Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Wędzone świńskie uszy i in.
Autor Wiadomość
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2005 11:14   Wędzone świńskie uszy i in.

Co sądzicie o wędzonych świńskich uszach dla psów?
Moja Matylda je uwielbia, ciamka sobie średnio jedno, góra dwa na tydzień (chodzi z tym dumna przez cały tydzień, aż zje). Ale moi znajomi twierdzą, że to sama chemia i mówią, żeby zrezygnować.
Myślę, że może tak rzadko mogą być i nie zaszkodzą?
A inny Mani przysmak to suszone żwacze, płucka i polecone ostatnio na Forum wątróbki (jedne i drugie znane skądinąd pod domową nazwą "śmierdzieli" :D )
 
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2005 11:59   

Ewunia, ja nie mam zdania na ten temat, ale Groszek ma - ucieka przed tym gdzie pieprz rośnie. Na wszystkich wystawach sprzedawane są takie śmierdziele i gdy podchodzę z Groszkiem on zaczyna się skradać, obwąchuje, unosi lękliwie uszy, podkula ogonek i w nogi............ :shock:
W końcu basset to pies myśliwski, odważny, gotów na wszystko :lol:
 
 
Arleta
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2005 12:19   

Hej Ewka- Mojak Korina kiedyś uwielbiała obgryzac wedzone kosci takie duze, ale albo kosci nie ta albo sie jej smak znudził. ja juz od dłuższego czasu kupuje korinie Duze kosci i ogotowywuje i daje do zabawy . Oczywiście po dwóch dniach wyrzucem chyba ze jest tak dokładnie obrgyziona ze nie co na niej sie zepsuc.
Ale sądze że jesli uszy czy inne pierdołki wędzone są dopuszczone do sprzedaży to chyba nie są szkodliwe
 
 
Glowacz
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Cze, 2005 14:33   

Kiedys kupowalismy Glusiowi wedzone uszy, ale jadl to jak cie moge....
Ostatnio przerzucil sie na suszone mieso ktore wprost ubostwia.....
Hitem sa natomiast surowe kurze lapki na kosciec, potrafi zjesc ich nawet 4 dziennie.....uwelbia, a i galke loda smietankowego od czasu do czasu dostanie....
 
 
Hubertus 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2005
Posty: 1066
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 16 Cze, 2005 16:01   

Ja tam kupuje Fredkowi wędzone uszy średnio raz na tydzień. Czasami męczy jedno takie przez kilka dni a czasami pochania w kilka godzin.

Za wątróbkę dałby się pociąć - to jak czekolada dla małego dziecka ;)
Tyle, że moim zdaniem to wcale tak nie śmierdzi jak wszyscy mnie ostrzegali :)

A kości drobiowie, z jakiejkolwiek by części ciała nie były nie mają prawa trafić do Fredziowego brzuszka. W końcu to właśnie drobiowe kości rozpadają się w psim żołądku na drobne "igły", które mogą pokaleczyć ich wnętrzności. Nie wiem czy dotyczy to również łapek, ale ja tam wolę nie ryzykowac. Jedyne na co mu pozwalam to obgryzanie główek z kości, które z resztą Fredzio pałaszuje pod moją ścisłą kontrolą :)
 
 
Paweł
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Cze, 2005 17:52   

U nas Macho otrzymuje własnie wędzone kości niekiedy surowe.
Zainteresowanie do nich jest na początku nawet bardzo duże.
Potem potrafi je zakopać w ogródku i po kilku dniach (po zmiekczeniu :D ) zjeść.
Co do uszu wędząnych i ogonów to dostaje raz na miesiąc jako rarytasik.
Więc pochłania w trymiga. Nawet nie mogę się przyglądnoć bo już ucho było i go nie ma. :)
Kiedyś kupowaliśmy u wet kości na czyszczenie zębów, lecz Macho za nimi nie przepada.
 
 
Marcik
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sty, 2006 16:48   

Baruś ubóstwia wędzone uszka, ogony, przełyki a nawet (o zgrozo) penisy wołowe i jądra :roll: Żwacze etc Dzięki tego typu rarytasom Bary nauczył się nawet turlania. Dla nich wszystko :lol:
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 23:30   

UNIKAĆ JAK OGNIA TAKICH PRZYSMAKÓW!!!!
Tam jest sama chemia i substancje rakotwórcze,po za tym one są wędzone tylko z nazwy!!!
Widziałam jak to się produkuje - lepiej kupić świeże i taniej
Odradzam - moja tylko raz podjadła takiego paskudztwa (jak była u mnie w pracy w sklepie zoo - odchorowała to z nawiązką)
Ja wolę ogon wołowy/wieprzowy psu dać - surowy przynajmniej wiem że to mięso z kością a nie kupa chemii....
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 23:34   

A jak to się produkuje? Tak z ciekawości pytam :oops:
_________________
Luiza
 
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 23:36   

moczy w jakiś chemikaliach (okropnie to cuchnie) poza tym kiedyś zapytałam właściciela firmy co to produkuje czy by dawał psu swojemu to się tylko roześmiał i spytał "chyba Pani żartuje :?: :!: " - to mówi samo za siebie :~
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
aniapiotr 



Dołączyła: 05 Cze 2010
Posty: 316
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Lis, 2010 23:47   

Nie wiesz czy nie kupa chemii, bo nie wiadomo czym owa krowa/wieprz były karmione.
_________________
"Pies powinien mieć więcej praw niż człowiek, jest bowiem jednostką zdecydowanie szlachetniejszą."
Joanna Chmielewska
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 10:35   

Przecież to nie ważne czym one były karmione, bo te "smakołyki-śmierdziuchy" to nie są świeże suszone elementy zwierząt tylko poddane obróbce chemicznej by wyglądały jak wędzone lub z wapniowane, to jest naprawdę sama chemia :~
A nawet jeśli mi nie wierzysz to pomyśl że one są naprawdę wędzone - ok - dym wędzalniczy jest w czołówce środków rakotwórczych
Problem z takimi smakołykami że nie ma na nich etykiety produktu - nic nie wiesz tak naprawdę cóż tam jest, ale ja się postaram taką wykombinować to może tu wkleję (mam nadzieje że to nie będzie plagiat),ale nie gwarantuję bo nie wiem czy coś takiego w ogóle istnieje dla tych produktów :evil:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 11:38   

Moje psice wcale nie chcą jeść tych uszu.Kiedyś spróbowałam i tylko "zakopywały "je po całym mieszkaniu :wink: .
Kości jeść nie mogą ,bo jedna ma zaraz "atak" wrzodów a druga mega sr....kę.
Jako przegryzki dostają marchewkę cała(i nic się nie dzieje)i ew.żwacze.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
zuza i gabi 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: poznan
Wysłany: Pon 08 Lis, 2010 18:14   

A moje uwielbiają te uszy,ale daję im tylko raz w miesiącu i tylko jedno tnę na trzy częsci :grin: A tak a wogóle to mam pytanie,w czym dzisiaj nie ma chemi :?:
_________________
Zuza, Gabi, cavalierka Fiona oraz koty Filemon i Miłka
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Wto 09 Lis, 2010 16:00   

Pewno jest we wszystkim dlatego należy wybierać to w czym jest jej najmniej.
To tak jak z chipsami i żelkami - dzieci je uwielbiają ale nikt świadomy nie daje im ich zbyt dużo, raczej stara się ograniczyć takie smakoszki :wink:
_________________
MY BEST ASSET IS MY BASSET
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15