Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
łapki
Autor Wiadomość
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:11   łapki

byłam dzisiaj z Antochą u weterynarza ... bo trochę utyka (Antocha, nie weterynarz)

i sama nie wiem, co myśleć ... jakoś nie czuję, żeby to była bardzo poważna sprawa a drugiej strony jakoś tak sie trochę martwię. W o9góle zadziwia mnie to psisko. Nie melduje, że boli ją cokolwiek. Pewnie muszę sie nauczyć odbierać te sygnały, ale na dzień dzisiejszy nie czytam jej wcale.

Mam 15 letnią sukę owczarka - ta jak ją cokolwiek zakoli - od razu biegnie ze skargą do męża albo kogokolwiek. Uszy kładzie po sobie, wzdycha, układa się na przejściu i patrzy zbolała. Antosia miała zapalenie uszu i gdyby nie termin szczepienia ( a co za tym idzie gruntowny przegląd psa), w życiu bym się nie domyśliła, że z nią jest coś nie ok.
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:12   

utyka na prawą przednią łapkę...

_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21592
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:19   

Obejrzyj dokładnie opuszki. Teraz tyle szkła i wystarczy taki tyci tyci kawałeczke , a te maciupkie są najgorsze.
Ostatnio Marek Guciowi wyjął, miniaturkę szkła no ociupinkę, ale musiało gucia boleć bo nie chciał isć i koniec, położył się na chodniku. A po wyjęciu ulga natychmiastowa.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21592
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:20   

I ja obserwuję gustawa, fakt, nie da znać ze go coś boli, no łapy to wyjątek. Obserwuję, czyj pije wodę, czy je itp.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:22   

wygląda pociesznie na zdjęciu - łapka (na zdjęciu) wygląda ok może sobie po prostu naciągnęła ścięgno.

Bolek raz też zaczął ni z gruszki ni z pietruszki utykać na przednią łapę miał 2 lata. Po długiej walce (męża jak zwykle brak w domu) kumpel wniósł Bolka do auta i pojechałam do lecznicy, zdjęcie rentgenowskie chyba z godzinę robiliśmy, Bolek był bardzo agresywny, nie pozwolił się nikomu dotknąć a Ja zapomniałam w panice namordnika (mówiłam że blondyna :roll: ). W końcu udało się Bolowi owinąć sznupe bandażem i z pomocą dwóch asystentek i dwóch lekarzy ustawiliśmy psa do zdjęcia. Na zdjęciu nic nie wyszło, pies zdrowy a mnie oczywiście lekarze wzięli za idiotkę bo jak już uwolniliśmy psa z objęć i bandaża to Bolo radośnie po merdał ogonem i pokazowo przebiegł się po gabinecie - oczywiście już nie kulejąc.

Może nadwyrężył łapkę podczas spaceru, zobacz dokładnie opuszki i błonę pomiędzy nimi czy nie ma jakiegoś drobnego kamyczka lub czegoś podobnego.
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:35   

nic nie widać i nic nie czuć ...
a utyka od kilku dni, szczególnie nasila się to po spaniu.

choć dzisiaj diablica utykała mniej (analogicznie jak z zębem przed wizytą u dentysty) ona jak wstaje to musi się rozchodzić :) i ten rozruch wcale nie jest długi , czasem kilka kroków ..

pani dochtor ma jej sprowadzić jakiś preparat, który chyba wzmacnia chrząstki (tak to zrozumiałam) i będziemy się temu przyglądać ..
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:35   

a to nie przypadkiem wzrostówka?
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:37   

ile Antocha ma lat?
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:39   

jutro kończy 5 miesięcy
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:40   

wzrostówka
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:41   

Magda pomyślałyśmy o tym samym ;) to przeznaczenie :P

Zojka tak jak Magda mówi to pewnie jest młodzieńcze zapalenie okostnej -> ja bym poszła do weta po tabletki i tyle (już nie pamiętam co Gorodn brał ale chyba rimadyl)
  
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:42   

:lol: :lol:
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:42   

nie bardzo się znam, ale też mi to tak wygląda ...

Antocha jest z nami niecałe dwa miesiące a podwoiła swą wagę ... wiec kurde rośnie ..
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:43   

Wyjaśnijcie jej może, na czym polega to kulenie, żeby się dziewczyna nie martwiła
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21592
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 12:43   

Teraz mi się przypomniało, jak był mały gustaw ni stad ni zowąd zaczął kuleć.
Lekarz polecił jedną tabletkę Rimadylu
- pomogło.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9