Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podtuczyć basseta?
Autor Wiadomość
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 18:49   

keter23 napisał/a:
To znowu ja z moim problemem. Zorek jadl bez zarzutow przez dwa tygodnie . Mieszałam mu sucha karme z puszka i wcinal jedna a czasami dwie duze michy dziennie. I nagle stop przestal jesc . Jeden dzien nie jadl wcale a teraz z wielkim wysilkiem miske dziennie a czasami nic. NIeweim co sie z nim dzieje . Jak widze te wszystkie zdjecia na forum pieknych umiesnionych basseciorkow to mi przykro ze nasz taki nie jest.
Ma albo mial ktos moze takiego niejadka w domu?? Co robic??



Jak wziełam Jogiego do adopcji to też nie chciał jeść, był taki chudy, jezu co ja się na wyginałam żeby jadł, taka chudzinka z niego była, a teraz wcina że hej, ale za wiele nie przytył, myślę ,że on taki jest, każdy basior jest inny ,ma inna budowę. Moje to takie wycwaniły się bo jak im gotuje mięska to wcinają , a jak mają jeść sucha karmę i puszkę to na kichaja na nią. Wiec wtedy robie im głodówkę, dwa dni stoi sucha karma i jak zgłodnieja to wcinają, ale i tak wola jak im ugotuje. Niewiem może spróbuj gotować, ale pamietaj pies sie przyzwyczaji do takiego jedzenia, bo jak ja gotuje i niose garnek to moje tak czekają, juz dobrze wiedza co im niose i skaczą pod sam garnek :) , ale ja lubie patrzec jak one potem tym sie zajadają :)
 
 
Rogasowa 
&Trufla



Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 801
Skąd: Węgrów/Warszawa
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 18:54   

Zaakceptuj to, każdy jest piękny i kochany.. lepiej mieć basseta chudego ale zdrowego!
Mój przypadek jest beznadziejny. Nic nie mogłam zrobić więc się z tym pogodziłam..
Czasem tylko szepnę na wielkie ucho.."Trufla.. a jakbyś tak zgromadziła na sobie dodatkowe 4kilosy? :twisted: "
No ale ona nic nie odpowiada na to.. :roll:
_________________
pozdrawiam, Trufla
 
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 18:55   

Rogasowa napisał/a:
Zaakceptuj to, każdy jest piękny i kochany.. lepiej mieć basseta chudego ale zdrowego!
Mój przypadek jest beznadziejny. Nic nie mogłam zrobić więc się z tym pogodziłam..
Czasem tylko szepnę na wielkie ucho.."Trufla.. a jakbyś tak zgromadziła na sobie dodatkowe 4kilosy? :twisted: "
No ale ona nic nie odpowiada na to.. :roll:



no właśnie :mrgreen:
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 19:08   

I ja się męczę z podobnym problemem :roll: u mojej Toli gołym okiem żebra można policzyć... dziewczyna wybrzydza przy jedzeniu koszmarnie :/ na początku bezproblemowo zjadała suchą karmę , jednak po kilku dniach zastrajkowała i strajk trwał, trwał, trwał... bez skutku próbowałam różnych karm... gdy kręciła nosem przy jedzeniu micha szła do góry.. niestety i ten zabieg nie przyniósł żadnych rezultatów.. kulki umaczane np. w tuńczyku potrafiła dokładnie wylizać i bezczelnie wypluć.. w końcu zaczęliśmy gotować. Dziewczynka pięknie zaczęła przybierać na wadze :D aż weterynarz się zachwycał. Niestety do czasu. Do gotowanego zaczęliśmy dodawać dla smaku podroby.. Tolcia przestała zatem jeść gotowane, za to ze smakiem pałaszowała surowiznę.. dziś bez względu na to co by nie było w misce je wtedy i tylko wtedy kiedy ma ochotę... ostatnimi czasy odnotowaliśmy kolejne 3 kg w dół...
Zmuszona byłam zaakceptować taki stan rzeczy bo nic więcej nie jestem już w stanie zrobić.. Ot taki z niej egzemplarz i tyle.. Nie ma zatem co się zamartwiać bo niepotrzebnie siwych włosów przybędzie ;) wygląda na to, że tent typ tak ma :cool: głowa do góry! chłopak sobie krzywdy nie zrobi :)
 
 
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 20:16   

Dzieki za wszystkie rady . Zorek za dw tygodnie konczy rok wiec przejde na kame dla adultow i zmienie firme . Zamowilam probke karmy PRO PAC i jadl bez problemu. Na poczatek kupie 3 kg i jak bedzie jadl to zostawie a jak nie to myslalm zeby moze zmieniac karmy tak dlugo az trafie na jakas ktora polubi co wy na to??
_________________
Sylwia
 
 
 
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 22:32   

Witam po prawie dwudniowej głodówce zorek zjadł swoją suchą karme. nie je dwóch misek dziennie ale jedna zawsze wieczorem, nadal jest chudy ale jest nadzieja ze moze niedlugo wróci do normy. A za tydzien konczy rok i nowa karma juz w drodze dla doroslych pieskow- Orijen. Zobaczymy jak mu z ta pojdzie .
_________________
Sylwia
 
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 22:38   

Trzymam kciuki :) Mój Barnaba przy śniadaniu bardzo często wybrzydza, a wieczorem je. I jak na swój wiek i wage, wcale nie je dużo, więc wszystko jest względne, jak już to zresztą było wcześniej podkreślane :)
 
 
Rogasowa 
&Trufla



Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 801
Skąd: Węgrów/Warszawa
Wysłany: Sob 08 Paź, 2011 22:42   

Jak czytam o waszych problemach - z wagą bassiora.
To myślę, że chyba nikt nie jest w takiej sytuacji jak ja.
W końcu ten puchar na półce za coś stoi..
Zazdroszczę tak chudych bassetów :roll:
_________________
pozdrawiam, Trufla
 
 
 
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Nie 09 Paź, 2011 11:50   

no to gratuluje pucharu. nie ma czego zazdroscic. bardzo przykro jak twoja pociecha ma dobra karme w misce a wyglada jak jakis biedak bo chudzizna.
_________________
Sylwia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14