Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wasze bassety znosza upały?
Autor Wiadomość
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Wto 11 Lip, 2006 20:56   

Gustaw na czas upałów postanowił przeminić się w pancernika! Nakładam na niego wilgotny ręcznik od ogona po czubek głowy a on cały czas w nim chodzi :shock: i wogóle nie ma ochoty go zdejmować :wink:
  
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 11 Lip, 2006 21:35   

To dobry sposób, my z Guciem chodzimy nad stawek, a że z Gustawa byle jaki pływak, to sobie brodzi i moczy ..... . Taki potem jest ożywiony. Ale zauważyłam, że wieczorami mi podsikuje na balkonie, czy od moczenia, czy z innego powodu - nie wiem. Nigdy tego nie robił. A pomiędzy spacerami śpi w najbardziej chłodnych miejscach w mieszkaniu. Na apetyt nie narzeka. I zawsze na spacer zabieram wodę, ma swoją butlę ze "smoczkiem".
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Bartmen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lip, 2006 03:31   

Z tym sikaniem może sobie pęcherz przeziembił :(
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lip, 2006 09:21   

Mańka, pomimo swojej nieprawdopodobnej energii, do godzin wieczornych też jest spokojniejsza.Chodzimy nad stawik i Mania pływa. Sama wchodzi do wody i pływa kilka minut.Póżniej idziemy na łąkę i tam pies dostaje "lataczki ",więc szybko się suszy. Ale wieczorem , w domu szaleje do póżna, tak jakby musiała nadrobić cały dzień.Dobrze , że nie mieszkamy w bloku, bo sąsiedzi mogliby tego nie znieść.
 
 
Aleksander



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Mar 2005
Posty: 598
Skąd: Żory 508185063, 0324356156
Wysłany: Sro 12 Lip, 2006 14:18   

Są dwa najlepsze sposoby na upały:
1. spanie, spanie, spanie i jeszcze raz spanie:
2. no i zabawa w zimnej wodzie:
ten drugi sposób bardziej polecamy bo zdrowszy i przyjemniejszy.
 
 
Marcik
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lip, 2006 09:40   

Tak zabawa w wodzie to coś co Bary po prostu Kocha...niestety trzy dni temu Baru źle ocenił jakośc wody w stawie po drugiej stronie pomostu... i wskoczył do totalnego mułu... gdzie oczywiście poszedł na dno, bo spanikował.... mnie przy tym nie było więc gdyby nie mój tata to z Barego niewiele by zostało :( Bo mama która wtedy Barego pilnowała pływać nie umie... Po wyciągnięciu z mułu pies oczywiście nic sobie nie zrobił z niebezpieczeństwa i dalej latał jak wariat... a my do dziś leczymy swoje zawały. Najgorsze były uszy...płukałam płynem, ale boje się, że coś zostało i odnowi się zapalenie... więc dziś się do weta wybieramy :( Znowu. Apel do wszystkich: miejcie oczy szeroko otwarte, to sa sekundy :(
 
 
Leniuch
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lip, 2006 10:41   

Mój Leniuch też nie przepada za upałami ale nie jest tak,że cały czas śpi. Już się rozkręcił i praktycznie cały dzień mi wariuje,fakt,faktem wieczorami daje czadu wskakuje mi na łóżko gryzie poduszki,kołdre wszystko co mu przeszkadza to gryzie :P
Co do spacerkow to w takie slonce nie chce mu sie wychodzic dopiero kolo 18-stej odbywamy dłuższy spacer.
Co do morza to nie wiem bo nie bylam jeszcze z moim pieszczochem ale ostatnio bylismy nad jeziorkiem jak dla mnie masakra pies byl wszedzie gdzie bylo jedzenie,nie moglam sie wykapac,odpoczac to samo bylby z nim nad morzem.

Pozdrawiamy:)
 
 
bommel
[Usunięty]

Wysłany: Sro 26 Lip, 2006 12:05   

Azor wykorzystuje te pory dnia kiedy jesto chłodno, tzn. ranek i wieczór.
Rano idziemy na spacer do parku. Po poludniu śpi. Próbowalam wyciągać go na przechadzkę ale nic z tego, zapnę smycz a on nawet oka nie otworzy śpi i już. Uaktywnia sie wieczorem. Rozrabia na całego. Jak pogra w pilkę to lubi sobie pod orzechem poleżeć, bo tam cień; albo przed domem, też w cieniu, uwielbia ludzi obserwować :wink:
 
 
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 19:55   

Znowu lipiec i znów powrócił pancernik
 
 
Arleta
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 21:48   

Nasze male i mamuska to najchetniej na zimnych plytkach sie wylegują..a jakjuznjestesmy na trawce to najlepsza jest ta swiezo podlana i wtedy sie kulają :)
 
 
Jogurt 

Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 133
Skąd: Krakow
Wysłany: Wto 17 Lip, 2007 22:17   

Jogurtowi jakos niespecjalnie upaly przeszkadzaja. Bez problemu wychodzi na spacer i rozrabia na calego. Co prewda nie spi w legowisku tylko na plytkach obok...No a teraz spi rozplaszczony na tarasie i odpoczywa po zabawie w trawie, potworas cale rece mi zgryzl :roll:
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 15:23   

moje ciężko znoszą...leżą, leżą, leżą :roll:
  
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 15:49   

A Bolek jeżeli ma wody pod dostatkiem to nie ma różnicy, bardziej cierpi jak jest zima. Chłodzi się na kaflach, dużo pije no i nie leży na słońcu - nie lubi się opalać. :lol:
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 16:28   

U mnie dziś 30st. w cieniu. Enigma od rana do wieczora leży na tarasie w cieniu, albo w domu na płytkach. Barik podobnie. Nawet za rowerami nie ganiają, a to znaczy, że jest na prawdę gorąco.

Po dniu lenistwa o 18 psy dojstają jedzenie, o 20 wychodzimy na dłuuugi spacer. Potem Eni jeszcze bawi się swoją kiełbaską i znów idzie spać. I tak w kółko :)

Sposobu z ręcznikiem nie próbowałam. Kudłatemu podejrzewam, że i tak byłoby wszystko jedno. Enigma od jesieni do wiosny chorowałą na anginę i wolę jej nie przeziębić.
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 22 Cze, 2008 17:12   

Gustaw na spacerze jak wyczuwa cień - kładzie się - i patrzy na mnie.
A ja cóż czekam cierpliwie aż sobie odpocznie.
Na dłużnej wychodzimy wieczorem. Po psie od razu widać, że przyjemniej bryka i spaceruje.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14