Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Miła od Gucia
Czw 26 Sty, 2012 23:37
Pseudohodowle, dyskusje, rady, informacje
Autor Wiadomość
dragonlady 


Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 123
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 17:15   Kupię szczeniaka basseta.

Poszukuje szczeniaka basseta niekoniecznie z rodowodem - najchętniej psa. Najlepiej z województwa pomorskiego, choć nie jest to warunek konieczny. Mam duży dom z ogródkiem i gwarantuje że pies trafi do dobrej - kochającej rodziny :)
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 17:18   

Zapraszam do Dzialu Powitania, mozesz tam napisac cos wiecej o sobie, dlaczego wlasnie basset, dlaczego piesek nie suczka, fajnie byloby sie z Toba zapoznac :)
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 17:19   

nie kupuj psa bez rodowodu
teraz sa fajne szczeniaki w hodowli Unita, Wesole Smutasy, to te ktore na szybko mi przychodza do glowy i sa dobrymi hodowlami godnymi polecenia
troche starsze (kilkumiesieczne) chlopaki sa jeszcze po Florance z Klanu Sycylijczykow, i w hodowli Dudi Dogs chyba jeszcze cos siedzi
wiec ja bym sie kontaktowala z tymi hodowlami
i jeszcze raz - nie kupuj psa bez rodowodu!
 
 
 
dragonlady 


Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 123
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 18:54   

Niestety wymienione hodowle są dla mnie za daleko - mieszkam w Gdańsku. W Łodzi został 1 chłopaczek z wadą więc chyba poczekam na nowy miot .... Muszę to przemyśleć jeszcze :) Akurat teraz mam mnóstwo wolnego czasu i mogłabym go w pełni poświęcić psu.
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 19:26   

poczekaj, przemysl, przewertuj internet, fora o bassetach, poprzegladaj strony hodowli, ewentualnie dopytaj ludzi o opinie o konkretnych hodowlach, wybierz wtedy hodowle ktora ci bedzie odpowiadala, miot ktory ci bedzie odpowiadal, szczeniaka ktory ci bedzie odpowiadal
to wszystko zajmuje sporo czasu, ale naprawde warto dowiedziec sie najpierw wszystkiego co sie da, zeby pozniej nie bylo przykrych niespodzianek
i blagam, nie kupuj szczeniaka z pseudohodowli (bez rodowodu, albo z 'rodowodami' innych organizacji niz Zwiazku Kynologicznego). owszem, zaoszczedza sie wtedy kilkaset zlotych przy kupnie szczeniaka, ale pozniej bardzo czesto wydaje sie dwa razy wiecej na leczenie psa bo szczeniak jest chory, albo byl nieodpowiednio odzywiany, wtedy moze sie zdarzyc ze pies cale zycie bedzie musial byc karmiony specjalna weterynaryjna (i bardzo droga) karma
to tylko aspekt finansowy oczywiscie, do tego wtedy dochodzi cierpienie zwierzaka, i cierpienie ludzi ktorzy na to patrza i robia wszystko zeby mu pomoc. dodaj jeszcze aspekt etyczny, czyli to ze przez kupno szczeniaka z takiego miejsca skazuje sie potencjalnie kolejne zwierzeta i kolejne szczeniaki na taki sam los, wtedy odpowiedz na pytanie czy kupic psa z rodowodem czy bez jest bardzo prosta :)
jezeli z roznych powodow nie mozesz pozwolic sobie na wydanie 1500zl++ na kupienie szczeniaka w porzadnej hodowli, to mozna zawsze podzwonic do hodowli i popytac, moze akurat sa szczeniaki niewystawowe, wtedy hodowca na pewno obnizy cene takiego szczeniaka, szczegolnie gdy bedzie wiedzial ze szczenie bedzie mialo super dom!
 
 
 
julkarem 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 24 Lut 2011
Posty: 1368
Skąd: Międzychód
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 19:42   

Ja mam troche inne zdanie ale ok.
Bądź co bądź uważam ,że najważniejsze jest mieć pieska od maleńkości i go samemu uczyć wszystkiego, karmić, pielęgnować,szczepić,wychowywać itd.
I nigdy nie brac dorosłego, gdyz nie znamy do końca jego przeszłości.Wiem z własnego doświadczenia.
 
 
besta 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Cze 2008
Posty: 3051
Skąd: 3City
Wysłany: Pon 26 Mar, 2012 19:47   

W 100%zgadzam się z Anią.Dodam tylko,że mozna także adoptować pieska.Są organizacje,które zajmują się adopcją i do nich czasami trafiają bassety.
_________________
...na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to,co oswoiłeś....
 
 
dragonlady 


Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 123
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 07:40   

Jeśli chodzi o rodowód - to nie jest mój pierwszy pies w sumie z wyjątkiem 2 zawsze miałam psy zarejestrowane w związku kynologicznym bo wiedziałam ze sa czystego pochodzenia. Czasem zdarza się ze ktoś ma 2 psy z rodowodem a szczenięta go nie mają i wcale im to ni ujmuje i o takiego pieska mi chodziło :) . Dorosłego pieska niestety nie moge przyjąć bo mam 1 psa i 2 koty które sie wzajemnie uwielbiają i myślę że dorosły pies miał by problem z wpasowaniem w ten układ :) Ponadto mam też 4 lenią córkę i pies musi się oswoić z małym dzieckiem . Zapowiada się teraz kilka miotów w hodowlach więc poczekamy .
Dziękuje wszystkim za życzliwe porady :)
 
 
Joasika 



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Paź 2009
Posty: 5043
Skąd: Syrynia
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 08:44   

julkarem napisał/a:
I nigdy nie brac dorosłego, gdyz nie znamy do końca jego przeszłości.Wiem z własnego doświadczenia.


A u mnie w domu 90% psów było adoptowanych i były (i są :!: ) to najwspanialsze psiaki na świecie.

Miałam cztery psy od szczeniaka i tylko jeden był kochany - reszta wredna.

W życiu nie wzięłabym szczeniaka, wyłącznie dorosłego. :mrgreen: :wink:

Widzę, że decyzję na temat psa macie przemyślaną i dopasowaną do Waszych potrzeb - to bardzo ważne.

Życzę Wam powodzenia :mrgreen: :!:
_________________
Joasika i jej baby kolorowe
 
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 09:59   

dragonlady napisał/a:
Czasem zdarza się ze ktoś ma 2 psy z rodowodem a szczenięta go nie mają i wcale im to ni ujmuje i o takiego pieska mi chodziło :) .


oczywiscie ze im to 'ujmuje', a przynajmniej jest spora szansa ze im 'ujmuje'!
nawet pomijajac to w jakich warunkach czesto zyja psy w pseudohodowlach i jakie chore psy mozna stamtad dostac (pisalam o tym w moim wczesniejszym poscie), to kazdy pies ktory urodzi sie w miocie w porzadnej hodowli (gdzie psy spelniaja wymogi ZK), dostaje rodowod, ale absolutnie nie kazdy pies powinien byc z tego powodu rozmnazany!
moze sie zdarzyc ze pies sie urodzil z polamanym ogonem, a polamane ogony to czesto powazna sprawa. czasem jest to uraz mechaniczny i nie ma to wtedy duzego znaczenia, ale gdy zlamany ogon jest wada wrodzona to moze to powodowac powazne problemy z kregoslupem u psa. nie jest do konca potwierdzone czy taka wada jest przekazywana genetycznie, ale jest spora szansa ze jest
inna sprawa jest np powazna wada uzebienia, na przyklad przodozgryz, ktory jest dziedziczny i psy z takimi problemami tez absolutnie nie powinny byc rozmnazane mimo ze maja rodowody (powazny przodozgryz np moze prowadzic do tego ze pies bedzie mial duze problemy z samodzielnym jedzeniem). a w pseudohodowlach, gdzie ludzie maja 2 psy rodowodowe i maja po nich szczeniaki, w ogole nie zwraca sie uwagi na takie sprawy
poza tym kupujac psy bez rodowodu, ale po jednym albo dwoch rodzicach rodowodowych, malo kto faktycznie przeglada te rodowody i sprawdza linie itd, a moze sie okazac ze te psy sa ze soba bardzo spokrewnione!
(tak oczywiscie moze sie zdarzyc rowniez gdy szczeniaki maja rodowod, ale wtedy duzo latwiej to sprawdzic i wylapac gdy wie sie konkretnie z jakiego skojarzenia sa psy i dostaje rodowod do reki)

powtarzam sie ale pisze jeszcze raz - nie kupuj psa bez rodowodu!!

(i jak zwykle jestem zdziwiona ze wiecej osob (moderatorzy?) nie zabiera stanowiska w tej sprawie)
 
 
 
dragonlady 


Dołączyła: 26 Mar 2012
Posty: 123
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 10:30   

Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia i tak jak wcześniej pisałam - z małymi wyjątkami psy w moim domu miały rodowód a jest to szczególnie ważne jeśli przedstawicieli danej rasy jest mało w kraju. Miałam kiedyś gończego polskiego i w życiu nie zdecydowałabym się na kupno psa tej rasy bez papierów.
Miałam możliwość kupna rodowodowego basseta z przodozgryzem i też z wymienionych przez ciebie powodów go nie kupiłam i wole poczekać na nowy miot :)
 
 
ania123 
Użytkownik nieaktywny



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 1616
Skąd: Trondheim
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 10:37   

dragonlady napisał/a:
Doskonale rozumiem Twój punkt widzenia i tak jak wcześniej pisałam - z małymi wyjątkami psy w moim domu miały rodowód a jest to szczególnie ważne jeśli przedstawicieli danej rasy jest mało w kraju. Miałam kiedyś gończego polskiego i w życiu nie zdecydowałabym się na kupno psa tej rasy bez papierów.
Miałam możliwość kupna rodowodowego basseta z przodozgryzem i też z wymienionych przez ciebie powodów go nie kupiłam i wole poczekać na nowy miot :)


super :)
wiem ze ja jestem czasem jak zacieta plyta z tym kupowaniem psow z pseudohodowli, w tym przypadku wyglada na to ze nie musialam i ze Ty masz o tym pojecie i wiesz co robisz :) ale ja wychodze z zalozenia ze lepiej jeden raz za duzo niz jeden raz za malo, i jezeli przez moje natretne posty chociaz jedna osoba zdecyduje sie na kupienie rodowodowego psa zamiast psa z pseudohodowli to uwazam ze ta cala moja pisanina ma sens :)
ale tu juz koncze, i jak juz napisalam, zycze powodzenia w znalezieniu tego nowego czlonka rodziny! :)
 
 
 
gkoti 
www.leniuch.com



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 31 Sie 2006
Posty: 4793
Skąd: Malbork/Luton
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 14:05   

julkarem napisał/a:

I nigdy nie brac dorosłego, gdyz nie znamy do końca jego przeszłości.Wiem z własnego doświadczenia.


Moje paróweczki też oboje adoptowane, leniuszek- 9 mcy po kilu schroniskach i domach- pies z RODOWODEM!!!, Blaneczka 2 latka- z domu, też z rodowodem. Pamietacie, jak Blaneczka na początku próbowała Leniuszka terroryzować?????Niby nie było to nic aż takiego, ale musiałam ją ułozyć, dopasować, nakazać...Nigdy nie chciałam pieska wystawowego, chciałam pieska do "kochania", który będzie nas kochał też, gdyż od zawsze żyłam z nimi. Julkarem- musiałaś trafić na takie, które potrzebowały może już fachowej pomocy...Chciałam pieski, ale chciałam im też pomóc. Uważam- i nic tego nie zmieni-że adoptowane psinki są najbardziej kochane i NAJBARDZIEJ kochają, bo kochają jednak inną miłością, oddaną całkowicie, bo kochają nawet za kęs suchego chleba...
...co nie oznacza, że wszystkie inne nie są nam oddane i również nas kochają :wink:
_________________
www.leniuch.com - to na razie stronka tylko Leniuszka
 
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 16:25   

julkarem napisał/a:
Ja mam troche inne zdanie ale ok.
Bądź co bądź uważam ,że najważniejsze jest mieć pieska od maleńkości i go samemu uczyć wszystkiego, karmić, pielęgnować,szczepić,wychowywać itd.
I nigdy nie brac dorosłego, gdyz nie znamy do końca jego przeszłości.Wiem z własnego doświadczenia.


A ja wiem z mojego doświadczenia, że nie zawsze jest to prawdą...

A teraz wracając do tematu, błągam Cię: Nie Bierz Pieska z Pseudohodowli... Proszę, przeczytaj chociażby temat: http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=4436 To co wycierpiał ten mały piesek... straszne...
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
jabluszko520 



Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 5520
Skąd: stąd
Wysłany: Wto 27 Mar, 2012 16:27   

gkoti napisał/a:


Chciałam pieski, ale chciałam im też pomóc. Uważam- i nic tego nie zmieni-że adoptowane psinki są najbardziej kochane i NAJBARDZIEJ kochają, bo kochają jednak inną miłością, oddaną całkowicie, bo kochają nawet za kęs suchego chleba...
...co nie oznacza, że wszystkie inne nie są nam oddane i również nas kochają :wink:


Wyjęłaś mi to z ust, super napisane, dokładnie tak było w moim przypadku i mam takie samo zdanie. :grin:
_________________
Nie kupuj, adoptuj.
http://forum.bassety.net/viewtopic.php?t=5027
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16