) napisał/a:
We wzorcu basset hounda jest napisane, że oprócz bi- i tri- kolora, które są najbardziej popularne u bassetów jest dopuszczalne niemal każde umaszczenie występujące u gończych.
W związku z tym mam pytanko, czy białe także?

Ten nie jest chyba całkiem biały bo ma łaty na uszkach, ale to chyba z wiekiem i tak się rozjaśni:


I czy taki kolor jest wogóle dopuszczalny czy jest wadą?


Kasiu - jak każde to każde. Ciekawa jestem co prawda jak sędziowie by zareagowali na CAŁEGO białego basseta :lol:

Co do tego zdjęcia co napisałaś, że z wiekiem się rozjaśni to nie tak, bo na odwrót - będzie ciemniejszy. Uszka zrobią się brązowe i wszystkie te blade kolorki również.
To tak jak zobacz Grosio urodził się biały z czarnymi plamkami a z wiekiem przybyło ciemniejszych kolorków. Wyszły czarne plamki, których jak miał kilka tygodni nikt by się nie spodziewał :wink:
Jak teraz urodziły się nam bicolorki to narzekałam, że są taki wypłowiałe, choć Duffy taka mi się podobała - była taka pluszowa :D
Teraz ich bluzeczki mają intensywny kolorek a Dyzio ma śliczny beżowy kubraczek :lol: [/quote]
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 17:10   

No nie... ja marzyłam o bicolorze biało- rudym, ale teraz chyba zweryfikuję swoje marzenia. To białe to CUDO!!!!!
 
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 17:42   

Kasia, ten z czarną mordą - CUDO UMASZCZENIE :!:
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Pon 10 Paź, 2005 21:09   

Ewcia a Ty myślisz że skąd moje zainteresowanie tym umaszczeniem? :wink: Chociaż jak zobaczyłam tego czarnego... :shock: dla mnie on jest boski!

Agatka, Mirka, fajnie że Wam też sie podoba, a teraz Wam zdradze tajemnice - ten diabełek siedzi w Stanach ... w schronisku i niestety - "rodzice nieznani", a szkoda bo ciekawi mnie skąd sie wzięło jego umaszczenie. Czy np. gdyby suczkę taką jak Mirki czarną podpalaną, pokry tricolorem to ...?
No ja się kompletnie nie orientuje w dziedziczeniu umaszczenia u basseta, znam tą kwestie u labradorów, nowofundlandów i kilku innych ras ale z bassetów jestem zielona...
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Czw 13 Paź, 2005 09:39   

A oto kilka kolejnych ciekawie umaszczonych bassetów:

Pandora




mały pirat :)




wersja czarno-biała :D




niby niczym się nie wyróżnia no ale ta biała skarpetka...




a dla tradycjonalistów :wink:




"ciemno tutaj, to ja sobie poświece"




i na koniec - znalazłam małe białe bassety!!!!! maluszki na fotce mają po 4 tygodnie :D
niestety, made in USA... :?





Przyp.Mod. Korekta czcionki
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Nie 12 Cze, 2011 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dariusz


Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 237
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 13 Paź, 2005 13:35   

Kasiu-fajne małe amerykanki-ale to bicolorki(niestety)plamki im wyjdą-widać na uszkach i bokach.
Boje się,że albinosków nie znajdziesz :(
Pozdrawiam
_________________

bassety ponad wszystko od wielu lat!!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10