Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podtuczyć basseta?
Autor Wiadomość
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 12:05   Jak podtuczyć basseta?

Jak w temacie ,macie jakieś pomysły na szybkie i"bazbolesne"podtuczenie.Przy wczorajszym szczepieniu Besty zapytałam weta czy ona aby nie jest za chuda(bo tak mi się coś wydawało).Pan ją zważył-waży 25 kg i najpierw powiedział,że jest ok. ale jak babsztyla pomacał to stwierdził,że trochę mogłaby przybrać.No i mam problem dawać więcej karmy tylko jak żeby nie"rozepchnąć"żołądka?Dodam że Besia to alergiczka jak zje coś nieodpowiedniego to ma mega sr....kęi potworne bole brzucha.Metodą prob i błędów wiem,że napewno szkodzi jej wołowina i cokolwiek co ją zawiera i selektywnie mąka pszenna w chlebie i makaronie szkodzi a w bułkach i biszkopcikach nie.Macie jakieś rady?
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 12:42   

Nie wiem, jaka Wasza panna jest duza, ale 25 kg jak na suczke to moim zdaniem ok. Bacha wazyla przed dieta 30 kg, wygladala niby ok, teraz ma 24 kg, pomyka jak fryga, jest w lepszej kondycji. Nie wiem, ale ja chyba bym jeszcze zasiegnela rady u drugiego weta.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Renia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 12:45   

Moja Beti waży 24 kilo i jest paróweczką :) ale znowu ona jest "made in Taiwan" :mrgreen: hehehehe i jest malutka :) znaczy krótka
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 12:46   

Waga wagą ale to ja zasugerowałam ,że ona chyba troche chuda jest.bo wet jak ją zważył to też mówił,że ok.Dopiero jak ją pomacał dokladniej to stwierdził,że trochę moglaby przytyć.Bo Besta na moje oko tak mało" mięska "ma właśnie mięska a nie tłuszczu :cool:
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 12:59   

Besta, nie tucz na sile psa, bo przybrac jest bardzo latwo ale pozniej zrzucic jest bardzo ciezko, przerabialam to ze swoim Rudolfe. Moj pies bardzo przytyl na suchej karmie Royal a pozniej udalo mi sie na szczescie go odchudzic juz na domowym gotowanym jedzonku. Mysle ze twoja sunia jest jezcze mloda i ma pewnie duzo ruchu, ale czym starsza bedzie tym bedzie przybierala na wadze , ja mysle ze 25 kg jest ok
Pozdrawiam
_________________

 
 
Lutex 



Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 907
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 13:06   

ja bym chyba nie tuczyla. Lutor wazy 23-25 kg. od malego byl chudy i kiedys myslalalam ze jest cos z nim nie tak bo jak bralam basseta to chcialam zeby byl taki grubasny. a tu trafila mi sie "chudzina", ktora taka wage trzyma juz osmy rok.
kiedys znalazlam w necie info, ze wsrod bassetow sa wersje sportowe ktore maja szczuplejsza budowe ciala, mniej waza, za to maja duuuzo energii i wcale nie spia caly dzien :twisted: oraz wersje wystawowe, ktore sa zdecydowanie masywniejsze, powolniejsze i wiecej spia. nie wiem ile w tym prawdy, ale mi sie podoba wersja sportowa Lu :mrgreen:
_________________
Dana i długouchy futrzak Lu (za TM) oraz równie długouchy Frugo
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 13:16   

Bacha np mimo, ze lekka i sportowa spi bardzo duzo, teraz jej daje Royala dietetycznego, zrzucenie 6 kg, trwalo prawie pol roku, dajcie jej moze troche czasu, fakt , ze wygladaja parowki ladnie jak sa okraglutkie, ale na dobre to im ten tluszczyk nie zawsze wychodzi.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 13:20   

No może i macie racje.Nie będziemy się tuczyć na siłe :mrgreen: Tylko za radą wetabędziemy przez 2 tyg dawać troche karmy wiecej i zobaczymy.Bo poza szczupłą sylwetką(taką sportową) to psiurze nic nie dolega ma dużo energii piękną sierśc( już po wylince :wink: )
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 13:22   

Ostatnio zmieniliśmy karmę może musi sie do niej przyzwyczaić?je teraz Bento z jagnięcina
i ryżem
 
 
Magda i Rudolf 


Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 1895
Skąd: Gdansk/Florencja
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 13:44   

Besta , im mniej bedzie wazyla tym bedzie miala wiecej energi i checi do biegania. Wyobraz sobie moj Rudolf na suchej karmie doszedl do 45kg! Fakt ze zawsze byl duzy, masywny ale 45 kilo to az lekarz sie wystraszyl. Na gotowanym kurczaku zrzucil 6 kilo i trwalo to bardzo dlugo , okolo pol roku. Ale jak zrzucil to od razu zaczal byl zywszy i nabral checi do spacerow, bo wczesnie to wychodzil ,po 10 minutach spaceru sie kladl i nie bylo na niego sposobu . Teraz to chetnie wychodzi i nawet podbiega sobie (fakt ma 10 latek juz). Takze nie martw sie ta waga. Moj pies bardzo przytyl na royalu dla doroslych psow, chyba byla za ciezka dla niego i strasznie mu sie siersc pogorszyla, potem probowalam tez karme dietetyczna Royala i Hillsa ale po nich mial straszne rozwolnienie. Dopeiro jak przeszlam na gotowane to chlopak wrocil do siebie.
Pozdrawiam
_________________

 
 
Joanna 


Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 48
Skąd: Dublin
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 17:00   

Lutex napisał/a:
wsrod bassetow sa wersje sportowe ktore maja szczuplejsza budowe ciala, mniej waza, za to maja duuuzo energii i wcale nie spia caly dzien


to ja mam teraz nowa ksywe dla mojego orsona-czerwone ferrari :razz:

Ja sie nad tym zastanawialam, bo moj orson to zasowa jak szalony i nawet myslalam ze to nie baset... wazy 27 kilo i jest bardzo wysportowany. Willow (suka) wazy 24 i tak ma byc.. Ja jestem wrazliwa na ich nadwage bo boje sie o stawy...

Moze ona wiecej kupki po tej nowej karmie robi?? bo ja tez na bento i tak jakos ten kubelek co tydzien wiecej sie zapelnia tymi kupkami...
Moze on ma wiecej zapychaczy?
_________________
Dogs are pets, bassets are family!
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009 20:44   

Lutex napisał/a:
kiedys znalazlam w necie info, ze wsrod bassetow sa wersje sportowe ktore maja szczuplejsza budowe ciala, mniej waza, za to maja duuuzo energii i wcale nie spia caly dzien :twisted: oraz wersje wystawowe, ktore sa zdecydowanie masywniejsze, powolniejsze i wiecej spia. nie wiem ile w tym prawdy, ale mi sie podoba wersja sportowa Lu :mrgreen:


to nieprawda. Mój pies w grudniu ważył ponad 46 kg...i wcale nie było widać u niego zmian w zachowaniu, wręcz przeciwnie. Tryskał...i nadal tryska energią. Na spacerach i tych 15 minutowych i tych 2 godzinnych szoruje jak husky w zaprzęgu.
Tzw basset sportowy to basset nie niedożywiony, tylko basset który miał w linii genetycznej szczuplejsze i lżejsze typy.

Dodam jeszcze, że Fan był cały czas na gotowanym. Od niedawna jestem na Bento, do którego wróciłam. Teraz waży 42 kg.
I nadal trudno powiedzieć, że przesypia cały dzień.
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 06:49   

Co pies to inny, bassety maja rozne sylwetki, juz tylko w Europie mozna zauwazyc golym okiem roznice miedzy budowa basseta, co kraj to inny basset. Czy basset wazacy 24 kg to basset niedozywiony - smiem obalic Madziu te teorie. Nie widzialam Fana na zywo, po wadze (46 kg) musial byc olbrzymem.
W mlodym wieku waga tak nie przeszkadza, jesli jednak za mlodu nie bedzie sie dbalo o "figurke" to pozniej u basseta, podobnie jak u np. jamnika (tez mialas kiedys jamniczke)na stare lata robi mu sie krzywde. Nie myslalam, ze (u 3 letniej Baski!) tak dlugo trwa zrzucenie paru kilo - 6 kg w 6 miesiecy - na specjalnych karmach weterynaryjnych. To gorzej niz z odchudzaniem u panci. Ukulac psa trwa moment, tylko czy robi mu sie tym przysluge?
Mysle, ze w ogole nie ma co porownywac psow pod wzgledem wagi. Wszystko zalezy od budowy psa, sa lekkiej budowy, te waza mniej , sa kolosy, i nie doradze tu odchudzania, bo faktycznie takie psy maja zupelnie inne zapotrzebowanie. Do tego nierozlacznym faktorem jest tryb zycia psa, na kanapie, i trzy razy przed dom na spacer - to jedna bajka, inna, caly dzien przed domem w ruchu, jeszcze insza inszosc psy czynne "zawodowo". Ja zdalam sie na opinie mojego weterynarza i jestem mu wdzieczna, bo ja patrzylam na basseta jak na tlusciutka paroweczke, z gesim podgardlem (alez bylo fajne tlusciutkie) przez co moglabym jej na stare lata zrobic krzywde.
To jest moje zdanie, jesli ktos ma inne doswiadczenia chetnie wyslucham.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Fanfan z rodziną
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 07:10   

Asia...zacytuję samą siebie:

Cytat:
Tzw basset sportowy to basset nie niedożywiony
;)
Z resztą twojej wypowiedzi się oczywiście zgodzę, ale szczerze mówiąc rozbawiło mnie...i nie tylko mnie stwierdzenie, że bassety dzielą się na sportowe ( czytaj - żwawe, zdrowe etc. ) i wystawowe ( opasłe, niemrawe etc ). Widziałam już parę sztuk i tych i tych...i mam nadzieję, że Dana powyższe stwierdzenie wyraziła w formie zwykłego żartu, bo to ma się nijak do rzeczywistości.

A reasumując - ja kiedy chciałam Fana po etapie bycia anorektykiem "przytuczyć" do karmy dodawałam za radą Grześka i Kasi makaron, ale nie taki rozgotowany, tyko twardawy w proporcjach 2/3 treściwego i 1/3 zapychacza. Pies na tym wyszedł na dobre. Osiągnął wagę właściwą wolniej, ale proporcjonalnie ze wzrostem. I jeszcze jedno - Fan doszedł do określonej masy ciała i wzrostu bardzo późno...dopiero jak miał 2,5 roku. Może niektóre rozwijają się wolniej? Mówię o fizyczności, bo mój umysłowo stoi jeszcze na etapie swoich dzieci :roll:
 
 
Jaga
[Usunięty]

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 07:15   

Fanfan z rodziną napisał/a:
Tzw basset sportowy to basset nie niedożywiony,


Asia i Marek napisał/a:
Czy basset wazacy 24 kg to basset niedozywiony - smiem obalic Madziu te teorie.


Asiu chyba nie doczytałaś dokładnie postu Magdy :wink: .

Jest różnica między bassetem zatuczonym, a bassetem masywnym o mocnej ciężkiej kości. Dlatego nie ma co porównywać wagi. Trzeba tylko zwracać uwagę, czy pies nie jest gruby albo przeciwnie - chudy i kościsty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14