Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
STERYLIZACJA/KASTRACJA rady, porady, opinie, na ten temat
Autor Wiadomość
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Paź, 2007 00:03   

Dobrze, że pytasz, od tego jest forum, ale psiak jest na kastrację za młody.
Jak każdy szczeniak, nie tylko basset ,musi biegać , bawić się, zaczepiać.To świadczy o dobrym zdrowiu i kondycji.
Kastracja może i trochę go spowolni, ale tu potrzebna jest cierpliwość i poświęcenie czasu.
Nie załamuj się, piesek wyrośnie niedługo z "głupot", zobaczysz jak szybko to nastąpi.Powodzenia.
 
 
PIOTREK 

Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008 20:52   sterylizacja suni

... znalazłem temat w ambulatorium ale głównie o sisiorach
mam zamiar iść na zabieg z axunią we wtorek 26.08 no a za 10 dni zlot - to jest rozsądne ?
 
 
marta_zbyszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Sie, 2008 21:07   

My po zlocie idziemy na sterylizację suni.

przed zlotem ja bym nie radziła. Może się paprać, inne psiaki mogą namiętnie wylizywać miejsce cięcia. Odradzam przed.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sie, 2008 06:23   

Zrób sterylkę po zlocie to jest jednak duzy zabieg - może nie dojść do siebie!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sie, 2008 08:05   

Ja również mam zaplanowaną sterylkę u Doxi - po Zlocie. Lepiej poczekaj, w połowie września powinno być też chłodniej, więc rana będzie się lepiej goiła a ty spokojnie będziesz mógł cieszyć się Zlotem :)
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Sie, 2008 08:22   

A my tez planujemy po Zlocie na poczatku Pażdziernika sterylke Beti.
I tez radze poczekać i po zlocie - na zlocie będzie szaleństwo psów a tu szwy .....
 
 
PIOTREK 

Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008 13:56   

macie racje, dzięki , zabieg po zlocie
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 19:29   

no to doradźcie .... czy mam sterylizować Tosię?
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Sie, 2008 22:02   

Ja miałam sterylizować Beti ale wet doradził że po takiej chorobie i po tych lekach zeby jedną cieczke miała bo oczysci sobie organizm. Więc ja radze poczekać do pierwszej cieczki i dopiero potem.
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2008 09:06   

Po pierwszej cieczce - jak najbardziej. Nie będziesz miała problemów z adoratorami pod płotem ani zalotami Rufusa jak dorośnie. Moje sunie nie są wysterylizowane, więc w roku mam zapewnione 4 miesiące męczarni...
 
 
Nadia 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 183
Skąd: Szteklin
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008 19:18   

Kochani czy ktoś sterylizował sunię w wieku 7 lat. Chciałam wysterylizować Mambunię jednak bardzo się boję że nie wybudzi się z narkozy.Ona ma już 7 lat, wet. powiedział że trzeba się liczyć ze wszystkim i może się coś takiego stać.Chociaż jak ją badał powiedział, że serducho mocno bije.
 
 
 
Kaśka 


Dołączyła: 10 Mar 2005
Posty: 186
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008 19:32   

Nadiu, jeśli chodzi o operację suki w tym wieku to ja osobiście nie widzę przeciwskazań jednak podstawą do wykonania takiego zabiegu jest przede wszystkim wykonanie wszystkich badań i to one będą świadczyły za tak lub nie. Decyzję powinnaś podjąć po rzeczowej konsultacji z lek. wet. i wspólnie z nim ! My na forum możemy sobie tylko "gdybać" !
Nadmienię, że jakiś czas temu moja 7-letnia suka przeszła trzy bardzo ciężkie operacje w bardzo krótkim okresie czasu i ..... żyje :-) Ale ryzyko istnieje ZAWSZE!
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2008 19:47   

Moja weterynarz zaleca sterylizację późną zimą. Sunia częściej będzie wychodzić na dwór, więc będzie miała mniej okazji do leżenia na kanapie i tycia :)

Niestety nie mogę czekać do wiosny, więc jutro umówię się na konkretny termin we wrześniu. Doxi ma mieć zrobioną pełną morfologię, wyniki nerek, wątroby i krzepliwość. Na tej podstawie lekarz ustali odpowiednią dawkę narkozy. Poza tym Doxi będzie miała wycinane listwy mleczne, więc operacja na pewno trochę potrwa. Nie jest już młoda (6 lat), ma dużo blizn po cesarkach, a pod skórą wyczuwalne zrosty :(
Boję się o nią, nie zniosę kolejnej straty. Pociesza mnie jednak fakt, że skoro miała już tyle cesarek, to pewnie dobrze znosi narkozę.

Sterylizacja to poważny zabieg i różnie może się zdarzyć...
Mam nadzieję, że moja sunia będzie w dobrych rękach. Najważniejsze, żeby mieć zaufanego weterynarza.
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pon 25 Sie, 2008 22:19   

tylko się ze mnie nie śmiejcie :mrgreen:

nie mam zamiaru zakładać, żadnej hodowli !! i w tym temacie mam pełną jasność! nie chcę i już!

ale nie chciałabym Tosi skrzywdzić. dziewczyna i tak ma piachem po oczach (dzisiaj na przykład dusiła się fragmentem plastiku odgryzionego z zabawki) i jeśli trzeba będzie to jakoś wytrzymamy dwie cieczki w roku

co się dzieje z suką po sterylizacji? co z tym przekonaniem, że dla urody i zdrowia powinna mieć przynajmniej jeden miot? i w jakim wieku Rufus zacznie zauważać dziewczyny?
 
 
Nadia 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 183
Skąd: Szteklin
Wysłany: Wto 26 Sie, 2008 14:22   

dziękuję muszę to przemysleć i zobaczyć jakie Mambabędzie miaławyniki badań.:):):)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16