Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ZĘBY czyszczenie, higiena - wszystko o zębach
Autor Wiadomość
Joy 



Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 980
Skąd: Rumia
Wysłany: Sob 31 Mar, 2018 13:44   

A ktoś korzysta z glinki kaolinowej do mycia zębów? Podobno można na jej bazie zrobić sobie w domu pastę.
Gruby miał wczoraj usuwany kamień, wszystkie zęby zostały, ale na tych w głębi pyska bardzo mu się zbiera osad i zastanawiam się, czy ten sposób daje radę.
_________________

    Rocher ♥ (weird together since 2013) & Maniek ♥ (15.07.07 - 30.12.12)
 
 
kasandra 



Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 18
Skąd: Żagań
Wysłany: Sob 31 Mar, 2018 22:33   

Pytanie czy kogoś basior cierpi na infekcje wiosna /jesień chodzi mi o zmiany skórne alergie uczulenie w Tym czasie . Mój Brutus jest alergikiem ale na przelomie tylko tego czasu lapie infekcie skorne . Dzisiaj bylam u wet nie ma pasożytów ani grzybów był brany wykaz z łapy gdzie powstało ognisko zapalne . Problem pojawia się dwa razy do roku . Może ktoś z was też ma uczulonego psa na roztocza bo to jest przyczyna tych zmian
_________________

 
 
kasandra 



Dołączyła: 16 Lis 2012
Posty: 18
Skąd: Żagań
Wysłany: Sob 31 Mar, 2018 22:41   

A dodam że z chemią domową to jest tak że względu na Brutus nie jest zmieniany ani proszek do prania ani płyn do płukania ani do mycia podług
_________________

 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018 23:13   

Joy napisał/a:
A ktoś korzysta z glinki kaolinowej do mycia zębów? Podobno można na jej bazie zrobić sobie w domu pastę.
Gruby miał wczoraj usuwany kamień, wszystkie zęby zostały, ale na tych w głębi pyska bardzo mu się zbiera osad i zastanawiam się, czy ten sposób daje radę.


Ja używałam. Robiłam pastę z kaolinu, soku z cytryny i oleju. To na kawałek gazy i czyściłam. Największy problem to z bawieniem się w robienie tej papki. Teraz kupiłam chusteczki do czyszczenia takie o:

Na razie aż raz użyłam bo mam sklerozę. Ale Zonda nie protestowała.
 
 
Neit 



Dołączyła: 02 Wrz 2013
Posty: 970
Skąd: Police
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018 23:15   

kasandra napisał/a:
Pytanie czy kogoś basior cierpi na infekcje wiosna /jesień chodzi mi o zmiany skórne alergie uczulenie w Tym czasie . Mój Brutus jest alergikiem ale na przelomie tylko tego czasu lapie infekcie skorne . Dzisiaj bylam u wet nie ma pasożytów ani grzybów był brany wykaz z łapy gdzie powstało ognisko zapalne . Problem pojawia się dwa razy do roku . Może ktoś z was też ma uczulonego psa na roztocza bo to jest przyczyna tych zmian


My mamy takie miejsca na spacerze gdzie Zonda zaczyna strasznie kichać latem i zaczyna się też drapać. Jestem pewna, że to na coś co kwitnie, ale nie wiem dokładnie na co. U nas pomaga przetarcie mokrą szmatką na ogół i czasem jej włączam na jakiś czas do diety MSM. Tragedii nie ma, no ale widzę, że na coś ma alergię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14