Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Pasy bezpieczeństwa
Autor Wiadomość
Jagooda 
& Bazyli



Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 60
Skąd: PL
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 17:17   Pasy bezpieczeństwa

Czy Wasze bassety jeżdżą w pasach?
My z Bazylim dość często jeździmy samochodem i młody siedzi (śpi) na tylnym siedzeniu. Wiadomo, że to uparciuch i leży zawsze nie wzdłuż kanapy tylko w poprzek :evil:
Nie mieliśmy w prawdzie takiej sytuacji która wymagałaby gwałtownego hamowania... a jego głowa zawsze zwisa z kanapy i znajduje się za przednim siedzeniem (moja wyobraźnia w takich sytuacjach jest nad aktywna) ...
Myślę, że pasy zwiększyły by bezpieczeństwo jazdy Bazylego no i ja byłabym spokojniejsza.

Tylko moje pytanie do Was: czy mogę mu kupić już takie duże na dorosłego psa i czy da się je je ściągnąć, w sensie zmniejszyć rozmiar, dopasować ? :~
Czy kupić teraz mniejszy rozmiar a jak urośnie to większy? :~
 
 
aniapiotr 



Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 18:15   

Carmen jeździ w pasach, ale potrafi się z nich wypiąć.

Mój Italo ma pasy, ale w nich nie jeździ, bo wystarczy mu 3 minuty na wypięcie się i wylezienie z szelek.

Poza tym zachęcam do zakupu tak zwanego hamaku czyli maty do samochodu, przynajmniej pies nie spadnie ;)
_________________
"Pies powinien mieć więcej praw niż człowiek, jest bowiem jednostką zdecydowanie szlachetniejszą."
Joanna Chmielewska
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 22:12   

Nie wiem ile w tym prawdy, ale czytałam taki artykuł, że pasy bazpieczeństwa dla psów to tylko snobistyczny wymysł, a tak naprawdę bezpieczeństwa nie zapewniają.
Autor swoją opinię motywował tym, że podczas wypadku pasy nie chronią psa w zasadzie wcale, one chronią tylko przed spadnięciem.Zapięte pasy podczas mocnego uderzenia według autora mogą powodować wiele złamań i uszkodzeń, więcej niż upadek.
Najważniejszym argumentem jakiego autor używał jest to, że w razie wypadku zapięty pies n ie może się uwolnić i uciec z auta, natomiast pies bez pasów w razie potrzeby może się z samochodu wydostać i tym samym uratować sobie życie.
Ile w tym prawdy i ile przeprowadzono testów nie mam pojęcia :~
 
 
Ola-i-Fred 



Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 43
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 22:36   

Fred jeździ w pasach - głównie dlatego, żeby nie próbował przedostać się na przednie siedzenia.
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 22:50   

Batus na kanapie w małym samochodzie jeździ w pasach, w vanie luzem. Pasy sprawdziły nam się bardzo dobrze, bez nich boję się z nim jeździć. One utrzymują go na kanapie, nie chodzi po samochodzie i co najważniejsze - w razie wypadku nie wyleci przez przednią szybę, a poza tym nie uderzy też w człowieka, bo siły przy uderzeniu - wiadomo...
Kupiliśmy pasy do rozmiaru psa, później większe jak urósł. No a w vanie niestety nie ma go jak przypiąć, w sumie rzadko go tak wożę, ale jednak czasem.
_________________
Luiza
 
 
 
aniapiotr 



Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 16 Lis, 2010 23:35   

Crash testy :
http://www.youtube.com/wa...feature=related

I :
http://www.youtube.com/wa...feature=related

według pana najlepiej transportować psa w bagażniku w transporterze przy jednoczesnym zapięciu pasów bezpieczeństwa na siedzeniach z tyłu (tak zrozumiałam, chociaż nie ręczę za jakość mojego niemieckiego).
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 17 Lis, 2010 06:52   

Masakra mieć taką 30 kilową bombę na pokładzie lecącą luzem :( Widzę, że te pasy puściły od razu, chociaż my mamy nieco krótszy pasek.
_________________
Luiza
 
 
 
Jagooda 
& Bazyli



Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 60
Skąd: PL
Wysłany: Sro 17 Lis, 2010 10:25   

Chyba jak najszybciej zainwestuję w te pasy...jakoś nie mogłabym się przemóc żeby wsadzić Bazyleusza do transportera, albo do bagażnika :shock: (wiecie - te jego oczy :roll: )
Tak jak pisałam Bazyli nie łazi a śpi, ewentualnie patrzy na świat przez szybę albo ją liże -hihihihi - co pewnie fenomenalnie wygląda z zewnątrz :mrgreen: . Na tylnych siedzeniach zawsze ma swój kocyk, zabawkę i jakiś smakołyk :)
 
 
lora 



Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 488
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sro 17 Lis, 2010 15:21   

Ja też słyszłam kilka niepochlebnych opinii o pasach.
Labladorka naszej koleżanki najnormalniej zjadła je w czasie podróży :grin:
A jamnik mojego szwagra wyłazi z nich bez problemu.

Myślę, że to może być jedynie gadżet i faktycznie w czasie wypadku może połamać psa, bo jak wiadomo pies nie podróżuje (nawet w pasach) w jakieś jednej z góry przewidywalnej pozycji (tak jak człowiek, czy niemowle w foteliku) i nie da się jednoznacznie określić miejsca nacisku pasów na jego ciało. Leżąc np. na boku, bierze całą siłę nacisku na żebra, a czy żebra to wytrzymają? :~

Moje bassiorki jeżdżą na tylnym siedzeniu bez pasów, ale wtedy ja jeżdżę max.80km/h
_________________
Kochaj basseta swego, jak siebie samego.
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 17 Lis, 2010 16:46   

No nie wiem, nasz jeździ w pasach bez problemu, nie może z nich wyjść bo są dopasowane do ciała, śpi w nich, może się przekręcać i jest ok. Nie są za długie, więc nie poleci za daleko jakby co, a jednak np. ja wolałabym z dwojga złego nie dostać w głowę 30kg psem, już wolę jak jest przypięty :~
Ale mamy czarne myśli...
_________________
Luiza
 
 
 
Pietka 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 14:56   

Większość tych pasów to pic na wodę, fotomontaż. Tak samo jak z fotelikami dla dzieci. Niedawno był o tym reportaż w "UWADZE". Mało która firma robi naprawdę bezpieczne rzeczy.
 
 
domelcia 



Dołączyła: 10 Mar 2010
Posty: 1216
Skąd: Chrzanów 504343471
Wysłany: Pią 19 Lis, 2010 15:23   

W zasadzie u nas nie ma obowiązku przewożenia psa w pasach, w bagażniku, w transporterze, ale w razie wypadku ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania gdyby pies nie był przypięty pasami lub, gdyby nie był w transporterze lub luzem w bagażniku ( o ile przestrzeń bagażnika jest oddzielona kratką). Z tego co wiem w Niemczech jest to uregulowane prawnie i za NIE spełnienie takich warunków dostanie się mandat. Stąd nawet była taka anegdotka, jak to Niemcy stwierdzili, że Polacy muszą być wielkimi miłośnikami zwierząt, bo kupują auta z kratkami ( a te kratki przecież brały się stąd, że VAT można było odliczyć). Stówa jeździła w pasach ze mną i Margolą z tyłu. Teraz Stówa i Dimi z racji tego, że się nie mieścimy razem na tylnej kanapie jeżdżą w bagażniku i chrapią w nim sobie w czasie podróży aż miło ;)
_________________
Pozdrawiam
Dominika
www.bassbanda.pl -stronka o moich parówkach

Jeśli któregoś dnia masz być szczęśliwy, dlaczego nie zaczniesz od dzisiaj?
 
 
 
Pietka 

Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Opole
Wysłany: Sob 20 Lis, 2010 01:57   

Ja osobiście jestem zwolennikiem wożenia psiaków w bagażniku w specjalnie przystosowanych do tego kojcach. No, ale trzeba mieć duzą furmankę hehe :-)
 
 
Jagooda 
& Bazyli



Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 60
Skąd: PL
Wysłany: Pią 26 Lis, 2010 09:46   

domelcia napisał/a:
[...] ale w razie wypadku ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania gdyby pies nie był przypięty pasami lub, gdyby nie był w transporterze lub luzem w bagażniku ( o ile przestrzeń bagażnika jest oddzielona kratką)[...]


też o tym słyszałam, ale nie byłam w 100% pewna więc wolałam o tym nie wspominać...

tak jak pisałam, nam pasy potrzebne są do "przytrzymania" Bazylego na tylnej kanapie. Wspominałam, ze Bazyli nie śpi wzdłuż, tylko w poprzek tylnej kanapy i w razie gwałtownego hamowania (na szczęście jeszcze nigdy nas coś takiego nie spotkało) ląduje za przednim siedzeniem (pewnie ze złamanym kręgosłupem). Myślę, ze pasy w jakiś sposób zabezpieczą nas przed tym...a przed wypadkiem nikogo się nie da uchronić, czasem i nas ludzi zawodzą poduszki, pasy i inne środki bezpieczeństwa...
 
 
Jagooda 
& Bazyli



Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 60
Skąd: PL
Wysłany: Pon 13 Gru, 2010 09:40   

Dziś planuję zakup tych pasów i znów mam big problem...chodzi o rozmiar... czy:

Rozmiar L

RASY PSÓW DLA KTÓRYCH TEN ROZMIAR JEST ODPOWIEDNI (OBWÓD KLATKI 70 - 90cm):

*Owczarek Niemiecki (suczka)
*Golden Retriever
*Doberman
*Labrador

czy

Rozmiar XL:

RASY PSÓW DLA KTÓRYCH TEN ROZMIAR JEST ODPOWIEDNI (OBWÓD KLATKI 80 - 110cm):

*Rottweiler
*Owczarek Niemiecki (pies)
*Bernardyn
*Berneński Pies Pasterski



Bazyli ma teraz około 70 cm w klacie (5 miesięcy i pól miesiąca) i oczywiście wzięłabym te mniejsze ale on rośnie jak smok i czy na wiosnę już nie będą za małe?

Ile dorosłe bassety mają w klatkach?

Z góry dziękuję za odpowiedź :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14