Nasze Bassety Strona Główna


Poprzedni temat «» Następny temat
KARMIENIE SZCZENIACZKA
Autor Wiadomość
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Wto 14 Sie, 2007 19:03   

Ja tam nie wiem, ale mnie wet też kazał w tym wieku dawać cztery posiłki jednakowej wielkości 8)
Kiedyś czytałam, że szczeniak powinien jeść cztery niewielkie porcje, bo rośnie = ma duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a mniejsze porcje są lepiej przyswajane, czyli ma z nich więcej pożytku. Poza tym je dużo w stosunku do własnej wagi i objętości swojego żołądka, więc lepiej mu to po prostu podzielić na więcej porcji, żeby mu brzuszek się nie rozepchał i nie pękł ;) :lol: Może coś w tym jest...
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007 01:13   

strigl napisał/a:

Konfrontując wagę Tośka ma 2,5 miesiąca i waży 5,5 kg.



fortepianista napisał/a:
Czy ja mu za mało daję czy może on jest taki łasuch na jedzenie? Jeżeli to komuś pomoże to w tej chwili waży 7kg i ma 2,5 miesiąca


Tegoroczne moje maluchy w tym wieku ważyły 9 kg.

Ja swoje szczenięta karmię 4 razy dziennie. Jedzą tylko suchą karmę - Royal Canin.
Bardzo źle jeśli miska stoi cały czas. Powinno nakładać się posiłek a jak pies zje zabierać michę. Jeśli nie zje również zabierać i postawić przy następnym karmieniu. Nie wolno namoczonej karmy, która nam zostanie niedojedzona przetrzymywać, taka karma już idzie do śmieci. - to tak przy okazji żywienia szczeniąt :wink:

fortepianista napisał/a:


4) Rudi się drapie. Najczęściej zaraz po przebudzeniu. Drapanie po uszach usprawiedliwiam zapaleniem uszu ale drapie się też na żebrach no i podgryza sobie nogę jakby go coś swędziało. Dostał już kropelki na insekty więc wszy itp. wykluczam. Jest tez odrobaczony. Czy ktoś się z tym spotkał i może mi pomóc?


Drapie się, bo wg mnie fatalnie je,
fortepianista napisał/a:
W tej chwili zjada 3,5 miseczki dla małych psów (czyli około 3,5 szklanki karmy ryżowo-warzywno-mięsnej robionej przez nas no i czasami trochę suchej karmy też dostanie.

tzn. Ty fatalnie karmisz szczeniaczka. Lizanie i gryzienie łap to również "znak", że coś nie tak, więc najpierw zmień karmę na gotową, dobrej jakości karmę.
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007 08:01   

No ja nie wiem... są ludzie, którzy po prostu bardziej ufają "domowemu", gotowanemu jedzeniu, i oni też mają swoje racje. Jedzenie chyba nie jest alergenne tylko dlatego, że jest gotowane?
Oczywiście jeśli szczeniak się drapie, to coś tu jest nie tak. Najprościej byłoby stwierdzić, czy to alergia pokarmowa, przestawiając go na dobrą karmę dla alergików. Ale może wystarczy zmienić rodzaj mięsa, które dostaje?
 
 
Agata
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007 08:26   

Ja i tak jestem przeciwnikiem gotowanego :wink:
Szczególnie w okresie wzrostu szczenięcia, później, jak pies ma już np. 2 latka proszę bardzo, jak komuś odpowiada bawienie się w gotowanie to niech gotuje.
A karma to podstawa w dobrym rozwoju psiaka i ten pierwszy moment najważniejszy, nie można oszczędzać. Gotować możemy sobie a nie szczeniaczkowi. Zmienić karmę na jakąś z wyższej półki a efekt będzie i to już po kilkunastu dniach :wink:
 
 
Kinga&Kefir
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Sie, 2007 08:51   

Hm, ja też bym się nie odważyła sprawdzać na szczeniakach swoich umiejętności kulinarnych, ale jeśli ktoś ma pojęcie o bilansowaniu jedzenia...

Z drugiej strony nie wiem, jak pomóc komuś, kto pyta ile dawać szczeniakowi ryżu z mięsem i warzywami. Chyba trzeba by sprawdzić zapotrzebowanie energetyczne i wszelkie inne szczeniaka w tym wieku, a potem przeliczyć, ile tego jest w tym ryżyku i na tej podstawie ustalić dawkę dzienną. Albo zaufać szczeniakowi, że zje tyle, ile mu potrzeba... Tylko że wtedy nie mamy pewności, że mały dostaje w tym ryżu wszystko to, co powinien.
No więc jak większość właścicieli wychodzę z założenia, że po co się bawić, skoro już ktoś mądry to wszystko sprawdził za mnie, zrobił karmę, która wszelkie potrzeby psa zaspokaja, a nawet policzył, ile mam jej dawać :wink:

Ale ludzie poglądy mają różne :wink:
 
 
spolka

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: Mysłakowice
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007 09:46   Jak długo karma dla juniorów?

witam
Pytanie jak w temacie :)
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sob 25 Sie, 2007 13:08   

Baska skonczyla poltora roku, przeszlismy wlasnie na karme royal canin maxi dla psow doroslych. Zalecil nam tak nasz wet i nasza pani od zywienia.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
spolka

Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 10
Skąd: Mysłakowice
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007 10:09   

no to pozostaje mi tylko karmic mego usztego przyjaciela, i dbac o jego linie :wink:
 
 
berta
Gość
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007 15:05   Co jest najlepsze dla 4 miesięcznej suni.

Witam

Bardzo proszę o pomoc w doborze karmy dla naszej 4 miesięcznej pociechy.
Je wszystko -- Tylko jak wiadomo nie wszystko jest odpowiednie .
Czy możecie coś zaproponować tak aby wyrosła piękną i zdrową sunie.

Obecnie podaje jej 3 x purinę namaczaną + 1 tabletkę witaminy .

Ale założę sie ze macie jakiś super karmy .
Bardzo proszę o nazwę karmy oraz jak ja dawkować i przez jaki czas.

Oczywiście bardzo mile widziane są całe zestawy ( śniadanie obiad i kolacja ) możliwe że podajecie swoim pociechom kilka rodzajów karm na raz w różnych porach.

Jak wszystko będzie ładnie szło to spotkamy sie na IV zlocie za rok.
W tym juz za późno sie dowiedzieliśmy ale nic straconego - spotkamy sie w przyszłym roku .

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc.

Szczęśliwa rodzinka z Bertą :)
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Wto 28 Sie, 2007 20:46   

witam,
ja zaraz będę pisać na temat, na początku chciałam sie przywitać, ponieważ w ostatnią niedzielę Berta spotkała się z naszym Wilhelmem w parku Parskim - hurra wreszcie jakis basset w okolicy!!!! Ja niestety nie widziałam basseciczki, tylko słyszałam, ze jest przecudna. Witam zatem serdecznie! i pozdrawiam również o Wila, który wlasnie ze swoim pańciem biega w parku.
teraz wreszcie na temat: różne są opinie o karmach, my dajemy Wilhelmowi Royal Canin -od przecznaczonej dla szczeniaka- przez juniora-a teraz juz dla dorosłych psów. U nas sprawdza sie dobrze, ale różnie to bywa. Od szczeniaczka dostawał też twarożek, a jak mu sie znudzi "sam royal", to czasami mu wkroję parówkę albo kabanosa, wtedy micha znika w trimiga.
pozdrawiam!!!!!!
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007 06:55   

U nas takze sprawdzil sie Royal Canin dla szczeniat MAXI JUNIOR. Podawania mlecznych produktow nie zalecam. W tej karmie jest wszystko co potrzeba. W okresie wzrostu dodatkowo podawalismy tabletki MEGAVIT. Nie eksperymentowalabym tez z gotowaniem w domu, przynajmniej nie w fazie wzrostu. Bassety rosna strasznie szybko, potrzebuja pelnowartosciowych karm, kuchnia domowa raczej tego nie zapewni.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
ewan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Sie, 2007 07:53   

a my ciągle na hill'sie i bardzo sobie chwalimy :)
parę razy w tygodniu biały ser (tylko to czyszczenie domu po serze mnie wykańcza :roll: :twisted: )
na stawy Gordon dostawał nutradyl a teraz.... tutaj wpiszę później nazwę bo mi z głowy wyleciało
no i chrząstki i galareta z kości cielęcych, ale to też tylko jako dodatek od czasu do czasu

i jeszcze w celu higieny jamu chłonąco-trawiącej daję bawołom płatki Orozyme
  
 
 
berta
Gość
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007 08:17   Adresy sklepów

Super

A może każdy z was napisze z jakiego ma źródła karmę i
ile za nią płaci ( wraz z kosztami przesyłki - czasami przesyłka jest gratis )
Będziemy mieli jakiś przekrój cenowy i morze sie okazać że część z nas kupuje ta sama karmę ale przepłaca.

Wiec piszcie gdzie kupujecie i za ile - bardzo mile widziane są linki do sklepów internetowych.

Może po pewnym czasie komuś uda sie załatwić w jakiejś hurtowni zniżkę dla członków klubu )))) :thx


Wiec wszystko przed nami a siła jest w grupie .
Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie w jadłospisie.
Darek
 
 
Asia i Basia 
Figa & Co.


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 17 Kwi 2007
Posty: 5612
Skąd: Hamburg/Torun
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007 08:49   

ROYAL MAXI JUNIOR w granicach 200 zl za wor 15 kg, kupilismy u weterynarz, starcza na poczatku na okolo poltora miesiaca, z czasem na m-c.
_________________
Baśka polykacz jablek i klockow Lego
 
 
Uszesa



Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 159
Wysłany: Sro 29 Sie, 2007 14:41   

My zamawiamy na telefon, facet jest weterynarzem i zajmuje sie również dystrubucją karmy, nr tel podam wieczorem, jest taniej niz w sklepach i co 3 wór dostajemy fronline gratis,czasami jakiś dodatek, np. plecak :D
Słyszałam od wielu osób o telekarmie, że podobno jest tam tanio, ale nie korzystałam.
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
FGRP Theme created by Gilu
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14