Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE SZCZENIAKA Dodatki dla szczeniaka
Autor Wiadomość
KasiaRico 


Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010 18:55   KARMIENIE SZCZENIAKA Dodatki dla szczeniaka

Witam, szukałam i szukałam i nie znalazłam na forum odpowiedzi więc zakładam wątek.

Chciałabym się dowiedzieć, co można podawać szczeniakowi oprócz suchej karmy. wg zaleceń hodowcy od 9 tygodnia można podawać inne produkty. Rico ma 10 tygodni, a ja nie bardzo wiem co mogę mu dać. Nie chodzi mi o jakąś zmianę żywienia, tylko o takie przekąski, dodatki, żeby nie jadł tylko suchej karmy. Słyszałam, że bassety lubią np. marchewki. Czy on nie jest za mały na coś takiego? Wet powiedział, że w karmie jest wszystko co małemu jest potrzebne.Karmimy go boshem junior maxi plus. (dzisiaj wyszukałam w internecie, że jest też junior bigger breeds..... i sama już nie wiem co lepsze).
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010 20:45   

Możesz podawać między posiłkami nabiał typu : serek homo (moje najlepiej lubiły waniliowy), bały ser, actimele, mięso indycze mielone, piersi z kurczaka lub indyka, jouyrty naturalne.
Miesko możesz ugotować z ryżykiem i podawać miądzy posiłakmi albo do suchej karmy jako dodatek. Moim akurat to nie robi i jedzą samą suchą ale musisz uważac, żeby nie wybrał gotowanego nad suchym.
 
 
KasiaRico 


Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010 21:01   

będę musiała spróbować :) jutro coś mu kupię

a jeśli chodzi o gotowany ryż. to jaka powinna być proporcja mięsa, ryżu, itd...?
 
 
tatar 



Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 352
Skąd: Kazmierz
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2010 23:26   

Chili szaleje (nie da się tego inaczej nazwać) na widok kubka jogurtu naturalnego :mrgreen:
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Wrz, 2010 07:20   

KasiaRico napisał/a:
będę musiała spróbować :) jutro coś mu kupię

a jeśli chodzi o gotowany ryż. to jaka powinna być proporcja mięsa, ryżu, itd...?


oj w takie rzeczy to ja się nie bawię, nie mam pojęcia jakie proprcje :roll:
może tak - jak gotuję ryż w garnku 6 l to wkładam 2 piersi z kurczaka (podwójne) i ok. 0,5kg ryżu.
To jest sporo tylko u mnie trochę tych czworonogów jest :wink: :mrgreen:
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 29 Wrz, 2010 17:32   

Na oko :shock: najważniejsze, żeby mięskiem pachniało
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
KasiaRico 


Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 41
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Sro 29 Wrz, 2010 20:13   

z mięskiem pytam tak na przyszłość, bo póki co młody zajada suchą karmę z apetytem i zawsze micha pusta. Dzisiaj dałam mu jogurt naturalny. najpierw na palcu, żeby zobaczyć czy będzie chciał. Zlizał z apetytem. dałam mu troszkę do miski (około 1/4 dużego kubeczka) i zjadł to w tempie ekspresowym. no to dałam mu jeszcze trochę (w sumie pół kubka). Że mu smakowało to mało powiedziane! tylko nie wiem jak często mogę mu coś takiego dać... tak sobie myślę, że raz w tygodniu? kupka była trochę jaśniejsza, ale w porządku :)

a co z gryzakami? chyba za wcześnie na kości? a marchewki?
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2010 08:01   

Marchewka jak najbardziej, dobrze zabki czysci, a gryzaki czy kosci bym odpuscila.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Jagooda 
& Bazyli



Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 60
Skąd: PL
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 10:59   

Mam do Was kilka pytań, ponieważ nic więcej na forum oprócz tego wątku, na temt karmienia szczeniąt nie znalazlam (być może jestem ślepa :oops: )
Jeżeli chodzi o marchewkę to w jakiej ilości? Ja daję 3 miesięcznemu Bazylemu, raz albo 2 razy dziennie między posiłkami po około 1/3- 1/4 małej marchewki (plus gotowana marchewka w ryżu w posiłkach). W naszym przypadku marchewka działa kojąco (na moje nerwy również) ponieważ Bazyli siedzi (leży) w jednym miejscu i chrupie ;)
Co jeszcze z warzyw i owoców na surowo mogę mu dać, żeby urozmaicić jego dietę? Zdarzyło mus się ukraść kawałek ogórka zielonego i winogronko i zjadł..
Tak jak wspomniałam dostaje 3 x dziennie gotowany ryż z marchewką i piersią z kurczaka.
Dziś mam zamiar wypróbować jogurt...
A czy mleko krowie mogę mu dać?

Bardzo proszę o pomoc...
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 11:28   

moje bassety kradna sobie same marchwke jak mają ochotę,ale sa dorosłe :~
a maluchowi możesz dać całą marchewkę cała jak gryzaka do zabawy,schrupie ile bedzie chciał
natomiast z owoców to moje bassiorki lubią
arbuz,jabłka,gruszki,śliwki,mandarynki
np.Dusia teraz wychodzi do ogrodu pod drzewo i przynosi sobie orzechy
które rozgryza i wyjada z nich owoc,wiesz każdy pies lubi ci innego jak człowiek :lol:
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 11:31   

nie wolno psu dawać Winogrona ani rodzynek :shock:
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 11:32   

no to prawda
poczytaj tutaj
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=597
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Jagooda 
& Bazyli



Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 60
Skąd: PL
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 11:44   

Już się tłumaczę bo tak jak napisałam winogrono było z kradzieży. Przy przekładaniu zakupów, jeden owoc odpadł i się poturlikał, a za nim zdążyłam się po nie schylić to już go nie było :roll:
Dziękuję za link, zaraz zabieram się za artykuł....

Będę po kolej wdrażać w jadłospis Bazyla, to co Mirka napisałaś...zobaczymy w czym zasmakuje ;) ale raczej we wszystkim hihihihi
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 12:24   

Moje bardzo lubią banany, ogórki, pomidory,marchew i jabłka.Nie to, żebym im serwowała codziennie sałatkę warzywno-owocową, ale jak kroję albo sama jem, to się podzielę ;) Bardzo lubią jogurt naturalny, serek waniliowy, twaróg chudy, no i ser żółty- to wręcz rarytas ;)
 
 
Rogasowa 
&Trufla



Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 801
Skąd: Węgrów/Warszawa
Wysłany: Sob 09 Paź, 2010 14:35   

Dawka śmiertelna dla psa to jedno winogrono/rodzynka na jeden kg psa. A żóty ser wspaniale pasuje na wyjątkową nagrodę :) np za siku lub kupę na dworzu.. Moja Trufla z owoców i warzyw to kocha borówki amerykanskie, banany. jabłka się przejadły:D arbuz to pyszotka:D ogórki. I ziemniaki :shock: ale ich nie je tylko odznacza uzębienie :cool:
_________________
pozdrawiam, Trufla
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15