Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podtuczyć basseta?
Autor Wiadomość
wesołe smutasy 


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 172
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009 15:44   

Być może należy zmienić karmę. U nas Buck był zawsze szczuplutki - i dopiero jak dałam nu zamiast Royala - Acane dla pracujących to przytył... Teraz wszystkie jedzą Royalka i Bento. Być może malec też powinien mieć zmienioną karmę - na inną markę juniorka :)
 
 
 
troublemaker 



Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 09:40   

Teraz zaczelam jej mieszac sucha karme z konserwa, to skubana konserwe wyjada a suche zostawia. W sumie ta konserwa tak wyglada, ze sama bym ja jadla. :grin:
Sprobuje jej zmienic na inna i zobacze czy to cos da.
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 10:42   

U mnie za radą Grzesia sprawdzilo się Bento.Besta przytyła i Gaja też (panienka Gajka idzie teraz na dietkę ,bo u niej sprawdziło się trochę za bardzo :mrgreen: :roll: ).Oprócz suchego daję im ryż z marchewką ,buraczkiem,kurczakiem i siemieniem lnianym (a to już polecenie weta Tomaszka) i jest super :grin: .Zadnych problemów z brzucholami (szczególnie u Besty)
 
 
troublemaker 



Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 818
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009 12:20   

Nie jestem pewna czy w Czechach jest Bento, ale poszukam i jesli jest to sprobuje jej dac. Ona wybredna jest wiec nigdy niewiadomo.
 
 
Ozzy 


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 212
Skąd: Czechy, Ostrava
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 18:02   

troublemaker napisał/a:
Nie jestem pewna czy w Czechach jest Bent...
Je napriklad tady: Bento Kronen , at se nekdo podiva ktery druh.
_________________
Eminescu z Valachitu - dla przyjaciol OZZY
Bassbarr Kalypso Kid - Kalypso
http://chamrad.info/str4.html
 
 
Madzik 


Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 413
Skąd: Mosina k/Poznania
Wysłany: Wto 06 Paź, 2009 19:35   

wesołe smutasy napisał/a:
Być może należy zmienić karmę. U nas Buck był zawsze szczuplutki - i dopiero jak dałam nu zamiast Royala - Acane dla pracujących to przytył... Teraz wszystkie jedzą Royalka i Bento. Być może malec też powinien mieć zmienioną karmę - na inną markę juniorka :)


Magda ma rację. Nasza Iga też była chuda jak... pies. Zmieniłam na Arden's Grange. Poprawiła się jej sierść, no i przybrała na wadze. Teraz wszystkie jedzą Ardena.
 
 
 
Madzik 


Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 413
Skąd: Mosina k/Poznania
Wysłany: Wto 06 Paź, 2009 19:36   

wesołe smutasy napisał/a:
Być może należy zmienić karmę. U nas Buck był zawsze szczuplutki - i dopiero jak dałam nu zamiast Royala - Acane dla pracujących to przytył... Teraz wszystkie jedzą Royalka i Bento. Być może malec też powinien mieć zmienioną karmę - na inną markę juniorka :)


Magda ma rację. Nasza Iga też była chuda jak... pies. Zmieniłam na Arden's Grange. Poprawiła się jej sierść, no i przybrała na wadze. Teraz wszystkie jedzą Ardena.
 
 
 
wesołe smutasy 


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 172
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Paź, 2009 07:30   

Teraz psiaki nasze są na royalu - energy, acanie - energy i bento kronen - Lamb&Rice Large Breed. Te 2 energy sa bardzo dobre i dzięki nim utrzymuje się waga moich psiaków ale mają małe groszki więc robi się kamień bo moje nie gryzą tylko połykają. Dlatego daje im jeszcze bento L&R który im baaaardzo smakuje a ma giga duże groszki które muszą gryźć i kamienia nie ma aż takiego... Dodatkowo karma ta zawiera dużo glukozaminy i chondroityny które dla basseta są ważne przez całe życie z racji anatomii. :)
 
 
 
Madzik 


Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 413
Skąd: Mosina k/Poznania
Wysłany: Sro 21 Paź, 2009 18:51   

Madzia, spróbuj Ardena Large Breed - chrupki są prawie wielkości biszkoptów wrocławskich a już na pewno wielkości pięciozłotówki i nie płaskie tylko półokrągłe.

Moje połykacze karmy musza się nieźle nachrupać żeby się najeść.
 
 
 
Lolek 

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Chrzanów/ Żarki
Wysłany: Czw 30 Cze, 2011 20:42   

Witam widzę,że szczupły basset to nie tylko mój problem ;) Nasza Buźka ma około 1,5 roku, jeść lubi, przy czym ma dużo ruchu w ciągu dnia i trochę obawiamy się czy ona nie jest za chuda. Basset zawsze kojarzył mi się z dużą ilością snu i tłuszczyku na boczkach. Nasza psina nijak nie pasuje do takiego opisu, chyba spadła z Marsa :shock:
 
 
Kala
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lip, 2011 07:15   

nie przejmujcie się :) moja Tola również tryska niespożytą energią i wieczni się kręci :roll: potwierdzić to może nasza forumowa eufrazyna, która nie mogła uwierzyć w to co wyrabiała Tola na jej ogródku ;) dziewcze do tego chuderlawe straszliwie, chociaż z tym staramy się walczyć i jakieś efekty, może niewielkie, ale są :) jak ją zobaczyłam pierwszy raz pomyślałam „boshe toż to nie basset, to jamnik! i do tego czort ruchliwy”, ale nabrała troszkę wagi i już bardziej basseta przypomina :D
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pią 01 Lip, 2011 08:26   

z Jogim tez walczę aby go podtuczyć ale za diabły sie nie da :) może gdyby był spokojniejszy a tak ona ma ADHD :mrgreen:
 
 
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Pon 19 Wrz, 2011 21:47   

No od jakiegos czasu zaczelam mieszac zorkowi sucha karme z puszkami i faktycznie troche wiecej je ale nic nie tyje na wadze . Ale jesli chodzi o ruch to na spacerki chodzi trzy razy dziennie i w domu dzikuje wiec chyba jest szczesliwy. a jesli o wage chodzi to moze jak go wykastrujemy to przytyje.
_________________
Sylwia
 
 
 
eufrazyna
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Wrz, 2011 19:21   

Basset bassetowi nierówny pod względem wagi i budowy. Moja Tola waży 27.45 kg, a wygląda na więcej. Inny basset będzie ważył 30 kg, a wygląda na 5 mniej. Ważne, że jest zdrowy :)
 
 
keter23 



Dołączyła: 15 Lis 2010
Posty: 135
Skąd: Swords co.Dublin
Wysłany: Pon 03 Paź, 2011 18:10   

To znowu ja z moim problemem. Zorek jadl bez zarzutow przez dwa tygodnie . Mieszałam mu sucha karme z puszka i wcinal jedna a czasami dwie duze michy dziennie. I nagle stop przestal jesc . Jeden dzien nie jadl wcale a teraz z wielkim wysilkiem miske dziennie a czasami nic. NIeweim co sie z nim dzieje . Jak widze te wszystkie zdjecia na forum pieknych umiesnionych basseciorkow to mi przykro ze nasz taki nie jest.
Ma albo mial ktos moze takiego niejadka w domu?? Co robic??
_________________
Sylwia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14