Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Sro 27 Lip, 2011 22:03
WAGA BASSETA
Autor Wiadomość
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Paź, 2006 08:59   

Dziś rano dzwonił do mnie Radek, ważył Toblerona i okazało się, że waga nie przekroczyła 30 kg. Stawiałam jak wyżej, czyli dużo ponad. Pies jest bardzo, bardzo silny. Groszek przy nim to piórko, jest taki delikatny. Zobaczcie jak to może zmylić :wink:
Poza tym Groszek jest bardziej skórzasty, Tobleron zbity, bardzo umięśniony, taki czołg.
 
 
radex
[Usunięty]

Wysłany: Pon 09 Paź, 2006 10:10   

o wypraszam sobie żaden czołg

poprostu dobrze zbudowany pies o bardzo znikomej odwadze :)
a waży niecałe 30 kg.
 
 
kudlata

Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 8
Wysłany: Pon 07 Sty, 2008 16:23   

ile powinien wazyc 9 tygodniowy basset?
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2008 09:48   

wg mojego doswiadczenia ok.10kg :D
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 14:23   

Witam,
Musze odchudzic mojego Rudolfa, teraz wazy prawie 42 kilo mimo ze caly czas jest na royal canin light. Teraz zakupilam Royala Canin Obesity ale mam problem. Nie wiem jaka powinna byc idealna waga mojego psa?? Ma prawie 9 lat, jest po sterylizacji, zrobil sie len i troche mu sie przytylo. Czy 35 kilo to jest odpowiednia waga? Wyczytalam gdzies ze straszy pies lepiej jak ma niedowage niz nadwage, czy to prawda?
pozdrawiam
_________________

 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 16:13   

nie jestem ekspertem,ale wydaje mi się że 35 kg dla 9-cio letniego samca to waga w sam raz :wink:
 
 
joi 



Dołączyła: 21 Wrz 2007
Posty: 316
Skąd: Królowy Most/Siedlce
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 17:57   

Też nie jestem ekspertem, ale na temat tuszy mam wyrobione zdanie. Zdecydowanie lepszy za chudy niż za gruby. Najlepszym przykładem moja 14 letnia jamnisia, tak zwany wstyd domowy, bo wygląda jak z najgorszej ochronki taka chuda. Ostatnio dostała ropomacicza, z pęknięciem ścianki i rozlaniem. Po 2 dniach lekarz który ją operował wyjmując dren nie mógł się nadziwić, że już. Wszyscy lekarze mówili, że gdyby była gruba, nie miałaby żadnych szans.
 
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 19:16   

I ja się wtrącę. Wprawdzie tak jak i Wy nie jestem ekspertem, ale powołam się na słowa wieloletniego hodowcy i znawcy tej rasy - Kasię Buksę. Sama mam dużego psa i pod wpływem różnych tu usłyszanych neewsów zapytałam jej czy mam Fanfana odchudzać ( ważył wtedy ok 43 kg ). Usłyszałam w odpowiedzi, ze Galdiator w najlepszym okresie ważył koło 50...a biorąc pod uwagę jego "karierę wystawową" i oceny ekspertów właśnie uważam, że ona wie co mówi. Trzeba jednak brać pod uwagę budowę psa ( większe i mniejsze typy ).
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
  Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 20:33   

No wlasnie i tu zaczyna sie moj dylemat, moj pies zawsze byl duzy i masywny, ma strasznie duzo skory , W parku biega , oczywiscie jak mu sie chce, ale nie ma problemow z poruszniem, przerazaja mnie tylko opinie ludzi spotkanych na ulicy i niestety dwoch lekarzy do ktorych chodzimy. Wszyscy zgodnie mowia ze jest za gruby. Teraz sie jeszcze przerazilam na nowo bo jak spojrzalam na dawke tej nowej karmy odchudzajacej to wyszlo na to ze przez caly dzien moj pies zje poltorej kubka karm(tzn 250 gram). I co ja mam robic? Odchudzac go? Ale wtedy jaka waga bedzie idealna? Bo to tez od tej wagi idealnej zalezy dawkowanie karmy. Jesli zalozyc ze waga idelana to 35 kilo to niestety musi dotawac tylko 250 gram karmy dziennie. Mi to wyglada raczej na glodzenie niz odchudzanie :shock:
_________________

 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 21:39   

ale Gladitor wazył tyle jak był młodzieniaszkiem :roll: :roll: a tu chodzi o 9-cio letniego psa,uważam ze spadek wagi o kilka kg odciąży mu stawy i wogóle będzie żwawszy :wink:
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008 22:00   

Mirka...zgadzam się z Tobą tym bardziej, że znasz Grubego. Oczywiście masz rację - Gladek tyle ważył będąc młodzieniaszkiem...ale teraz też waży sporo :grin: a to już nie pierwszej młodości pan Basset :wink:
 
 
Kasia :) 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2005
Posty: 966
Skąd: Wa-wa
Wysłany: Wto 04 Mar, 2008 08:44   

magdalena, niestety wydaje mi się, że nikt na forum nie będzie Ci w stanie "w ciemnop" udzielić odpowiedzi czy masz odchudzać swojego psa i czy 42 kilo to za dużo na basseta...

istotną kwestią jest budowa psa, jego ogólna wielkość, kościec...
dajmy na to taki Fredek - Fredek gdy go znaleźliśmy ważył 26 kilo, i wtedy był chudy (ale bez przesady, kości mu nie sterczały jak pamiętnej Łusce), teraz waży niewiele ponad 30 kilo i jest w doskonałej formie - ale Fredek to wersja sportowa basseta, mały nie jest ale gdzie mu tam do takich bassetów jak Karol, Gladiator czy Fanio ...
Gladiator waży 50 kilo - gdyby Fredek ważył 50 to chyba byśmy go musieli turlać ze schodów :lol: ale Gladiator to duży pies, mocny, o bardzo mocnej budowie - kompletne przeciwieństwo wyżej wspomnianego Fredzia, i o ile Fredek najlepiej sie czuje przy wadze 30 kilo, to gdyby ktoś kazał do 30 kilo odchudzić Gladiatora, czy Fanfana to z tych psów zostałby chyba tylko cień! :shock:

Dlatego jeszcze raz powtarzam, istotna jest ogólna budowa psa - a ile ważył Twój pies przez całe życie? jaka była jego normalna waga?

:?:
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Wto 04 Mar, 2008 11:51   

Czesc Kasia, moj pies od dluzszego czasu tyle wazy , mysle ze tak od 2 lat waga waha sie w granicach 40 kilogramow , teraz wazy 42, ale teraz tez doszla sterylizacja i leki na padaczke ktore powoduja ze moj pies zrobil sie bardziej spiacy i leniwy. Tego wlasnie sie obawiam, ze ta waga jeszcze bardziej podskoczy i bedzie po psie. Lekarza mowi zgodnie musi schudnac bo beda problemy. Kupilam RC Obesity, podobno najlepsza karma na odchudzienie psa, zobaczymy. Dzwonilam nawet do Royal zeby potwierdzic dzienna dawke karmy i mi podali 250 gramow (to jest tylko 1,5 kubka dziennie!). No ale podobna ta karma pecznieje i pies nie czuje glodu chociaz nie wiem zobaczymy.
Tak wiec nadal nie wiem ile go odchudzic, on byl zawsze masywny i duzy, to tak jak bys postwaila suczke bassetke kolo niego to on bedzie prawie 2 razy od niej wiekszy.
Nie wiem, jak by schudl tak gdzies 5 kilo to bedzie OK?
dziekuje i pozdrawiam
_________________

 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2008 15:25   

Co racja to racja , ale Karol w okresie chwały ważył 45 kg. Teraz jest troszku szczuplejszy - ma 36.540 kg i ewidentnie lepiej łazi, biega , choc nie widac zbytnio po nim by był jakis mniejszy. Na pewno pies starszy winien troszku spaść z wagi by stawy tak nie cierpiały. Karol to juz dojrzały Pan 8 letni , tak więc koniecznym było zastsowanie kuracji. I choć zawsze był potężnej budowy to teraz jest O.K. To samo czeka za kilka lat wszystkie psy ciężkie - chociażby ze względu na ruch , stawy i kregosłup. Gladiator chyba tez nie ma juz masy jaką miał gdy swiecił triumfy ,a i Fania gdy wejdzie w wiek "szpakowaty" trzeba by trochę odchudzić , no ale ten młodzieniec ma na to jeszcze czas!!!!!!!!!
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2008 16:14   

Grzesiu...Ty nie pamiętasz Fana rok temu o tej porze, ale Aleksander pamięta go doskonale - ważył 27 kg...nie tylko czułam, ale i widziałam wszystkie jego kości, miednicę...no, wszystko...wyglądał koszmarnie. Olek wtedy głośno tego nie powiedział, ale po jakimś czasie przyznał się, ze pierwszą jego myślą była taka, że ten pies umiera...tak to źle wyglądało. Ale fakt faktem był wtedy chory. Kasia ma rację...trudno dawać rady na temat wagi nie widząc psa od szczeniaka. A na marginesie - basset to idealny pies dla kobiety w takim razie - ja jak wejdę w "szpakowaty wiek" też będę musiała zrzucić parę kilo :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15