Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ZĘBY czyszczenie, higiena - wszystko o zębach
Autor Wiadomość
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 11 Mar, 2009 22:11   

no właśnie, są weterynarze i weterynarze naciągacze, bo wiedzą że kochamy swoje psy.
Gustaw jak miał kastrację, to doktor też od raz mi powiedział, jeśli Pani się zgodzi za jedną narkozą usuniemy mu nadząśliaka, żeby go dwa razy nie wziewać.
I takie stanowisko mi się podoba.
Trzeba u weta samemu się dopominać i prosić.
I coś jeszcze podpowiem, na stole w gabinecie był wyłożony do wglądu cennik, także za każdą rzecz robioną wiedziałam ile płacę.
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 12 Mar, 2009 08:20   

Znam ten system, chociaz nam udalo sie wreszcie znalezc weta, ktory przy okazji leczenia uszu obcial pazury gratis. Jak sie dowiedzial, ze my z Polski jestesmy, to od razu sie rozgadal i zaraz cennik inny :lol: Jego dziadkowie pochodzili z Polski i tak nam sie upieklo :lol:
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
tede 

Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 17:14   

witam, jesli mogę to lekko zmienię temat ...mojemu "gagatkowi" ropieją oczy , najbardziej widoczne jest to po spaniu , przecieram mu letnią wodą , ale jak zwalczyć przyczynę tej ropy w oczach ?? :~

_________________

 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 18:33   

Mi polecono krople na receptę i skutkują: Atecortin
_________________
Luiza
 
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 19:26   

My w lutym przeszliśmy czyszczenie ząbków ultradźwiękami. Zabieg niestety jest wykonywany pod narkozą, ale efekty są znakomite. teraz wet aby utrzymać czystość kłów zalecił mycie i szczotkowanie pastą "Stoma-Żel". Jest ona na tyle fajna, że podczas masażu zębów przy okazji dba o dziąsła.
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 21:52   

Na ropiejące oczki nasz wet polecał świetlik taki zaparzany z torebki a jak nie to kropelki Euforbium( czy jakoś podobnie :~ )też ze świetlika.A jeśli to nie pomoże to trzeba do weta po antybiotyk np.Atecortin wlaśnie .
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 21:06   

Parę dni temu byliśmy z Guciem weterynarza, bo rusza mu się ząb, dolny.
Po obejrzeni doktor doszedł do wniosku, że ząb Gcia nie boli - dotykał w te i w te. I nie ma co męczyć psa.
Gustaw ma, no nie powiem, trochę kamienia na zębach i to spowodowało jakby wypchnięcie tego ruszajacego się zęba.
Pytałam o czyszczenie z kamienia.
Niestety, w związku z serduchem Guciola, jest to ryzykowne, i nie podjąłby się tego zabiegu przy tym stanie zdrowia Guciola. Oj nie chciałbym mieć z Panią do czynienia. Ale to żarty.
W zwiążku z tym polecił czyścić zeby samemu preparatami na oczyszczanie z kamienia. Jeśli pies nie toleruje psikania, bo takie są te opakowania. To należy napsikać na wacik i pocierać.
Dodatkowo polecił nam płyn
oto link do niego.
http://www.futrzakowo.pl/...ct&prod_id=3459
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
zojka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 3761
Skąd: Mazury
Wysłany: Pią 15 Sty, 2010 15:46   

Muszę moim sprawdzić zębiska :shock:
Chyba jeszcze są za młode na kamień ...
_________________
...człowiek autentycznie czuje, że ma najwięcej, kiedy daje innym ...ks.J. Twardowski
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 11:46   

jest fajny środek - VIRBAC- Vet aquadent
"to preparat do codziennej higieny jamy ustnej . Roztwór rozpuszczony w wodzie do picia zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej .
Stworzony przez lekarzy weterynarii- specjalistów w dziedzinie stomatologii, Vet Aquadent jest smacznym odświeżającym roztworem do walki z nieprzyjemnym oddechem u psów i kotów. Chlorheksydyna znana jest w stomatologii jako substancja działająca antyseptycznie, ograniczająca wzrost bakterii a tym samym chamująca rozwój płytki nazębnej. Ksylitol pomaga redukować płytkę nazębną, tworzenie się kamienia nazębnego i tym samym przyczynia się do walki z nieprzyjemnym oddechem. Prosta aplikacja - wystarczy dodać odpowiednią ilość preparatu do dziennej porcji wody do picia. Vet aquadent jest idealnym produktem do higieny jamy ustnej.
Sposób użycia; Dla psów i kotów powyżej 6 miesiąca życia 1/2 nakrętki ( 5 ml) Vet aquadent na każde 250 ml wody do picia. Jeśli woda nie zostanie wypita w całości należy ją wymieniac co 24 h"

Ja używam i dla kotów i dla psa - działanie rewelacja - mój Biszkopt (kot 3 lata) miał mieć usówane zęby - 3 wetów stwierdziło że si nic nie da zrobić, zdecydowałam jednak jeszcze raz spróbować - wet usunoł kamień a ja zaczęłam dolewać to do wody - naprawdę zniany na zębach i dziąsłach po miesiącu się zaczęły cofać w tej hwili jest jak młody Bóg i nie jedzie mu tak z paszczęki :mrgreen:

Tylko to powyżej 7mc zycia można dawać.
I jest super wydajne - u mnie na 3 koty to 250ml mam od 3 miesięcy ale teraz daję 2 razy na tydzień do wody.
psu też nić nie jest po tym mniej pachnie

Polecam warto spróbować - i najlepsze w tym preparacie jest to że nie muszę się ze zwierzakami siłować - piją wodę a enzymy robią wszystko za mnie :grin:
 
 
Batus 



Dołączyła: 13 Mar 2008
Posty: 4027
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 17:06   

A ile to cudo kosztuje?
_________________
Luiza
 
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 17:11   

u mnie w sklepie 250ml 49zł a 500ml 69zł ale to naprawdę działa i jest wydajne
Dużo ludzi - klientów już na to namówiłam i nikt się nie skarżył jak narazie - to taka nowość na rynku max od 6miesięcy
POLECAM
 
 
momus 
ZOOTECHNIK


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 325
Skąd: Wołomin
Wysłany: Sro 26 Maj, 2010 18:03   

jak by ktoś z warszawy lub okolic potrzebował to zaznaczam iż WSZYSCY mają stały rabat 15 % u mnie w sklepie - zapraszam Marki ul. Piłsudskiego 2a zaraz za stacją SHELL
ZOOKARMY
Proszę dać znać na PW jak by się ktoś wybierał
 
 
Dorti
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 00:33   

To jest taka nowość od 2 lat.
Dokładnie 2 lata temu kupiłam to u weta i wlewałam do wody mojej sworze.
Może i się sprawdza ale nie przy takiej ilości psów.
Daje po kieszeni i do tego musiałam kontrolować czy psy to wypiły a bywało z tym róznie.
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 10:19   

Ja uzywam paste enzymatyczna dla psow, u nas mozna dostac ja w aptece. Sprawdza sie rewelacyjnie, tubka ma taki dozownik i naklada sie paste bezposrednio na zeby, nie trzeba uzywac szczoteczki ale mozna. Ja ja stosuje raz na tydzien, usuwa nalot i zapobiega tworzeniu sie kamienia, u nas sprawdza sie rewelacjnie, moj pies ma biale czyste zeby.Tubka starcza na bardzo dlugo i kosztuje okolo 15 euro.
Nazywa sie Orozyme i tu jest link do tego:
http://psiapasja.pl/index...uct&prod_id=222
_________________

 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 27 Maj, 2010 13:57   

My myjemy co jakis czas szczoteczka z psia pasta, nie powiem, zeby to byl ulubiony zabieg Baski, ale funkcjonuje. Fajna ta stronka Madziu, chyba wyprobuje te Twoja paste, bo szczoteczka to wrog Baski ;) Piekny masz Avatarek :grin:
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15