Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
ZYWIENIE SENIOROW Od kiedy karma dla seniorów?
Autor Wiadomość
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 12:15   ZYWIENIE SENIOROW Od kiedy karma dla seniorów?

Pytanie jak w temacie.

Myślę o mojej Doxilince. Skończyła 7 lat, jest po sterylizacji i ostatnio, mimo spacerów, troszkę przytyła. Można już wprowadzić karmę dla psów starszych, czy może lepiej wersję light dla psów z tendencją do tycia?
Ostatnio zmieniony przez Asia i Basia Sro 27 Lip, 2016 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lutex 



Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 907
Skąd: Pruszcz Gd.
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 16:16   

my Lutorowi zmienilismy na senior jak skonczyl 8 lat, ale to dlatego ze sie spostrzeglam ze chyba moglby juz taka jesc. wydaje mi sie, ze pol roku wczesniej tez mogl juz ja jesc, bo jakos w tym siodmym roku mocno posiwial i dojrzal :shock: wiec chyba robil sie juz seniorowaty :mrgreen:
_________________
Dana i długouchy futrzak Lu (za TM) oraz równie długouchy Frugo
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Wto 19 Maj, 2009 22:32   

Gustaw - 7 lat też wcina seniora Bento.
Wcina z apetytem, no przyznam się, ciut dla zapachu mięska mielonego.
Powiedział mi wet. że wersja light nie jest wskazana w tym wieku, lepsza seniorowata.
A poza tym, widziałam bigla 2 letniego na karmie light, nie wiem ile żarł tej karmy ale był coraz grubszy :razz:
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 06:33   

Barbara jest na light royalu max i jestem zadowolona, trzyma wage caly czas 24, zobaczymy jak bedzie po sterylce :(
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 07:37   

Praktycznie pies 7 letni gabarytów basseta jest psem w kategorii - senior. I taką karmę winien jeść. Sa odstępstwa od reguły - czasem daje się karmę typu light . Większość karm typu senior jest skonstruowana bardzo podobnie do karm typu light. wielu producentów produkuje karmy light/ senior - dwa w jednym , różniące się tylko dawkowaniem. U basseta polecam karmy senior i light z dużą zawartością glukozaminy i chondroityny - nasi seniorzy często narzekają na stawy w ieku podeszłym .
 
 
Miła od Gucia 
Admin merytoryczny



Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 03 Mar 2005
Posty: 21590
Skąd: Gorzów
Wysłany: Sro 20 Maj, 2009 09:13   

Oj narzekają Grzesiu , narzekają na stawy
To znaczy, że Bento, senior w tej grupie też są różne rodzaje ????
_________________
694 409 059
nasze.bassety@onet.pl
 
 
 
Basseciątko 

Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Sławków
Wysłany: Nie 18 Paź, 2009 11:19   .

:mrgreen: to jest zle la bassetow
_________________
Najwspaniajszy pies na świecie o kim myślę?-O bassecie!!!
 
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009 13:11   

I chyba Gajka dołączy do seniorów.W kwietniu skończy 8lat i niestety robi sie coraz grubsza.Myslę ,ze to troche po sterylce....Babsztyl jest już grubszy od Besty.(A budowę jak na basseta ma bardzo"lekką")
Dawałam jej coraz mniejsze dawki jedzonka ale ile tak można :roll: :?: i tak mam wrażenie ,ze jest ciągle głodna (i to nie z basseciego łakomstwa tylko po porostu głodna).Ruchu też ma tyle samo co zwykle a więc sporo :wink: .
I tu mam pytanie do Grzesia....teraz obie psice jedzą Bento Kronen Hapy Life Multicrock.Czy Gajce mogę dawać wersję Senior/Light tej karmy tak z marszu czy przestawiać ja powoli.
Dodam,ze Multicrock służy obu sukom ,sierść piękna ,koopy też ,zadnych sensacji żołądkowo-jelitowych.Żeby tylko Gajka tak nie tyła...
Więc Grzesiu zmieniać :?:
A i pytanie czy dawać coś dodatkowo na ochronę stawów?
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
madzialinka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Lis, 2009 18:19   

Ja moim psicom wiosną robię kurację na stawy. Zjadają duże opakowanie arthrofosu. Poza tym witamin nie daję. Są na Bento Nutritional Balance.
 
 
Madzik 


Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 413
Skąd: Mosina k/Poznania
Wysłany: Pon 30 Lis, 2009 19:09   

Z tego co wiem, to royal dla psów kategorii MAXI (czyli wadze 26-44 kg) poleca karmę senior już po 5 roku życia.

Moje są za młode: Iga niedługo skończy 4 lata, Nikodem ma 3, Pola - 2, a Scherzo jutro 7 miesięcy skończy.

I tak: Młody jest na RC Maxi Junior + AG Junior Large Breed, Iga teraz na RC Maxi Babydog, Nikodem i Pola na RC Maxi Adult + AG Adult Lamb&Rice.

Kondycja: super, sierść: piękna i błyszcząca, koopy: w sam raz, więc nie będę nic kombinować i dalej stosować swoją metodę karmienia.

Iga zawsze była bardzo chuda, więc podejrzewam, że nawet w wieku 8 lat będzie jadła to co reszta (plus dodatkowa porcja glukozaminy, chondroityny i MSM).
 
 
 
gocha
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009 01:36   

Moje jedzą Bento. Ignaś Bento Multicrock, a Mania po sterylce pomimo, że ma dopiero 3 latka je Bento Light/Senior, właśnie ze względu na tycie :oops:
 
 
Grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Gru, 2009 07:34   

Karma Senior lub Light/Senior, alez tak oczywiście w w tej granicy wiekowej.Przechodzenie z dnia na dzień , ot po prostu sypiesz do michy i już. Co do karm z zawartością glukozaminy i chondroityny to powiem tak - trochę zmieniły sie moje poglądy po zapoznaniu sie z wynikami najnowszych badań; udowodniono w nich że ilość w/w dodatków dodawana do karm- w procesie fizjologicznego przyswajania jest praktycznie niedostrzegalna. Jesli pies nie ma kłopotów z stawami itp, to ta ilość wystarcza - tak więc pomoże może ale nie zaszkodzi.Po prostu w procesie technologicznym nie da się dodac znaczącej ilości glukozaminy i chondroityny tak by krokiet był smakowity i trzymał sie kupy. Dodanie takiej ilości by działanie było zapobiegawcze i lecznicze spowoduje rozwalenie krokieta w karmie i piasek oraz utratę smakowitości ( przerobiła to Eukanuba ).Tak więc kiedyś nowinka teraz jest w pewnym sensie chwytem marketingowym. Lecznicze i zapobiegawcze działanie ma sens przy podawaniu dodatkowo w/w specyfików w postaci proszku lub tabletek - pełno tego na rynku. Wyniki badań mówia to co co przez wiele lat na rynku karm było oczywista oczywistością - mamy kilka produktów dośc uniwersalnych dla naszych psów.Reszta jest dodatkiem. Od pewnego momentu firmy prześcigają się w produkcji specjalnych karm dla wzrostu psa i rasy. Ma to sens przy stosunku białka do tłuszczu- czyli energii przyswajalnej i wielkości krokieta ( by zmordy nie wypadało albo dało się zjeść przez małego psa ) . Reszta dodatków to ot takie sobie nowinki by odróżniać się od konkurencji twierdząc że ma to zbawienny wpływ na naszego pupila. A już absurdem jest wyprodukowanie karmy dla boksera przez Royala, który od normalnej bytówki różni sie kształtem krokieta bo bokser ma inną kufę i tylko taka karma jest dla niego zbawienna , Ja od lat moje psy karmię Bento; gdy odchudzam to Bento Light?Senior , gdy rosną to Bento Junior, gdy są dorosłe to Bento Adult Crock lub Bento Multicrock z ukierunkowaniem na Multicrocka. Sens maja linie anty alergiczne robione z jagnięciny i ryby, ale to przy alergiach minimalnych. powazniejsze przypadki leczy sie i zapobiega dietami weterynaryjnymi które w składach diametralnie różnią sie od karm bytowych ale to osobny temat. Tak więc twierdzę iż owszem karmy z najwyższego poziomu charakteryzują się dużą przyswajalnośćią a co zatym idzie niskim dawkowaniem ( ale bez przesady bo firmy bardzo częśto podają dawki które starczają do przeżycia - ale pies jest głodny !!!!!- taki wyścig marketingowy !!!!!!) karmy ciut pod poziomem też są dobre a o wiele tańsze , w wielu wypadkach to stare linie stunnigowane ! Zdarza się też bardzo często że pies karmiony teoretycznie karmą gorszą , z niższego poziomu wygląda i czuje się lepiej niż na karmie z najwyższego poziomu.
W ogólnej pogoni za dobrą karmą i ceną !! tej karmy warto też zauważyć że i tu są podróbki. Jakieś 80% karm w internecie pochodzi z Słowacji, Czech i Ukrainy. Nie produkuje się ich tam ale przepakowuje z dużych 200 kg big packów. Powoduje to obniżenie ceny ale też jakości i budzi uzasadnione wątpliwości co do zawartości worka , juz nie raz zdarzyła sie karma podplesniała, inna niz na opakowaniu lub pomieszana z inną.

Łoj coś się rozpisałem ale myślę że te informacje sie przydadzą wszystkim .
Jesli cos się jeszcze Wam nasunęło pytajcie - postaram sie odpowiedzieć.
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Wto 01 Gru, 2009 10:21   

Grzesiu baaardzo dziękuję.O taka obszerną odpowiedz mi własnie chodziło :grin:
Czyli teraz kupimy Gajce seniora /lighta a Besta dalej będzie jadła multicrocka bo z tej karmy jestem zadowolona i psiura tez :wink: .Co do preparatu na stawy to pogadam z moim wetem.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
dorcialas 


Dołączyła: 09 Lip 2015
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 15:35   

Mysle, że to kwestia indywidualna każdego psa, ale nam weterynarz polecił już po skonczeniu 6 roku życia. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16