Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Potykanie się basseta
Autor Wiadomość
lora 



Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 488
Skąd: Mińsk Mazowiecki
  Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 10:54   Potykanie się basseta

Zaobserwowaliśmy, że Chester często potyka się na prawą przednią łapę- tak jakby się nagle pod nim ugięła. Ląduje wtedy prawą stroną pyska w ziemi. Na początku myśleliśmy, że to przypadek, wpadł łapą w dołek, ale na chodniku z kostki też mu się to zdarzało. Do dziś ograniczaliśmy się do obserwacji, ale na dzisiejszym spacerze Chester potknął się dwa razy i za każdym wydał jęk, więc jesteśmy zaniepokojeni :!: Nie wiem, czy wcześniej tak było. Na informacje muszę poczekać do powrotu jego poprzedniej właścicielki do kraju.
Chester ma grube, proste, mocne łapy i bardzo intensywnie ściera dwa środkowe pazury. Jest dosyć masywny, więc jak łapy się pochorują, to problem będzie OGROMNY. W Mińsku w tej kwestii na weta nie ma co liczyć. Nie wiem, ale chyba trzeba zrobić mu na początek jakieś prześwietlenie? W Warszawie znam tylko klinikę na Gagarina. Co my mamy zrobić?
_________________
Kochaj basseta swego, jak siebie samego.
 
 
Ozzy 


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 212
Skąd: Czechy, Ostrava
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 11:40   

Basset je těžký pes, někdy mívá problémy s nedostatkem vápníku. Stává se, že tito psi kulhají někdy na jednu nohu, někdy na více. Záleží na podávané potravě a, věku psa, případně doplňkové výživě.
Zkusil bych nejprve zvýšit dávku vitínu C a Calcia s Fosforem. Důlěžité je hlavně to Calcium. Basset často pociťuje nedostatek vápníku, ten pak odebírá z kostí, případně z kloubů.
Výborný prostředek je Alavis, případně Stronbones. Máme druhého basseta a k dávce krmiva (Purina Proplan) vždy přidáváme nějakou výživu. Dělá to většina českých chovatelů, není to vše z mé vlastní hlavy.
 
 
lora 



Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 488
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 11:54   

Zrozumiałam jak przez sito :shock: ale bardzo dziękuję za pomoc.
Karmę dostaliśmy od właścicielki-nie pamiętam jaką, ale to co zostało mogę wymieszać z Puriną i wtedy przestawić Chestera na Purinę. Witamin nie podajemy mu żadnych :oops: Poszukam preparatu z wit. C, wapnem i fosforem (o ile dobrze zrozumiałam :?: ) Może ktoś mi doradzi sprawdzony produkt?
Z ostatniego akapitu ja nicziewo nie paniała :oops: Pomocy!

Chester ma 5lat- jest dorosły, ale nie żeby zaraz stary. Tylko duży i ciężki jest i to może dlatego?
_________________
Kochaj basseta swego, jak siebie samego.
 
 
Ozzy 


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 212
Skąd: Czechy, Ostrava
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 14:06   

Zrozumialas. Naprzod coz przeciw bolesci:
Ibalgin albo Ibuprofen
Pozniej sprobowac produkty kolo wapna:
Coz od Caniny
albo
StrongBones
Karme od wlassciciela niezmiennac.
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 14:10   

Lora, gdzieś w tematach pisałam o odżywce
Caniviton forte
ja to podaję Guciowi przez miesiąc, potem przerwa, potem znowu miesiąc.
Jak dobrze pamiętam to też Dorti pisała, że to jest dobre i podaje swoim psiakom.
Gustaw miał podobnie jak piszesz, śmiesznie to wyglądało jak rył nosem, ale mnie nie było do śmiechu, jak to się powtarzało za często.
Po miesięcznej kuracji zauważyłam poprawę.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 20:10   

W ślad za Bogusią, bardzo polecam Caniviton Forte. U mnie sprawdzone.
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 20:12   

Bolo też się od czasu do czasu potyka, ale nie wydaje przy tym żadnego podejrzanego dźwięku. Najczęściej potyka się o krawężnik ;)
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 20:13   

Nistety moj Rudolf ma identycznie, od pewnego czasu zaczal oszczdzal przednia praw lape, i rowniez sie o nia potykal. Zrobilam przeswietlenie, artroza niestety, moj pies ma 9 lat. Dostawal przez 3 tyg Rimadyl, troche pomoglo ale lape i tak oszczedza. Lekarz kazal podawac mu przez 3 miesiac ODNOVIT, preparat na zmiany stawowe, dostepny w aptece .
Pozdrawiam
_________________

 
 
Ozzy 


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 212
Skąd: Czechy, Ostrava
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 21:00   

Zajímalo by mne, jaké máte v Polsku zkušenosti s veterináři (lekarz). Tady v ČR jsem řešil několik problémů a vždy pomohly více rady chovatelů než veterináře. U prvního basseta jsme s kulháním chodili nejprve k veterináři a ten nám dával léky a injekce, několikrát na návštěvu a nic nepomohlo. Nakonec jsme zkusili dalšího, ten píchl velkou injekci Kalcia a bylo po problému. Nyní se již řídíme radami zkušených chovatelů, přece jen Basset to není pes, ale "czlowiek w skorze psie".
 
 
lora 



Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 488
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 21:47   

Bardzo dziękuję za porady. Na podstawie opisu skłoniłabym się ku Caniviton Forte, bo Chester nie kuleje, biega normalnie tylko czasem łapa mu "mięknie" Jeśli nie będzie poprawy, to wtedy zaczniemy szukać przyczyny. Mam nadzieję, że to nic poważnego i same odżywki wystarczą :~
Kontaktowałam się też z p. Kasią . Poleciła Glukozaminę z wit.C firmy Olimp.
Mam w domu jeszcze OsteoVit Forte w tabletkach, ale dla małego mieszańca . Nie wiem czy dla basseta to odpowiedni skład, bo według tabeli musiałby zjeść 9-10tabl. (1tabl. na 4kg)


Niestety czeski do mnie nie dociera-jestem z Podlasia :oops:
_________________
Kochaj basseta swego, jak siebie samego.
 
 
lora 



Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 488
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Nie 09 Lis, 2008 21:52   

Weterynarza mam chyba dobrego, bo jak sobie z czymś nie radzi, to odsyła nas na Gagarina. Przynajmniej jeśli w rozpoznaniu niezbędne są badania, czy USG.
_________________
Kochaj basseta swego, jak siebie samego.
 
 
Lutex 



Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 907
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 19:45   

mam pytanie do Bogusi i Dorti - czy ten caniviton forte to dajecie w tabletkach czy proszku?
_________________
Dana i długouchy futrzak Lu (za TM) oraz równie długouchy Frugo
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 19:57   

Lutex napisał/a:
mam pytanie do Bogusi i Dorti - czy ten caniviton forte to dajecie w tabletkach czy proszku?

Ja zawsze stosuję w proszku, puszka 1 kg. Kupuję u weta i płacę 130 zł. Na allegro może być taniej. :wink:
 
 
Lutex 



Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 907
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 20:06   

a czy sie orietnujesz czy to jest srodek rodzaju: ARTHRITI-UM czy flawitol arthro? nie znalazlam w opisach canivitonu w proszku zeby byla glukozamina, przynajmniej tych ktore na poczatku mi wyskoczyly :)
_________________
Dana i długouchy futrzak Lu (za TM) oraz równie długouchy Frugo
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21591
Skąd: Gorzów
Wysłany: Pon 10 Lis, 2008 21:48   

CANIVITON® FORTE - nowa formuła !!


Preparat odżywczy z siarczanem chondroityny oraz Harpagophytum procumbens wspomagający funkcje chrząstki stawowej

Przeznaczenie i sposób stosowania

Stosowanie i dawkowanie:
1 miarka dołączona do opakowania zawiera ok. 16 g granulatu = 300 mg siarczanu chondroityny
pierwsze 2 tygodnie:
1 miarka / 30 kg m.c. / dzień
po 14 dniach dawkę można zmniejszyć do:
? miarki / 30 kg m.c. / dzień

Przy dłuższym stosowaniu zaleca się ? miarki dziennie.
Przed dodaniem Caniviton? Forte do suchej karmy należy ją lekko zwilżyć.
W przypadku psów wrażliwych na nowe smaki, w celu osiągnięcia pełnej akceptacji preparatu, należy stopniowo zwiększać dawkę.


Skład

Składniki: zboża, produkty pochodzenia roślinnego, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, miód, oleje i tłuszcze, premiks witaminowo-mineralny, DL-metionina
Zawartość: białko surowe 14,2%, popiół surowy 2,8%, tłuszcz surowy 4,3%, włókno surowe 2,0%
Zawartość w 1 kg:
L-karnityna 5000 mg, witamina C 5000 mg, mangan 120 mg, jod 3 mg, selen 0,5 mg


Właściwości

Właściwości:
Caniviton? Forte jest preparatem odżywczym uzupełniającym, wspomagającym funkcje chrząstki stawowej. Zawiera siarczan chondroityny, czarci pazur (Harpagophytum procumbens), ważne dla chrząstki pierwiastki śladowe, L-karnitynę, przeciwutleniacze. Jest przeznaczony do dłuższego stosowania dla psów każdej rasy i w każdym wieku.
Siarczan chondroityny utrzymuje elastyczność chrząstki i wspomaga jej naturalne funkcje. Zastosowanie preparatu Caniviton? Forte ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadkach przeciążeń ścięgien, więzadeł i stawów.
Czarci pazur wspomaga ruchliwość psów przyczyniając się tym samym również u starszych psów do poprawy samopoczucia.
L-karnityna pełni ważną rolę w funkcjonowaniu mięśni szkieletowych, skraca czas trwania fazy regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym.
Jod i mangan wspomagają procesy metaboliczne zwiększając witalność zwierząt.
Witamina C i selen zwiększają ochronę komórek.


Opakowanie

Opakowanie:
Opakowania 400 g i 1000 g granulatu

Udało mi się kupić za 95,36 za dwa opakowania
a z tego co widzę to 400 g nawet 70 zł kosztuje
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10