Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Krótki przewodnik w popularnych karmach - kto ,co i jak
Autor Wiadomość
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 06:18   Krótki przewodnik w popularnych karmach - kto ,co i jak

Royal Canin - Super Premium
najmocniejszy i najwiekszy koncern w zakresie PET FOOD w Polsce i jeden z najwiekszych w Europie . Ogromny wybór karm dla kazdego psa , podzielony na rozmiar dorosłego osobnika oraz podział , raczej marketingowy - lina przeznaczona dla ras . Niekwestionowany lider w karmach leczniczych - dietach weterynaryjnych . W karmach kocich - całkowicie bez konkurencji. Cena adekwatna co do jakosci . Dobra dystrybucja.
Minusy - brak karm na bazie jagniecieny i ryby - klasycznych anty allergicznych.
- zalew "podróbek " produkowanych według starej technologii na terenie Rosji i Ukrainy.


Hills - Super Premium
ledwie sie utrzymuje na tym poziomie - zastój technologiczny. Pełny wybór karm podzielony ze wzgledu na wzrost dorosłego psa. Kocie karmy - sredni poziom . II pozycja na rynku jesli chodzi o diety weterynaryjne .
Minusy - fatalna dystrybucja , ceny wziete z kosmosu

Eukanuba i Iams - Super premium
przebrzmiała marka , chco nadal w najwyzszym poziomie . Podział na karmy związany z rozmiarem dorosłego psa . Troszeczke karm jagnięcych . Kot sredni . Ułamek procenta na rynku diet weterynaryjnych
Minusy - fatalna dystrybucja i cena nieadekwatna do jakości .

Orijen - Super Premium
Od kilku lat nowośc na rynku karm z najwyższego poziomu.
Inna filozofia składu karmy . Przede wszystkim karmy mięsne . Podział ze wzgledu na wzrost dorosłego psa . Produkt "rewolucyjny" na rynku karm jesli chodzi o filozofię. Dla psów tkzw. 'masowych" - tam najlepiej sie sprawdza ( bulgoty. mastiffy i inne w tym typie) oraz psy mocno pracujace .
Minusy- cena nie dla każdego , ale warty tych pieniędzy !


Bento Kronen - Versele Laga - Super Premium - Nutricional Balance
Poziom Nutricional Balance powstał jako konkurencja do Super Premium - obecnie pomiedzy nimi znak równosci. Linie podzielone ze wzgledu na wzrost dorosłego psa . Rozległa linia karm jagnięcych i rybnych - dla psów wrazliwich i alergicznych stosowanych zamiennie z dietami weterynaryjnymi - ze zwzgledu na wysoką jakośc i składy .
Kot na średnim poziomie .
cena przyzwoita, dobra dystrybucja i dostawy na bieżąco
Minusy - słaby marketing

Bosch - na pograniczu Super Premium
bardzo dobry produkt na pograniczu najwyzszego poziomu . Podział ze wzgledu na wzrost dorosłego psa . Kot bardzo dobry. Słaba jagnięcina i karmy typu sensitive .
Minusy - całkowity brak kontroli cen i przepływu towaru ( gorszego )za wschodniej granicy !

Bento Kronen - Versele laga - Happy Life

Przyzwoity produkt z lini ekonomicznej , po ostatniej transformacji technologicznej lokujacy sie pod poziomem najwyższym do którego mu jeszcze brakuje . Stary podział na karmy mini i normalne. Większe dawkowanie . Pełny skład witaminowy i makro - micro elementów.
Bardzo dobry JUNIOR - dajacy wzrost wolne ale bardzo równomierne - sprawdzone na rasach cięzkich i duzych - bassety ( Aros i Arda) , owczarki niemieckie , labradory i inne w tym typie , nie odpowiedni dla ras olbrzymich .
Cena bardzo przystepna za taka jakość .
Minusy - na tym poziomie brak .

Josera - Niemcy
Bozita - szwecja
Britt - skandynawia
Arion - Kanada i Czechy
Acana - Kanada
Bellcanto - ( nie wiem ! )- półwysep iberyjski ?
Nutra - USA
oraz wiele , wiele innych


Karmy utrzymujące zie na poziomie poniżej Super Premium
Mączka mięsna ,lub z pólproduktów ,czasem mieso, duza zawartość zbóz róznego rodzaju, konserwanty chemiczne , zasób witamin , mikro i makro elementów - dystrybucja różna , ceny mniej lub bardziej zawyzone na rynku polskim , produkcja oparta na starej technologii , duze dawkowanie - wieksza ilośc kup. Ot takie sobie karmy z poziomu ekonomicznego trzymające poziom i nie zaliczjace wiekszych wpadek. Częśc produkowana lub pakowana w Czechach i Słowacji.Ale jako karmy podstawowe bytowe produkty równiez godne polecenia - choc czasem wymagające ingerencji dodatków witaminowych .


To tak skrótowo - o tym co jest popularne i czym najczęściej karmimy . Najwazniejsze produkty, najwazniejsze firmy na Polskim rynku . Karm jest oczywiscie więcej , wszystkie przez polskich importerów nazywane - poziom Super Premium- ale bez najwiekszego efektu i odzwierciedlenia na rynku w efektach. Jak by ktoś miał pytania co do innych - ujmę w przewodniku .
  
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 11:19   Re: Krótki przewodnik w popularnych karmach - kto ,co i ja

Grzegorz napisał/a:


[b]Josera - Niemcy
Bozita - szwecja
Britt - skandynawia
Arion - Kanada i Czechy
Acana - Kanada
Bellcanto - ( nie wiem ! )- półwysep iberyjski ?
Nutra - USA
oraz wiele , wiele innych


Karmy utrzymujące zie na poziomie poniżej Super Premium
Mączka mięsna ,lub z pólproduktów , duza zawartość zbóz róznego rodzaju, konserwanty chemiczne , mały zasób witamin , mikro i makro elementów - dystrybucja różna , ceny mniej lub bardziej zawyzone na rynku polskim , produkcja oparta na starej technologii , duze dawkowanie - wieksza ilośc kup. Ot takie sobie karmy z poziomu ekonomicznego trzymające poziom i nie zaliczjace wiekszych wpadek. Częśc produkowana lub pakowana w Czechach i Słowacji.


To tak skrótowo - o tym co jest popularne i czym najczęściej karmimy . Najwazniejsze produkty, najwazniejsze firmy na Polskim rynku . Karm jest oczywiscie więcej , wszystkie przez polskich importerów nazywane - poziom Super Premium- ale bez najwiekszego efektu i odzwierciedlenia na rynku w efektach. Jak by ktoś miał pytania co do innych - ujmę w przewodniku .



ACANA Puppy Large Breed

Skład: Dehytratyzowane mięso z kurczaka (40%), owies, świeże mięso z kurczaka, groszek, brązowy ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli i rozmarynem), świeże mięso łososia, wątróbka z kurczaka, świeże całe jaja, lucerna, olej z łososia, dynia, kurza chrząstka (naturalne źródło glukozaminy i chondroityny), jabłka, marchewka, zielona rzepa, żurawina wielkoowocowa, świdośliwa olcholistna, morskie wodorosty (morszczyn pęcheżykowaty, algi czerwone), korzeń łopianu, korzeń prawoślazu, jagody jałowca, kozieradka, nasiona kopru, dzięgiel litwor, rokitnik zwyczajny, korzeń cykorii, pokrzywa, liść czerwonej maliny, ostrpest, liść mięty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku + witaminy i minerały.

Analiza:
Białko 33% Omega-6 2,7%
Tłuszcz 19% Omega-3 0,4%
Włókno 3% Glukozamina 800mg/kg
Wapno 1,3% Chondroityna 500mg/kg
Fosfor 1,1% Węglowodany 26%
Szczegółowa analiza:
Sód 0,34% Witamina D3 2.000 jm/kg
Potas 0,6% Witamina E 400jm/kg
Magnez 0,1% Witamina K 2mg/kg
Żelazo 360mg Witamina C 85mg/kg
Cynk 300mg Witamina B1 (tiamina) 75mg/kg
Miedź 20mg Witamina B2 (ryboflawina) 44mg/kg
Mangan 45mg Lizyna 1,7%
Kobalt 0,55% Treonina 1,2%
Jod 2,1mg/kg Metionina 0,9%
Selen 0,4mg/kg Izoleucyna 1,2%
Niacyna 240mg/kg Leucyna 2,2%
Witamina B5 42mg/kg Walina 1,5% 1,4%
Witamina B6 36mg/kg Arginina 2%
Biotyna 0,6mg/kg Fenyloalanina 1,2%
Kwas foliowy 3,5mg/kg Histydyna 0,9%
Cholina 3.350mg/kg Cystyna 0,7%
Witamina A 18 IU/kg Tauryna 0,5%

55% mięsa
25% warzywa i owoce
20% owiec i brązowy ryż

Cena: 18 kg około 205 zł

Produkt polecony nam przez dietetyka weterynarii, który sam odkarmił ACANĄ swoje 4 psy. Jak widać ilu specjalistów tyle opinii.


Dla porównania

Bento Kronen - Happy Life Junior Chicken


SKŁAD - Mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 12 % kurczaka), mleko i produkty pochodne mleka (min. 12 %), zboża (min. 4 % ryżu), produkty uboczne pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, warzywa (min. 0,5 % marchewki i min. 0,5 % brokułu), nasiona, owoce (min. 0,5 % jabłka), drożdże, minerały.

Analiza:
Białko surowe 28% Sód 0,4%
Tłuszcz surowy 15% Witamina A 16 500 jm/kg
Wapń 1,2% Witamina D3 1 500 jm/kg
Fosfor 1% Witamina E 125 mg/kg

Cena 20 kg około 179 zł


Zastanawiam się bowiem skład Acany nijak ma się do tego co napisałeś, ponadto dawkowanie przynajmniej w porównaniu do Royala nie jest zawyżony. Zwiększona ilość kup często jest wynikiem dużej ilości białka. Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie dlatego zapytam: co jest w tym wypadku prawdą? (edit)
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 18:24   

Jedno i drugie jest prawdą , przy czym porównujesz produkty które są nieporównywalne - dla róznych psów , róznych ras , rózny podział. Porównujesz produkt dla szczeniat ras duzych i olbrzymich z uniwersalnym juniorem - którego dla ras z pogranicza duzych i olbrzymich bym nie zastosował.
Opis Acany jest bardzo szczegółowy .
A opis juniora happy life dośc ciekawy - jakis takiś bardzo okrojony w stosunku do tego co na worku .

Ale ogólnie oba składy sie zgadzają - choć Acana bardzo szczegółowy , Bento bardzo ogólny .
dwie rózne technologie podziału i produkcji , ale jesli chodzi o karmy ekonomiczne to poziom jest ten sam, chodzi mi o sektor , półke czy jak to nazwać - w tym segmencie tak jak w segmencie najwyższym -śa produkty lepsze i gorsze - czasem diametralnie sie różniące . Acana ma trochę zanizone dawkowanie a do poziomu Super premium jej daleko , chcoc skład by wskazywał że juz blisko . Ot każdy produkt ma swoich zwolenników .
Ja nie dyskredytuje Acany , opisałem wyżej że jest to " poważny " produkt na półce karm ekonomicznych , popularny na polskim rynku, dlatego przeze mnie ujety .
Jeden z wielu porzadnych produktów z tej "półki".

Co do cen to tez trudno porównywać - najwieksze opakowania Juniora to 10 kg , Acany 18

Co do ilosci kup to tez jest róznie .Karmy ponizej Super premium charakteryzują się większą " resztkowością' - dlatego tych kup jest więcej lub sa częstsze. Mozna też trafić na osobnika o bardzo szybkiej perystaltyce , który bez wzgledu na to co będzie jadł to bedzie " proukował " kupy w duzej częstoltliwości. Taki jest Aros i taki był Karol. Dla nich spacer bez kupy był spacerem straconym . Ot taka fizjologia potwierdzona medycznie.
Co do ilość kup powiązana z zawartością białka w pokarmie to ta teoria do mnie nie przemawia - psy karmione Orijenem , czy tez Barfem w czystej postaci ( którego nie jestem zwolennikiem ) a więc "karmami" o duzej zawartości białka zwierzecego kup robia ewidentnie mniej i o lepszej konsystencji .
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 19:16   

Zdaję sobie sprawę z tego, że wskazałam dwa różne produkty. Chodziło mi raczej o zawartość witamin i minerałów bowiem ta jest porównywalna, natomiast w swoim poście wskazałeś, że Acana jest jedną z karm z ich zaniżoną ilością.

Opis okrojony z niewiadomej mi przyczyny, ja worka Bento nie posiadam, wszystkie informacje z mojego postu znajdziesz na stronie http://www.krakvet.pl/

Acana na półkach sklepów zoologicznych cenowo stoi niemalże na równi z Orijenem, a teoria dotycząca białka jest teorią stworzoną przez dietetyków. Orijenem również karmiłam i nie ukrywam, że zamierzam do niego wrócić, natomiast częstotliwość kup po Acanie i Orijenie taka sama, konsystencja podobna. Skład bardzo podobny. Zatem z czego wynika jej wadliwość? na czym polega stara technologia produkcji? i gdzie mogę na ten temat poczytać?

Zastanawiam się również co kwalifikuje produkty do klasy premium? bo wygląda na to, że nie skład. Czym z koli wyróżnia się klasa ekonomiczna bowiem skoro Acana znajduje się na półce karm ekonomicznych to ich cena nie może być w tym wypadku wyznacznikiem. Acana jest droższa od Royala.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 19:29   

Technologia najwyższej ' półki' polega na uzyciu " scruddera' tak nazywa się głowna częśc lini technologicznej - mówiąc w prosty sposób - obróbka białka zwierzecego polega na uderzeniu pary o wysokiej temnperaturze , w starych liniach technologicznych polega na tkzw. opiekaniu miesa lub mączek z których pozyskiwane jest białko zwierzęce. Kwestia poziomu Super Premium to nie tylko składy , ale jakość półproduktów utrzymywana na tym samym poziomie, sposób implementacji witamin i mikro i makro elementów by były przyswajalne w karmie a nie tylko były w składzie . To także sposób konserwacji czynnikami naturalnymi i jego technologia a nie parachemią.


Co do cen Acany , to w stosunku od Orijena ma ceny zawyzone , choc tutaj porównania nie mają sensu bo to karmy o całkowicie róznej filozofii.
Orijen w swojej odmiennosci ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu ) na dizeń dzisiejszy nie ma konkurencji .

Co do cen to juz pisałem wyzej , to jest dośc "osobliwa" polityka importerów , kazdy sobie ceny ustala sam .Tak więc w segmencie karm ekonomicznych znajdziesz drogie, mniej drogie i całkiem fajne cenowo - wybór juz zalezy do własciciela psa , jego preferencji i upodobań .
RC to co innego - tutaj juz koncern "rules" - , sa tak duzi iż obrotem robia zysk i pokazuja wszystkim iz tak mozna - choc po ostatniej podwyżce to róznic wielkich nie ma .
  
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 19:31   

proszę http://www.krakvet.pl/aca...kg-p-12782.html

a gdzie mogę znaleźć informacje dotyczące produkcji poszczególnych karm? nie ukrywam, że temat bardzo mnie interesuje.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 19:41   

Co szczegółów to nigdzie bo to strzezona tajemnica . Co lini produkcyjnych to w informacjach firm , bo to posiadanie scruddera podbija stawkę.
Co do szczegółów produkcji karm to od czasu do czasu w Polsce jest dostepny tkzw RoczniK AAFCO - wydawana raz na rok Biblia dotycząca karm - wydawana rzecz jasna ( żeby było dziwniej ) w USA. Miałem to w rekach chyba ze cztery razy - cegła straszna ale wiarygodna.
Zalezienie sie w tej publikacji wiąże się z otrzymaniem certyfikatu AAFCO , najbardziej cenionego przez producentów karm - tak więc wszyscy sie starają - nie wszyscy dostaja - sito jest bardzo ostre.
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 19:44   

Grzegorz napisał/a:


Co do cen Acany , to w stosunku od Orijena ma ceny zawyzone , choc tutaj porównania nie mają sensu bo to karmy o całkowicie róznej filozofii.
Orijen w swojej odmiennosci ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu ) na dizeń dzisiejszy nie ma konkurencji .


nie zamierzam porównywać całościowo, również uważam, że Orijen to najlepsza karma jaką dotychczas karmiłam. Porównałam skład i cenę. Natomiast czy przypadkiem producentem obu karm nie jest jedna fabryka Champion Petfoods?


Grzegorz napisał/a:


Co do cen to juz pisałem wyzej , to jest dośc "osobliwa" polityka importerów , kazdy sobie ceny ustala sam .Tak więc w segmencie karm ekonomicznych znajdziesz drogie, mniej drogie i całkiem fajne cenowo - wybór juz zalezy do własciciela psa , jego preferencji i upodobań .
RC to co innego - tutaj juz koncern "rules" - , sa tak duzi iż obrotem robia zysk i pokazuja wszystkim iz tak mozna - choc po ostatniej podwyżce to róznic wielkich nie ma .


no tak, ale RC to przecież klasa premium tak?

rozumiem zatem, że segment ekonomiczny charakteryzuje się przede wszystkim sposobem produkcji, skład i cena w tym wypadku jest mniej ważny, tak?
  
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2011 20:21   

Co do Acany i Orijena to faktycznie tak jest. Tak wiec cakowicie jest zrozumiałe stworzenie dwóch linii karm. Acana - to taki tradycyjny produkt a Orijen ta taka rewolucja , która chyba sie sprawdza , ja w każdzm razie chwale produkt pomimo ceny.

Co do poziomu "ekonomicznego ' to faktycznie bardziej tu decyduje sposób produkcji .

Zreszta tak naprawdę to podziały straciły racje bytu , pomiedzy "karmowcami" mówi sie raczej o karmach z najwyższego poziomu i tych poniżej, o karmach dobrych i tych troche gorszych .Od kiedy powstały karmy typu Bento Kronen Nutricional Balance, czy Orijen to podział na Super premium , Premium czy ekonomiczne stracił racje bytu.
Zwyczajowo sie go uzywa dla tkzw."normalnego' klienta , którey nie siedzi w szczegółach, bo tak sie przyjeło od lat i dla niego jest to bardziej zrozumiałe.
Dlatego tez taki podział zastsowałem w moim krótkim i dośc ogólnym przewodniku..

Prywatnie dzielę karmy na dobre i gorsze i taka zasadę stosuje w pracy . A i tak w wielu przypadkach karma jest dobierana pod osobnicze wymagania czworonoznego klienta , który nie raz lepiej "wygląda" na karmie z poziomu :"ekonomicznego " niz z Super Premium.
Ot takie zycie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14