Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Po 10 miesiącach życia naszego POLONEZA
Autor Wiadomość
Poldek 
Jagoda i Mracin



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 27 Mar, 2009 16:13   Po 10 miesiącach życia naszego POLONEZA

Mamy prośbę w postaci kilku pytań do „dojrzałych” bassetowiczów !
Polonez właśnie skończył 10 miesięcy i zastanawiamy się co z:

1. Ilością posiłków, jest na etapie 3 dziennie, każda porcja po 160 gr + kilka naprawdę
drobnych ciasteczek w ramach nagrody dziennie… (od tego nie odstąpimy – kocha to :oops: :lol: )
Kiedy przejść na dwa , czy w równych proporcjach i w jakich godzinach.
Aktualnie ma tak ustawiony budzik w głowie że jak przychodzi pora posiłku to się awanturuje… :x

2. Wapno i chondroityna (tak to się chyba nazywa), w tej chwili dostaje codzienni porcje wapnia do porannego posiłku oraz 1 dawkę chondroityny

3. Karma – jest na Bento kronen maxi growth – nie mamy po niej żadnych problemów (ja też czasami spróbuję :razz: :lol: ) – czy zmieniać co jakiś czas czy pozostać na jednej.

To chyba tyle.
Dziękujemy i liczymy na kilka porad, uwag lub Waszych innych doświadczeń w ramach obserwacji swoich pociech !

Pozdrawiamy
Jagoda, Marcin, Polonez
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Mar, 2009 16:47   

1. Myślę, że docelowo Poldek powinien zjadać 2 posiłki dziennie. Nie wiem od kiedy, bo moja Eni była strasznym niejadkiem i ledwo jeden była w stanie zjeść... Wydaje mi się, że możecie go już przestawiać na dwa posiłki. Moje bassetki ważą po 25kg i dostają 130g rano (między 6 a 8) i 130g po południu o 17 (w sumie wychodzą 2 kubki dziennie). Mają w głowach zegarki i nie da się ich oszukać :) Poldek jest jeszcze młody, więc dotychczasową porcję dzienną podzielcie na 2 a nie na 3. Wyjdzie po ok 250g, czyli niecałe 2 kubki na jeden raz.

2. Z tego co pamiętam, to Bento maxi growth zawiera już chondroitynę i glukozaminę, ale mimo wszystko dodatkowo nie zaszkodzi.
Wczoraj moja pani weterynarz powiedziała za to, że psom dorosłym nie powinno się podawać wapna, bo jeśli są jakieś zmiany w stawach, to zmiany te się utrwalają. Enigma skończyła 2 lata i nie powinna dostawać sztucznego wapna, chondroitynę i glukozaminę dostają rano do karmy.

3. Ja karmiłam Enigmę tą karmą aż mała skończyła 1,5 roku. Grzesiek pisał, że można nawet do 2 lat, ale Enigma zaczęłą potwornie tyć, zrobiła się ociężała i przeszliśmy na Bento Maxi Regular. Jedzą tylko tą karmę, w piątki dostają kość surową lub wędzoną, codziennie rano kromkę suchego chleba, na spacerze w ramach nagrody za posłuszeństwo kilka Frolików.
 
 
Monka i Miro 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 466
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: Pią 27 Mar, 2009 17:28   

Nie jestem dorosłym basseciarzem ale często rozmawiam z weterynarzami i z tego co mi wiadomo nie powinno się podawać wapnia "sztucznie" bo może dojść do przewapnienia kości i (nie wiem czy to dobrze nazwe) kostnienia mięśni ( coś w ten deseń) i będzie masakra :neutral: zawsze lepszy niedobór niż nadmiar....
Na stawy środki tak.... ale nie wapń :neutral:
_________________

www.stalowezwierzaki.pl
 
 
 
Poldek 
Jagoda i Mracin



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 28 Mar, 2009 00:33   

No to teraz mamy dylemat - hodowca od którego kupiliśy naszego kochanego Poldka mocna nas namawiał do stosowania wapnia - powód: bassety mają wyjątkowe zapotrzebowanie na ten suplement w wieku dorastania....
Nie dajemy mu dużo, połowę porcji jaka jest zalecana w dawce dziennej na kg masy ciała, oczywiście odliczamy to co jest w karmie (ale to nie są wielkie ilości)
Jednak co najważniejsze nie chcemy mu zaszkodzić... :sad:
Poczekam jeszcze na innych "bassetowiczów" - może coś nowego poradzą, jeżeli nie to odstawimy wapń.
Dzięki
pozdrawiamy
Rodzinka Poloneza
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Mar, 2009 07:13   

Najlepiej spytajcie weterynarza do kiedy podawać to wapno. Enigma też jadła, tak do mniej więcej 9 miesięcy. Teraz tylko preparaty na stawy - kuracja raz do roku przez miesiąc.
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Mar, 2009 07:30   

Wzrostowo lepiej karmić nie możesz. łagodny , jednostajny wzrost bez przegięc w kierunku masy lub wysokości. Duzo mikro i makro elementów, wapno i fosfor w dobrych dawkach oraz ogromna ilośc chondroityny i glukozaminy ( nigdzie indziej nie spotykane 1500 mg na 1 kg suchej masy karmy ). Przechodziłbym juz na dwa posiłki bo to optymalny wiek .
jesli nie ma problemów z wchłanianiem wapna z karmy to podawałbym mu sladowe ilosci , chondroitynę możesz podawać do woli jak nie pomoże to nie zaszkodzi , Ot po prostu nie przyswoi i wykupka. Z Twojego opisu wszystko prawidłowo i tylko tak dalej.
 
 
Poldek 
Jagoda i Mracin



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 30 Mar, 2009 14:12   

Witajcie.
Dziękuję wszystkim.
Poldek od wczoraj jest na dwóch posiłkach... trochę jest zdezorientowany :?: i smutny :sad:
Pierwszy otrzymuje o 8-9 rano - zależy jak wstanie :mrgreen:
a drugi około 18-tej.
Oczywiście chodzi koło miski około 16-tej, tak jak miał środkowy posiłek i patrzy na jego ukochaną szufladę z wagą do jedzenia...
Trochę nam go szkoda, ale przecież to wszystko dla jego dobra ! :wink:
Pozdrawiamy
Jagoda, Marcin, Polonez
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14