Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ZĘBY czyszczenie, higiena - wszystko o zębach
Autor Wiadomość
Gosia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Mar, 2005 23:00   ZĘBY czyszczenie, higiena - wszystko o zębach

Ciekawa jestem jakich past,płynów itp. używacie do czyszczenia zębów bassetom i z jaką częstotliwością?
Ostatnio zmieniony przez Miła od Gucia Czw 14 Sty, 2010 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Franciszek 



Dołączył: 04 Mar 2005
Posty: 117
Skąd: OPOLE
Wysłany: Czw 10 Mar, 2005 19:20   

Długa byłaby lista czego nie lubi robić mój Monti, ale co lubi najchętniej to...czyszczenie ząbków na samo hasło" czyścimy ząbki"cieknie mu od razu ślinka.Używam pasty DOG-A-DENT firmy beaphar robię to 2 do 3 razy w tygodniu a Monti robiłby to najchętniej 2-3 razy w dniu :lol:
 
 
Krzysiek 
Admin


Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 839
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pią 11 Mar, 2005 17:03   

Musi to być bardzo smaczny środek :) Lady nie lubi takich eksperymentów i na widok szczoteczki do zębów, czy cążków do paznokci ucieka gdzie pieprz rośnie ( czyli na balkon, albo pod stół zależnie od pory roku :) )
Jedynie co lubi i się nauczyła w przeciwieństwie do Oskara to czyścić uszy i pyszczek po jedzeniu - sama przychodzi i się nadstawia żeby ją powycierać :D
Pozdrawiam Krzysiek.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Mar, 2005 21:13   Zęby

To jest tak - czyszczone lub nie czyszczone , wyglądają tak samo - jesli pies ma przemianę materii sprzyjającą szybszemy narastaniu kamienia nazębnego to i tak go będzie miał, tylko jest kwestia czy wcześniej czy później. Są tabletki , dostępne u weta - STOMOGYL - ale nie pasta pod tą samą nazwą - przyl\kleja się ją pod faflem i ona powoli sie rozpuszcza , rozpuszczając kamień , jednakże jeśli jego narastanie jest już zaawansowane to pozostaje jedynie zabieg w narkozie piezodentem , którym wet zćiąga jego nadmiar do czysta.
 
 
Ela 


Dołączyła: 11 Mar 2005
Posty: 15
Skąd: Puławy
Wysłany: Pon 14 Mar, 2005 11:28   

No niestety z zębami mojego Arnolda są ogromne problemy, po skończeniu 6 lat kamień tak się osadził że potrzebna była interwencja weta, usypianie i ściąganie ultradźwiękami, ale po trzech miesiącach znowu to samo, kupiłam taki żel który działa kojąco na biedne dziąsełka , odkaża przy tym, zaznaczam że nie daje sobie czyścić pastą ząbków, efekt jest taki że kilku już niema . Dlatego uczulam właścicieli że nawet jeśli kamienia jeszcze nie ma to lepiej przyzwyczajać pieska od młodości do czyszczenia ząbków ,na pewno to mu nie zaszkodzi a pozwoli uniknąć takich problemów jakie ma Arni. On już w tym roku będzie miał 8 lat , i boję się o niego , psy starsze mogą żle znieść narkozę . Dlatego kochani czyśćcie ząbki psiakom !!!
_________________
"Na całej Ziemi żaden pies gończy nie ma tak krótkich jak basset kończyn ..."
 
 
Mirka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Mar, 2005 12:30   

Łatwo powiedzieć,moje maleństwo" zjadło" juz kilka szczoteczek,jak widzi ze biore szczoteczkę albo waciki do czyszczenia uszu to dekuje sie pod łóżkiem i wcale nie jest łatwo ja wyciagnąć , bardzo nie lubi zabiegów pielęgnacyjnych a niby dziewczyna :) :) :)
 
 
Ewa z Matyldą i Bobem 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 779
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2005 08:51   

Kupiłam niedawno Matyldzie zestaw do czyszczenia zębów i zanosi się na to, że mamy kolejne ulubione zajęcie. Na serio ulubione, bo mimo, iż na razie jesteśmy na etapie masowania dziąseł to wyraźnie widać, że jej się to podoba. Robimy to w komplecie z myciem uszu. Żeby jeszcze obcinanie pazurów wzbudzało taki entuzjazm, byłoby super!
 
 
 
Arleta
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2005 09:20   

HMMM, tak czytam i ja jeszcze Korinie zebow nie czyściałm , nie bylo potrzeby ale widze ze nieraz po jedzeniu osadza jej sie osad i wtedy tylko wod i szczoteczką i schodzi ,
No ale pewnie nalezało by to robić fachowo jakimś srodkiem aby potem powalała błyskeim bieli :lol: leczz powyższych postów to niewiele do wyboru 1 pasta i jeden rodzaj tabletek.
Moze jakies nowości ?????
 
 
Wojtek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Wrz, 2005 23:19   

Ja jestem wielki tradycjonalista. Stosuje: odpowiednia dieta, paznokieć i suche pieczywo.
Dieta – worek suchej karmy starczy mi ( dwie suki ) na dwa lata, resztę suchej karmy, którą wygrywam na konkursach rozdaje, lub sprzedaje.
Paznokieć – zawsze mam dłuższy paznokieć palca wskazującego prawej ręki ( jestem praworęczny ), Ta metodę poleciła mi Pani Basia w Sopocie 1995 roku.
Suche pieczywo – suszę świeże pieczywo na kamień lub kupuje sucharki delikatesowe extra,
i podaje co dwa, trzy dni.
Jaki mam dowód na skuteczność tych działań ? – zobaczcie zęby 9 letniej ALIBABY ( to są zęby trzyletniej suki ). Metody tradycyjne ( precz z chemią ) stosuje także w walce z pasożytami wewnętrznymi i w kale ( robię badania laboratoryjne co dwa miesiące ) nie ma ani jednego jajeczka.

Nie napychajcie szmalem weterynarzy, bo to w większości dilerzy suchych karm i różnych farm farmaceutycznych .
 
 
Arleta
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Wrz, 2005 11:57   

No tak moze To wystarcza , ale wiesz jak akurat do suchej karmy dodaje mięsa ( inny temat ale tak musze) i nieraz inne smakołyki dostanie no i osad jest , nie jest to kamien bo po przetrciu sciereczka schodzi , i dlatego pytałm czy warto zacząc czyścić zęby.
ale wniskuje ze jak woda raz na tydzien przemyjemy tzn, mokra szczoteczka to bedzie oki
 
 
Buba 



Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 348
Skąd: Słabomierz
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005 20:13   

No i przeżyliśmy pierwsze czyszczenie kłów!
udało się bez większych problemów. Leżał i tylko trochę się denerwował smakiem pasty i szczoteczki. Tak więc czyszczenie zębów będzie chyba moze nie ulubionym, ale przynajmniej znośnym zajęciem.
 
 
Ulka 

Dołączyła: 14 Lut 2006
Posty: 51
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 07:52   Uzębienie

Czesc
Zauwazyłam ostatnio,ze Figa ma krzywe zęby szczęki dolnej. Wyglada to tak jakby jej sie nie miesciły w szczece.
W zwiazku z tym mam pytanie, ze jest szansa na to ,ze jeszcze w czasie wzrostu ładnie sie wyrównaja (figa ma 9 miesiecy), i czy to ja dyskwalifikuja juz na samym poczatku na wystawach?
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 09:36   

Ula, ale Figa ma zgryz nożycowy ?
Zachodzą jej ząbki górne na dolne ?
 
 
Ulka 

Dołączyła: 14 Lut 2006
Posty: 51
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 17:57   

Tak , według mnie ma typowy zgryz nożycowy. Ale w żuchwie "2" wyglada tak jakby nie miesciła jej sie miedzy jedynke, a trojke .
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Maj, 2006 20:36   

Ula, a czy by się Tobie udało może zrobić kilka zdjęć i przysłać mi ?
Ale jeśli ma zgryz nożycowy, to najważniejsze.
Postaraj się zrobić zdjęcia.
A swoją drogą dowiedz się czy w Częstochowie masz jakiegoś psiego dentystę. Lekarz rodzinny powinien wiedzieć i Cię pokierować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16