Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Sob 09 Gru, 2017 09:07
Pomoc dla schroniska w Łodzi
Autor Wiadomość
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Paź, 2010 20:00   Pomoc dla schroniska w Łodzi

Przy okazji wizyty u Milorda obejrzałam sobie dokładnie jak teraz wygląda schronisko w Łodzi .Byłam przerażona mimo, że odwiedzam to schronisko, ale to co jest teraz....koszmar.
Nie kwestia brudu, zaniedbania czy złych warunków, to jest w porządku, tylko ciasnota i ilość psów. Ostatnio jak byłam to były budy na terenie, takie bez boksów i tam były psy, które w boksach się już nie mieściły. Teraz wręcz nie ma przejścia, budy stoją wszędzie i przy nich psy. Jest dwa razy więcej psów niż schronisko jest w stanie pomieścić.
Najbardziej ze wszystkiego potrzebują domów tymczasowych i stałych.
Psów ciągle przybywa i na pewno przed zimą będzie ich coraz więcej.
Pewnie przydał by się jakiś grosz na nowe budy, bo te są zapchane psami, nie ma już ani jednej wolnej.
Umówiłam się z panią Agnieszką ze schroniska, że mam pozwolenie na kopiowanie zdjęć z ich strony, a ona mi będzie podsyłała informacje o psiakach, które natychmiast potrzebują pomocy w postaci domów. Może chociaż jakiemuś jednemu uda się znaleźć dom poprzez nasze forum.
Jest bardzo dużo psów staruszków, które niestety mają tam dozywocie, bo nikt ich już nie chce, większość z nich wymaga kosztownego leczenia, ale mają darowane życie, miskę i opiekę.
Straszne to wszystko, mogłabym pisać w nieskończoność, cały czas mam przed oczami te błagalne spojrzenia....i setki wpatrzonych we mnie oczu.
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 10:17   

Właśnie dlatego nie mam odwagi wchodzić do schronisk :(
_________________
Luiza
 
 
 
domelcia 



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 1216
Skąd: Chrzanów 504343471
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 12:47   

ja podobnie jak Luiza...
prześlę na rzecz schroniska w Łodzi jakiś grosik, jestem za pomocą może wysłanie karmy byłoby dobrym pomysłem?
_________________
Pozdrawiam
Dominika
www.bassbanda.pl -stronka o moich parówkach

Jeśli któregoś dnia masz być szczęśliwy, dlaczego nie zaczniesz od dzisiaj?
 
 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 13:38   

A co z zabezpieczeniem przed zimą?

Będą wszystkie psiaki miały ciepło?

Ja w październiku już nie dam rady finansowo, ale jakby poszło z basseciego, to jestem za!
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 14:23   

Tyle psów, jak tu pomóc, kropla w morzu...ale może będzie tych kropli więcej, ja też popieram żeby przesłać karmę lub kasę.
_________________
Luiza
 
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 14:54   

Ja popieram wszystko tylko nie kase :roll:
_________________

 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 15:20   

Jutro będę rozmawiała z panią Agnieszką, tą co zajęła się mną w schronisku. Porozmawiam, popytam co jest najpilniejsze i dam Wam znać.
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Paź, 2010 16:02   

Jako gatunek nie zasługujemy na przetrwanie :~ Tyle porzuconych zwierząt...serce się kroi.
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 17:53   

Rozmawiałam długo z panią Agnieszką.
Tak jak wcześniej pisałam, najbardziej ze wszystkiego potrzebują domów dla psów i kotów, stałych i tymczasowych.
Pisałam Wam już, że jest tam cała masa zwierząt leczonych. Karmę mają, dodatkowo mają mięso i inne dodatki, tego im nie brakuje, budy tez są , solidne.
Brakuje rzeczy dla chorych zwierząt, głównie kotów.
Poprosiłam, aby pani Agnieszka powiedziała mi uczciwie czego nie mają i co jest najbardziej potrzebne. Więc tak, potrzebują podkładów jednorazowych, takich aptecznych, mogą być odpadowe lub przeterminowane (nawet nie wiedziałam, że to też ma termin użyteczności), potrzebują szczotek do czesania zwierząt, to konieczność przy tej ilości zwierząt z odzysku, a niestety nie mają i potrzebują słoików mięsnych typu "Gerber"
To nie fanaberia tylko w tym właśnie podają chorym kotom leki.
Maleńkie chore koty nie przyjmują leków w innej postaci jak tylko właśnie w tych dziecięcych papkach mięsnych, kupują im te słoiczki i dzielą na dawki razem z lekami.
To rzeczy które są im niezbędne, a na które nie mogą sobie pozwolić.
Może ktoś z Was ma jakies dojścia do tych produktów, może na allegro czy gdzieś wynajdziemy tanie szczotki do czesania i pomożemy im.
Ja mogę jechać i zawieźć wszystko , szkoda pieniędzy na przesyłki czy kuriera , tylko napiszcie mi co możemy zrobić i czy możemy im trochę pomóc.
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 18:32   

Gerbera :?: a innej firmy nie mogą być
sa równie dobre a duzo tańsze :~
np w Tesco mozna kupić takie obiadki chyba "Tescowe"

ja Dusi nie raz kupuję i ona bardzo je lubi :wink:
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 18:40   

Tu nie chodzi o obiadki, to muszą być czysto mięsne papki , bo tylko w takich mogą podawać leki.
Ale to nie jest konieczność z naszej strony, ja tylko piszę o tym co pani Agnieszka mi mówiła i co im jest najbardziej potrzebne.
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 18:50   

Szczotki do czesania to nie wydaje mi sie jakims duzym wydatkiem, a te papki to rzeczywiscie moga byc typu Gerber, zeby taniej bylo. Musimy sie zorganizowac i cos uradzic :roll:
_________________

 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 18:55   

wiecie ja tam z tymi papkami to sie nie znam
ale Gerbera to są albo zupki albo drugie dania np.papka jarzynowa+gotowane mięso,
albo przeciery owocowe-deserki
ale ja sie nie znam :~
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 19:00   

ale za pomoca jestem jak najbardziej na tak :wink:
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Wto 05 Paź, 2010 19:00   

Ja tez sie nie znam ale to chodzi chyba wlasnie o te papki Mirka, zeby podawac leki w tym, na pewno sa jakies tansze odpowiedniki Gerbera :~
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16