Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
łapczywe jedzenie
Autor Wiadomość
ola_29
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lip, 2006 19:43   łapczywe jedzenie

Witam wszystkich,

od tygodnia mam ośmiotygodniowego basseta-Hipisa i martwi mnie sposób w jaki je. Kiedy tylko dostaje miskę z jedzeniem,niemal rzuca się na nią i bardzo łapczywie i szybko "pożera" jej zawartość. Czy to normalne?

Hipis dostaje jedzenie pięć razy dziennie, trochę mniej niż pół szklanki karmy (Satisfaction Puppy Maxi), którą rozmaczamy w ciepłej wodzie. Narazie karmimy go zgodnie ze wskazówkami, które otrzymaliśmy już wcześniej i Hipsiu ładnie przybiera na wadze, ale wciąż je bardzo łapczywie.Może to dla niego zbyt mało i teraz powinien dostawać więcej?

Pozdrawiam
 
 
Leniuch
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lip, 2006 11:06   Witam:)

Ja swojemu Leniuchowi daje karme ROYAL CANIN MAXI JUNIOR 3-4razy dziennie,a ma 7-8mC.Nie masz sie czym przejmować,że jest strasznie łapczywy to normalne u Bassetow mojego już zaczełam oduczyać,że gdy chce mu położyć miske to ten skacze jak opentany a tym samym noskiem strąca pokarm czy wode.Te psiaki spią,jedza,a wieczorkiem szaleja to norma :) )

Pozdrawiamy i niech Hipis się dobrze chowa :) ))
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Pią 14 Lip, 2006 11:53   

Chciałbym aby nasze potwory tez tak jadły. A nasze to niejadki i trzeba sie nieźle nagimnastykowac aby coś zjadły.
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lip, 2006 12:58   

Mania też nie jest żarłokiem, co może dziwne u basseta.Też trzeba ją namawiać do jedzenia, straszyć , że kotki jej zjedzą i takie różne głupoty.Ale żebractwo ma typowo bassecie. Jak my jemy, to niezależnie co mamy na talerzach, pies siada, patrzy głodnym wzrokiem i jęczy.
 
 
ola_29
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lip, 2006 22:48   

Od dwóch dni Hipis dostaje troszkę więcej i chyba powoli zaczyna się "uspokajać" w czasie jedzenia.

Od pewnego czasu zaczął natomiast wcinać truskawki, czerwone porzeczki (nawet prosto z krzaka) i malinki. Pewnie brakuje mu jakiejś witaminki. Sądzicie, że mogę mu na to pozwalać? Jestem początkującym basseciarzem i mam mnóstwo wątpliwości :wink:
 
 
ola_29
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lip, 2006 22:48   

Od dwóch dni Hipis dostaje troszkę więcej i chyba powoli zaczyna się "uspokajać" w czasie jedzenia.

Od pewnego czasu zaczął natomiast wcinać truskawki, czerwone porzeczki (nawet prosto z krzaka) i malinki. Pewnie brakuje mu jakiejś witaminki. Sądzicie, że mogę mu na to pozwalać? Jestem początkującym basseciarzem i mam mnóstwo wątpliwości :wink:
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Lip, 2006 10:20   

Moja Lussi potrafi opędzlować cały krzew agrestu i posprzątać wszystkie śliwki, które spadły z drzewa. Uwielbia surową cebulę i czasami skosztuje ząbek czosnku. Ależ ona ma upodobania.
 
 
Ulka 

Dołączyła: 14 Lut 2006
Posty: 51
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 16 Lip, 2006 22:01   

Figa wczoraj zjadła zieloną łupine od orzecha włoskiego . Zorientowalismy sie co to było długim dochodzeniu. Efektem były wymioty o czarnawym zabarwieniu do 2 w nocy. Dzis wieczorem zjadła juz normalny posiłek ,ale jeszcze jest osowiała.
Czy basety nie mają instynktu , ktory ich ostrzeze przed szkodliwym jedzeniem?
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 16 Lip, 2006 23:17   

Instynkt to może i bassety maja, ale im najbardziej smakujeto to co obrzydliwe gdzieś na łące.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14