Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ZĘBY czyszczenie, higiena - wszystko o zębach
Autor Wiadomość
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Sro 29 Cze, 2011 20:07   

Witam . Od poczatku myje Zorra zeby . Uzywam zelu ktory wciera sie w zeby pieska i zostawia. Jest bardzo wygodny bonie trzeba szczotkowac ani nic. Tylko wcierasz w zeby i zostawiasz. Zorro uwielbia ten zel. Lize sie caly czas i oblizuje. I ma cudowny oddech.Jak byl maly to czyslilam mu czesto na poczatku codziennie a potem kilka razy w tygodniu. Teraz robie to raz w tygodniu czasami rzadziej. Polecam .
_________________
Sylwia
 
 
 
Ania i Piotr 



Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Paź, 2013 18:11   ZĘBY Wróżka zębuszka, czyli pasta do zębów

Hej, poszukuję pasty do zębali dla mojego śmierdziuszka. Używacie, macie jakąś godną polecenia?
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Nie 06 Kwi, 2014 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 08 Paź, 2013 18:34   

Kiedyś kupiliśmy Kolusiowi taki zestaw z Trixie pasta + szczoteczki w zestawie,nie było to drogie,ale firm jest pewnie kilka
_________________
dominika
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 08 Paź, 2013 19:52   

my uzywamy petosan o smaku kurczaka ;) tubka kosztuje chyba niecale 30 zl
psy ja uwielbiaja, zawsze przed myciem dostaja troche do polizania i na koniec w nagrode tez jeszcze kapke moga mi zjesc z palca :)
_________________
'when you correct a dog you are actually just punishing him for your poor training' - Susan Garret
 
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Wto 08 Paź, 2013 20:07   

pasta o smaku kurczaka :?: :shock: to chyba jak dla nas mięta ;)
_________________
dominika
 
 
Ania i Piotr 



Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 08:45   

No ja właśnie szukam pasty do szorowania szczoteczką.
Do smarowania paluchem używamy Orozyme i jestem w miarę zadowolona, ale musimy działać z dwóch różnych stron bo strasznie mu kamień narasta i wtedy śmierdzi mu strasznie z pyszczydła nie wspominając o tym, że może to skutkować utratą ząbków.
I też lubi smak tej pasty (orozyme) strasznie się oblizuje w trakcie i po "zabiegu" :mrgreen:
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 10:23   

koluś napisał/a:
Kiedyś kupiliśmy Kolusiowi taki zestaw z Trixie pasta + szczoteczki w zestawie,nie było to drogie,ale firm jest pewnie kilka



tez stosuje ta samą, moje to wręcz się nastawiają aby im szczotkować zębole :D
 
 
koluś 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 1821
Skąd: Poznań
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 10:31   

Koluś to się raczej nie nadstawia do mycia zębów :roll:
_________________
dominika
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 13:40   

ja swoim tez myje szczotka. kiedys mialam jeszcze taka pianke do psikania, wczesniej spray,
ale z moich obserwacji wynika ze najlepszym sposobem na kamien (przynajmniej u moich psow) jest dawanie psom surowych kosci i miesa, w duzych kawalkach zeby psy musialy sie poszarpac troche z tym miesem, a nie ze tylko polykaja szybko
ale mycie zebow uwielbiaja, wiec itak myjemy glownie po to zeby sie nie odzwyczaily :) no i moze costam to mycie pomaga, ale u nas za stan zebow (swietny!) odpowiadaja glownie surowe kosci i mieso, tak mi sie wydaje
_________________
'when you correct a dog you are actually just punishing him for your poor training' - Susan Garret
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 21:20   

Aniu zgadzam się co do kości i ich wpływu na stan zębów psów. Warunek-kości muszą być duże i surowe tak zeby pies musiał trochę gębulą popracowć. U nas na takim ryneczku jest stoisko w którrym można dostać całe kości wołowe nogi,żebra,kręgosłupy,ogony.....fajna sprawa.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 22:04   

tak surowe koniecznie!! bo po przerobce termicznej wszystkie kosci sa bardzo niebezpieczne, dobrze ze przypomnialas bo to trzeba podkreslac zawsze!! : ) (nie pisze tego sarkastycznie!)

czytalam tez ze teoretycznie trzeba uwazac z koscmi z nog, one sa bardzo twarde i niektore psy gryza tak ambitnie ze moga sobie zniszczyc (skruszyc albo nadlamac) zeby, ale to trzeba znac swojego psa i poobserwowac po prostu moim zdaniem

znajoma ma rottweilera ktory tak gryzie kosci ze na tych najtwardszych suka faktycznie by sobie pewnie polamala zeby, ale na przyklad Kapciuch i Kropka jak kosci sa za duze\twarde to nie probuja ich zjesc tylko sobie podgryzaja, a mniejsze kosci typu zebra swinskie, jagniece, wszystkie z indyka i innego drobiu itp to zjadaja w calosci
_________________
'when you correct a dog you are actually just punishing him for your poor training' - Susan Garret
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 22:18   

Moje bassetki mogą dostawać mniejsze kości bo one tylo gryzają i memłają kości ,ale leon musi dostać duuuużą kość bo mniejsze próbuje tylko rozgryźć i połkonąć.
A kości gotowane mogą wręcz zacementować jelita-dlatego podajemy tylko surowe.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Sro 09 Paź, 2013 23:31   

dokladnie tak jest, jedne psy jedza tak inne inaczej, jedne rozgryzaja wszystko dokladnie inne chca polykac za duze kawalki, dlatego trzeba swojego psa dobrze poznac - zawsze na poczatku gdy zaczyna sie dawac psu kosci to trzeba obserwowac jak je rozne rodzaje kosci, czy nie lyka na przyklad, a pozniej to juz z gorki :) ja na poczatku mialam serce w gardle jak zaczelam karmic swoje miesem i koscmi, szczegolnie przy kosciach oczywiscie, bo tyle mitow krazy na temat dawania psu kosci, ale jestem bardzo szczesliwa ze sie przelamalam mimo tego strachu, i teraz jestem w 100% zadowolona z takiego sposobu karmienia, miedzy innymi ze wzgledu na zeby :)

a niebezpieczne sa kosci i gotowane, i pieczone, i wedzone, wszystkie po przerobce termicznej, struktura kosci sie wtedy zmienia zupelnie, psy nie sa w stanie ich strawic dlatego moga zacementowac jelita, a do tego kosci po przerobce termicznej staja sie bardzo twarde i robia sie z nich autentyczne igly (szczegolnie z drobiowych kosci) ktore moga psa pokaleczyc od srodka
_________________
'when you correct a dog you are actually just punishing him for your poor training' - Susan Garret
 
 
 
olgaem 


Dołączyła: 06 Lut 2014
Posty: 111
Skąd: Szczecin/ Wrocław
Wysłany: Czw 26 Lut, 2015 19:54   Szczotka pasta kubek ciepła woda

Czy ktoś z was używał, lub słyszał coś na temat pasty do zębów dla psów? widziałam ostatnio taki preparat w zoologicznym i się nad nim zastanawiam.
w ogóle jak czyścicie zębiska psom? tylko gryzaki dentystyczne? czy też jakieś szczotkowanie? jak tak to czym?
Kamień na kłach nam się osadza, mamy takie gryzaki czyszczące, ale czasami Hasanowi po nich niedobrze i nie wiem :oo:
_________________

 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21589
Skąd: Gorzów
Wysłany: Czw 26 Lut, 2015 21:17   

odświeżam temat
Ola, poszperałam, znalazłam tematy i scaliłam, poczytaj wyżej :lol:
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15